Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Airnold


Airnold
tag

Gyönyörű...
Már csak a többi színváltozat érdekelne...főleg a barnás... :)

(#2) cannibal


cannibal
senior tag

Tényleg okos nagy tudású telefon,de nekem olyan sablonosnak tűnnek...
Fontos a belbecs is,de külcsíny terén nem igazán fognak meg a mai mobilok,lehet tul retro vagyok :DDD

(#3) piggy2


piggy2
tag

Nekem nagyon nem tetszik ez a nyúrga lapos... hogyishívják. De az biztos hogy okos jószág lehet. :D

[Szerkesztve]

streccs strucc cucc

(#4) Pompi válasza piggy2 (#3) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha vastag az a baj, ha vékény akkor meg az. Érdekes dolgok ezek...

Feel Good Inc.

(#5) Jadro


Jadro
veterán

Még mindig tetszik, de majd az lesz az igazi ha megtapizhatom. Ott dől el a kérdés. Várom már azt a pillanatot!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#6) Ricardo válasza Pompi (#4) üzenetére


Ricardo
félisten

Kinek a pap, kinek a papné :U
A képek alapján nekem nem tűnik fémnek az elő/hátlap :(

(#7) Huba25


Huba25
tag

Nekem személy szerint nagyon bejön, végre egy teló ami közelít a ''fullos''-hoz..

Az erő sötét oldalán vagyok ÉS JÓ

(#8) Huba25


Huba25
tag

Nem tudja vki a ram és proci adatait? Kíváncsi lennék..

Az erő sötét oldalán vagyok ÉS JÓ

(#9) Remittenda


Remittenda
aktív tag

A klasszikus symbian menügomb mostanra kiment a divatból? :F

[Szerkesztve]

"Who are you working for, damn it?!" - レミッテンダ

(#10) Pompi válasza Huba25 (#8) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Tessék: [link]

Feel Good Inc.

(#11) Jadro válasza Remittenda (#9) üzenetére


Jadro
veterán

Csak a jelölése, úgylátszik. A kis házikós lenne a menübe léptető gomb.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12) Jadro


Jadro
veterán

Már nem vagyok biztos benne mégsem. Mit jelent a készenléti kijelző? :)

Viszont feltűnt hogy a * gombon ott egy blútyúk jel. Csak nem gombra rakják annak ki és bekapcsolását? Megtakarítanának nekem egy gyorsmenü ikont.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#13) rumos14 válasza Jadro (#12) üzenetére


rumos14
nagyúr

tudtommal a középső gomb fog belépni a menübe és valóban lesz BT ''gyorsgomb''.

(#14) Jadro válasza rumos14 (#13) üzenetére


Jadro
veterán

''tudtommal a középső gomb fog belépni a menübe''

Hogy ez miért nem jutott eszembe... Túl régóta van oprendszeres telefonom.. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#15) badacsony


badacsony
őstag

Tetszik. Bár itt szembetűnő, hogy nem túl nagy a képernyő és nagyobb is elférhetett volna. (Akksi elbírta volna.)

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#16) Remittenda válasza rumos14 (#13) üzenetére


Remittenda
aktív tag

Hogy mik vannak? :DDD A végén még titkolni fogja magáról a symbian, hogy ki is ő: házikó, kicsit win mobile-os, a középső gomb S40... :)

"Who are you working for, damn it?!" - レミッテンダ

(#17) adalbert1


adalbert1
veterán

Nem tünik olyan szépnek mint az E50... De ez majd úgyis akkor derül ki igazán, mikor már lehet majd tapizni a boltokban is.

(#18) Fermat


Fermat
tag

áááá, ide nekem most azonnal !:)

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#19) Pompi válasza Remittenda (#16) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''házikó, kicsit win mobile-os''

Úgy tudom, hogy pont ez volt a cél.

Egyébként egyszer már rácsodálkoztál erre a nincs Symbian gomb ezen a telefonon dologra itt a fórumon és már ott (is) megkaptad rá a választ :DDD [link]

Feel Good Inc.

(#20) Fermat


Fermat
tag

Ez most akkor Windows Live-os lesz ?:) Vagy ez nem ettöl függ ?(Bár mindegy, Mo. ugysem lesz. )

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#21) Pompi válasza Fermat (#20) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Windows Live ? :F Azmi és hogy jön ide?

Feel Good Inc.

