Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Loretto


Loretto
veterán

Lassan minden nap 2 hir lesz hogy xy agp-s 6600Gt-t ad ki.
Ami azért némi ''hír'' is hogy talán megoldóni láccik a hűtés. :U

[Szerkesztve]

Soirée...

(#2) Sárpac válasza Loretto (#1) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem csak az az érdekes az egészben, hogy előbb nem jutott eszükbe az AGP?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3) faster válasza Sárpac (#2) üzenetére


faster
nagyúr

Nem hiszem, hogy a gyártókon múlott a dolog, inkább az Nvidia referenciakártyán.

(#4) Renwick válasza Loretto (#1) üzenetére


Renwick
őstag

Nem értelek, ma még nem is volt ilyen bejelentés... :DDD

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#5) Sárpac válasza Renwick (#4) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hát nem is tudom valaki gyorsabbnak tünt!:B

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6) Loretto válasza Renwick (#4) üzenetére


Loretto
veterán

ejhh. akkor tedd lécci idézőjelbe :D

Soirée...

(#7) Renwick válasza Sárpac (#5) üzenetére


Renwick
őstag

Örülök neki... :C

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#8) Sotho


Sotho
őstag

1.6 ns ez a lényeg ! :)

(#9) Sotho válasza Sotho (#8) üzenetére


Sotho
őstag

És most csak úgy fejből saccolok... olyan 19 GB/s lehet a sávszél a gpu felé ami azér elég jó. :)

(#10) Jaq


Jaq
tag

1,6n-s memoriak, uj hutes.... ha mar Coolermaster, akkor remelem nem a Coolviva hitpajpcsodat hasznaljak fel, tul sok jot nem hallottam rola.

(#11) ollie


ollie
MODERÁTOR

Esküszöm, ha az ATI nem kezdi el kiadogatni a kártyáit AGP-vel (kivéve x800 pro, merabbómávan), akkó esküszöm áttérek az enyvídiára, pedig nemszeretem...

***

(#12) Fade_Away válasza ollie (#11) üzenetére


Fade_Away
őstag

ha ati nemcsinál agps közép/alsókategóriát akkor bukja azt a piaci szegmenst...
...ennyire nemhinném hülyék atinál, bevételek nagyja ebből van....

[Szerkesztve]

(#13) gerlaip


gerlaip
addikt

Az igények határozzák meg a piacot és nem fordítva. (Lagalábbis reméljük.)
AGP kell, akkor AGP kell. Lassan kialakul, hogy mit rakok a barátom gépébe. (2800+ NF7)

lámavakond

(#14) Loretto válasza Fade_Away (#12) üzenetére


Loretto
veterán

hát ez igy igaz. most agp-hez nincs a 9800pro és az x800 között semmi.

Soirée...

(#15) Male válasza gerlaip (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Hát az nem mindig teljesül, hogy az igények határozzák meg, hogy mit gyártsanak -> PCIe a VGA-hoz, BTX, stb. (persze ezek elfogadtatásához komoly piaci erőfölény kell, de ezen a piacon ez megvan -> Intel és MS szinte bármit megtehet, persze néha nekik sem sikerül)

(#16) faster válasza ollie (#11) üzenetére


faster
nagyúr

Amíg nincs hídchip, vagy nem terveznek külön AGP buszos RV410-et, addig nem lesz.

(#17) lol válasza Jaq (#10) üzenetére


lol
senior tag

igen, sajnos akkorát nem alakított a coolermaster, de x800pron terhelés alatt 14°Ckal veri a gyári hűtést (teszt > H*C), ez is vlmi :U

