Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HERR Z


HERR Z
veterán

az a mondat a legjobb hogy nem vagy alig lesznek gyorsabbak mint a s939-esek....akkor mi értelme a váltásnak?cas3 pedig jó, kiváncsi vagyok hány modul fogja tudni

(#2) kovsol válasza HERR Z (#1) üzenetére


kovsol
titán

azonos órajelen vagy azonos számozáson lesznek nem sokkal jobbak?
mert ugye azonos számozáson magasabb órajeleket kaptak

May the Force be with you!

(#3) HERR Z válasza kovsol (#2) üzenetére


HERR Z
veterán

hát nekem nem úgy tünt....nagyobb lesz az fsb-je de az órajel kb azonos lesz a számozás mellett
3500+ 2200MHz...4000+ 2600MHz..ugyanaz..

(#4) robyeger válasza HERR Z (#1) üzenetére


robyeger
addikt

Az hagyján, hogy a proci alapórajele nem lesz 333Mhz, csak a memóriavezérlőé :(( De mi ez a megkötés a DDR2-667-re? Akkor nem fog tudni menni 200Mhz-en DDR2-400-al vagy akár 400Mhz-en DDR2-800-al?? :F

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#5) c.zsolti válasza HERR Z (#1) üzenetére


c.zsolti
őstag

gondolom menni kell a ddr2 felé... az intel nyomására, ua., mint a pci express..

...

(#6) erdoke


erdoke
titán

Ez nudli, majd ha 65 nm-en emelkedik az órajel, akkor lesz érdemes egyáltalán teszteket olvasni. Addigra viszont már nem a a Cedar Mill és a Presler lesz az igazi ellenfél, hanem a Conroe és származékai. A 2,6 GHz kevés lesz a Conroe ellen, ami (szerintem) 3 GHz-ig fog skálázódni 65 nm-en, ráadásul egy órajel alatt akár többet is tud majd teljesíteni mint az A64.

A legjobb aláírás a héten

(#7) killahdrums


killahdrums
senior tag

Remélem ha kijön az s940, lenyomja kicst az s939-esek árait, én csak ennyit várok ettől.

Szvsz, az elején nem érdemes s940-et vanni ha csak nem vagy anyagilag nagyon eleresztve. :)

There is no God, just Technology...

(#8) bolondember válasza killahdrums (#7) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

rosszindulat ON: Érdemes egyáltalán venni még egy jó darabig ilyen gépet?! rosszindulat OFF

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#9) c.zsolti válasza robyeger (#4) üzenetére


c.zsolti
őstag

Milyen megkötés? Szerintem ez csak annyit jelent, hogy ddr2 667 kell a tuning nélküli maximális teljesítmény eleéréséhez. Jelenleg ddr400 kell az A64-hez, de ettől még tuningolva ki tudsz használni magasabb órajelű ramokat és elmennek lasabbbal is...

...

(#10) killahdrums válasza bolondember (#8) üzenetére


killahdrums
senior tag

Milyet? s940-et? :F

Erdoke rávilágított a lényegre sztem.

Ha nem jön össze a közeljövőben a pénzem egy s939 DC Opteronos konfigra, és kijön a Conroe, és durranni is fog, akkor lehet most sem lesz AMD-ém. :)

There is no God, just Technology...

(#11) SLYM


SLYM
veterán

5000+ :Y

(#12) bolondember válasza killahdrums (#10) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

igen, 940re/M2re gondoltam...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#13) c.zsolti válasza SLYM (#11) üzenetére


c.zsolti
őstag

ez ennyire megdöbbentő 4800+ után? :)

...

(#14) Detonator


Detonator
aktív tag

''Források szerint nem lesz jelentős sebességkülönbség a Socket 939-es modellekhez képest'' -tetszetős mondat! :U Legalább az új játékok is eldöcögnek a régebbi gépeken.

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#15) erdoke válasza c.zsolti (#9) üzenetére


erdoke
titán

Abban azért igaza van, hogy csalódás a CPU belső órajelének stagnálása. Semmi szüksége nem volt egy IMC only órajel emelésnek, különösen nem a késleltetések csökkenése mellett. Ezt jól láthattuk a DDR500 támogatású IMC tesztek esetében is, csak néhány alkalmazás esetében, és ott is inkább csak az X2-nél van érezhető eredménye.

