Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Loha


Loha
veterán

USB2.0 mellett nem hiszem hogy bármi értelme lenne a RAID 0 tömbnek... :U

(#2) Krix


Krix
őstag

Kicsit szűkös az USB 2.0 és a FW 400 a raid 0-nak. Rakhattak volna rá egy Gbites lan-t is.

If it is not broken then don't fix it!

(#3) L3zl13 válasza Loha (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Sebesség tekintetében talán nem is, de abból a szempontból, hogy így egybefüggően használható a winyók össz mérete... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#4) Loha válasza Loha (#1) üzenetére


Loha
veterán

Szerkeszteni akartam, de vmi php bug nem engedte... :U
Ez lett volna:

USB2.0 mellett nem hiszem hogy bármi értelme lenne a RAID 0 tömbnek... :U
Szerintem egy ilyen cuccra, már nem ártana, Gigabites LAN...
Most egy ilyet hogy lehet használni? Gondolom mentésre van szánva a cucc, mert ahova nagy teljesítmény kell, oda nem hiszem, hogy FireWire megfelelő.
Ha menteni kell akkor meg egy géphez szerintem sok, hordozgatni nehéz, ha helyben van akkor meg hogy csatlakozik hozzá több gép?
Esetleg arra lehet jó, ha van rengeteg adatom amik nem kellenek mindig, de macerás DVD-n tárolni...

(#5) pini1020


pini1020
tag

VAn 1 gépelési hiba:négy darab 250 MB-os merevlemezt tartalmaz, vagyis 1 TB összkapacitást bocsát rendelkezésre.

Life's a piece of shit, when u look at it, life's a laugh and death's a joke, it's true. U will see it's all a show.

(#6) L3zl13 válasza Loha (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem hiszem, hogy mentésre van.
Én legalábbis nem szivesen backupolnék egy 4 lemezes RAID0 tömbre... :U

Még ha monduk RAID 5 volna... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#7) Loha válasza L3zl13 (#6) üzenetére


Loha
veterán

melyek összeállíthatóak RAID 0 tömbbe is
Ez gondolom az jelenti, hogy másba is... De a RAID0-ával meg mit lehet csinálni USB2.0 vagy FireWire porton? Szerintem ez erős emberek USB adathordozóeszköze :DDD

(#8) Loha válasza pini1020 (#5) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem az 1TB van elírva :DDD :DD

(#9) janpotocki válasza pini1020 (#5) üzenetére


janpotocki
senior tag

thnx, javítva

(#10) janpotocki válasza Loha (#7) üzenetére


janpotocki
senior tag

valóban, a RAID opció. nem derül ki, hogy nélküle egy JBOD-ot vagy négy különálló meghajtót lát, de valszeg inkább az előbbit

(#11) L3zl13 válasza Loha (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''Ez gondolom az jelenti, hogy másba is... ''

Milyen másba is? :F
Ha nem akarod felezni a kapacitást, és nem rakod tele komoly elektronikával a nagyobb RAID-ekhez (3,5...), akkor marad a JBOD meg a RAID0.

''De a RAID0-ával meg mit lehet csinálni USB2.0 vagy FireWire porton?''
Ugyanazt, mint egy db vinyóval. RAID 0-t egyébként is túlbecsüli mindenki. Jelent vagy 10-20% gyorsulást az egyvinyós megoldáshoz képest. Talán 4 vinyónál valamivel több.
A lényeg, hogy egyben van a terület, és szabadon meghatározhatod, hogy akarod-e felosztani, vagy sem.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Loha válasza L3zl13 (#11) üzenetére


Loha
veterán

Mondjuk a RAID1-hez sem kell komoly hardver, de igaz feleződik...

Csak az a gond RAID0-ával, hogy az 1 vinyóhoz képest itt 4szer akkora az adatvesztés valószínüsége, szóval ide menteni nem érdemes.
Ideális esetekben több is lehet az a gyorsulás... Sebességben meg 1db vinyó is képes leterhelni teljesen az USB vagy FireWire protot. Itt gondolok az adatátvitelre, meg a nem elhanyagolható prociterhelésre is.

(#13) Dassler


Dassler
őstag

Ezt olvasva eszembe jutottak az általános iskolai emlékek (386-486 idöszak) amikor az 1TB oylan volt, mint ma a 12000 FB...meg a 800MHz-es proci, mnit ma a 1 THz... :U
Dehát ez van, fejlödünk, fejlödünk...

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#14) karib


karib
addikt

Ami hiányzik róla:
- RAID 5 támogatás
- Gigabit Ethernet csati

A 900 USD már egész vállalható árkategória, ennyiből már

A gond valszeg az, hogy még nincs olyan ''buta'' chip a piacon, ami ezeket a komplex funkciókat maga meg tudja valósítani - ugyanis léteznek a fenti tulajdonságokkal rendelkező eszközök, csak inkább 2000-5000 USD környékén, NAS szervernek nevezve, általában valami Windowst futtatva (Embedded).

Várjuk az olcsó hálózati RAID5 megoldásokat :) Addig én eszkábálok magamnak egyet egy régi PC-ből és néhány bazinagy HDD-ből :)

Department of Redundancy Department

(#15) L3zl13 válasza karib (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szurkolok, hogy mivel felbukkantak már az alaplapi chipsetbe integrált RAID 5 megoldáok, remélhetőleg hamarosan jön valami olcsó vezérlő csipset is, amit bele lehet tenni ezekbe a cuccokba.

Aki hülye, haljon meg!

(#16) erdoke


erdoke
titán

Ha tud RAID 1-et, és ha lenne Firewire 800-as vezérlőm (ami nem PCI buszon ül), akkor egész pofás darab lenne.
Jelen pillanatban puszta pénzkidobás lenne. Biztosan vannak olyan emberek, akik a fentieknek megfelelve hasznosítani tudnák. Persze ha tud RAID 1-et...

A legjobb aláírás a héten

(#17) ReJim


ReJim
őstag

az IOMEGA linkecske ott lent, a gyártónál... a redir nem működik... lehetne javítani? :U

</end.?>

(#18) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Visszatérve az adatvesztésre: Ez egy bobil eszköz: sokkal sérülékenyebbek benne a vinyók, mint az asztal mekllé állított toronyban lévő négy vinyó... Én se örülnék neki.

Még egy gondolat: engem ugyan nem zavarna, ha az 1Tb férőhelyemen 250Gb-onként lenne elpartícionálva!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19) hunluigi válasza Krix (#2) üzenetére


hunluigi
senior tag

bizony bizony... én is ezt látom a legnagyobb hiányosságának... :(

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#20) Bgs válasza L3zl13 (#15) üzenetére


Bgs
senior tag

Azok a chip-ek, amelyekre most te gondolsz valojaban softraid-esek, igy szukseg van hozza egy rendes CPU-ra is es akkor rogton dragabb lesz az is....




A cucc egyebkent szerintem kb. arra jo, hogy ha nagy adatmennyiseget kell idorol idore elvinned masik helyre, akkor ezt ezen tedd meg. Ilyenkor az adatvesztes csak hatarido csuszast jelent, viszont ekkora adatmennyisegnel jol johte ez a megoldas. Mondjul lassan ugyanott vaygunk, mintha vennek ket 500GB-os vinyot es beleraknam ket kulso Firewire/USB tokba...



Ugy latom megint keveredik:

b=bit
B=byte

Konnyu megjegyezni, a kis betu a kisebbik adatmennyiseg, a nagy betu a nagyobbik ;)

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.