Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) próbakocka


próbakocka
senior tag

''ráadásul a Blu-ray olyan fejlett, évek óta piacon lévő technológiákat foglal majd magába, mint az interaktív felületért felelős Java platform''

itt is tetülassú java? ez nem hiányzik

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#2) PPeter


PPeter
addikt

Állatira kíváncsi lennék, hogy a Forrester szakembere milyen konkrét technológiai előnyöket tudna felsorolni a Blu-Ray mellett a nagyobb kapacitáson kívül. Az én véleményem:

1. Gyártási költésgek: a Blu-Ray sokkal drágább, ami kihathat arra, hogy azok a távol-keleti, taiwani gyártók, akik igazán nagy volumenű gyártással segíthetnék a piaci térhódítást, milyen szívesen vágnak bele a komplett gyártósorok kiépítésébe, lecserélésébe. Nélkülük ma már nem lehet stratégiát felépíteni.

2. Az ismert név ereje: a HD DVD még az IT ipar történéseitől messze álló átlagembernek ismerősen cseng, míg a Blu-Ray az átlagember számára újdonságként hat. Ennek nagyobb a jelentősége, mint sokan gondolnánk, nekünk természetes, hogy tudjuk, mi az a Blu-Ray, hiszen ebben a közegben mozgunk.

3. Sérülékenység: speciális védőréteg ide vagy oda, a HD DVD esetén mégiscsak két 0,6 mm műanyag korong között van a hordozóréteg (mint a DVD-n), a Blu-Ray viszont közvetlenül, alig 0,1 mm-re tárolja az adatokat a korong vékony felszínétől. Bizony, ez gyenge pont.

4. Kapacitás: ha a műsoros, High Definiton filmkiadás követelményrendszerét nézzük, a Blu-Ray előnye vajmi keveset ér, a HD DVD is bőven elegendő a legszebb képminőséghez. Adattárolási szempontól valóban kedvezőbb a nagyobb kapacitás, de ha a HD DVD olcsóbb lesz, akkor a oda ez az előny, valamint ha szigorúan nézzük, a mai merevlemezek méretéhez képest mind a két formátum kevésnek fog tűnni az átlagember szemében.

5. Másolásvédelem: sokan elefelejtik, hogy a másolásvédelem alapja megegyezik mind a két formátum esetén, ugyanis a kiadók által preferált ACCS rendszer ilyen tekintetben platformfüggetlen, és bár a Blu-Ray lemezekre összehozott végleges, a Blu-Ray Association által kiajánlott védelmi rendszer (néhány plusz komponenssel kiegészítve) valóban erősebb, mint amit a HD DVD-re javasolt a DVD Forum, de a védelmi megoldások mind a két kéklézeres formátumra applikálhatók lesznek és igazából ez már olyan, főleg tartalmi dolog, ami nem a szabványokon múlik (mind a két formátum egyaránt támogatja a többlépcsős visszaellenőrési rendszer implementálását, egyedi azonosító jelek elhelyezését), igazából a következő generációs DVD-Video formátum logikai szerkezete (amelyet még pofozgatnak bőszen) a lényeg, az meg ugye egy harmadik dolog.

6. Piaci start: az erőlködések, erőfitogtatások ellenére még sehol semmi, csak ilyen elemzések jelennek meg. Még semmi nem dőlt el, és nagy barom az, aki bármelyikk rendszer agóniájáról beszél most. De hát a Foresternél jobban tudják...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

ha gyakorlatilag hozzá láncolja a tartalmat a disch hez a blue ray akkor ha én kiírom a családi fotóimat a lemezre akkor a büdös életben nem tudom onnan átmásolni máshova?..:F
nem pont ez lenne a lényege az adatmentésnek?..:(
:R

Nos Omnes Una Manet

(#4) PPeter válasza ^Bundi^ (#3) üzenetére


PPeter
addikt

Itt most a műsoros kiadványok másolásvédett tartalmáról van szó.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5) bandrew


bandrew
tag

Az a Forrester tanulmány engem nagyon emlékeztet azokra a tanulmányokra, amik 1-2 éve volta divatban, hogy mondjuk az m$ ilyen olyan programja N-szer nagyobb teljesítményt ért el M-ed akkora költség ráfordítással (ahol N és M egész szám, és tart a végtelenbe) mint X trásáé.
Független Forrester tanulmány :C:C:C:O:O:O