A legjobb aláírás a héten

(#16) pschio


pschio
őstag

vajh miert erzem ugy hogy a ddr1ben meg mindig tobb van mint a ddr2ben....?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#17) janpotocki válasza robyeger (#4) üzenetére


janpotocki
senior tag

megy lassabbal is, a gyorsabbhoz viszont tuning szükséges

(#18) robyeger válasza c.zsolti (#9) üzenetére


robyeger
addikt

Azért gondolok megkötésre, mert annyira beharangozta az AMD jó előre, hogy ő már csak 667Mhz DDR2-vel hajlandó számolni és nem érdeklik a DDR2-400 és a DDR2-533. De ha marad a CPU alapórajele 200Mhz, akkor ugyan olyan hatékonyan tudna kezelni egy 400 vagy 533 Mhz ramokat is. :F

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#19) robyeger válasza janpotocki (#17) üzenetére


robyeger
addikt

Nem hiszem hogy fix FSB : DRAM aránnyal dolgozna, mind1 majd ha részleteiben látjuk többet fogunk tudni. Remélem ez minél hamarabb lesz :U

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#20) janpotocki válasza robyeger (#19) üzenetére


janpotocki
senior tag

jaja

(#21) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

hát ez nem tűnik nagy durranásnka..reméltem, hogy az m2 vl átállnak 65nm re vagy legalább hamarosan átállnak, de ezexerint még a közeljövőben nem..
másik amit reméltem, hogy 800-1066os ramok alapértelmezett támogatása..akkor lenne értelme átállni ddr2 re így nemsok.:S

Nos Omnes Una Manet

(#22) robyeger válasza janpotocki (#20) üzenetére


robyeger
addikt

Hátha valami DASP (Dynamic Adaptive Speculative Pre-processor)-hez hasonló eljárást alkalmaznak az IMC belül, mert akkor még király lehet ;]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#23) ^Bundi^ válasza ^Bundi^ (#21) üzenetére


^Bundi^
senior tag

http://www.amdcompare.com/techoutlook/
itt a DDR III ra csak 2008 at ír ami sztem elég elszomorító:S
mod : gondolom csak 45nm en lesz:S

[Szerkesztve]

Nos Omnes Una Manet

(#24) robyeger válasza ^Bundi^ (#21) üzenetére


robyeger
addikt

Össze tenném a két kezem, ha olyan ramom lenne, amit 667Mhz-en szinkronba tudnék hajtani :D

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#25) VargaI


VargaI
senior tag

nagyon úgy néz ki, hogy itt kijött az, hogy az AMD lényegesen kisebb cég mint az Intel, mert ez a hír is azt mutatja, hogy a mobil irányú fejlesztések (Turion), meg az integrált DDR2-es memóriavezérlő mellett nem maradt másra erőforrás meg idő :( , annak ellenére hogy az IBM-es szerződésből megint jól profitálnak(25% gyorsabb tranyókat csináltak, úgy hogy csökkentették a fogyasztást, meg a SOI-t is továbbfejlesztették...) kár hogy ezekből semmi nem jön most még ki :( pedig elkéne nagyon, mert már vagy egy éve nem újítottak semmit AMD-ék (dual core nem ''nagy szám'', k8-at eleve úgy tervezték, hogy könnyen lehessen kétmagosat csinálni belőle) lényegi újítás asztali procikban jó ideje nem volt, lassan úgy járnak mint ATI-ék a 9000-es szériával, azon is 1-2 évig elüldögéltek :(
a DDR2 meg 800 MHz alatt szerintem is parasztvakítás, főleg 3-4 hónap múlva :( , de annyiban én is reménykedek, hogy másra nem is, de legalább az árakat lenyomni tényleg jó lesz :DDD

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#26) directsl


directsl
tag

Milyen árakra lehet számítani szerintetek? Kb annyi lesz nyáron egy alaplap+proci m2-ből, mint s939-ből most, és az s939 megy lejjebb, vagy marad az s939 és m2 lesz drágább?

(#27) LordX válasza robyeger (#22) üzenetére


LordX
veterán

Nem azért, demár az Athlon XP-ben, azaz Palonimo magtól van DASP az AMD procikban.. Egyébként Dynamic Adaptive Speculative Prefetching a DASP pontosan. Nem prepocesszál az IMC semmit (szép is lenne :) ), max prefetchel.

(#28) robyeger válasza LordX (#27) üzenetére


robyeger
addikt

Intelre ez már ''preprocessor''-ként jött át, de tökmind1 minek nevezik csak jó legyen ;)
[link]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#29) fLeSs válasza LordX (#27) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem azért, de az Athlon XP memóriavezérlőjének (annak mióta van? :D) köze nincs a DASP-hoz, amit az nForce-okból ismerhetünk. [link] És nem prefetching, hanem pre-processor.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) LordX válasza fLeSs (#29) üzenetére


LordX
veterán

Nem mondtam, hogy a memóriavezérlőben van, mert nincs olyan neki :) A cache-vezérlőben van, és köztudottan a cache-vezérlő irányítja a proci memória-eléréseit is, és az AXP óta van spekulatív prefech benne: [link] (De a Google több cikket is ad :) )

Az lehet, hogy preprocessing van a névben, de lássuk be: nem dolgoz az fel semmit előre.

(#31) directsl válasza directsl (#26) üzenetére


directsl
tag

Vélemény? Tényleg érdekelne, mert platformváltáson gondolkodom (jelenleg s462). Érdemes még s939-be beruházni? Ha igen, érdemesebb ősszel, mint tavasszal?

(#32) #65675776 válasza killahdrums (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az s940 jelenleg is létezik, ebben laknak az Opteronok (és a korai FX-ek). Az, hogy az M2 ugyanennyi kivezetéssel készül nem sokat jelent, nem lesz lábkompatibilis.