(#18) rudi válasza Loretto (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Már 9800 Pro sem nagyon van! Szóval 40.000 Ft-s Radeon 9600 XT és majd háromszor ennyibe kerülő X800 pro között SEMMIT nem tud mutatni az ATI. Persze ha abból indulunk ki, hogy báj-báj northwood, hello nforce4, ATI RS480, VIA K8T890 és 30.000 Ft alatti I915-ös alaplap akkor nem is olyan biztos, hogy hosszú ideig kell még az AGP. Az ATI-nak azt is meg kell fontolnia, hogy tud-e valamit kezdeni AGP-n a sima GF6800 és most már lassan a 6600 GT ellen. Ha még nem tökéletes a hídchipük, akkor nem biztos, hogy arra a pár hónapra, amíg a PCI-Express beindul (mert be fog indulni!) érdemes az AGP-vel kínlódni. Persze ezzel piacot vesztenek, de kérdés, hogy mekkorát...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) marcee


marcee
addikt

Nehezemre esik elhinni, hogy 1.6ns überbrutál memóval, 128bites busszal olcsóbb lenne a gyártás, mint valami teljesen hétköznapi 300-350MHz-es 256 bitessel.
Vagy éppen ezzel akarta levédeni az nv a felsőbb kategóriás piacot a 6600-aktól, hogy ennél durvább sávszélt már ne tudjon semelyik renitens gyártó rárakni?
Félek tőle, hogy nagyon a határon lesznek hajtva ezek a modulok.

\m/

(#20) lol válasza rudi (#18) üzenetére


lol
senior tag

rudi egy kérdés! Bővebben: link ebben a topicban vetődött fel a kérdés, hogy 9800 (128bit(!), 8 futószalag), vagy 9600xt? TE melyiket választanád, miért?

(#21) Tsunami


Tsunami
senior tag

Nem tudom mi a meglepő a hűtésen, a Cooler Master gyártotta az összes fx szériára is nekik a hűtőket, régóta le vannak egymással paktálva:)

''három a kettő tizen''

(#22) Sárpac válasza lol (#20) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hát nehéz kérdés!
Ha jól húzható akkor 9800pro 128bit!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#23) Jenő


Jenő
aktív tag

Zene füleimnek ez a hír, a téli fejlesztgetéseimnek akár alanya is lehet ez a kari. ;]

(#24) Re-Tech válasza rudi (#18) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Hiába jönnek be az Nforce 4es lakák, ha azok még mindig sokkal többe kerülnek mint a sima Bartonos rendszerek. Annyival meg nem gyorsabbak. És persze azt se felejtsük el, hogy S939es Amd-t jelenleg 3500-ast kapni csak, de aki azt meg tudja fizetni az úgy sem adja 6800/x800 alá. Amíg nem lesz elérhető az S939 és nem esik az ára, addig igenis van létjogosultsága az ''öreg Bartonos rendszereknek.
Ati tényleg nagy csalódás most számomra is, ha még mostanában veszek vidkarit akkor tuti 6600GT lesz. Ha kihúzom jövő tavaszig akkor meg talán már elérhető lesz egy AMD64es rendszer PCI-E-el. Nagyon fogom utálni ha le kell cserélni szinte mindent a gépben, de mit lehet tenni.

(#25) affli


affli
tag

Lehet 1ébként most kapni valami normálisabb AGP-s kártyát M.O.-n? A neten sehol sem találtam... Persze az új ATI/Nvidia kártyákra gondoltam:)

Retro RULZ:)

(#26) Fade_Away válasza rudi (#18) üzenetére


Fade_Away
őstag

hát nemtudom..... sokunk gépében ottvan a barci amit mint gamerek(6600gt, 6800at mas nemigen vesz) felhúztunk 2200-2800mhre. Semmi bajunk nincs a procival és nemkívánunk 30(lap)+45(proci)=75eft kiadni egy amd64 re vagy 100at egy 3.xes p4re.

és nincs 80-120eftnk egy 6800ra x800ra.
max 50-60unk.... ha eladjun a tnt2nket(ti4200,9600at) :)

imho nekünk ennek az elég széles rétegnek kell az AGPs középkategória, mi a mainstream nemfogunk lapot, procit váltani a pcie ért. Főleg, hogy semmi teljesítménytöbletet sem hoz.

(#27) LordX válasza Jaq (#10) üzenetére


LordX
veterán

Énkérekelnézést, de... Te nem látod a képet a hírhez? :F

(#28) Viewsonic


Viewsonic
aktív tag

Szerintetek Bécsben elöbb lehet majd hozzájutni mint M.o.-n?Mert akkor nemvárok megveszem ott azt nemkell várnom még heteket...
Nekem a márka mind1 a lényeg,hogy húzni lehessen:DDD

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#29) Flashback válasza Sárpac (#2) üzenetére


Flashback
addikt

Egyszerű, az új alap eladások miatt.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#30) Aloki


Aloki
tag

Csak azt felejtik el odakörmölni a 1.6ns mellé, hogy mindösszesen 128MB-os lesz. :(

(#31) Johnny válasza Aloki (#30) üzenetére


Johnny
senior tag

Középkategóriás kártyára bőven elég a 128 mega.

