Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

A fekvő házas tetszik. Beltartalmilag is.

Kár viszont, hogy még a floppyt erőltetik egy második optikai meghajtó lehetősége helyett. :(

A tej élet, erő, egészség.

(#2) orbano válasza joghurt (#1) üzenetére


orbano
félisten

főképp irodai környezetbe szánt gép, ne feledd...

egyébként ez egy jó kis életbiztosítás lehet az AMDnek... gondolom nem 2 hónapra van beszállítói szerződése az AMDnek :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#3) galyika


galyika
csendes tag

Jó sokat gyárthatott a foxconn ezekből a fekvő házakból, mert a 4 éves IBM 1,6 os p4ünk is ilyenben csücsül, és ez a fekvő is tök ugyanaz :DD

ide most írjak valamit?

(#4) Dassler


Dassler
őstag

Hogy én ezt az IBM billentyűzetet hogy utálom, má ami a képen is virít. Hogy a témához is szóljak: egész barátságos irodai masina

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#5) Televan74


Televan74
nagyúr

Hol az Intel, hol az Amd.
Van ilyen.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) joghurt válasza orbano (#2) üzenetére


joghurt
addikt

Attól, hogy iroda, minek bele floppy?

Illetve persze, tudom: Az egyik nagy hazai cukorgyárban is van hálózat, de az egyik munkafázis adatait még mindig floppyra mentik és A3-as lepedőkre nyomtatják, majd az egyik melós bebiciklizik vele az irodaépületbe.

A tej élet, erő, egészség.

(#7) orbano válasza joghurt (#6) üzenetére


orbano
félisten

:)) sajnos ez már csak így megy, hidd el... az irodai dolgozók nem technománok és a rendszerek korszerűsítésére sem szívesen költenek a vezetők, abból a pénzből inkább elmennek mégegyszer nyaralni...

A vér nem válik VAZZE!™

(#8) atuci válasza joghurt (#6) üzenetére


atuci
senior tag

Hidd el nagyon sokan használnak még floppyt, kérdezd a könyvelőket pl, szinte mindegyik azon tartja a biztonsági mentéseken, nem pedig 1 db pendrájvon (így vannak megírva a progik )

Másik példa: egy floppyt könnyebb felcimkézni és nyilvántartott anyagot tárolni rajta, mint egy 1*3 centis pendrájvon) és jóval olcsóbb is)

Az, hogy te már nem használod, nem azt jelenti, hogy nem kell bizonyos munkahelyeken és bizonyos programokhoz.

Ettól függetlenül szerintem is kicsit lejárt ''lemez'' már a floppy, de ez van.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#9) dabadab válasza atuci (#8) üzenetére


dabadab
titán

Hat, azert floppyra tul sok adat nem fer fel, biztonsagi mentesre meg teljesen alkalmatlan a megbizhatatlansaga miatt (nalunk CD-re mentjuk az adatokat) - viszont a NYENYI bevallasokat mind a mai napig floppyn kell beadni.

DRM is theft

(#10) erdoke válasza orbano (#2) üzenetére


erdoke
titán

Érdemes azt is végiggondolni, miért éppen most jelentett be magasabb kategóriás, AMD-alpú irodai gépeket a Lenovo.

A legjobb aláírás a héten

(#11) atuci válasza dabadab (#9) üzenetére


atuci
senior tag

Persze utánna kiírhatod cd-re a mentéseket, de magyarázd el ezt az anyósomnak, aki örül, ha sikerül a progi frissítést letöltenie a netről, majd elindítani egy exe-t, ami magától megcsinál mindent. Vállalati környezetben jóval egyszerűbb a dolog.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#12) joghurt válasza erdoke (#10) üzenetére


joghurt
addikt

Mert mostantól jut hozzá nagyon olcsón AMD procikhoz. :))
(Gy.k. Conroe)

[Szerkesztve]

A tej élet, erő, egészség.

(#13) Dr. Akula válasza Dassler (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Pedig az a legjobb, én vennék egy ilyet ha van rádiósban. Vezeték nem kell.

(#14) orbano válasza erdoke (#10) üzenetére


orbano
félisten

Mé'? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) Dr. Akula válasza dabadab (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mert az APEHnak is olyan szar (oldschool) a rendszere hogy még csak azt ismeri. Meg igazából soxor van az hogy kis mennyiségű adatot kell küldözgetni, de abból sokat, a flopinál olcsóbb meg nincs (mégha lassú és nagyon megbízhatatlan is). Én is utálom, de ilyen nagy mennyiségű filléres adatküldözgetésre mi más marad? Netes rendszer nem sok helyen van, az e-Románia Ügyfélkapu is úgy szar ahogy van, én még informatikusként kisakkoztam hogy kell használni, de hogy ez Mariska néninek hogy fog menni...