Jó a mazochistáknak: amikor rossz, akkor jó. Amikor jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6) mzprox


mzprox
tag

Hajrá HD-DVD! Hajrá Microsoft! :))

(#7) TeeJay


TeeJay
félisten

szerintem inkább emiatt fog nyerni a Blu-ray
mert ők is ezt akarják :
Apple Computer, Inc.
Dell Inc.
Hewlett Packard Company
Hitachi, Ltd.
LG Electronics Inc.
Matsushita Electric Industrial Co., Ltd.
Mitsubishi Electric Corporation
Pioneer Corporation
Royal Philips Electronics
Samsung Electronics Co., Ltd.
Sharp Corporation
Sony Corporation
TDK Corporation
Thomson Multimedia
Twentieth Century Fox
Walt Disney Pictures

szemben a HD-DVD támogatóval : Toshiba és NEC

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8) pilóta válasza TeeJay (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azért a toshibán és a necen kívül van még néhány (igaz, elhanyagolható :D) szereplő. Pl. intel, microsoft, warnerbrothers a HD DVD mellett... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) X-COM válasza TeeJay (#7) üzenetére


X-COM
nagyúr

Bővebben: link

mazsolázva:
CANON INC.
CMC Magnetics Corporation
ONKYO CORPORATION
Paramount Home Entertainment
FUJI PHOTO FILM CO.
RICOH COMPANY LTD.
Imation Corp
RITEK CORPORATION
Intel Corporation
SANYO Electric Co., Ltd.
Kenwood Corporation
Konica Minolta Opto
Lenovo Japan TRENDY Corporation
Microsoft Corporation
Universal Pictures
Mitsubishi Kagaku Media Co.
Verbatim
Warner Home Video Inc.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#10) jamez


jamez
senior tag

Aztán majd egyszer csak valaki előjön egy olyan íróval ami mindkettőt ismeri...

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#11) Rusy válasza jamez (#10) üzenetére


Rusy
tag

Bővebben: link

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#12) LordX válasza jamez (#10) üzenetére


LordX
veterán

Samsung? :) Valami fejes azt nyilatkozta 1x, hogy bőszen fejlesztik..

A cikkhez meg: Blablabla. Ami jelenleg folyik, az nyilatkozatháború a két oldal közt. Ott dől el az egész, amikor lesz már kapható termék is a piacon, szeretném javasolni az illetékeseknek, inkább a megjelentetésbe fektessenek energiát, ne a szájtépésbe.

(#13) Snail válasza PPeter (#2) üzenetére


Snail
csendes tag

Sérülékenység: azóta már megdobták a blurayt a TDK -féle Hard Coating technológiával, így a reklámduma szerint még azt is kibírja ha csavarhúzóval karcoljuk meg.

Sony

(#14) PPeter válasza Snail (#13) üzenetére


PPeter
addikt

Még pontosabban: ennek a rétegnek köszönhető, hogy egyáltalán kikerülhetett a védőtokból.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#15) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Nem szeretnék olyan időket betudni mikor a gépemben ott figyel 1x DVD iro, 1xHD DVD iro, es 1xBlu ray iro (ha lesz...)...miért nem lehet egységesiteni..nem fér a fejembe..

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#16) Allien válasza CocooN-z (#15) üzenetére


Allien
veterán

Hát wazze, money, pénz, lóvé, stb... Elkezdtek ''fejleszteni'', annak meg KELL térülnie!
Ami a másolásvédelmet illeti. Megvan az eredeti film, ''előveszem'' a vásznat, és a vetitőt, és felveszem kamerával.:B Igaz, nekem egyik sincsen, de vannak jópáran, akik rendelkeznek ilyennel, ugye.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#17) Male válasza Allien (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Ezért van a képen azonosító... bár nem hinném, hogy a boltban személyit kérnek és felírják az adataimat, ha filmet veszek, mert ezen a ponton vége is lenne ennek a formátumnak...

