Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Ez elképesztő! Mekkora kártya...

Iszonyatos. Ez hűtéssel lesz vagy másfél kg szerintem, úgyhogy valszeg ki kell majd kötözni a kártya végét a házhoz, vagy nemtom.

Visszatér az a régi rögzítőrendszer, ami annak idején a bazihosszú ISA kártyáknál volt használatos, azaz a ház elejében egy műanyag sínes elembe kellett belecsúsztatni a kártya végét. :DDD

[Szerkesztve]

#tarcsad

(#2) anaqer


anaqer
veterán

Mérnök bácsik ismét jól szórakoztak. :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) Szőrös 


Szőrös 
veterán

szép darab. és 2 ilyen kártyát lehet sli-ben ? :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4) Thomas1


Thomas1
őstag

Nagyon komolyak ezek a kártyák!!!
Csak ha egy ilyen van a gépben, akkor közel kell laknod Paks-hoz, mert gondolom nem gyenge a fogyasztása! :DD

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#5) erdoke válasza Yutani (#1) üzenetére


erdoke
titán

Elképesztő, mekkora pocséklás. ;]:))
Egy 6800Ultának sincs sok értelme, nemhogy kettőnek. Vagy rosszul tudom, hogy van olyan játék, ami nem megy el egyetlen 6800U karin 1600x1200-ban? Esetleg kis tuninggal?
Öö, lehet egyáltalán a sima 6800U kártyát kapni a sarki boltban?

A legjobb aláírás a héten

(#6) Sárpac válasza erdoke (#5) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Jön majd az új Morrowind játék ahhoz állítólag még ez is kevés lesz meg az új Unreal engines gamék amikben állítólag mindent szét lehet robbantani lőni stb!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7) Versus válasza erdoke (#5) üzenetére


Versus
senior tag

''Öö, lehet egyáltalán a sima 6800U kártyát kapni a sarki boltban?''
A hónap kérdése. Mert nem. Asus-t meg pláne nem!

Premium Vintage

(#8) t-shirt


t-shirt
veterán

A kártya valami extra nagy méretű. A gpu felfogatása meg a ramok elhelyezése referncia csak kettő van a kártyán :D egyszerűen brutális

(#9) erdoke válasza Versus (#7) üzenetére


erdoke
titán

Sejtettem. Paper launch. Kinek nagyaobb a... VGA-ja. :DD

A legjobb aláírás a héten

(#10) fLeSs


fLeSs
nagyúr

[kép]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Édes istenem... ez azért már túlzás :) De végülis... lassan már az 1600*1200-at is ki fogjuk nőni, anélkül hogy a többség látta volna az 1280-at :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Sztem el fog férni egy egyszerű házban is, és menni fog egy normálisabb táppal is (lásd 3D1 cikkünk fogyasztási adatait), én még a hűtésére leszek kíváncsi... :Y

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) anulu


anulu
félisten

azztaqrva'! :Y ez nagyon brutális!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) Club válasza fLeSs (#13) üzenetére


Club
őstag

Én meg az árára;)
Tippelek:160K?:U

(#16) anulu válasza Szőrös  (#3) üzenetére


anulu
félisten

nincs rajta SLI csati :P azért 4x6800U-t megnéznék! azon nemhiszem, h akadna még az Oblivion sem...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) anulu válasza Club (#15) üzenetére


anulu
félisten

3D1 egyelőre csak a Gigabyte SLI-s lapjával kapható (tudtommal) és az van kiskerben ~150 környékén. ez szvsz 230+.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) anulu válasza Kalandor (#11) üzenetére


anulu
félisten

ha nem csal a szemmértékem, akkor pl a mostani Chieftecembe csak úgy férne be, ha nem csukom be az oldalát :Y

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) NoLF


NoLF
addikt

sztem ugyanúgy, mint az eddigi 2 gpu-s (vagy több) kártyák, ez is megmarad csemegének, mivel senkinek nincs szüksége ekkora teljesítményre, ugyanakkor ellátni (táp) és elhelyezni (hely) szintén nem átlagos... de gondolom kapni sem lehet majd, vagy ha igen, akkorra már kijönnek az újabb kártyák, amik szebbekjobbakkisebbek... :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#20) Yutani


Yutani
nagyúr

Tetszik az NV45 tokozásába integrált HSI híd... Miért nem lehet ugyanezt megcsinálni a 6600 szériával is? :(

#tarcsad

(#21) Versus válasza erdoke (#9) üzenetére


Versus
senior tag

Vagy a ''De a bátyám már látott!'' kategória.
Nem értem olyan dolgokról érdemes-e beszélni ami a boltban nem megvásárolható?! Pl. V9999 Ultra az EU-ban nem beszerezhető ,jobb helyeken már az árlistákon sem szerepel mert ugye minek ?! Persze nálunk az általad említett ''Paper launc'' magyar virtuális valóságban ott virítanak majd minden kisker árlistán de mikor érdeklődsz vinnyogva röhögnek körbe. Így egy kicsit idegesítő ez a kép.

