Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] ATi RadeOn LE (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Emberek, el sem hiszem, hogy senkit nem izgat ez a kütyü! Tényleg GF2 GTS verő, és szebb is! 25k-ért imho tuti vétel :D:D.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Mistralban szokik lenni amúgy..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) guest


guest
veterán

engem kicsit zavar, hogy tuningolni kell. mert azert ez kerdes, hogy mennyire jon be 100%-osan.
meg egyaltalan ember fia hol kezd neki tuningolasnak?

prohardver vendég

(#4) Parci válasza guest (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Semmi sem tökéletes. De le lehet tölteni egy Radeon Tweakert, oszt szaladhat.. persze 166-210MHz között bármi lehet a végeredmény.. de amúgy alapból sem rossz, 148MHz-en. A RAM-ok rajta pedig 166MHz-re specifikáltak gyárilag, egy venti pedig bőven elég a magnak.

Tehát 166MHz tuti.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) guest


guest
veterán

Mivel éppen vga csere előtt álltam utánnanéztem a dolgoknak és tényleg nagyon jókat írnak a kártyáról (xbitlabs.com). OK. Vegyük meg!!!
Bp. délután, erős napsütés...boltok: nincs; néhány nagyker: nincs; hivatalos forgalmazó: nem is lesz...
Mistral árlistában nincs benne...
Szóval hol lehet kapni?
Alma

prohardver vendég

(#6) simi


simi
csendes tag

tenyleg nem lehet kapni sehol, hiaba izgat a kutyu

"Any PC built after 1985 has the storage capacity to house an evil spirit." - Jim Peasboro atya, Savannah, GA, USA

(#7) Parci válasza simi (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Mi a Mistralban vettük pár hete, 25.9k-ért :((.
Ha találok valahol, szólok... szívás, ha elfogyott :((.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) guest


guest
veterán

A HB-Computernél sikerült venni (sajnos nagyker, de ha náluk volt lesz máshol is). Rábügyköltem egy secc2-es hűtő ventillátorát (ez volt a leglaposabb).
Most töltöm a friss drivert...

prohardver vendég

(#9) Hactor válasza guest (#8) üzenetére


Hactor
csendes tag

Írjál már pár sort a fórumlakóknak a tapaszatalataidról!

Köszi :o

(#10) Parci válasza Hactor (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Más nagykerbe is ígérik a cuccost a héten, szóval megint lesz, olybá fest :). Raid: ON :D.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) guest


guest
veterán

Friss élmények a kártyával kapcsolatban:
- magyar nyelvű telepítő, gond nélkül települ, kellemes driver (Nekem a CD-n lévő régebbi driver jobban bejött, talán a vas miatt)
- A kártyát a driver Radeon DDR-ként ismeri fel
- 190 Mhz-en stabil mag+mem
- A kártya macerához (tuning+HyperZ on)a Raid On Tweaker v5.1-t használtam (HWHUNPAGE.COM)
- Szép kép, nem látok különbséget a Matrox G400-hoz képest, talán az effektek szebbek Radeonon, a víz szimuláció nagyon állat
- Sajnos rá kellett jönnöm, hogy elég kemény vas kell a kártyának. Kis gépemmel (Epox 58MVP3C 2x AGP-K6III+ 500Mhz-196 MB 100Mhz ram) elég halkan muzsikálnak 3DMARK2000 800x600x32 2705pont
- Az árát mindenképpen megéri és ha belegondolunk abba, hogy egy Geforce2MX-t helyből átugor...(a GTS-ben már nem vagyok olyan biztos)
- A héten még megnézem agy KT7R+Duron 850-es rendszerben

Alma

prohardver vendég

(#12) Hactor válasza guest (#11) üzenetére


Hactor
csendes tag

Kösz az eddigieket, várjuk a további fejleményeket. :D

(#13) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

kicsit ugyan gáz, h annak ellenére, h a kártya hetek óta itt figyel, egy olvasó publikál róla a szájton először, de a(z) XX miatt most erre legkevésbé volt zeit. majd pótlunk.

