Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Az Athlon 64 3000+ titkai (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) faster


faster
nagyúr

Kétféle A64 3000+ létezik:
[L]http://www.digit-life.com/news.html?99455#99455[/L]

(#2) Erasmus válasza faster (#1) üzenetére


Erasmus
őstag

Igen, de a mobil (illetve Desktop Replacement) változat már szeptember 23. óta megvásárolható 3000+-os kivitelben. Tehát itt nincs újdonság. Az valóban 1,8 GHz-en megy és 1 MB L2 kest tartalmaz.

üdv,

(#3) erdoke


erdoke
titán

Vajon mennyire indokolt a számozása egy 2800+ Bartonhoz képest?:F
AMD kezd a videókártya gyártókhoz hasonló kavarást előadni.

A legjobb aláírás a héten

(#4) faster válasza erdoke (#3) üzenetére


faster
nagyúr

Ez az egész PR-rating nekem nem túl szimpatikus. Bár lehet, hogy marketing szempontból hatékony...

(#5) Jester


Jester
aktív tag

Nem butaság, amit csinálnak. Gondoljatok bele:

Amig nem tudják növelni a procik gyártási volumenét, addig a legyártott példányokat minél nagyobb részét piacra kell dobniuk. Az 1Mb L2 cache elég kemény dió lehet gyártástechnikailag, elég sok lehet részben selejtes. Na ezeket a selejtes termékekből az új Barton->Duron módszer (hibás cache rész letiltása) szerint piacra dobják, így növelve a kihozatalt.

Mehr Licht!

(#6) faster válasza Jester (#5) üzenetére


faster
nagyúr

Bocs, performance rating akart lenni...

(#7) Jester válasza Jester (#5) üzenetére


Jester
aktív tag

SZVSZ itt lett volna a jó lehetőség, hogy kiszáljanak a PR jelőlésből, mondván ''az egész annyira más, hogy nem érdemes ilyen módon összehasonlítani'', vagy valami hasonló marketingduma.

Mehr Licht!

(#8) Jester


Jester
aktív tag

Na, ezt a #4-est jól megmondtuk...:DDD

Mehr Licht!

(#9) erdoke válasza Jester (#5) üzenetére


erdoke
titán

Értem én, hogy ez NEKIK miért jó, de mint vásárló, ezt nem tudom figyelembe venni, mondhatnám csöppet se érdekel. Számomra ez kavarás.

A legjobb aláírás a héten

(#10) agrarfiatal válasza Jester (#5) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

miért? szerinted az intel nem így csinálja. Ott is amely nem tudja a ht-t vagy a pat-ot, letiltják aztán eladják cerkának.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#11) eper-fa válasza agrarfiatal (#10) üzenetére


eper-fa
aktív tag

nem vok inteles, de az intelnél van cerka meg p4 oszt' csókolom. még az fsbt kell megnézned és tényleg mindent tudsz. itt meg...:
csókolom, kérnék egy A64 3000+-t, a 2GHz-s, 512k-s, stb, ...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#12) hobizoli válasza erdoke (#9) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na vegyunk egy peldat:

T-bred XP2600+=2133MHz, FSB 133/266, 256k L2
T-bred XP2600+=2083MHz, FSB 166/333, 256k L2
Barton XP2800+=2083MHz, FSB 166/333, 512k L2

Orajel alapjan az egyszeri vasarlo gondolkodasmodja szerint az 1. CPU a gyorsabb, mert annak nagyobb az orajele...de szerintem a 3. adja e harom kozul a nagyobb teljesitmenyt.

PR ertek az Athlon-C(Thunderbird)-hez viszonyit.



hobizoli

több drón kell ;P

(#13) hobizoli válasza eper-fa (#11) üzenetére


hobizoli
nagyúr

1.6<>1.6A
1.8<>1.8A
2.0<>2.0A

Az orajel es az FSB azonos, de a cache -es igy teljesitmeny- nem.



hobizoli

több drón kell ;P

(#14) erdoke válasza hobizoli (#12) üzenetére


erdoke
titán

Egyrészt ezt a #3-ra válaszolhattad :F, másrészt ezekkel én is tisztában vagyok, a hírben szereplő 3000+ és a 2800+ Barton valós teljesítményének szólt a :F szmájli.

