Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

128 bit - high end, ezt is megéltük...

<< Heimdal >>

(#2) Vikthor válasza Retekegér (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

hát igen, enyhén LOL. Pedig nem egy nagy feladat 256bitet notiba varázsolni, amivel még kezdeni is lehetne valamit... :D

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) Hebry


Hebry
senior tag

És a 128 csak a teteje, vajon mit csinál 64 bit 512 megával, mert, hogy gyorsan írni-olvasni nem fogja az biztos...
Belehalnának egy 256 bitesbe. Extraköltségként jelentkezne, ha jobb kell, vagyél 3xdrágábbat... :(

[Szerkesztve]

(#4) CYX válasza Hebry (#3) üzenetére


CYX
aktív tag

Ténbyleg úgy néz ki, hogy el fog tünni a középkategória, mert a közepet lenyomják az alsóbe, és így kényszerítik rá a népet, hogy vegyen inkább csúcsot, ha valamit akar(játszani, komolyan dolgozni).

(#5) t72killer válasza Hebry (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a 256 nVidia esetében tleg +költséget jelentene a crossbar vezérlő miatt. AMD-nél tudtommal ez kicsit 1xerűbb.

azért 128bit-es igazán lehetne, az nem olyan óriási erőfeszítés, főleg, h a legtöbb induló szintű karinak is az van...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6) azbest


azbest
félisten

Feltételezem, hogy így akarják megtartani az asztali gépes piacot... laptopok aránya folyamatosan nő... de laptopot nem nagyon lehet bővíteni grafikus szempontból (tudom, vannak kivételek, de nem az az elterjedt)... rákényszerítenek, hogy egy komolyabb asztali grafikus munkaállomást is tarts ha dolgozni/játszani akarsz... ha meg hurcolni kell a gépet egy (az asztalihoz képest) éppen csak megfelelő grafikájú laptoppal kell beérned.

(#7) #56573440


#56573440
törölt tag

nekem csak az a bajom, hogy még mindig nem tudjuk mi is kell a DX10 nek... szebb, kidolgozottabb grafikát ígér, a képek, videók szerint tényleg fergeteges lesz, de ahhoz hogy úgy nézzen ki ki is kell hajtani, ahhoz meg szerintem kevés lesz a legtöbb dx10-es kari hogy tényleg szép legyen. a minimum szerintem a 8800GTS ami középkatba jött eddig szerintem küszködni fog. Ez meg nem tudom. jól hangzik hogy tudja a DX10-et, de ha le kell butítani hogy ne diavetítést nézz akkor értelme mi?
persze ne legyen igazam, és akkor olcsóbban meg tudom úszni a fejlesztést. én várnék mindenképp amíg kijönnek a játékok alá, és készül teszt is hogy mit lehet kicsavarni :B

[Szerkesztve]

(#8) kovy79


kovy79
őstag

Nekem olyan furcsa, hogy a Quadro név párosul 64 bittel. :F
Mintha egy Ferrariba diesel mocit vágnának, abból is kétezrest.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#9) CYX válasza #56573440 (#7) üzenetére


CYX
aktív tag

Teljesen egyet értek veled és az aggodalmaiddal. Én is ugyanígy vagyok vele.

(#10) t72killer válasza #56573440 (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, gondolj bele, mi történik, ha pl egy radeon 9800-zal akarsz Obiviont futtatni - ami mondjuk 1 keményebb darab a dx9-ből.

Uez fog történni - lehet, h nem a DX10-es játékok legelső, de a második hulláma mondjuk egy év múlva teljesen játszhatatlan lesz egy 8600GTS-en vagy HD2600XT-n:( (főleg, ha az AMD se rukkol elő vmi combosabb középkategóriával (hm, mondjuk olyan szintűvel, mint most a 2900XT...)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#11) nap


nap
addikt

'64 bit should be enough for everyone'

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#12) Elrood


Elrood
őstag

2002-s notimban is 128bites a membusz szélessége:).
ATi Mobility Radeon 7500, nyami.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.