cantante di sampietrini

(#14) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

ha nem lennénk független tesztoldal, akkor most leírnánk, h az ati hol kerül 22.8 nettóba, de ugye elvileg az vagyunk. (gyakorlatilag is)

ja, az iwill az kicsit más volt, mert az nem volt máshol, csak egy helyen, míg a radeon ugye itt is, ott is feltűn. na, ennyi.

cantante di sampietrini

(#15) guest


guest
veterán

haliho, hol talalok spec. leirast az ati radeon le-rol? a szajton csak ve-t emlegetnek.
ami igazabol erdekelne hogy van-e rajta TV-out?

prohardver vendég

(#16) Parci válasza guest (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nincs TV-Out. Az LE pont ugyanaz, mint a rendes Radeon, a DDR memóriabusz sincs lebutítva, viszont az alapórajel 183MHz helyett 148MHz, és a HyperZ alapból ki van kapcsolva, valamint a memória időzítések alapból rosszabb értékekre vannak állítva.

Egy Radeon Tweaker után azonban minden visszaáll az eredeti állapotára, így pl 32 bites színmélységnél GF2 körüli/feletti teljesítményt kapsz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) guest


guest
veterán

Hello
Én is találtam most ve-t tvout-tal br 34ért.Ha tud valaki olcsóbban írja már meg légyszi (ez kisker) !

Mi a különbség a ve és az le között???
Kösz

prohardver vendég

(#18) Parci válasza guest (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Vigyázz!! A VE NAGYON lassú, a különbség abban van, hogy az LE-nek 128-bites DDR-es memóriabusza van, a VE-nek csak 64!! (sőt, talán az egyik pixel pipeline is hiányzik, de erre már nem emléxem). Szerintem kerülendő, max a dualhead miatt jó, de ha az a lényeg, akkor egyértelműen Matrox...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) guest


guest
veterán

Nem tudjátok, az ax...o-nál (hiv. disztrib? ) kapható-e? Ha jól tévedek, a LE teljesen OEM, akkor elvileg nem. Azt, meg hogy tuningolni kell, triviáli ;), nem értem, hogy miért hisztiznek olyan sokan, a normál dobozos Radeon hűtővel is fűt rendesen, akkor erre miért ne kellene? Egy sima pentium venti megteszi, azzal megy akár 200/200-on is.
A Mistralon kívül ha jól tudom még a Carreraban van.
Bye, álmodjatok székeket. :D

prohardver vendég

(#20) guest


guest
veterán

Szerintem csak 32 biten gyorsabb mint egy sima GForce 2 mx, de annal olcsobban, ami nemrossz ar/teljesitemny arany :)

prohardver vendég

(#21) guest


guest
veterán

<a href=

prohardver vendég

(#22) Parci válasza guest (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

16 biten ugyanazt futja, mint 32 biten (durvan). Ez nem azert van, mert ilyen fantasztikus az ATi 32 bites megoldasa, hanem azert (is), mert a 16 bit iszonyu gyatra.

Tehat igen, 32 bitben nyero csak. Mas kerdes, hogy a 16 bit feltehetoen ugy ahogy van, felejtos :DD (foleg az nv kartyakon..).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) guest


guest
veterán

Osszehasonlito teszt az LE-rol:
http://www.xbitlabs.com/video/radeon-le.html

Nemlehet a hozzaszolasba linket rakni ? ;)

prohardver vendég

(#24) guest


guest
veterán

Meg 1 LE-s teszt:
http://www.anandtech.com/showdoc.html?i=1473

Mikor lehet mar linket rakni a forumba?

Miert szar a 16 bites modja az nvidia kartyaknak?
Nekem mx-em van es nemlatom a hibat :)

prohardver vendég

(#25) Tim


Tim
csendes tag

Ne keressetek tovabb mar megtalaltam a helpet, hogy hogylehet linket berakni, de az meg mindig nem tiszta, hova kell rakni a link szoveget ;)
Nemlehetne ide IS rakni egy olyan kepet vagy valamit ami mutatja, hogy bevagyok jelentkezve?