A legjobb aláírás a héten

(#15) aDamker válasza eper-fa (#11) üzenetére


aDamker
aktív tag

Nekem jobb volt!!!
Anno 2600+-bol 3 fajta volt!!!
266 FSB TB-b, 333 FSBTB-b, meg barton
Megrendeltem online de aztan kesobb rajottem hogy megjegyzesnel nem tettem oda milyen tipust is ,es pl barton nem ment az alaplapomban es 333-asat akartam ,rajuk telefonaltam srac nagyokat pislogott de jot kuldtek!! ;]

(#16) sebela


sebela
aktív tag

anandtechen van teszt róla!
nem is rossz...
Mondjuk kérdés, hogy Mo-ra mikor jön (meg, hogy mennyibe fog kerülni...)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#18) sebela válasza Kalandor (#17) üzenetére


sebela
aktív tag

Ez a 3000+ tényleg 3000+-nak tűnik, SZVSZ nem vágnak át senkit...

[L]http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1937[/L]


update:
Ezt kifelejtettem:

ha feltételezzük, hogy tényleg csak ez az 1 3000+ van (ami már Newcastle)

[Szerkesztve]

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#19) Flashcash válasza Kalandor (#17) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Newcastle proci PR számozásával nincs probléma.

A PR rating-re szükség van szerintem, mert a fogyasztók a nyers adatokból (frekvencia, cache méret, proc. tipus) még nem mindig jól ítélik meg a proci sebességét.
néhány példa:

-Miért szaggat a rendszerem amikor 1,7Ghz-es P4! Celeron van benne,míg a másik gép gyorsabb egy régi 1,4Ghz-es K7 procival? :)

-Vagy nézzük az Intel Centrino processzorát, 5%-os piaci részesedése van jelenleg és egyelőre bukásnak könyveli el az Intel, mert a fogyasztók elsősorban a frekvencia és az ár alapján döntik el milyen procit vesznek a notebook számítógépükbe.

-AMD-s példa 1,8Ghz 266Mhz FSB 256KB cache vs. 1,8Ghz 333Mhz FSB 512KB cache AMD proci helyett a laikus vásárlónak áttekinthetőbb hogy 2200+ vs. 2500+ prociról beszélünk. Itt még a mag tipusával K7/K8-al, hypertransport sebességgel nem is kezdtünk kavarni, ami további bonyodalmakat okozhat.

Az AMD PR számozása praktikus, általában jól mutatja a processzoraik közötti erőviszonyokat.
Arról most nincs kedvem vitázni hogy mennyire reális az Intel processzorokkal összehasonlítva. :)

(#21) Flashcash válasza sebela (#18) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen érdemes végigolvasni a tesztet. :)
Szerintem egész jó proci, nem okoz nagy teljesítménycsökkenést a kevesebb cache sem, 2,2Ghz-re lehet tuningolni.
Lehet hogy ez lesz a best buy AMD 64 proci egy darabig.

(#22) sebela válasza Flashcash (#19) üzenetére


sebela
aktív tag

Egyébként, mint ahogy mindannyian jól tudjuk a PR számok a T-bird teljesítményekhez viszonyítanak nem az Intel procikhoz... :DDD :DDD
(nincs kedvem bővebben leírni)

Kalandor:
SZVSZ ha tényleg ez az 1 3000+-os proci létezik akkor a PR szám nem félrevezető nem megkavaró...(csak aki kicsit többet akar tudni a processzoráról annak nehéz követnie...
Pista bácsi, ha bemegy a boltba kétfajta eladóval találkozhat:

a:-vegye ezt a cerkát ólcsó, sok megaherc kell ennél több?

b:-Ne vegyen cerkát mert általános célokra nem a legjobb.Itt vannak a P4-ek, jó processzorok csak drágák...Vegyen AMD ...
[és itt Pista bácsi azt látja, hogy:
P4 3.00GHz sokxxxx forint
AMD A64 3000+ kevésxxxforint
szerintem így könnyebb dönteni, de csak akkor tartom jónak a PR számokat, ha a valóságot mutatják (pl az AthlonXP3200+ már nem jön be :DD)])