Amúgy ez az elemzés vajon mennyibe került a Sonynak? Igazán nekem is fizethetnének, aztán én is azt modnanám minden felé, hogy a BR milyen hűde jó :)

(#18) Rolly


Rolly
veterán

már akkor is elegem volt a cégekből amikor megtudtam hogy 2, azaz 3 DVD formátum van (+, -, RAM) majd amikor a következő generációs lemezeknél is kiderült sajnos két típus lesz, akkor eldöntöttem, hogy ha veszek akkor olyan olvasót fogok venni, ami a CD-től kezdve a DVD-ken keresztül a HD-DVD-t is olvassa, illetve a BlueRay-t is.

(#19) Rolly válasza Rolly (#18) üzenetére


Rolly
veterán

bocsi!

ui.: a cd nem annyira fontos.
ui2.: nem vagyok benne biztos, hogy lesz ilyen olvasó egy darabig :(((

(#20) erdoke válasza Rolly (#18) üzenetére


erdoke
titán

Valamit rosszul tudsz, nincs se két, se három DVD formátum. Kizárólag az írható DVD-nek vannak különféle változatai, de ez alapján kifogásolhatnád az R/RW dolgot is...
Na meg ott az egyrétegű-többrétegű lemezek problematikája. Jajj, ezek a csúnya gyártók...

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#21) Rolly válasza erdoke (#20) üzenetére


Rolly
veterán

igen az írható DVD-kre gondoltam. Az R és RW dolog érthető, de a + és a - dolog már kevésbé, persze nem zavar egyáltalán, hogy többféle formátum van, mivel a multi írókkal lehet mindet írni, illetve olvasni, amennyiben lesz olyan író ami minden optikai lemezt megeszik gondolok itt (CD, DVD-+R/RW, DL, ROM, RAM, HD DVD, Blueray) akkor nem zavar, ha többféle szabvány van. Ha nem lesz ilyen akkor furán fog kinézni a DVD, HD-DVD, Blueray egymás alatt :D.

(#22) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Donated by Sony. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23) erdoke válasza Rolly (#21) üzenetére


erdoke
titán

Vagy nem lesz több szabvány, mire megfizethető lesz otthonra a kék lézeres optikai tárolás (írás), vagy olyan meghajtók lesznek, amik mindent esznek. Ez nyilvánvaló a piaci igény alapján.

A legjobb aláírás a héten

(#24) Rolly válasza erdoke (#23) üzenetére


Rolly
veterán

remélem a gyártók, cégek is így gondolják

(#25) Allien


Allien
veterán

Rolly, mivel a cégek nem olvassák ezen hozzászólásodat, illetve, nem jut el hozzájuk igényed, ezért nem fognak ''mindent az egyben'' formátumot gyártani. Javaslom, írj mindegyiknek, külön-külön, és lehet, a kedvedért megteszik minnél hamarabb.:DDD Sőt, még az is előfordulhat, hogy küldenek Neked egy példányt, ingyen!:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#26) arpeen2


arpeen2
senior tag

Pontosan ugyanez a vekengés volt anno (nemis olyan rég) a DVD+R és DVD-R között. Mindenki itt remegett hogy melyik lesz, mi lesz hogy lesz. Ittis először majd jönnek azok az olvasók/írók amelyek csak az egyik formátumot tudják csak kezelni, aztán mikor már jósok pénzt bevasaltak az első fecskéken, kiadják a kombo driveokat. De ez még soká lesz ugyanis (egy PH cikkből idézve, sztem aranyigazság) : ''Mindeközben a DVD tovább él és virul majd, és ha figyelembe vesszük, hogy mennyi időbe tellett felülkerekednie a lényegesen jobb minőséget nyújtó digitális technológiának az analóg képrögzítési eljárást alkalmazó mágnesszalagnál, könnyen lehet, hogy az új formátumok – melyek korántsem nyújtanak mindenki számára kézenfekvő előnyöket a DVD-hez képest – világméretű elterjedéséhez hosszú-hosszú évekre, vagy akár évtizedekre lesz szükség. ''