(#26) karib


karib
addikt

Radeon LE télleg tec, bár "MX-szel árban" ma már kicsit túlhaladott, mert NV barátunknál ugye az MX lesz a low-end kártya (100-200-400), kihajítják az összes TNT2-t. Szóval 32 megás noname MX már nettó 14e körül tanyázik (na jó, nem minden kiskerben, de előbb-utóbb oda is begyűrűzik...), és lesz lejjebb is. Kinek-kinek jó vagy rossz hír, ugye :)

Department of Redundancy Department

(#27) karib


karib
addikt

Mellesleg azért dícséretes, hogy 32 bitben nem veszít a Radeon túl sokat. Viszont NV kártyáknál későbbiekben mindig ott van a lehetőség, hogy feladunk egy kis (na jó, sok) minőséget egy kis sebességért...

Mindegy, lássuk milyen lesz a GeF3 "MX", no meg a Radeon Truform stuffja is ígéretes...

Department of Redundancy Department

(#28) karib


karib
addikt

Akarom mondani ATi Truform. Ki tuggya hogy híják majd...

Department of Redundancy Department

(#29) Tim


Tim
csendes tag

Ja es a tesztek szerint kozelsem GF2 GTS vero!!!

(#30) karib


karib
addikt

Igazan nem tudom, hogy áll a GTS-sel. Úgy tudom Parcinak nagyon jó tapasztalatai voltak vele, persze nem gyári állapotban, némi igazgatás kell az eredményhez :)

Department of Redundancy Department

(#31) Parci válasza Tim (#29) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Csak pár tesztet futtattam, de pl UT bármilyen felbontásban (max 1152x864) 32 biten 90 fps fölött van, a saját, RiO/PLUSABIT-os timedemónkkal.

FSAA része imho nagyon gagyi és lassú, de ha kikapcsolod, jól hasít a kártya. 22k-ért pedig még ha nem is GTS verő, csak 90%-ot hoz (annyit pedig hoz tutira), akkor is jó.

Jah: SOKKAL szebbek a színei, illetve az egész képe, mint egy GF2-nek!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32) guest válasza Parci (#31) üzenetére


guest
veterán

En elhiszem, hogy a kartya nagyon jo, de sajnos nem tudom, honnan lehet megvenni. Mistral es Carrera, amik a forumban szerepeltek, kiesik, legalabbis az arlistajukban nincs egy ideje.
Ha tudod, hogy hol lehet kapni, megirhatnad. Fel lehet sorolni az osszes helyet arak nelkul, igy megmaradhat a tesztoldal fuggetlensege.
Bye

prohardver vendég

(#33) Parci válasza guest (#32) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Sajnos várni kell, mert ritka, mint a fehér holló. Mi a Mistralban vettük, de az már kb egy hónapja volt..

Pannónia u.33 még esélyes, ez nagyker.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34) guest


guest
veterán

www.demostudio.hu

egyébként aki vesz, az írja már le a tapasztalatait, mert ez a kártya engem is erősen elgondolkodtatott... Mennyire lehet húzni, stb.

prohardver vendég

(#35) guest válasza guest (#32) üzenetére


guest
veterán

Próbáld meg a Ja***us Computernél, ha nincs nekik, meg kell rendelni. Náluk jó áron van.

prohardver vendég

(#36) charles


charles
csendes tag

Hello!

Én is tudom a Ja****s-t és láttam a Mik**** árlistájában is...

Üdv!

Üdv!

(#37) guest


guest
veterán

Hi! Lenne egy problemam az LE-vel, vmiert csak 2xAGP modban megy es nem tom miert. Mercury KT133-as alaplappal, elotte ASUS GeforceMX siman ment 4x AGP modban. VIA4in1 legujabb telepitese sem segitett, aki tud vmi megoldast, az irja meg, koszi.

prohardver vendég

(#38) Parci válasza guest (#37) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Melyik driver? DirectX 8.0 van fent, ugye? BIOS-ban minden engedélyezve van?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39) karib


karib
addikt

Minek egyáltalán a 4x? Na jó, a szépség kedvéért kell. (Gyengébb) VIA lapoknál néha nem árt ilyen fícsöröket hagyni a fenébe a stabilitásért cserébe :)

Department of Redundancy Department

(#40) guest válasza guest (#34) üzenetére


guest
veterán

Koszi az infokat, vettem LE-t.
Szuper! 190/190-en tokosen megy. Gyonyoru kepe van, a drivere is jonak tunik. Szoval szerintem jo vetel.

prohardver vendég

(#41) guest


guest
veterán

Sziasztok! Engem is felcsigázott a Radeon LE, egyetlen kérdésem lenne még cel 600/900-as proci elég-e neki az "elviselhető" teljesítményhez
mx400(core200/mem200)-hoz viszonyítva?
Köszi

prohardver vendég

(#42) Parci válasza guest (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Hamm, elveri az MX-et :) (vagy vegyel Kyro II-t).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43) guest


guest
veterán

Hali!