[Szerkesztve]

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#23) Flashcash válasza Kalandor (#20) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

De nincs ezzel a procival semmi gond.
Arról szól az egész hogy az AMD-nél ismét csináltak egy gyors és 'olcsó' procit.
ársorrendben:
K8 512KB L2 cahce egycsatornás 2Ghz 3000+
K8 1MB L2 cache egycsatornás 2Ghz 3200+
K8 1MB L2 cache kétcsatornás 2,2Ghz Athlon64 FX-51

Remélem így már áttekinthetőbb. :)

(#24) Flashcash válasza sebela (#22) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen tudjuk, de ettől még mindenki az Intel-el fogja összemérni.
Ráadásul egy 1,4Ghz-es Thunderbird procinál nem lesz 13%-al gyorsabb egy 1600+ AMD XP max. az AMD saját mérési módszerei szerint.

(#25) sebela válasza Flashcash (#24) üzenetére


sebela
aktív tag

OK de muszáj volt ezért van ott az a sok szmájli :DDD :DDD :DDD

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#27) sebela válasza Kalandor (#26) üzenetére


sebela
aktív tag

De AMDnél a a teljesítmény beli különbségeket jól kifejezi a számozás (kivéve 2800+ és 2600+) az Intelnél meg a sz*rt és a (nem akkora) sz*rt nem különbözteti meg semmi, főleg ha így írják árlistán:

2.4C sokforint
2.4c(jobb esetben cel.) kevés forint


Nekem ebből a szempontból is szimpatikusabb a PRszám de tényleg mind1...

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#28) Flashcash válasza Kalandor (#26) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

De Pistabá ne nézze a procit csak a + jelzést.

Athlon 64-nél lát számokat 3000+tól 3ezer valameddig.
Kiválasztja belőle a legnagyobbat, vagy ha újgazdag akkor vesz szuperhiber A64FX-et, mert hallotta hogy az nagyon jó.

Most ugyanez Intel-el:
Vehet majd 3,2Ghz P4-et 512Kb cache-el vagy Prescott-ot 1MB cache-el vagy szuperbrutál 3,2 Ghz P4EE-t fogalmam nincs mennyi cache-el :) fejből nem tudom.
Ha meg olcsót akar akkor van 2,8Ghz/?3Ghz? Celeron.

Ez sem sokkal egyszerűbb.

(#29) kurczi


kurczi
csendes tag

Pistabácsi bemegy a boltba és Pentiumot fog kérni, mindegy milyet, csak Pentium legyen, mert olyan van a Gézának is. ''Mi az az ÁEMDÉ? Nehogymánn olyat sózzanak rám, PENTIUMOT!'' :DD :DD

(#30) kurczi válasza kurczi (#29) üzenetére


kurczi
csendes tag

Ezzel azt akartam szemléltetni, hogy a laikus úgy is Intelt vesz. Mert csak azt ismeri, meg a Windózt.

(#31) kurczi válasza Flashcash (#28) üzenetére


kurczi
csendes tag

Az EE csak annyi, hogy 2MB L3 és kész, ugyanúgy 512L2-vel. A Prescott brutálabb.

(#32) erdoke válasza Flashcash (#19) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos a legtöbb ember pontosan úgy csinálja, ahogy írod, esetleg az eladótól kér tanácsot. Azt pedig ismerjük, a legtöbb esetben elég érdekesre sikerül...;]

OFF
Egyébként a Centrino nem processzor, ha már belekeverjük, akkor inkább legyen ''centrinós'' v. ilyesmi. A Banias magos Pentium-M-re gondoltál ugye?:P
Egyébként kíváncsi leszek a 90 nm-en gyártott Dothan magos utód fogysztására, a 2 MB L2 és a 2 GHz kombinációja elég zúzósnak hangzik teljesítmény oldalon...

