Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Celtic


Celtic
tag

A képet le lehet nyugottan nyúlni a webünkről.
Vagy hírrovatba nem mehet kép?

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#2) Hactor válasza Celtic (#1) üzenetére


Hactor
csendes tag

De mehet kép, majd felrakom, csak a munkahelyemről nem tudok hozzáférni a rio szerverhez. Köszi.

(#3) Adi


Adi
senior tag

Egy Linux tesztet szeretnék rajta látni! :)

ldm start-reconf primary

(#4) Parci válasza Adi (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Fogsz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) Celtic válasza Hactor (#2) üzenetére


Celtic
tag

Nem lehetne a kép link egy nagyobb felbontású képre? No nem a ba..ogatás végett, csak -magamból kiindulva :))- az olvasók szeretnek elböngészni a nyákon.

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#6) Celtic válasza Parci (#4) üzenetére


Celtic
tag

"We expect it sometime in September, probably late September." Ez szó szerint a Hollandus MSI Európea nagytanács válasza a duálteflonos alaplap kijövetelére.

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#7) Parci válasza Celtic (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Itt a nagykép :). Láttam már megbugáztátok, áttettem RiO-ra. Thx.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) Adi


Adi
senior tag

Hmmmm, de kis helyeske. :D Bár én az UATA100-as vezérlő helyett inkább SCSI-t tennék rá, de munkaállomásba talán így is jó lesz.

ldm start-reconf primary

(#9) LionKing


LionKing
csendes tag

Valaki elmondana nekem 1-2 dolgot? :-) Pl. a 64-bites PCI foglalatba milyen kártyákat lehet rakni? Vagy belemegy a sima PCI-os kártya is? Ezzel most találkoztam csak nemrég. Ja és az AMD-k külső órajele mennyi? A DDR ram-os alaplapok miatt érdekel, ugyanis az 266mhz és a proci nem hiszem hogy ennyi lenne, ha jól tudom 2000mhz, nem? Akkor hogy fog a ram 266-on menni? Nem hiszem hogy az alaplap ezt külön tudná szabályozni, vagy mégis??? Ha nem akkor mi értelme van a ddr ram-nak? :-) Valaki oktasson ki e téren lécci, köszi :-)

(#10) Parci válasza LionKing (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

RAM órajele: 133MHz, de DDR, azaz órajelenként dupla adatot visz át. Így ugyanúgy viselkedik, mintha sima RAM (SDR) lenne, de 266MHz-en. Mivel a 266MHz jól hangzik, így hívják a marketinges kollégák :).

Proci külső órajele egyben a rendszerbusz órajele is, ezt hívják FSB-nek (Front Side Bus). Ez szintén 133MHz, és szintén DDR.

A procid pedig, mondjuk ha 1.33GHz-es, akkor 10 x 133MHz-en megy, tehát a külső órajel tízszeresével.

64-bites PCI-ba csak az oda készített kártyákat teheted... vannak ilyen SCSI, RAID, stb vezérlők.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) LionKing válasza Parci (#10) üzenetére


LionKing
csendes tag

Ohhh, kösz már értem :) Én eddig, meg azért még mindig, ASUS hívő vagyok/voltam?
:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.