Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

Persze. Nem hülye az nVidia, nem fog ''durciból'' feladni egy ekkora picacot :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) LSL1337


LSL1337
őstag

vicces is lenne ha csak úgy megszűnne az nforce (AMD edition)

nvidia is sztem sokkal jobban járt, intelnek már ati nem nagyon fog alaplapichipkészletet gyártani, új piac nyílt az nvidiának, ráadásul ATInak az AMDvel közös fejlesztései szerintem csak tovább gyengítik az ATI videókártyáit, félek hogy 2 év és nvidia monopol?:S bár ki tudja, ha kijön déiksz 10 majd okosabbak leszünk hogy ati mire ment

[Szerkesztve]

(#3) (Kolombusz) válasza LSL1337 (#2) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Szerintem azért az nvidia sosem lesz monopol.

(#4) Yutani válasza LSL1337 (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az AMD-nek nem célja monopól pozícióba juttatni az Nvidiát, mivel most már nem csak kooperációs partner, hanem konkurencia is. Melyik az a hülye vállalat, amelyik hagyja az ellenfelét monopól helyzetbe eljutni?
És az is hülyeség, hogy az AMD legyengíti az Ati VGA gyártó divízióját. Miért tenné? (Lásd első bekezdés) Az AMD-nek a chipset fejlesztő részleg kellett leginkább, amivel komplett, Centrino-szerű platformokat hozhatnak létre az intel példájára. És persze ehhez hozzátartozik a VGA divízió is, mert egy komplett platformhoz a megjelenítővezérlés is hozzátartozik.

#tarcsad

(#5) orbano válasza Yutani (#4) üzenetére


orbano
félisten

arról nem is beszélve, hogy az Atinak hordozható és embedded területeken van egy kisebb, gyenge pozíciója, ami egy új terület lehet az AMDnek, valamint hoz pár doláár hasznot is :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6) X Factor


X Factor
addikt

Hát akkor végülis az történt mint ami várható volt:)

Make things work

(#7) simonzé válasza LSL1337 (#2) üzenetére


simonzé
addikt

Figyeld csak meg, milyen csíkszélességgel gyárt (és milyennel fog gyártani) az AMD! Ehhez képest az Ati le van maradva, de most komoly tőkeinjekció nélkül is megkapja a gyártói tapasztalatokat az AMD-től. Így VGA-téren hihetetlen teljesítménybeli ugrásra lesz képes, vagy kis hőtermelésre azonos teljesítmény mellett. Ezzel neki is megnyílt egy új világ.
Az Nvidia meg tényleg nem hülye, hogy eldobja, amit 5-6 év alatt elért NForce-ügyileg.

I don't fit in. I fit out.

(#8) simonzé válasza Yutani (#4) üzenetére


simonzé
addikt

Ilyen alapon a SIS-t is felvásárolhatták volna, vagy az ULi-t... Azok is gyártanak saját integrált VGA-t, alaplapi chipsetek terén pedig azért elég jók. Ráadásul tutira olcsóbbak, mint az Ati...

I don't fit in. I fit out.

(#9) faster válasza simonzé (#8) üzenetére


faster
nagyúr

Az ULi-t már megvette az Nvidia.

(#10) Yutani válasza simonzé (#8) üzenetére


Yutani
nagyúr

Viszont egy SiS integrált csoda sosem fog felérni egy Ati integrált VGA-val.
Azaz: nem szabad mindig a kínai piacon vásárolni, mert könnyen belefuthat az ember az ''olcsón sz@rt'' csapdába... :))

#tarcsad

(#11) AMD Power


AMD Power
titán

Örülök ennek a cikknek! Egy biztos az nVidia illetve az AMD ''combo'' a legjobb. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12) xuldar válasza simonzé (#7) üzenetére


xuldar
őstag

Ne hasonlítsd össze a CPU-t a GPU-val. Az utóbbi jóval bonyolultabb, és teljesen más felépítésű. nem véletlen, hogy a CPU-kat kisebb csíkszélességgel gyártják. Sőt, az nVidia még az ATI-hoz képest is le van maradva ilyen téren.
Az nVidia meg tuti, hogy nem adja fel az AMD piacot: nincs licenszdíj, nem kell memóriavezérlőt fejleszteni, és csak a csúcskategóriás chipseteknél kell 2 chip, különben elég 1 is. Ha az Intelhez megéri nekik fejleszteni, akkor az AMD-hez duplán.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13) REDeath válasza AMD Power (#11) üzenetére


REDeath
őstag

Én is nagyon reméltem hogy ez lesz. És mondjuk az se rossz hogy Intellel jobb üzleti viszonyban lesznek. már csak azért is mert nVidiát kedvelem, és ez nkik több lóvé, ergó jobb karik... hhahaha, na jó ez így nem igaz, de a lényeg hogy ennek a cikknek nagyon örülök..!! :C

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#14) simonzé válasza faster (#9) üzenetére


simonzé
addikt

Nahát. Ezt átaludtam... :B

I don't fit in. I fit out.

(#15) Televan74


Televan74
nagyúr

Mindig kell egy vetélytárs.
Külömben lelassulna fejlődés.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.