Premium Vintage

(#22) Yutani válasza NoLF (#19) üzenetére


Yutani
nagyúr

Úgy gondolod, hogy a V5 5500, netán a V5 6000 sorsára jut?

#tarcsad

(#23) anulu válasza Yutani (#22) üzenetére


anulu
félisten

V5 5500 kapható (volt). :DDD ez mégritkább lesz.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) Loretto válasza fLeSs (#10) üzenetére


Loretto
veterán

Ez de lol.

Már kezdem azt hinni hogy nem tudnak mit kitalálni. Kell ez sok ''baromság'' ?

Soirée...

(#25) csudri válasza Club (#15) üzenetére


csudri
őstag

Annyiba 1db 6800U kerül, úgyhogy ez a kártya nem hiszem, hogy 250K alatt megállna!

(#26) faster


faster
nagyúr

Ez kell!! :D De chipenként 512MB rammal.

(#27) Hushpush


Hushpush
tag

Szenély szerint még 9800Xt-vel sem tudom nagyon szaggatásra bírni a játékokat...... Akkor meg minek 2 Gpu-val szerelt 6800Ultra? Ki az aki meg tudja venni? Tulajdonképpen szerintem azért kell ezekhez külön alaplapot adni, mert egy normális alaplapból kitörne egy az egyben :DD

(#28) anaqer válasza Loretto (#24) üzenetére


anaqer
veterán

Nem kell. Na és? Tervezési ujjgyakorlatnak megteszi.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29) csudri


csudri
őstag

Amúgy meg milyen házban fér ez el? Nekem ugyan csak egy 9600XT karim van, de már az is nagyon! útban van, amikor ki akarom venni a vinyókat, pedig egy Dragon nagytoronyról van szó.

Vagy ehhez már mellékelik a kivágott oldalú, tartósinnel egybeépített Cooler Master Stacker - Geforce6800Ultra-DualGPU Edition-t is?:C

(#30) kowk


kowk
tag

ez kell nekem :D kar, h nincs rajta SLI csati :(

(#31) csudri válasza kowk (#30) üzenetére


csudri
őstag

Felesleges lenne rá, mert az SLI lehetősége el van lőve a két chip között.

(#32) Loretto válasza anaqer (#28) üzenetére


Loretto
veterán

Ha ez jó nekik...

Soirée...

(#33) anulu válasza kowk (#30) üzenetére


anulu
félisten

hogy kettő ilyet rakjál be a gépedbe? és intravénásan nyomod rá a paksi 3-as blokkot? :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#34) Loretto válasza anaqer (#28) üzenetére


Loretto
veterán

-

[Szerkesztve]

Soirée...

(#35) Niquis


Niquis
aktív tag

Oh, G-Zus...:Y

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#36) tocsa válasza Yutani (#1) üzenetére


tocsa
senior tag

Hát ja. Ehhez járnia kéne a jó nagy szerver kártyákon (pl SCSI RAID vezérlők) lévő műanyag tartófülnek, ami becsúszik a sepciális egyedi ház tartósínjébe. Csak ehhez már edzett svéd acél fogantyú kell, sőt a teljes nyákot merevítő edzettacél keret, mertha még rápakolod a két fél kilónál nehezebb hűtőt, akkor lezuhan és eltör+magávalránt mindent.

Arról persze nem is beszélve, hogy a gép bekapcsolásánál kibillen a Paksi atomerőmű egyik blokkja, akkora power kell neki.

Ez annyiban különbözik még ahosszú szerverkártyáktól, hogy eszméletlen magas.
Egyedi ház kell neki. Talán egy nagy pedestal elrendezésű szerver tower-ben

[kép]
[kép]

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#37) tocsa válasza Kalandor (#11) üzenetére


tocsa
senior tag

Kalandor: ''lemaradt a hír végéről, hogy az ASUS megfelelően kivágott oldallapú CM Stackert és 2 tápegységet ajánl kártyájához. :D
és természetesen egy harmadik szükséges a számítógép többi komponensének üzemeltetéséhez.''