Volt szerencsém hazavinni egy ilyen kártyát, amiről itt szó van. Egy Geforce2 MX-szel vetettem össze, és az eredmény túlmutatott a várakozásaimon. 16 bit-en ugyan elég gyengén szerepel, de 32 bit-ben szinte alig lassul valamit a kártya. Ezek után elvégeztem az Anand féle registry módosításokat, és ez igen jótékonyan hatott a sebességre (kb. +15%). Mindezek mellett pedig az órajelet emelve is jelentős plusz teljesítmény csikarhatunk ki Radeon-unkból. Nekem most 166MHz-en megy a kártya, pedig semmi plusz hűtést még nem raktam rá, és atom stabil, úgyhogy valószínűleg még vannak benne tartalékok. Teljesen elégedett vagyok a sebességével, hisz az MX-et nem lehet egy lapon említeni vele 32 bit-en. Már csak hab a tortán a kiváló képminőség, a szinte élő szinek, amit a kártya produkál. Tehát ha valaki ilyen kártya megvételén töri a fejét, és nem fél egy kis tuningtól, akkor csak javasolni tudom, a kitűnő minősége, és a remek ár/érték aránya miatt.

Joz

Ui.: A tesztelés alatt annyira elnyerte a tetszésem, hogy most már nálam marad a kicsike :-)

prohardver vendég

(#44) guest


guest
veterán

oszt' millyen gépet tetté' alája, he?

prohardver vendég

(#45) guest válasza Parci (#38) üzenetére


guest
veterán

hali
4.13.4075tol egeszen 4.13.4105ig kiprobaltam a drivereket, biosban enabled a 4xAGP tamogatas (a V7100 is ment igy), directX8 is fent van
VIAgart telepitve, szal telleg nemtom mi a baj, lehet, hogy rossz a kartya?
ja es sisoft sandra azt irja ki, hogy max 2XAGP-t bir....
fene sem erti
a legujabb VIA4in1-vel pedig lefagy (431)
vmi otlet?
thord

prohardver vendég

(#46) guest


guest
veterán

Expertnel meg lehet probalni venni belole, bar ok is nagyker de tudtommal meg lehet naluk oldani.(www.expert.hu) Bar most azt irjak erkezik a mult hetig legalabb egy honapon keresztul volt naluk a lista szerint.

prohardver vendég

(#47) Parci válasza guest (#45) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Amit a Sandra kiir, az elvileg a chipset altal tamogatott max AGP atvitel. Tehat valami az alaplap reszerol nem OK (amibe belefer, hogy nincs joba a kartyaddal). Ha mindent megcsinaltal, akkor sajna nincs tobb tippem.

Fast Writes-ot kapcsold ki a BIOS-ban, AGP Driving Value pedig legyen Auto.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48) guest


guest
veterán

Csá!
Tudom hogy nem tökelétesen ide tartozik, de a Matrox G450 LE-ről nem tudtok valamit?

Ja és ez a tuning mennyit vesz le a cucc életéből?

prohardver vendég

(#49) guest


guest
veterán

(Bocs az ékezetért az előbb...) (Semmi gond, kijavítottam... :) Parci)

prohardver vendég

(#50) Parci válasza guest (#48) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Tuning imho nem vesz le annyit, hogy annak bármi jelentősége lenne. Biztos levesz kicsit, tehát nem 20, hanem csak 6 évig él a cucc. Persze ésszerű határok között tuningolva (ráteszel egy ventit, akkor azzal az ATi-t 200-ig nyugodtan húzhatod, ha bírja).

Matrox G450 LE asszem valami nagyon lassú darab. Persze szép a képe, de ha nem kell kimondottan a dualhead, akkor egyértelműen Radeon LE.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] ATi RadeOn LE (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.