(#16) pschio válasza joghurt (#1) üzenetére


pschio
őstag

na nekem meg pont a hazak nem tetszenek egyaltalan. :(

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#17) Dr. Akula válasza erdoke (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nyilván az AMD jól levitte az árát az inteltől való félelmében, így meg hugyér-fosér nekik is megéri.

(#18) dabadab válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


dabadab
titán

Az APEH ismeri a CD-t is, mert a bevallasokat azon kerte, csak a Nyugdijbiztosito ragaszkodik a floppyhoz. Egyebkent egyaltalan nem vagyok meggyozodve arrol, hogy a floppy olcsobb a CD-nel, inkabb az lehet a gond, hogy a DOS-os programjukbol nem lehet tul egyszeru megoldani a CD irast.

Net meg most mar tulajdonkeppen kotelezo a konyveloirodaknal az elektronikus adobevallas miatt (szerintem egy csomo kisebb iroda be is fog zarni, mert egyszeruen nem kepesek megcsinalni a dolgokat - egyebkent tenyleg sikerult tulbonyolitani: ahelyett, hogy egy gombnyomassal le lehetne adni, egy csomot kell szerencsetlenkedni).

DRM is theft

(#19) orbano válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


orbano
félisten

én ismerem a használt ügyviteli rendszereket, és a floppy szerepét, ilyen körökben van szerencsém dolgozni. a kérdés nem ide vonatkozott :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) EnginEEr


EnginEEr
tag

újra hódít a fekvő ház ? delol :)

Abor-Asör-Apálinka => Asus | AMD | Ati - az utóbbi 2 már egy, de a sör nem válik pálinkává ilyen könnyedén :)

(#21) orbano válasza dabadab (#18) üzenetére


orbano
félisten

cégeknél nem havi XML-es bevallás megy? kollégám bütykölt múltkor valami ilyen programot. de egyébként tényleg borzalmas ami megy. most az egészségügyi pénztár is kitalált ilyen magánorvosi bevallásos dolgot. ripsz ropsz el kellett készíteni az xml exportálást, persze az OEP azóta sem írt még értelmező- és ellenőrző programot. ja és az ügyfeleink többsége floppyn viszi be nekik a bevallást :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) dabadab válasza EnginEEr (#20) üzenetére


dabadab
titán

Markas irodai gepeknel mindig is divatban volt az apro fekvo haz.

DRM is theft

(#23) simonzé válasza EnginEEr (#20) üzenetére


simonzé
addikt

Csak gondolj bele: A fekvő házadat kikapcsolod meló végén, hassal rárakod a TFT monitort... tiszta notebook feeling... :D

I don't fit in. I fit out.

(#24) Dr. Akula válasza orbano (#21) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De az. Tegyük fel eljutsz addig hogy feltöltöd a cuccot, onnantól már eldobhatod a leírást, mert a többi része nem működik az ügyfélkapunak, majd az apeh kézzel megbűvöli a továbbiakat. :)

(#25) Dr. Akula válasza dabadab (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nemtom hogy hol, de legtöbb helyen nem volt divat jóideje. Dell, Compaq, stb. mint álló házakat gyárt többnyire, persze lehet fekvőt is kérni, de az a kivétel. Sztem inkább a htpc-k hozták vissza a divatba.

(#26) AMD Power válasza Dassler (#4) üzenetére


AMD Power
titán

Ami a felső képen van az nekem nagyon tetszik. Nagyon bejön nekem ez a szín és persze az AMD&nVidia párosítási is! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#27) REDeath


REDeath
őstag

Na például ezért se értem mért temetik az AMD-t és az AMD---nVidia párost...

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#29) X Factor válasza galyika (#3) üzenetére


X Factor
addikt

CSak nem valami pedagógus program keretében kaptátok?:)

Make things work

(#30) karib válasza Kalandor (#28) üzenetére


karib
addikt

Igen, meglepően sok a mini desktop gép. Elég sok késői P3, korai P4 irodai gépet látok használtan, és nagyrészük desktop, és a desktopok között is sok a mini formátum - sőt, a slim optikai meghajtó sem ritka, pedig a P3 időkben az nem volt olcsó mulatság még CD-ROM formájában sem. A vállalalti szektor teljesen más, mint az otthoni PC buherátor igényei :) Amúgy megdöbbentően masszívak és csendesek ezek a brand gépek - a múltkor egy Compaq Evo D510-hez volt szerencsém, 2.0 GHz Northwood P4 egy mini kasztniban, és kvázi nulla hangja volt, alig akartam elhinni. Pedig semmi extra nem volt benne - egy 80 mm-es tápventi és egy tán 60 mm-es, elölről, egy egyszerű fanducton keresztül fújó venti. Nem mai gép, és minden hibátlan volt rajta. Irodába leginkább brand PC való, akár használtani is...

