Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Áh! Elsőre azt hittem Theater550-est suvasztottak a deszkára. Mekkora jó lenne egy integrált Theater550 + SB Live a deszkára integrálva.
remélem az MSI-nél hallották az óhajomat

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) micro


micro
addikt

Az a kérdés, hogy mennyi zajt vesz fel a tuner, mert az integrált hangkártyák mindíg zajosak.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#3) TeeJay


TeeJay
félisten

és az ára kb 50fölött lesz majd tuti:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4) DcsabaS válasza micro (#2) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Kissé zajosabbak, mint ahogy a PC kártyán lévő TV tunerek is kissé zajosabbak, mint mondjuk egy videómagnóba szerelt. De _nem_ annyira zajosak, hogy megfelelő (line in) bemenő szint esetén ez bármilyen problémát is okozna.

(#5) janpotocki válasza TeeJay (#3) üzenetére


janpotocki
senior tag

inkább 40k alatt

(#6) Peet


Peet
senior tag

Nah, lassan kész az alaplapra integrált Media center. :D
Veszek egy jól felszerelt alaplapot és már kártya se kell bele csak VGA vagy az se...

(#7) Konflikt


Konflikt
addikt

Hm.. nemsemmi:)
Csak tudnám minek akkor az a 3 pci slot? Már minden van a lapon,éppen hogy nem rendel pizzát:DD
Talán már csak Wi-Fi hiányzik róla, meg egy integrált x850:C hehe...aztán tényleg semmi kártya se kell a gépbe...Holvannak azok az idők, mikor mindenhez kártya kellett?volt mikor 6 kártya is volt a gépemben:lan, hang,video, modem,tuner,firewire, mostmeg? veszek egy lapot, aztá' megy a gép szinte
Remélem lesz a64 alá ilyen lap:))

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#8) Integra


Integra
titán

hobbiszinten talán elmegy az ilyen tuner cucc

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9) faster


faster
nagyúr

Csak jól kell leárnyékolni a tunert, megfelelően szűrni a tápfeszt és kész, nincs ezzel gond. A színestévék sorkimenő feszültsége 24kV, ha az nem probléma, ez sem lehet az.

(#10) somodisoma válasza Integra (#8) üzenetére


somodisoma
senior tag

Hobbiszintre van a lap is, hisz VIA-s....

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#11) fanatic


fanatic
aktív tag

Még mindig olcsóbb a deszka+tuner felállás... és az említett zaj kérdése is megoldottabb!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#12) faster válasza fanatic (#11) üzenetére


faster
nagyúr

Van ilyen lapod? Milyen zajproblémákról beszélsz? És honnan tudod, mennyibe kerül?

(#13) fanatic válasza faster (#12) üzenetére


fanatic
aktív tag

Általánosságban beszélek, hogy az ilyen itegrált cucc drágább, mint az alapeset.

Egyébként itt a hozzászólók saccai árban be szoktak jönni, így talán helyénvaló az okoskodásom.

Tápzajról beszélek, mint ahogyan azt már mások is említették. Megfelelő szűrés esetén aligha használhatnád mozizásra!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#14) ody42


ody42
senior tag

szerintem nagyon jó ötlet, és nem hinném, h. annyit dobna az alaplap árán a tuner, és aki már szívott olcsóbb fajta tv tunerrel, az tudja, mi az, hogy szopás. Millió féle baja van, még az sem mindegy, h. teliholdnál szereled be, vagy újholdnál...
Ha integrálva lesz, legalább tuti megcsinálják úgy, h. nem lesz kompatibilitási probléma...(a zajról nem tudok nyilatkozni, de szerintem ti sem, majd max akkor, ha már láttátok is...)