A legjobb aláírás a héten

(#34) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Persze igazatok van de a vásárlót ez nem érdekli.
Ha belenéztek egy árlistába akkor nem ezt látjátok hanem valami ilyesmit:
''Intel Centrino 1.4GHz-1.7GHz, DVD-írós OVERDOSE RADEON MC Notebook 399.900Ft-tól''

Meg mellette egy ilyet:
''Intel® Celeron® processzor, 2400MHz DVD-Írós stb.''

Nyilván Pistabá a másodikat veszi mert jóval nagyobb számokat lát ott ráadásul olcsóbb is, és ezért 5% a részesedése a Centrino-nak.

Értem hogy Pentium-M van benne nem mobil Pentium4, meg energiatakarékos, meg integrált wi-fi lesz és egy platform neve, de ez az amit Pistabá nem fog nézni.
Ebből a szempontból most lényegtelen hogy Centrino procit írtam Pentium-M helyett, ahogy Pistabá sem fogja megmondani hogy mi a különbség egy Pentium-M meg egy Mobile P4 között.


(#35) anulu


anulu
félisten

Szvsz K8-nál a PR teljesen korrekt a P4 ''C''-hez viszonyítva. Az emberek (aki ért hozzá), úgyis ahhoz nézi, és nem az 1GHz-es TBird-höz.
Anandtechék A64 3000+ tesztje ezt teljesen alátámasztja, sőt, még nagyon sok tesztben a 3.2C-is kihegyezi, és beledöngöli a betonba ( :) ).

A Bartonnal vannak nekem is bajaim PR terén, de ezen változtatni nem tudok, ha ilyet akarok valakinek venni, akkor mx a boltban kérek egy procik kezecskémbe és a rajta levő kódok alaján azonosítom be, mert az eladókról érdekes véleményeim vannak (tisztelet a kisszámú kivételnek!).

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) sebela válasza kurczi (#29) üzenetére


sebela
aktív tag

De ha jó eladóval találkozik Pista bá' akkor az eladó elmondja neki, hogy létezik AMD is (meg VIA is :DDD) és semmivel se rosszabb mint az *NTEL (sőt...:DDD) és olcsóbban kapja ugyanazt a teljesítményt vagy ugyanannyiért jobb teljesítményt kap (kivéve a high-endet ahol az XP már nem túl versenyképesek.sajnos... De majd jön az A64 3000+)


És ugye az eladónak nyereség szempontjából mind1, hogy P4 cel vagy Athlon XP...

(mert Pista bá'-nak nincs pénze ''rendes'' P4-re)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#37) $JD$


$JD$
csendes tag

Vagy Pistabá rákattan a netre két hónap alatt elolvas 1001 tesztet, és aztán okos lesz... (és esetleg elmegy nyaralni a gépre félretett pénzből :D )

Egyébként a DTR proci az mi akar lenni? Mobil? Nem egészen értem ezt a Desktop Replacement kifejezést. Ha ez is asztali gépekbe szánt, akkor az azt jelenti, hogy kétféle a64 3000+ van? Ez esetben nem érné meg jobban az 1,8Ghzeset venni (1M kessel), és azt húzni fel 2,3-2,4re?

Abit KV8-Max3, Athlon 64 3000+, 2x512 Corsair TwinX-466, Club3D R9700, Enermax 460W, Thermaltake Xaser III (Al-series)

(#38) $JD$ válasza $JD$ (#37) üzenetére


$JD$
csendes tag

Biztos nem így van, ha így lenne, már írták volna. Na mindegy.

Abit KV8-Max3, Athlon 64 3000+, 2x512 Corsair TwinX-466, Club3D R9700, Enermax 460W, Thermaltake Xaser III (Al-series)

(#39) beeboy


beeboy
addikt

vagy pista bá megveszi a 2600+ -t és szarik rá hogy melyiket kapja mert:
1. nem ért hozzá
2. nem szignifikáns a különbség az egyes típusok között, kb. ugyanazt hozza, azért 2600-os mindegyik, nem viccből

aki meg tuningőrült stb. az meg úgyis tudja, sőt steppinget néz, blablabla

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Az Athlon 64 3000+ titkai (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.