(#27) PPeter válasza arpeen2 (#26) üzenetére


PPeter
addikt

Pontosan NEM ugyanez a versengés volt és a DVD+R és a DVD-R között. Ugyanis a DVD+R és a DVD-R egyaránt ugyananannak az alap DVD formátumnak az otthon írható változata, amelyek a legtöbb eszközben ugyanúgy használhatók, mint egy gyári DVD kiadvány, hiszen mindkettő arra törekszik, hogy azt a lehető legjobban megközelítse a legjobb kompatibilitás érdekében. Itt meg KÉT KÜLÖN formátumról van szó. Látom sokan csak olvasnak, de nem értik, amit olvasnak. :U A DVD esetén ott az alap, ős DVD szabvány, amely a gyárilag préselt műsoros lemezekkel egy közös alapot szolgáltat. Itt meg éppen arra megy a játék, hogy a következő generációs alap szabvány melyik kéklézeres formárum lehessen. Ezt a DVD-R és a DVD+R közötti háborúhoz hasonlítani felszínes, közhelyes butaság.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#28) Márton válasza PPeter (#27) üzenetére


Márton
nagyúr

remélem ezt már nem pötyögted, hanem copy/paste :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29) PPeter válasza Márton (#28) üzenetére


PPeter
addikt

Olyan mindegy, úgyis mindenki csak azt látja, hogy két szabvány, hűha, akkor ez olyan mint a DVD+R meg a DVD-R, kész.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#30) pilóta válasza PPeter (#29) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát igen. Nekem is mindíg ez jut eszembe. Múltkor éppen gondolkodtam, hogy almát egyek vagy körtét, és akkor hirtelen eszembe jutott, hogy ''dehát ez pont olyan, mint a DVD+R meg a DVD-R'' :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#31) pilóta


pilóta
nagyúr

Bővebben: link

Úgy tűnik mégis a kéksugár lesz a befutó...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#32) PPeter válasza pilóta (#30) üzenetére


PPeter
addikt

Majdnem megfulladtam a kávémtól bazz. :D:))

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#33) pilóta válasza PPeter (#32) üzenetére


pilóta
nagyúr

:D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#34) atus33


atus33
tag

Ébresszetek fel, ha eldőlt a BRD vs. HDDVD kérdés, én már ilyen témájú cikket többet nem olvasok.

. o O o .

(#35) Penge Borisz


Penge Borisz
tag

Én azt nem értem, hogy gondolják, hogy a lemezről nem lehet leszedni az adatot? Ha a számítógép beolvassa akkor előbb - utóbb írnak valamit amivel fel lehet törni. Nem? Vagy ez nem ilyen egyszerű? Javítsatok ki ha hülye vagyok!

''A semmiből jöttél, a semmibe mész, mit veszthetsz? Semmit!'' Monty Python

(#36) TeeJay válasza Penge Borisz (#35) üzenetére


TeeJay
félisten

októberi chip magazinban volt egy 3 oldalas cikk hogy a Blu-Ray másolásvédelme milyen brutális. 3lépcsős védelem vagy mit írtak aminek már az első lépcsője is sokkal nehezebb mint a DVD védelme.

épp ezért elképzelhető hogy ez a túlságosan erős védelem visszájára fog elsülni és a kutya se fog venni ilyet.

még valami ami engem érdekel.

ha a Blu-Ray 0,1 mm mélyen rögzíti az adatot akkor mért kellett egyáltalán kikerülni a tokból?
szerintem sokkal biztonságosabb lenne ha tokban maradna mindvégig és gondolom nem lenne a lemez sokkal drágább attól még. valahogy jobban örülnék ha 25/50gigás korongok védve lennének.

most hogy láttam hogy a Blu-Ray menyire kemény védelemmel rendelkezik télleg jobb lenne ha a HD-DVD nyerne:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37) Male válasza TeeJay (#36) üzenetére


Male
nagyúr

''gondolom nem lenne a lemez sokkal drágább attól még'' Szerintem meg igen, mert ez kb megduplázná az előállítási költséget.

Ráaádsul ha tokban van, az azért sem jó, mert a HD-DVD meg nincs tokban... szóval ennek marketing szempontból is komoly jelentősége van.