(#22) Fermat válasza Pompi (#21) üzenetére


Fermat
tag

''A telefonban emellett FM-rádió, 2 megapixeles kamera, a Nokia fejlett böngészője is megtalálható -- a kínálat a Windows Live mobil alkalmazásaival is tovább bővíthető.''


[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#23) Pompi válasza Fermat (#22) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jaja, de valami bővebbet, hogy mi is ez pontosan?

Feel Good Inc.

(#24) Fermat válasza Pompi (#23) üzenetére


Fermat
tag

''A Windows Live Mobile magában foglalja a Live Mail, Live Search, Live Spaces és Live Local, valamint egyéb régebbi MSN szolgáltatásokat, mint például az MSN.com híroldal, vagy az időjárásjelentés.''

Bővebben: [link]

Lehet ez még sem érdekel :D

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#25) sztyui2


sztyui2
őstag

Ezeken a képeken végre látszik, hogy 2,5 mm-es jack lesz benne :D

(#26) Florens


Florens
tag

Nagyon király ez a tella. Az elődje is nagyon bejött, de ez.....egyszerűen kihagyhatatlan lesz. Remélem az ára is hasonlítani fog az E50-ére. Ha igen, akkor megvan a következő telefonom. :))

(#27) Remittenda válasza Pompi (#19) üzenetére


Remittenda
aktív tag

Hát ebből is látszik, hogy mennyire felkavart az eset. :DDD

Most pedig úgy fogok cselekedni, ahogyan Lenin mondta volt: ''Visszaolvasni, visszaolvasni, visszaolvasni, mielőtt kérdezel!'' :)

"Who are you working for, damn it?!" - レミッテンダ

(#28) Remittenda válasza Fermat (#24) üzenetére


Remittenda
aktív tag

Érdekes dolog lesz ez, az tuti. már annó a mobilarénán is volt ilyesmi hír. [link]

Ám ha vki csak az messenger részét használná, annak asszem a Fring jobb lehet, bár még sajna, nem volt hozzá szerencsém, de ami késik.. :)

"Who are you working for, damn it?!" - レミッテンダ

(#29) Fermat válasza Remittenda (#28) üzenetére


Fermat
tag

K608i utána egy ilyen készülék egy csoda lesz :)
GPSen kivül minden benne van :)
OS 9.2 és az erős procinak + nagy belső memonak nagyon örülök :)
Csak ne sokkal legyen drágább mint az E61i\E65

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#30) rumos14 válasza sztyui2 (#25) üzenetére


rumos14
nagyúr

így örülünk a 2,5mm-es jack-nek? én tökre nem értem, hogy miért nem 3,5-eset tesznek _minden_ telóra. ez a vevőkkel való szórakozás tipikus esete. ahová elfér 2,5mm, oda elfér talán 3,5mm is. vagy tudja valaki, hogy mi előnye van a 2,5-nek? mi szól mellette? max. az, hogy az N81-et lehet azzal reklámozni, hogy nalám, ebben már 3,5mm-es jack van.

(#31) badacsony válasza rumos14 (#30) üzenetére


badacsony
őstag

A Nokia szeretné, ha az ő fülesei közül választanál.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#32) sztyui2 válasza rumos14 (#30) üzenetére


sztyui2
őstag

Azért örülünk a 2,5-ös jack-nek, mert legalább nem Pop-port. Azonban tényleg jobban örülnénk a 3.5-ösnek. Lehet, hogy hülyeség, de olyat hallottam, hogy a 2,5-ös mintha profibb lenne. Valamiért 3 fekete vonalacska van rajta, amint látjátok, nem csak kettő, mint a 3,5 mm-esen
[kép]

(#33) blueMerle


blueMerle
veterán

Nagyon tetszik, csak bünronda a hátulja :(

(#34) Fermat válasza blueMerle (#33) üzenetére


Fermat
tag

és ezt 6120 után mondod ?:D
Amugy feketeben nem az igazi, ezsütben és barnában jobban néz ki a popsija.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#35) erdoke válasza sztyui2 (#32) üzenetére


erdoke
titán

''olyat hallottam, hogy a 2,5-ös mintha profibb lenne. Valamiért 3 fekete vonalacska van rajta, amint látjátok, nem csak kettő, mint a 3,5 mm-esen''

Bámulatos, hol tart már a tudomány. ;]:))