(#32) ronaldo


ronaldo
őstag

és ha menne 1200mhz-n a memó akkor meg rendesen odacsap a 9800xt-nek, sőt szerintem az árbani 40k sem lenne x800pro és közte :B

(#33) Fade_Away válasza ronaldo (#32) üzenetére


Fade_Away
őstag

elég sok tesztet néztem át átlagba 6600gt 1280*1024ben adja azt az fpst mint 9800pro 1024*768

(#34) faster válasza Fade_Away (#33) üzenetére


faster
nagyúr

Mod: ja semmi...

[Szerkesztve]

(#35) Pukii válasza ronaldo (#32) üzenetére


Pukii
senior tag

Elég sok helyen még igy is odacsap a r9800xt nek a gf6600gt..Nem kell neki 1200mhz es ,memo:D(de azért elviselném ha anyi lenne(ilyent készulok majd veni :D))

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#36) ronaldo


ronaldo
őstag

énis ilyenre fenem a fogam. (csak telefon is kéne :( )
nekem max. 1280*1024 kell 19-es moncsihoz, ott meg még nem érezni a 128bit hátrányait, ugye?!

(#37) Pukii válasza ronaldo (#36) üzenetére


Pukii
senior tag

Körülbelul ot kezd kifuladni ,de szerintem ot még jo.

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#38) ronaldo válasza Pukii (#37) üzenetére


ronaldo
őstag

remélem...

(#39) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Mibe fog kerülni egy ilyen? Nyugdíjazzam a 9800 promat?

I am having fun staying poor.

(#40) Pukii válasza Drizzt (#39) üzenetére


Pukii
senior tag

Szeriuntem felesleges r9800pro rol váltani rá(persze ha ingyen meguszod a dolgot akkor más téma..)

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#41) Drizzt válasza Pukii (#40) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Persze én is ingyenes cserére gondoltam... :DDD

I am having fun staying poor.

(#42) Pukii válasza Drizzt (#41) üzenetére


Pukii
senior tag

:D

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#43) ronaldo válasza Drizzt (#41) üzenetére


ronaldo
őstag

sőt, szerintem mindenki :)

(#44) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Alap! :)

I am having fun staying poor.

(#45) sakto


sakto
őstag

hi! nekem most 1 inno fx5900xt van érdemes ezt lecserélni erre a 6600gt-re vagy várjak mig kicsit lemennek az 6800 árak!?

(#46) anulu válasza sakto (#45) üzenetére


anulu
félisten

5900XT-ről váltottam ''sima'' 6800-ra. ég és föld a különbség :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47) divot válasza anulu (#46) üzenetére


divot
veterán

De ez csak 6600 :F

(#48) Suliro válasza Loretto (#1) üzenetére


Suliro
senior tag

Légyszi nézd meg a mailboxos címedet.

I believe in Dodge power!

(#49) Loretto válasza rudi (#18) üzenetére


Loretto
veterán

''báj-báj northwood'' ez még mindeig rosszul hangzik :(

Soirée...

(#50) nap válasza rudi (#18) üzenetére


nap
addikt

Szerintem, ha olyan lama az ati, hogy nem fejlesztette ki az agp-s kartyait, amivel par napon belul a piacon lehet, akkor megerdemli, hogy lemaradjon a piacnak errol a szegleterol.
A kozepkategoriaban nagyon sokan kivarnak meg az agp-s kartyakra, hisz a rendszer tobbi resze meg boven eleg. Ezert nem hiszem, hogy sokan ugralnanak, hogy egy pcixprxert lecserelhessek a komplett gepuket. Valoszinuleg a pcixxx csak fel-egy ev mulva veszi at meghatarozo szerepet, az meg boven sok ido a videokartyapiacon...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.