Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moma


moma
őstag

Éljen éljen. Pedig az usa-tól azért nem ezt várná az ember. Én már lecseréltem az összes izzómat energia takarékosra :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#2) joghurt


joghurt
addikt

Helyes.

(Amúgy meg manapság talán az összes BIOS kirakja boot-kor az Energy Star logót, függetlenül attól, hogy hányszázezer wattot zabál alatta a vas.)

A tej élet, erő, egészség.

(#3) t72killer válasza moma (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Várom a Tisztelt ATI és nVidia urak nyilatkozatait is, mikor lesz 30W-on pörgő csúcs-VGA:DDD
A CPU gyártók szerencsére magukhoz tértek már korábban, őket nem is kellett annyira noszogtatni, de a VGA gyártók nem tomm mit képzelnek magukról... A jobb notik energiafogyasztásának nagyrésze is a VGA-ból jön :(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) shteer válasza t72killer (#3) üzenetére


shteer
titán

örvendetes. a fogyasztás egyre több vásárlónál is bekerül a fő szempontok közé

ahogy fűtenek a VGA-k, azzal a hővel kellene áramot fejleszteni a gép számára :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#5) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Csatlakozom, végre az USA seggberúgja ezeket a tetű hárdver gyártókat!
Amikor a 8800GTS/GTX-re nézek rögtön a villanyszámla rémképe jelenik meg elöttem!!!

minden energy star-ral nem kompatibilis termékre 300%os vámot dobnék ;] ;] ;]

a kissebb fogyasztásnak hála a gép melegedését is mérsékli, ez egy pozitív mellékhatás lesz :)

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#6) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hejj, anno még a P1 MMX-em ezzel a logóval startolt :D
Egyébként hajrá!

<< Heimdal >>

(#7) CocooN-z válasza shteer (#4) üzenetére


CocooN-z
őstag

Kapásból rácsatlakoztatni a házak fűtőrendszerére! Vízhűtésesek előnyben! :)

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#8) Xpod


Xpod
addikt

Azért nem csak a VGA-k fogysztását kell mérsékelni. 3-4 éve még bőven elég volt az északi-hídon egy kb 1cm magas passzív borda. Most meg a heatpipe+venti szinte alapkövetelmény.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#9) t72killer válasza CsendesMark (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazából nem is annyira a villanyszámla riaszt, hiszen egy VGA-nál 30W megtakarítás rengeteget jelent, hanem h pl nem kell feltétlen másik slotot elfoglaló hűtő a karira :Y , vagy vízhűtés :Y - ill ha kevésbbé melegszik és mégis nagyobb hűtőt rakunk rá, akkor jobban húzható a cucc :C

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) t72killer válasza Xpod (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hajjaj, mire a NB chipgyártók is eszükhöz térnek...

VGA szempontból legalább remélhető, hogy a mobil GPU-k terén szerzett tapasztaltok alapján csökkentenek meg a NB-eket csak kevesen szidják -ergo nincs kellő motivácó:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) #54715584


#54715584
törölt tag

4-5 honapja vettunk gepet, azota szegeny ejjel-nappal megy, minden 30 C° alatt van es a villanyszamla sem tul magas mindezek ellenere, pedig megy tv, projektor, dvd, erolkodo, minden egyszerre es a mikrot meg a tobbit nem is emlitsuk...
en inkabb a futesszamlan csokkentenek :DDD

(#12) orbano


orbano
félisten

inkább az autókra kellene ilyen matrica, hogy fogyasszanak fele ennyit, főleg amérikában... az any#uk pi$#*ját :((( szerintem ha a co2 kibocsájtást csökkentenék az autókban 20%-kal, nagyságrendekkel jobb eredményt érnének el, mint ezzel.
persze ez is örvendetes, de azért nem egy egetrengető változás...

A vér nem válik VAZZE!™

(#13) Xpod válasza #54715584 (#11) üzenetére


Xpod
addikt

Látod, ha jobban melegedne a cuccod, kevesebbet kellene fűtened. :D

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#14) Geli


Geli
senior tag

''Az intel egyből megkente az epa-t, és nagylelküen felajánlotta a segítségét az intel procikat forgalmazó cégeknek,h szívesen elintézi az epat helyettük is,ha tőlük vásárolnak'' :DD ;]

(#15) orbano válasza #54715584 (#11) üzenetére


orbano
félisten

egy evig laptopom volt, es most egy evig nem kell villanyszamlat fizetnem :C a mostani mobilprocis rendszer sem fogja nagyon felnyomni az atalanyt :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#16) Ribi


Ribi
nagyúr

Most hogy jon a 8800 amin 2 pci-e csatlakozo azt sejteti hogy 20A@12V nem eleg neki akkor hogy akarjak 100W ala szoritani ?