:DDD :DDD :DDD
Igen, és kibocsát hozzá egy ASUS P5GDCAPD3 Premium Deluxe Cro-Mo márkajelzésű alaplapot, ahol a videókártya foglalata a hagyományos műanyag helyett a legjobb válogatott svéd acél. Ez gondoskodik arról, hogy ne roppanjon össze az egész cucc.

[Szerkesztve]

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#38) Esmein válasza anulu (#16) üzenetére


Esmein
nagyúr

Bakker, meglátja ezt egy mario fetisiszta becsurgat a gyatyeszba.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#39) tocsa


tocsa
senior tag

Még valami. Messze van még aprilis 1.
Nézegettem a fotót, és hogyha fake, akkor nagyon jól megfotosoppolták a dolgot. A két GPU-n mások a koszok, más szögben és megvilágításban vannak a memóriák az optika perspektívája és a megvilágítás miatt. Ezeket mind-mind el lehet érni, de nehezen.

Nem valószínű, hogy editált.
Ugyanakkor ott van a bal szélén egy kis fehér címke ''X-RAY OK''.
A tápokon szokott lenni régebben egy csomó matrica (''HI POT TEST OK'', meg ''SC OK'', ...). A címke arra akarna utalni, hogy átment a cucc a röntgenvizsgálaton. Háááát. Azt márcsak tudjuk, hogy a mai 90nm és 65nm technológiáknál egy tranzisztor gate-je már olyan vékony, olyan kevés atom alkotja (pár száz), hogy egy röntgensugárzás tuti megrongálna pár ilyen kaput a 100-200 millióból, ami egy ilyen GPU-ban van. Legfeljebb a nyákot röntgenezhették, de minek? Nem rámegy egy áramkör az egészre, oszt eldöntik, hogy jók-e a vezetékek? Lehet, h nem. Valszeg röntgennel könnyebb. De azért ez furcsa.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#40) ciao


ciao
senior tag

ehhez szerverfarm kell hogy kihajtsa :DD :DDD

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#41) KTompi válasza tocsa (#39) üzenetére


KTompi
aktív tag

A röntgennel a forrasztást szokás ellenőrizni...
Minden gyártó így ellenőrzi a BGA forrasztásait. Lehet akármilyen a technológia, a röntgen képes az esetleges hibás forrasztásokat kimutatni.

KTTech névre váltottam...

(#42) Pacák válasza tocsa (#36) üzenetére


Pacák
senior tag

''Egyedi ház kell neki.''

Esetleg egy nem egyedi fekvő házikó. :D

Nuclear launch detected

(#43) Yutani válasza Hushpush (#27) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szenély szerint még 9800Xt-vel sem tudom nagyon szaggatásra bírni a játékokat

Játszottál már UT2004-et ONS Torlan-on full grafikával? Mert az így 9800PRO-n éppenhogy játszható FPS-t produkál... :DDD

#tarcsad

(#44) faster válasza Yutani (#43) üzenetére


faster
nagyúr

Far Cry 1024-ben 6/16-os beállítással, és néhány pályán lilát hány tőle a 9800Pro is. :D

[Szerkesztve]

(#45) Yutani válasza faster (#44) üzenetére


Yutani
nagyúr

Far Cry-t még nem próbáltam az új kártyámmal, de majd ha visszakerül hozzám a DVD, felrakom és megnézem. Már annak örülök, hogy a full grafikával szűrők nélkül megy folyamatosan... :)

#tarcsad

(#46) Vitus válasza fLeSs (#13) üzenetére


Vitus
őstag

Egyáltalán egy mai csúcskonfig ki tudja hajtani ezt? És a sima 6800Ultrát? Mindenesetre kísérletezgetni kell mert nincs fejlődés de nem jósolok túl nagy jövőt neki.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#47) csudri válasza Yutani (#45) üzenetére


csudri
őstag

Lehet, hogy a 2200+ kicsit kevés lesz ám neki! Inkább proci limitált lesz a cucc és nem a VGA lesz a szűk keresztmetszet.

(#48) faster válasza Vitus (#46) üzenetére


faster
nagyúr

Hát nem lesz egy elterjedt kártya, de nem is azért csinálják az ilyet. Azok veszik majd meg, akik megveszik a P4EE-t.

[Szerkesztve]

(#49) csudri válasza faster (#48) üzenetére


csudri
őstag

És rájönnek, hogy minden procilimitált és verik a fejüket a falba, hogy miért nem vettek inkább Dual Xeon-t a P4EE helyett! :C

(#50) faster válasza csudri (#49) üzenetére


faster
nagyúr

Írok én olyan progit, ami nem procilimitált lesz. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.