(#15) somodisoma válasza fanatic (#13) üzenetére


somodisoma
senior tag

Szerintem meg SOKKAL olcsobb lesz, miintha kulon-kulon veszed meg oket. A zajszures majd kiderul, de nem hinnem, hogy gond lesz vele. (Nagyon vajtszemuek biztos eszreveszik majd, de mivel ez egy VIA-s alaplap, nem hinnem hogy eleve profi helyre szantak volna, otthon felhasznalasra valoszinu teljesen megfelel majd.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#16) faster válasza ody42 (#14) üzenetére


faster
nagyúr

Szerintem is. Az integrált dolgoknál is meg lehet oldani a korrekt zajszűrést, csak akarni kell. Nekem az nforce2 MCP-T chipje teljesen jó hangminőséget produkál.

(#17) artesz válasza somodisoma (#10) üzenetére


artesz
tag

VIA-s??

:DDD

[Szerkesztve]

Kérlek privit írj, e-mailt ritkán nézem....

(#18) Peet válasza somodisoma (#15) üzenetére


Peet
senior tag

Nem jártál véletlenül a SZIE-re?

[Szerkesztve]

(#19) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

''Várhatóan hamarosan felbukkan az üzletekben az Asus korábban általunk is hírbe hozott P5RD1-V alaplapjának Deluxe változata. Az ATI Radeon Xpress 200 északi és ULI M1573 déli híd együtteséből álló chipsetre épülő lap abban különbözik kisöccsétől, hogy egy integrált Philips tévétunert is tartalmaz, egyéb tekintetben a már ismert funkciólistával találkozunk.''

Hol van itt a VIA?

(#20) somodisoma válasza DcsabaS (#19) üzenetére


somodisoma
senior tag

Igaz, csak megkavart, hogy ''ket reszletben'' van a chipset.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#21) rocket válasza rudi (#1) üzenetére


rocket
nagyúr

En is azt hittem, erre olvasom a cikket es philips tv tuner :(

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#22) TommyGun


TommyGun
őstag

Ez az új Ati csippszett vagy tévedek :F

ATI RADEON XPRESS 200 Northbridge
The ATI RADEON® XPRESS 200 Northbridge integrates the Radeon® X300 graphics processing unit (GPU) supporting DirectX 9 for enhanced 3D, 2D, and video capabilities.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#23) janpotocki válasza TommyGun (#22) üzenetére


janpotocki
senior tag

nem tévedsz

(#24) somodisoma válasza TommyGun (#22) üzenetére


somodisoma
senior tag

Igen, + integralt VGA kartya is van rajta. Majd azt nezd meg, hogy mennyi lesz belole beszerelve komplett gepekbe! (Tesco, Metro, Auchan stb.) (Persze, amikor kifutofelben lesz a lap...)

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#25) Zoz


Zoz
őstag

Ezzel csak az a baj, hogyha cseréled a lapot, akkor tuner nélkül maradsz...
Egy tévétuner kártya sokkal-sokkal időállóbb mint egy alaplap! Manapság egy alaplap, főleg egy P4-es fél-egy év alatt elavul, hála az Intelnek, akinek az a politikája, új procihoz, új lapot...

Nekem már vagy 7 éve megvan a PCTV-m (amikor vettem, akkor még MIRO volt...), ha jól számolom most a 15. alaplapom van alatta. Múltkor az ATI Tvtuner teszt első sorai olvastán azt hittem végre lesz mire lecserélni, de aztán végig olvasva, kiderült, hogy még mindig marad :) Majd ha összehoznak egy normális működő szoftvert az ATIék... vagyha a Pinnacle ad ki egy új Theater 550-es PCTV-t :)

(#26) somodisoma válasza Zoz (#25) üzenetére


somodisoma
senior tag

Ez igaz (hogy tuner nelkul maradsz), de gondolom nem veletlen van igy, ASUS-ek biztos gyartanak majd olcso tunert, hogy amikor hozzaszoksz a johoz, es csereled a lapot, akkor megint vegyel toluk valamit... :)

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#27) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Ha úgy vesszük, manapság már nem kell sokkal drágábbnak lennie egy alaplapnak, vagy egy grafikus kártyának, hogy van rajta ViVo és esetleg TV tuner (valamint rádió és teletext). 10-15 eFt pluszt szerintem akkor is megér, ha 2 év múlva cserélheted az alaplapot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.