(#17) Muton válasza t72killer (#10) üzenetére


Muton
addikt

chipset terén nincs sok gond. kivéve az nvidia chipjei. az ati jóidejepasszív, az intel is tűrhető. közép és belépő szinten kevés az aktív hűtésű cip.
szerintem egy jó táp és lcd az lpja a kevés energiát használó gépnek. a procik már tűrhetőek, a vinyókat lassan kezdik flash memmel kiegészíteni és az új (ddr2+) memóriák is ígéretesek. a vga-kat meg iszonyat durván visza kellene butítani 2d-ben. 133/133 rulz :DDD

és itt jön az ellentmondás, mert a legtöbb gép az irodai, ahol az alacsony ár a lényeg, amibe nem fér bele a csúcstechnika.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#18) adalbert1


adalbert1
veterán

Vajon mi van a háttérben? Mármint úgy értem, ezt nem csak szimplán jóarcoskodásból találták ki... És mintahogy más is írta előttem, inkább az autóik fogyasztását kellene mérsékelni. De már ez is üdvözölendő kezdeményezés, hátha környezettudatosabbak lesznek a fogyasztók.

(#19) dr faustus válasza adalbert1 (#18) üzenetére


dr faustus
senior tag

Szerintem az intel van a háttérben, most, hogy a Core2 jól teljesít fogyasztásban, megtámogatják egy kicsit a ''független'' szervezetekkel is.

Warning: Explicit Content

(#20) #54715584 válasza Xpod (#13) üzenetére


#54715584
törölt tag

kicsit el voltam tajolva, mert a legutobbi asztali pc-m telen jo volt, a laptop nyaron mar inkabb hutesre szorult, szoval +1 venti + villanyszamla :DDD
a mostani az tokeletes, es idegesit, hogy nincsen hangja 4 ventivel :)

(#21) Ősember


Ősember
őstag

''A szervezet több mint hat év óta először újította meg úgynevezett Energy Star programját, mely a számítógépek energiafogyasztásáról rendelkezik – nem kötelező érvénnyel.'' akkor mi értelme az egésznek? ugy gondolom alaplapfüggö a dolog... ha a lap bootoláskor beteszi ezt a z energy star logot, mert a programjában van, akkor azon nem fog változtatni x1950xtx crossfire sem, ugyan ugy ott lesz... semmi értelme :(

[Szerkesztve]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#22) orbano válasza dr faustus (#19) üzenetére


orbano
félisten

nem egy rossz, de annál érdekesebb gondolat :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) Cicero


Cicero
őstag

''Az újonnan elfogadott, jövő júliusban bevezetendő ajánlás szerint a jövő PC-jének a jelenlegieknél összességében 65 százalékkal kevesebb árammal kellene beérnie.''

Kivitelezhetetlen. Persze, lehet egyre jobb hatásfokú tápegységeket gyártani, csak a gond az, hogy ezzel egyenes arányosságban nő a tápok teljesítménye is. Ezek szerint az energia takarékos pc-k irodai gépek lesznek? :F

(#24) TESCO-Zsömle válasza CsendesMark (#5) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A 300%-os vámról csak annyit: This is a bullshit!

Nem elég neked, hogy minden amcsi cuccra (ha bejön egyáltalán...) védővámot kell fizetni??? (EU...)


Sokkal ésszerűbb, hogyha mondjuk fele, vagy harmadannyiért kéne eladniuk...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26) TESCO-Zsömle válasza joghurt (#2) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez ezért lehet, mert ez az Energy Star nem egy újkeletű dolog!

Mint azt a cikkben is ítrák: ,,megújítanák''!

Magyarán: Azért írja a (legtöbb) BIOS ki ezt, mert a régi szabványnak megfelel a gép!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27) dr faustus válasza Kalandor (#25) üzenetére


dr faustus
senior tag

És az EPA is. ;)

Warning: Explicit Content

(#28) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Jómagam pedig azért örülök a dolognak, mert így talán megoldható lessz pár év múlva, hogy aksiról menjen a gép!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29) CocooN-z válasza TESCO-Zsömle (#28) üzenetére


CocooN-z
őstag

Azért ott még nem tartunk, vegyél notebookot :)

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#30) G.A.


G.A.
aktív tag

Azért ha megkérhetem kedves USA bácsit, hogy ne ugasson erről, ha azt a Kiotói egyezményt sem volt képes aláírni... Most ezzel azt a benyomást szeretné kelteni, hogy mennyire vigyáznak az amcsik a környezetre?
Igaz, ez mindenkinek jó, hogy kevesebbet fogyaszt majd a gép.