Végülis sok jelentősége nincs, hogy mennyire jó a védelem, mert a filmek mostanában már a stúdiókbol szivárognak ki, ahogy látom... Az átlagemberek ellen meg a DVD védelme is bőven elég.

(#38) PPeter válasza TeeJay (#36) üzenetére


PPeter
addikt

Örülök, hogy tetszett a cikk :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#39) nap


nap
addikt

''A Blu-ray szabvány tervezett másolásvédelmi rendszere gyakorlatilag a lemezhez láncolja a tartalmat.''

Amit le lehet olvasni/jatszani, azt le is lehet masolni.
A tobbi meg csak home user szivatas.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#40) nap


nap
addikt

''A Blu-ray szabvány tervezett másolásvédelmi rendszere gyakorlatilag a lemezhez láncolja a tartalmat.''

Amit le lehet olvasni/jatszani, azt le is lehet masolni.
A tobbi meg csak home user szivatas.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#41) emvy válasza nap (#40) üzenetére


emvy
nagyúr

Kérlek másolj le nekem tökéletes minőségben egy DVD-Audiót.

while (!sleep) sheep++;

(#42) PPeter válasza emvy (#41) üzenetére


PPeter
addikt

:DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#43) PPeter


PPeter
addikt

Érdekes, ez a topik nem látszik a szekción belül, megpróbálom, hátha így előkerül.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#44) TeeJay válasza PPeter (#38) üzenetére


TeeJay
félisten

te írtad a cikket?

hát nagyon jó volt végig olvastam és sok új érdekes dolgot találtam benne.

nekem az a lényeg hogy ne legyen marha drága mert mi nem vagyon USA meg Japán szinten ahol azért van pénz.
úgyhogy felőlem akármelyik nyerhet.

a Blu-Ray 25/50giga kapacitása szimpatikusabb mert kerek szám :DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45) PPeter válasza TeeJay (#44) üzenetére


PPeter
addikt

Igen, én írtam. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#46) TeeJay válasza PPeter (#45) üzenetére


TeeJay
félisten

ollé :R
érteni lehet belőle legalább mindent :C

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#47) LordX válasza emvy (#41) üzenetére


LordX
veterán

Pakold rá magad egy S/PDIF kimenetre, és mentsd le a bitfolyamot. Vagy valami ilyesmi.

Jah, hogy tömörítetlen hang lett a másolat? Naés, tökéletes minőségű másolat, vagy nem? :DDD

(#48) dabadab válasza LordX (#47) üzenetére


dabadab
titán

A DVD-A is tomoritetlen.

(Remelem Parciek rendbepofozzak a PH GUI-t, mert ez igy vmi rettenet :( )

DRM is theft

(#49) Loha válasza nap (#40) üzenetére


Loha
veterán

Legrosszabb esetben fogok egy S-VIDEO kábelt, aminek egyik végét a tv-outra a másikat a tuner bemenetére kötöm aztán jólvan... :) Igaz ennek semmi értelme, mert legjobb esetben is csak DVD minőség lesz(felbontás maitt), a filmet meg úgy is kiadják majd DVD-n is, szóval onnan egyszerübb lesz lemásolni... :)

(#50) arpeen2 válasza PPeter (#27) üzenetére


arpeen2
senior tag

Totálisan félreértetted amit írtam. Utólag be is látom lehet félreérthetően írtam a hsz-mat. Teljesen tisztába vagyok azzal hogy a +-DVD formátum nem ugyanaz mint ami most lesz a két új technológia között, de azt látni kell hogy valószínűleg lesznek olyan írók/olvasók amik mindkét formátumot támogatni fogják. Nem konkrét teljes hasonlat volt amit én mondtam de emléxek lázban volt mindenki hogy + vagy - os írót vegyen anno mert az egyiknek nem lesz nagy jövője. persze ezekből könnyebb volt kombó írót gyártani de azóta fejlődött annyit a techinka hogy ha !!! akarnák !!! már MA megtudnák csinálni. Csak ugye a pénz.....de ez már 1 másik téma. :U

[OFF[Azt meg Te nem nagyon tudhatod hogy én mennyit olvasok. Főleg ne az alapján általánosíts hogy 1000-ből 1 hsz-mat félreérthető módon írtam le.[/OFF]

Peace :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.