A legjobb aláírás a héten

(#36) NagyMesterB válasza sztyui2 (#32) üzenetére


NagyMesterB
tag

nem profibb hanem mert ahogy te mondod két csikos 3,5 ös kiosztása a végéről nézve: föld, jobb-bal
a 2,5-ösön meg már van microfon hogy ne csak hald amit mond a telefon másik véégn lévő hanem tudj vele beszélgetni tehát vagy : föld, mikrofon, jobb-bal, vagy a végén van a mikrofon

ezt még márkán belül és cserélgetni szokták (pl ETEN)

és sztem ultra gagyin nézki , meg kényelmetlen is ez az átalakíto ( naponta használom)

más:

ha jol látom a képen akkor van töltő nyilás is rajta, akkor ezt se lehet tölteni usb kábelről?

miért kell ennyire hülyének lenniük a gyártóknak? legyen szabványos:
-töltő: mini usb (amit adatkábelnek is lehetne használni így)
-audio nyilás: 3,5mm-s
-memoria bővítés: már eléggé elterjedt a micro SD, meg arra nem mondhatják hogy pengében nincs hely szoval az is mehetne mindenbe és adnak hozzá ugyis sd átalakítot így az ég világon bárhol bármibe bele tudnánk rakni

ezekkel miért kell versenyezniük, még annyi minden más maradhatna amivel tudnának minket sz***tni minket :O

Veszélyes lehet bemelegítés nélkül valaki más szemével látni a dolgokat.

(#37) MLaca


MLaca
őstag

hmm, ez lesz az új 6310i :) veszem!

http://mlzphoto.hu/

(#38) rumos14 válasza NagyMesterB (#36) üzenetére


rumos14
nagyúr

k.ra egyetértek veled :)
én is ''átalakítok'', meglennék nélküle...

(#39) Viktor0610 válasza NagyMesterB (#36) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az, h. van rajta töltő csatlakozó, nem zárja ki az USB-töltés lehetőségét.

Samsung Galaxy A54

(#40) rumos14 válasza Viktor0610 (#39) üzenetére


rumos14
nagyúr

attól félek, nem lesz usb töltés. Nokia erre csak microusb esetén képes/hajlandó.

(#41) Inarus válasza NagyMesterB (#36) üzenetére


Inarus
addikt

Még a 2,5 -> 3,5-ös jack átalakító hagyján! A pop-portot én már elátkoztam ezerszer. Utálom az ilyen sérülékeny, instabil villás vackokat.

(#42) sztyui2 válasza NagyMesterB (#36) üzenetére


sztyui2
őstag

Mostmár tényleg nem vágom vágom. Ha 2,5-ös, csak akkor lehet mikrofonként is használni?Ez nem hülyeség egy kicsit? Az N95-ön ugyanaz az átalakító van, mint az 5700-n, de nem 2,5-ös, hanem 3,5-ös, és mégis lehet vele mikrofonozni(megjegyzem két csík van rajta). És ha veszel egy asztali mikrofont PC-hez MSN-re akármelyik boltba, akkor annak a dugója is 3,5-ös, és 2 csík van rajta pedig az mikrofon.

Jah, várjunk csak. Mostmár nemtom. Lehet, hogy ott meg úgy van akkor, ha csak mikrofont veszel, hogy föld és mikrofon a két vonal. Hangkimenet pedig nincs. És akkor az N95? Mostmár tényleg nemtom mi van.

(#43) NagyMesterB válasza sztyui2 (#42) üzenetére


NagyMesterB
tag

azok a csikok azért vannak hogy szétválasszák az érintkezőket, egy jelet ugy tudsz továbbvinni hogy viszed egy kábelen magát ajelet és ezt viszonytod egymásikhoz, ez a föld, tehát hogy stereo hangot tudj továbbitani, három kell, jobb, bal és föld

tehát a 3,5-n ezta hármat választja el a két darab csik

namármost amit te emlitettél mikrofont géphez, érdemes megnézni egy oylan headsetet pc-hez (ami nem usb-s) hogy két darab csatlakozoja van, pont ezért mert egyiken csak a mikrofon megy másikon meg a hang, ezért tettek még egy csatlakozot a 2,5-re így már négy van rajta amit három csik választ el

és itt egy link amin találsz egy egyszerű rajzot

[link]

az n95 nél meg nemtudom hogy van így arrol nemtudok nyilatkozni, de ha valodi sztereo megy ki akkor kénytelen egy negyedikre rakni a mikrofont

Veszélyes lehet bemelegítés nélkül valaki más szemével látni a dolgokat.

