Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Alacsonykategóriás PDA a Palmtól (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) emvy


emvy
nagyúr

Menjen csak le az áruk, évek óta vágyom egy ilyen szerkezetre, talán meg tudnám rendszabályozni kicsit magam...

while (!sleep) sheep++;

(#2) Vertic válasza emvy (#1) üzenetére


Vertic
aktív tag

Magyarázza már el nekem valaki, hogy miért jó egy ilyen az embernek? Sokat gondolkodtam, de mondjuk a raktároson kívül még nem sok minden jutott eszembe... Szal mire jó egy palm, azon kívül, hogy lehet villogni a 80E Ft-os cuccal?

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#3) localhost válasza Vertic (#2) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem tudom, nálunk a cégnél használnak vagy 10 darabot és azt látom, hogy VALÓBAN használják is... Kérdezzem meg a főnökömet ? Te főnök mire kell neked az az izé ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4) Vertic válasza localhost (#3) üzenetére


Vertic
aktív tag

Gondoltam, hogy használható, ha egyszer ennyi van belőle, de MIRE? Határidőnaplónak picit drága nem?

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#5) localhost válasza Vertic (#4) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Emwy neked mire kéne.... ? (átpasszoltam a labdát!)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6) emvy válasza Vertic (#4) üzenetére


emvy
nagyúr

A papírjaimat mindig elvesztem, amit ide beírok, azt nem, feltéve ha magát a készüléket nem hagyom el. Szívesebben hordanék magammal ilyet, mint dossziét. Használhatom határidőnaplónak, ami sokkal strukturáltabb az én esetemben, mint a papír. Géppel összeköthető. Ha valami rövidet el kell olvasnom, rátöltöm és sorbanállás közben is nézegethetem akár. Stb.

while (!sleep) sheep++;

(#7) emvy válasza localhost (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

Kösz local:) egyébként is írtam volna:)

while (!sleep) sheep++;

(#8) Vertic válasza emvy (#6) üzenetére


Vertic
aktív tag

aham. Ha neked megéri, akkor rajta. Szerintem majd akkor lesz állat, ha lesz hozzá valami olcsó mobil internet is. :D Vagy már van?

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#9) emvy válasza Vertic (#8) üzenetére


emvy
nagyúr

...nekem ugyan megérné, dehát ...szerintem egy 7es BMW-nek is tökjó ár/érték aránya van, az is megérné... inkább kispórolók pár CD-R-t a Mandrake-nek:))

while (!sleep) sheep++;

(#10) Supika


Supika
csendes tag

Sziasztok!

Nekem már elég régen van (régebben IIIx, majd most M515), de le nem tenném.

1., Munkához: minden a kezedben van, ha kijössz az irodádból: eMail !!!! , telefonkönyv ((nem csak a telefonszám, mint a mobilban, hanem a teljes címjegyzék, alternatív számok, feljegyzések az emberről, cégről... infrán bármikor betárcsázok a Nokiára vagy átküldöm a névjegyet..)), szöveges doksik, excel táblák, számoló sablonok, autó nyilvántartás ........

2., Szórakozni: BÁRMI!!! játékok (DOOM klónok!!!), eBook's, videók, képek..........(sajna csak 64k-s színmélységben :-(( ) TV távirányító ((bár ez elég hülyeség, mert kisteljesítményű az infra, így kb. 1,5m max, ekkor már eléred a TVt kézzel is, de ez mégis csak más.....))

3., internet: mazo alkatok próbálkozhatnak akár GPRS-en keresztül is, infrán, esetleg kábelen. Nekem a IIIx-hez volt analóg modemem is, bármikor le tudtam tölteni a leveleim :-)

Szóval: aki egyszer próbálta, nem fog benne csalódni, persze mérlegelni kell, hogy megéri-e az árát.
Szerintem csak a komolyabb darabokkal érdemes foglalkozni, a többi tényleg csak jegyzetfüzetnek használható. Fontos szempont a gyártó (megbízhatóság, szervíz, kiegészítők...... ) és az OS (érdemes PALM v. v.milyen mobil WINDOWS verziót választani, mert több a program és a frissítés. Gyártóspecifikus OS nem biztos, hogy jó befektetés.....)

''Röviden'' ennyi!

(#11) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Én azt szeretem benne, hogy a jegyzetfüzet ''fejbe vág'', azaz szól, csipog, rezonál, anyáz, etc... Ezen kívül a határidő naplóban tolódó programok (és spec az én programjaim 90%-a folyamatos mozgásban van) egy pillanat alatt változtathatók. Papíros határidőnaplóban el sem férne a sok satírozás meg nyilazás meg minden, ráadásul rengeteg idő lenne átírni, plusz nagyobb, nehezebb, etc. Áááá! El sem lehet azt mondani, hogy egy Palm milyen jó dolog! :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#12) atus válasza Vertic (#2) üzenetére


atus
senior tag

Az emberek többsége haszontalan pénzkidobásnak, amolyan csillivilli notesznek tartja a PDAkat. A maradék nép pedig PDA tulajdonos. :) Meg ott vagyok én, akinek az egyik barátja használ PDAt, és csorgatom rá a nyálam lóvé híján... :), áramköri elem azonosító táblázat, többféle programnyelven lehet írogatni rajta(C,Palm,...), meg még 1000 dolog, amit látni kell.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#13) Vertic


Vertic
aktív tag

Állat. Kösz mindenkinek a felvilágosítást. :)

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#14) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Érdemes megnézni az aproneten mi mennyibe kerül.... Én Palm 505-öst vettem, 25000 Ft-ért, mikor a bolti ár amég jóval 100000 fölött volt... És most is vannak használt palmok... Meg másmilyenek... :))

Plumpy - A kultúrbölény

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Alacsonykategóriás PDA a Palmtól (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.