DDR2-ből a max szabványosított a DDR2-667. Hogyan támogatna ennél magasabb órajelűt az AMD hivatalosan? A DDR500 sem nevezhető hivatalosnak a mai A64-ekben.

(#33) éN79 válasza directsl (#31) üzenetére


éN79
addikt

Az elöttem szólókhoz képes láma vagyok, de S462-ről érdemes lehet. Alaplapok olcsók (főleg a PH!-n) viszont a proci árak az egekben vannak.

(#34) nRu3


nRu3
addikt

az biztos hogy egy ideig nem lesz M2 cucom, majd ha beérik és talán mégis lesz valami sebeségjavulás akkor cserélek de addig felesleges

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#35) OTIS_


OTIS_
tag

M2 t szerintem én úgy ahogy van kifogom hagyni. Jobban járok ha nyáron/ősszel veszek vmi jó 939 es konfigot (aminek remélhetőleg leviszi az árát az m2...) és azzal kihúzom addig amíg lesz valami jobb, valóban új fejlesztésű procc.

(#36) joshua7 válasza HERR Z (#1) üzenetére


joshua7
veterán

Ez csalódás idáig...

Semper Fi

(#37) jpisti


jpisti
senior tag

Na most kezdek örülni a majdani ASRock 939Dual SATA 2 lapomnak az már fel van készítve az M2-re :P

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#38) nRu3 válasza jpisti (#37) üzenetére


nRu3
addikt

De hogy van készitve fell? simán bele megy a s940 proci és a ddr2 ram is simán belerakom a ddr foglalatba?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#39) joshua7 válasza nRu3 (#38) üzenetére


joshua7
veterán

Nem. :) Valami bővítőkártya lesz hozzá. Azon az új procival meg a rammal.

Semper Fi

(#40) nRu3 válasza joshua7 (#39) üzenetére


nRu3
addikt

az nem az igazi, az a bövitő kártya majd anyiba fog kerülni hogy abbol lehet venni egy új lapot is talán.Ha a bövitő kártyát persze külön lesz kapható.

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#41) ftc válasza nRu3 (#38) üzenetére


ftc
nagyúr

[link]

Igy :)

(#42) jpisti válasza nRu3 (#38) üzenetére


jpisti
senior tag

Hát dehogy nincs :P
egyébként a lap 12~14 bruttó áron beszerezhető tehát a nemhiszem, hogy a bővítő olyan sokba fog kerülni.

[Szerkesztve]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#43) Detonator


Detonator
aktív tag

Szerintem az egymagos bolti procik ára nem nagyon lesz olcsóbb, inkább egy-kettőre eltűnnek a kínálatból, ahogy megjön az M2! Tényleg összehozhatnának már vmi ütőset, mint pl. anno az A64-ek megjelenése volt! Nem örülnék, ha az Intel elhúzna, mert Intelék nem a vevőbarát árpolitikáról híresek! :U

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#44) Detonator válasza jpisti (#42) üzenetére


Detonator
aktív tag

Ez az a lap amiben AGP és PCI-E is van?

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#45) nRu3 válasza ftc (#41) üzenetére


nRu3
addikt

csak az elég macerásan fog kinézni és gyakorlatban menyire fog tökéletesen müödni :F
de már valamelyik lap gyártonak volt egy hasonlo kombo lapja intel és amd variálásal hasonlo megoldásal.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#46) joshua7 válasza Detonator (#44) üzenetére


joshua7
veterán

Igen.

Semper Fi

(#47) koko88 válasza nRu3 (#45) üzenetére


koko88
senior tag

hát nem tudom de nagyon ugy nézki a s939 és az m2 között tul nagy külömbség nem lesz!

HA IRSZ PRIVÁTOT ÍRJÁL ELORE thx

(#48) csibor válasza Detonator (#43) üzenetére


csibor
őstag

Mostanában az amd sem tul vevő barát árpolitikát folytat.

(#49) jpisti válasza nRu3 (#45) üzenetére


jpisti
senior tag

az, hogy macerásan fog kinézni szvsz az elsődleges vevőkörnek nem igazán szempont az meg, hogy a gyakorlatban menyire fog tökéletesen müködni az kiderül, de azért az eddigi tapasztalatok nagyon sok jót igérnek, mert [link] eddig kb1200 hsz alatt nem igazán találni becsmérlőt vagy csalódottat.
egyébként pont az ASRock-nak van a COMBO szériája amiben van inteles (LGA775 és Socket478) és amd-s is (Socket754 és Socket939) [link]

[Szerkesztve]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#50) koko88 válasza jpisti (#49) üzenetére


koko88
senior tag

hát nem tudom én elvből nem vennék asrock lapot meg mindent szerintem nem egy nagyszám márka (gatyi).én három márka mellet vagyok vevő elsö abit második asus harmadik gigabyte.én ha piros hó esik akkro se fogok olyat venni az biztos.

HA IRSZ PRIVÁTOT ÍRJÁL ELORE thx

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.