(#31) S.Feri


S.Feri
őstag

Én is ezért váltottam egyik okként asztaliról notira, de, ha még kevesebbet esznek még jobb.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#32) tkazmer


tkazmer
addikt

Nem tom, de szerintem nagyjából egyik gyártót se(na jó, persze kivéve a cpu gyártókat, akik már amúgy is elég jól állnak e téren)fog érdekelni, h van e az eladott gépen energy star matrica, vagy nincs. Egy 300W-os tápból nem lesz egykönnyen 250W-os, és nekem úgy tűnik, h mindig szükség lesz 300W ra, vagy 400-ra, vagy mégtöbbre, mert azt, h felpörögjön mondjuk egy cd, nem hiszem, h sokkal kevesebb energiával meg lehetne oldani, és ez igaz a hdd-re is, amik egyre gyorsabban fognak pörögni.. Azt remélem nem gondolják, h az összes hardverelemet át fogják tervezni a gyártók, mert az usa-nak úgy tetszik..ráadásul csak ajánlás...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#33) rdi


rdi
veterán

Szerintem meg fontos dolog, elképesztő energiapazarlás folyik itt.
A sikere elsősorban a nagy gyártóktól fog függeni.

Fej! Tor! Potroh!

(#34) Ribi válasza G.A. (#30) üzenetére


Ribi
nagyúr

Autonal is volt az a mondas : Keveset fogyaszt viszont nem megy. Nem a PC-k fogyasztanak sokat hanem az 5 lityos V8.

(#35) ALI_G válasza Geli (#14) üzenetére


ALI_G
veterán

na végre valaki meglátta a lényeget. :) Pontosan erről vagyon itten szó. Mivel csak ajánlás mondhatnak bármit az intelnél.

Nemtom ki írta, hogy 30W az nem sok. Fenéket nem. Képzeld el, hogy USA-ban minden emberre jut egy gép (PC+laptop elsősorban), PC-ből meg mondjuk olyan 80%-ának (csak tippelek). Az hány milliószor 30W mínusz?

(#36) Retekegér válasza orbano (#12) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ugyan hova gondolsz, mikor még a kyoto-i egyezményt sem akaródzik betartaniuk. :(((

<< Heimdal >>

(#37) Zebra


Zebra
csendes tag

Ez egy értelmes gondolat volt a részükről, de mivel csak ajánlás, a nagy gyártókon áll vagy bukik az eredménye. Inkább a kőolajfogyasztást fognák vissza az USA-ban (fejenként csak 1db autó), az többet érne.
Az meg, hogy ''én laptoppal nyomom'', nem ér semmit, mert a 3-4 órányi akumlátoros üzem végén ugyanúgy be kell dugnom a 220-ba, hogy töltődjön/tovább működjön. :)

Viszlát. Nincs mit megköszönnöm, de azért további kellemes fórumozást......

(#38) moma válasza ALI_G (#35) üzenetére


moma
őstag

Amit a második bekezdésben írsz az lényeg szerintem is. Óriási megtakarítást lehet így elérni. Ugyan ez igaz minden téren az egyéni fogyasztók megtakarításaira. Ráadásól nem csak anyagi szempontok vannak, hanem környzetiek is. Szinte minden megtermelt energia valamilyen módon beavatkozás az élővilágabe (oké a nap energia talán nem). Szóval nem mindegy hogy mennyi ezt azt kell elégetni, hogy én kényelmesen ellegyek :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#39) adalbert1 válasza moma (#38) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, csak az átlag fogyasztót te sosem fogod tudni rávezetni, hogy milyen fontos a környezettudatosság, és hogy mennyi múlik az egyéni dolgokon is ezzel kapcsolatban... Főleg nem egy átlag amerikait.

(#40) Ribi válasza moma (#38) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak amig a szamgep eszik durva 300W-ot addig a V8-as verdaban van 200000W. Nos akkor melyik fogyaszt tobbet 1 ora alatt ?? Szal ne papoljanak vilag megmentesrol fing energia megtakaritassal. Ha a verda 1%-al eszik kevesebbet az azt jelenti hogy ha a szamitogeped ugyanannyi energiat termelne mint amennyit fogyaszt az is keves lenne. (na jol megaszontam)

(#41) simonzé válasza Ribi (#40) üzenetére


simonzé
addikt

Hány V8-as verda van a világon? És hány PC?

Ennek a kezdeményezésnek van értelme, valahol el kell kezdeni. (nem lehet egyből betiltani a V8-asokat sem) És igenis van létjogosultsága a tervezetniek. A legtöbb PC-t irodákban használják. Legyenek energiatakarékosak, itt nemigen kell a több ezer MHz. Ha a Wordot elbírja 200 Mhz-n is, akkor annyit fusson, amíg a word megy. Ha valamit fel kell dolgoznia, gyorsuljon, de ha lehet spóroljon. Sok kicsi sokra megy!
Különben a TFT monitorok is töredékét zabálják a CRT-k igényének. Hajrá!

I don't fit in. I fit out.

