Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BiP


BiP
nagyúr

A 060-ason nem csak 1.1-es USB van?

(#2) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Ettől gagyibban már csak akkor nézne ki, ha kómozott lenne ;]. Semmi újdonság nincs a nagyobban. Az ára meg horror. Ennyiért már lehet Creative JukeBox Xtra -t vagy NX-et is venni, akár 60GB-osat is (igaz a Creative mostanában kispórolja a felvételi lehetőséget, utoljára a Jukebox3-ban volt). A Philips ezúttal csak hátul kullog a fejlesztésekben.
Fura, hogy a szórakoztató-elektronikában a ''gagyik'' (Yamada, Technosonic, Iriver) lassan lenyomják feature-ökben az igazán patinás régi nagy neveket, ahol kazalban áll a pénz a fejlesztésre (Philips, Thomson, Sony, Panasonic).

Mellesleg mi az, hogy mini-merevlemez? Tán microdrive nem? :O

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#3) tr00p3r


tr00p3r
őstag

szerintem nem gagyik. sőt.

igaz a Philips-et gyárilag kerülöm. reméljük ez az iPod klón cserélhető elemmel ill. aksival jön, mert nem úgy mint az Apple iPod.

szerintem a pedig a 2.5'' hdd laptop hdd. tehát nem microdrive. javítsatok ki ha nem így van!

(#4) emvy válasza TheVeryGuest (#2) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem meg piszok jól néz ki, legalábbis ha a kidolgozása olyan, amilyennek a képen látszik. De hát ennyiért már egy merevlemezes Iriver...

while (!sleep) sheep++;

(#5) LordX válasza TheVeryGuest (#2) üzenetére


LordX
veterán

Miért tiltanád meg a Philipsnek, hogy gyártson egy ilyet? Miért csak a Creative-nak engeded meg?

Egyébként mini-merevlemez: 2,5 colos (noteszgép) vinyó...

(#6) Den válasza TheVeryGuest (#2) üzenetére


Den
veterán

Nem, nem microdrive, ez egy direkt mp3 lejátszókhoz gyártott kb bélyeg nagyságú merevlemez, szuper egyszerű, nincs saját cache rajta, és a nyákra forrasztják.

Lassan kezd értelmet nyerni az a nemrég megjelent hír hogy a merevlemezes tárolók kiszorítják a pendriveokat. Akkor 2,5 colos notebook vinyóban gondolkodtunk ezért furcsa volt kicsit a hír. így viszont tiszta a dolog.

www.simson4t.hu

(#7) TheVeryGuest válasza LordX (#5) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Én??? megtiltanám!?!? Örülnék neki ha normális áron vehetnék egy jól használható lejátszót. De valahogy senki sem iparkodik igazán. Ez a Philips ezzel az árral az iPod-ot pedzegeti. Pedig inkább az iRiver-t kellene.
Egyébként a terület uttörői vitathatatlanul az Apple iPod/Creative JukeBox/SonicBlue Rio-Riot.

Különben meg nem jelent semmit a bejelentés. HDD-s Samsung Yepp-et is jelentettek már be, elég régen (talán a Cebit-en), azóta se láttam sehol sem. A Philips-től se most először hallom, hogy ebben a kategóriában indul, de az Xpanium-on kívűl nem nagyon produkálta magát. Egyébként ha megjelenik kíváncsi leszek a Support-ra.

A 2.5''-ös meg nem hiszem, hogy mini, van vagy 10-12dkg, és szerintem kicsit nagy, hogy 1.5GB-osat érdemes legyen csinálni belőle.

Jelenleg szerintem az iRiver tud a legtöbbet, ha nem beépített akkus lenne legyőzhetetlen lehetne (azért egy nagyobb HDD is kellene már bele). Lassan a piac kívánni fogja a standard 5V-os Li-ion akkukat. Lehetne valami olyan kis lapos, mint a Sony GumStick-je.
[L]http://bluetin.com/general/power/rechargeable%20batteries.html[/L]
Meg az sem ártana, ha könnyen lehetne cserélni a HDD-ket, és akkor az upgrade is megoldott lenne.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#8) TheVeryGuest válasza Den (#6) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Azért ha már csak 1.5GB a kapacitás, lehetne cserélhető (bár lehet, hogy a MicroDrive túl drága cserélhető médiának).

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#9) Den válasza TheVeryGuest (#8) üzenetére


Den
veterán

Nem micro drive, ezt írtam már az előbb is. Ez egy nyákra forasztható kivitelű alkatrész, semmi köze az ibm microdrivehoz.

www.simson4t.hu

(#10) Den válasza TheVeryGuest (#7) üzenetére


Den
veterán

a 20gb-s és a 1.5gb-s két külön késszülék, az 1,5gb-s kisebb, nem a 20gb-s házába építik.

www.simson4t.hu

(#11) Den


Den
veterán

[L]http://www.corniceco.com/products/index.html[/L]


5x42,8x36,4mm 14,6gramm

www.simson4t.hu

(#12) klumbik


klumbik
tag

sztem is jól néz ki, bár nekem az előző (hdd100) jobban bejön ([L]http://images.amazon.com/images/P/B0000C4LNZ.01-A1NDBS7YGOPBD6.LZZZZZZZ.jpg[/L])

microdrive-ot biztos nem fognak használni, viszont a fenti bélyegvinyót úgy látom már sokan alkalmazzák, egyébként a hitachi és a toshiba gyárt 1,8 collos vinyót is

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#13) e-biza


e-biza
őstag

nem tudm nem de biztos hogy be merném dobni a táskámba eztet. amúgy nekem tetszik csak van benne mozgo alktarész amitol félek egy kicsit. érdekes, hogy a burton kabátoknak van külöön iPod tartoja. Kiváncsi lennék egy freeride után, esetleg egy esés után :)) mennyi marad meg abbol az iPod-bol.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#14) TheVeryGuest válasza Den (#9) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Azt mondom, ez szarság. 1.5GB-s lejátszónak szerintem nem ártana cserélhető médiásnak lennie. De ha forrasztott erre semmi esély.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#15) TheVeryGuest válasza klumbik (#12) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Miért, mi a baja a microdrive-nak? Lassú? Drága?

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#16) TheVeryGuest válasza e-biza (#13) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Szerintem pont annyi marad belőle, mint egy mezei disc/walkman-ből. Az más kérdés, hogy kb. 10x annyiba kerül. A testeden kell hordani, az elég jól elnyeli a rázkódást. Persze ha ráugrassz, belerúgsz, földhöz vágod, megdobálod kővel, lelövöd, leszúrod, felrobbantod azt nem fogja túlélni. De ha nem törik szét a borítás, nem reped be az LCD hackelhetsz bele új laptop HDD-t.
A külön iPod zseb meg szerintem parasztvakítás.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#17) Den válasza TheVeryGuest (#14) üzenetére


Den
veterán

Mond azt hogy szarság, te úgy is mindenre azt mondod ami nem száz százalékig a te szájízed szerint van, mintha más embereknek nem lehetnének más igényei. Tehát szarság. Pont.

www.simson4t.hu

(#18) Den válasza TheVeryGuest (#15) üzenetére


Den
veterán

igen drága.

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.