(#44) NagyMesterB válasza Viktor0610 (#39) üzenetére


NagyMesterB
tag

Ez eszembe se jutott, az nagy dobás lenne a nokiátol, de ez nem vall rá :))

lehetne használni a régi töltőket is meg számítogépről is :DD de szép átmenet lenne így de ebben sajnos nincs akkora üzlet :W

Veszélyes lehet bemelegítés nélkül valaki más szemével látni a dolgokat.

(#45) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

üdv,
valaki, aki okosabb nálam, elmondaná nekem, hogy pl. az E90 a qwerty billentyűzeten, a nagy dupla kijelzőn és a gps-en kívül mivel tud többet, mint pl az E51, illetve ezek a különbségek indokolják-e a nyilvánvaló marketing bullshiten kívül a kétszeres árat az E90 javára? na nem mintha baj lenne, hogy ez olcsóbb, csak nem értem a különbségeket :) amúgy tényleg igen vonzó a feature lista, ha megjelenik, asszem meglesz a nemrég SE P990i-re cserélt E60-asom utódja :)

(#46) Pompi válasza Dr. Oid (#45) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mivel több az E90 nagyvonalakban:

- lényegesen nagyobb kijelző: 240x320 (2'') vs. 800x352 (4'')
- dual cpu
- qwerty billenytűzet
- GPS
- 3 megapixeles kamera
- nagyobb operating memory: 96mb ebből szabad ~50mb vs. 128mb ebből szabad ~80mb
- hardveres 3d gyorsító

De ezektől függetlenül nem hasonlíthatóak össze (legalábbis nem érdemes) szerintem mert eléggé más kategória a kettő.

Feel Good Inc.

(#47) Inarus válasza Dr. Oid (#45) üzenetére


Inarus
addikt

Plusz ha a felsorolt tulajdnoságok listája nem elég, vegyük a használhatóság és kényelem kérdését. Képzeld el, hogy egy E51-es gombjain pötyögsz egy emailt, és képzeld hogy kinyitsz egy E90-est, és nemcsak hogy kétszer annyit látsz a már eddig megírt üzenetből,hanem egy (ugyan némi hozzászokást igénylő,de) sokkal kényelmesebb billentyűzeten írsz. Szóval a qwerty-billentyűzet és a nagy kijelző nem csak a fjúcsör-lista és az árcimke megtoldására való. :))

Az E51 egy jó tudású, elég jó ár/érték arányú, az E szériában ''alsókategóriás''-nak számító készülék, az E90 meg a ''próbáltunk mindent egyben'' - típusú legfelsőbb kategória. :)

[Szerkesztve]

(#48) erdoke válasza Inarus (#47) üzenetére


erdoke
titán

Mivel rövid időn belül másodszor állítja valaki, hogy a 4'' kijelző kétszer akkora mint a 2'', röviden megjegyezném, hogy a téglalap átlójáról beszélünk, emiatt pontosan négyszeres felületről van szó. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#49) Inarus válasza erdoke (#48) üzenetére


Inarus
addikt

Bocsánat, csak hasra ütve mondtam. Nem szándékoztam pontos lenni. Ha nagyon szőrszállhasogató akarnék lenni, azt mondanám,hogy nem azt mondtam,hogy kétszer akkora a képernyő,hanem hogy kétszer annyit látsz az üzenetből (pl). :))

(#50) fateless válasza erdoke (#48) üzenetére


fateless
veterán

Okoskodás on

A kétszeres átlóméret a terület méretére négyzetes eredményt hoz, tehát készeres méret kettő a másodikon, ergo négyszer akkora - de csak ugyanolyan forma esetén. (Pl a 3''-os Nokia E61 kijelzője alapterületben kisebb, mint a Hp 6515 3''-os négyzetes kijelzője.) Minél inkább közelítenek az oldalak hosszai egymáshoz, annál közelebb van az ideálishoz a területkihasználtság a kerülethez - és így az átlóhoz - képest.

Szóval az eléggé téglalapos E90 esetében a kétszeres átló nem jelent autómatikusan négyszeres alapterületet, hanem kb háromszorost. (Lusta vagyok pontosan kiszámolni...)
A léneg azonban erdőkénél van: nem kétszerese a méret, hanem jóval több.

Okoskodás off

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.