(#42) joghurt válasza Cicero (#23) üzenetére


joghurt
addikt

Akár 90%-kal kevesebb árammal is beérhetik az új cuccok, legfeljebb nagyobb feszültségen kell mérni az áramfelvételt a teljesítmény helyett. :P

A tej élet, erő, egészség.

(#43) atuci válasza simonzé (#41) üzenetére


atuci
senior tag

Próbáltál már az USAban 2 literesnél kisebb motorú autót venni? Nem sokat találsz, tudnillik nincs rá nagyon kereslet. Amíg az ottani lakosok nem fogják fel, hogy nem a 2 dodós benzin ár (1 gallon, kb 3,5 liter !!!!!! ) az ami a világot jellemzi, addig a büdös életbe nem fognak 3-4 literes motorú autónál kisebbet venni, mert nem érdekli őket. Nekik tök mindegy mennyit pöfékelnek el a dugóban, mivel számukra olcsó a benya (hiába emelték 100%-al, így lett 2 dollár 1 gallon)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#44) moma válasza adalbert1 (#39) üzenetére


moma
őstag

Hát a fene tudja. Elég meglepett, amikor láttam, hogy a lakótelepen ahol lakom már néha a szelektív hulladék gyűjtő mellett állnak a flakonok mert megtelt. Úgy tűnik eléggé rákattantak az emberek ;]

Ribi: Nem látom min változtat az amit írsz a konrét kérdésben. Azt akarod mondani, hogy azért szarjanak bele a számítógép gyárók és én is, mert más mégjobban ezt teszi? :U

we all deserve a bit of luck.

(#45) tkazmer válasza atuci (#43) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, kb ez a helyzet. Ráadásul most az un track autók, vagyis ezek a hátul platós, v milyen terepjárók, és az SUV-k divatosak arrafelé, azok meg nem is mennének jól holmi kis 2 literes motorral..vagyis, ha mondjuk megelégszenek egy van-el, amihez ''mindössze'' 3 literes motort vesznek mondjuk 4.2-es helyett, sokkal nagyobb megtakarítást érhetnek el, mintha mondjuk nem vesznek jó vga-t.

(#41) simonzé

Persze, arrafelé nem is igen vannak crt-k...

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#46) Angyal07


Angyal07
tag

Nekem a notim 26W-ot fogyaszt, az asztalim 250W-ot. Teljesítményük azonos kivéve a videókártyát. Ha az asztaliban nem lenne videókártya akkor olyan 200W körül enne.

24 órás üzem esetén egy notebookkal olyan 4kWh áramot lehet megspórolni egy nap ebben az extrém kiélezett használatú esetben. A 4kWh áram napi olyan 140-150Ft-ba kerül. Havi szinten 4000-4500.
Persze ez egy extrém non-stop használatot feltételező gépparknál fordulhat elő. Nálam a net és letöltések miatt elég sokat mennek a gépek. Napi 16 órát simán. Itt is, ha notebookot használok akkor már megspórolok 2500-3000 forintot havonta.

Csak, mint érdekességet próbáltam leírni ezeket. :R

(#47) #95561216 válasza Zebra (#37) üzenetére


#95561216
törölt tag

OMG, ha neked a ''laptoppal nyomomból'' az jön le, hogy akksiról megy, nem mindig 230-ról akkor sürgősen lődd magad fejbe.

(#48) Akcept


Akcept
tag

A CeleronM-es notim (asszem) 65 wattos tápegységgel bír, de ennek akkor is elégnek kell lennie, ha munka mellett tölti az akkut. Ez minden irodai munkára bőven elég. Nyáron otthon csak ezt használom, az asztali pihen. A munkahelyemen egyik-másik kb. 15 négyzetméteres irodában 3 PC fűt, zúg, a klímától szenved aki nem bírja, és ez együtt zabálja az áramot, terheli a környezetet. Ha bemegyek egy számítógépes boltba, hogy takarékos PC-t szeretnék (igaz intel kell nekem), nem értenek engem. Én meg őket...

(#50) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Akárki akármit is mond itt az ideje átalakítani a piacot,és végre gondolni a feleslegesen elhasznált energiára.
Én pl nem tudnék egy 300-400wattos pc-vel játszani nap mint nap
Nem tudnék beletörődni abba hogy annak annyit kell ''ennie'' ahhoz hogy én lövöldözzek 300fps-el
Projectorom is majd csak ledes lesz ha végre lejjebb megy az ára.
Amcsiba már nyomják a ledes beltéri lámpákat is 1w=15w os izzónak felel meg kb.
Nekem az bőven megfelelne világítani.
Elvileg itt is van a szép hazánkba....elég borsos áron persze és kis választékba.

Érdekes azért Amcsi is,lehet nálluk kapni szélerőművet,napkollektort stb türhető árban,nálluk a nagy energia zabáloknál...
Nállunk az ilyesmi miért nincs?Vagy csak sok-sok millióért?!

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.