Amúgy a magyar kiosztású IBM billentyűkön nem L-alakú az enter? Mert a Thinkpadeken L-alakú.

Department of Redundancy Department

(#31) Terminus_ válasza karib (#30) üzenetére


Terminus_
aktív tag

A magyar IBM billentyűzeten szerintem is ''L'' alakú van.

-

(#32) Janoska26


Janoska26
addikt

Csak azt nem vágom, hogy egy irodai gépbe minek is egy kétmagos proci, az office elszaladgál igencsak gyengébb konfigokban is, szerintem... :DDD

(#33) velizare válasza joghurt (#6) üzenetére


velizare
nagyúr

nálunk pont azért jó a floppy, mert a gyár nem szereti, ha nagy adatkapacitású eszközökkel mászkálnak. az usb pendriveot például kifejezetten utálják. floppyn nem fogsz túl sok adatot lopni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#34) velizare válasza Janoska26 (#32) üzenetére


velizare
nagyúr

irodai gépen nemcsak office fut, hanem néha cad is. annak meg nem árt némi kraft. mondhatni, kraftból sosem elég.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#35) karib válasza velizare (#34) üzenetére


karib
addikt

Tisztességes helyeken CAD-et munkaállomásokon futtatnak, nem irodaPC-n :)

Department of Redundancy Department

(#36) vernyul válasza erdoke (#10) üzenetére


vernyul
tag

Hát a bejelentés az ténzleg most történt meg de a temékútvonalban már januárban augusztus eleje volt megjelölve indulási időpontnak, amúgy itt szerreljük öket fehérváron. A fekvő az egy kész halál aki azt tervezte le kéne lőni de az álló az jól sikerült szerintem.

[Szerkesztve]

What kind of Csatahajo?

(#37) karib válasza vernyul (#36) üzenetére


karib
addikt

Pedig vannak nagyon okos mini házak is - ezek szerint ez nem ilyen :(

Department of Redundancy Department

(#38) simonzé válasza karib (#30) üzenetére


simonzé
addikt

Ezekben nem az a zajtalanságot okozó trükk, hogy asztali gép létükre mobil procit kapnak? Az nem termel annyi hőt, és a futó alkalmazásoknak megfelelően csökkenti a proci frekvenciáját. Pl. Word alatt kb600-on fut, és alig fűt.
Munkatársaim Dell és HP-Compaq gépei is mind némák. Soxor csak a ledről lehet tudni, hogy mennek.

I don't fit in. I fit out.

(#39) karib válasza simonzé (#38) üzenetére


karib
addikt

Nem hinném, bár biztos létezett ilyen is, de nem tömegesen (max extrém pici gépeknél). Egyszerűen jól meg vannak tervezve. Plusz az az előnyük megvan, hogy egy komplett rendszert terveznek, ergo sokkal kisebb toleranciákat kell venni az egyes elemeknél. Egy komponensekből csavarozott PC-n minden szükségszerűen túl van méretezve, néha orbitálisan - ház méret, kábelhosszak, hűtőbordák, ventilátorok. Ez mind összeadódik. Egy brand PC-nél tudják, hogy mire számíthatnak, arra hegyezik ki az egész dizájnt, optimális elrendezéssel és légáramlással. Zseniális ötleteket tudnak bevetni - az említett HP D510-ben egy ODD, HDD, RAM csere kb. fél perc, ha elő van készítve minden - ház teteje két fül benyomásával leugrik, a meghajtók kipattinthatók, a RAM solthoz pedig az ODD-HDD tartó rekesz kihajtásával lehet hozzáférni. Nagyon okos.

Department of Redundancy Department

(#40) dabadab válasza karib (#39) üzenetére


dabadab
titán

Meg eleg gyakran csak egyetlen venti van bennuk (a tapban) es legcsatornan keresztul az szivja a meleget a CPU hutorol is.

DRM is theft

(#41) vernyul válasza karib (#37) üzenetére


vernyul
tag

Igen az előző széria az jól el volt találva annak előrebuktatható az eleje és tök könnyü benne szerelni ebből az újból meg úgy kell előre felfele kihúzni és nem mindig illeszkedik jól.

What kind of Csatahajo?

(#42) karib válasza dabadab (#40) üzenetére


karib
addikt

Igen - bár ez leginkább a P3 korszakra volt jellemző. A P4-ek már általában 2 ventisek - szörnyű ;]

Department of Redundancy Department

(#43) velizare válasza karib (#35) üzenetére


velizare
nagyúr

nem csak tervezőcégeknél használnak cadot, hanem gyárakban is. megvesznek 3 liszenszet, és azt hazsnálja az egész gyár. kicsit röhejes, ha egyszerre 3 mérnök használja éppen, és a negyedik le akar skiccelni vmit a tmknak, de nem tud fellépni. :(((

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.