Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) busman


busman
addikt

Mondhatom szép....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#2) Foglalt név


Foglalt név
addikt

A kényszer nagy úr...

(#3) ftc


ftc
nagyúr

gondoltam rábuknak a SIS-re..nem tévedtem...még jóhogy SIS marad AMD-re is..

(#4) Yutani válasza ftc (#3) üzenetére


Yutani
nagyúr

Bár mostanában nem nagyon kapkodták magukat ők sem. (Ahogy a VIA sem.)

#tarcsad

(#5) Petya25


Petya25
addikt

Szerintem nyilvánvaló, hogy előbb-vagy utóbb mennie kell a konkurenciának.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#6) ftc válasza Yutani (#4) üzenetére


ftc
nagyúr

azért mert PH! nem ír róla azért ha körülnézel elég sok mindent csinálltak...

uj chipset veri a mostani chipseteket...5W a max fogysztás ami notebookoknál nem elhanyagolható

(#7) yoogie


yoogie
aktív tag

Akkor mégsem volt véletlen az Ati & Amd páros, arra mennek, hogy kiszorítsák az Intel & Nvidia párost? Hahha, jó vicc, de ha véletlen sikerülne menjen a pi..ába. :F
Az intel a legszarabbat választhatta aki a piacon van. :(

[Szerkesztve]

(#8) #gab_ válasza yoogie (#7) üzenetére


#gab_
őstag

olyan nincs, hogy Intel & Nvidia páros.. ( most még... :D )

(#9) Yutani válasza ftc (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem csak a PH-t nézem, de nem nagyon ragadt meg bennem, hogy valami nagy dobással jött volna ki bármelyik is... Azt tudom, hogy a VIA lassan kezdi összeszedni magát, meg a SiS kijött egy új chipsettel (671FX).

#tarcsad

(#10) Dassler válasza yoogie (#7) üzenetére


Dassler
őstag

Már ezt a legszarabbat milyen szempontból érted?

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#11) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hát, hülye ötlet az Inteltől. Megértem, hogy elfordult az ATI-tól, de akkor inkább VIA vagy NVIDIA.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) Jim Tonic válasza yoogie (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Milyen Intel Nvidia párosról hadoválsz?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) fLeSs


fLeSs
nagyúr

maximum 800 MHz-es rendszersínt és 667 MHz-es DDR2-memóriát támogathat

A Core 2-nek 1066 MHz az FSB-je... :U

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) ftc válasza fLeSs (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

az E4300-nak 800... linkeltem AMD vs Intelben

(#15) gabx76 válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


gabx76
senior tag

Az NVIDIA valószínűleg a saját útjait járja. Túlk erősek.

(#16) fLeSs válasza ftc (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az még nem is létezik.
mi lesz a többi procival?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) Rover623 válasza fLeSs (#16) üzenetére


Rover623
félisten

Akkor a 2000-eseké...;)

primus inter pares

(#18) Rover623 válasza Dassler (#10) üzenetére


Rover623
félisten

Minden szempontból...:P
Intel desktop procik alá chipsetek: Intel/NVIDIA/ATI/VIA/SiS/ALi-ULi/egyéb...kb. ez a minőség/teljesítmény/kompatibilitás/akármi sorrend...;)



[Szerkesztve]

primus inter pares

(#19) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Csak vergődnek... :(

"Csak úgy mondom"

(#20) Rover623 válasza Csapi007 (#19) üzenetére


Rover623
félisten

:F
Az Intel...?:Y

primus inter pares

(#21) ftc válasza fLeSs (#16) üzenetére


ftc
nagyúr

(#22) ftc válasza Rover623 (#18) üzenetére


ftc
nagyúr

sztem meg Intel/Ati/SIS-NV/VIA ULI már nicns ....

(#23) Rover623 válasza ftc (#22) üzenetére


Rover623
félisten

Egy cég mindenekfelett...?:DDD
Összeesküvés elmélet rulz...:DD

primus inter pares

(#24) ftc válasza Rover623 (#23) üzenetére


ftc
nagyúr

nálam nem állja meg a helyét...csak az első gépem volt Intel P2 az is Ali chipsettel :DDD de raktam össze már sok inteles cumot inteles chipsettel és jo volt,hogy minden ment aminek kellett és nem kelltt féln évet várnom egy kib driverra...ala via :DDD

(#25) Senior tag válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Ez bizonyára széleskörű személyes tapasztalatokon alapul. Az utóbbi időben milyen inteles SiS chipsettel szívtál?
Én próbáltam párat, meglepően stabilak voltak a rájuk épült lapok, és a szolgáltatások alapján a fapados ár kifejezetten kedvezőnek tűnik néhány esetben. Ez itt egy teljesen fapados, belépő szintű lap lesz, nem értem, miért kellene egy vagyont fizetnie az Intelnek egy villanykályha nVidia chipsetért. Egyébként se illene az nForce a képbe, mert belépőszinten valami nagyon olcsó megoldás kell, fentebb meg az Intel saját forrásból dolgozik.
A SiS folyamatosan fejlesztgetett az utóbbi években, míg a VIA-nál szinte megállt az élet. emiatt nem bíznak meg benne, amit meg is értek, bár voltak jó chipsetek onnan is (K8T800 pl).

Ugorgyunk!

(#26) Senior tag válasza fLeSs (#16) üzenetére


Senior tag
aktív tag

C2D-hoz Intel chipsetet szán az Intel. Persze ott lesz az nForce mint alternatíva (30 W vagy 2*30W). Ez egy Celeroncs lap, legalábis az elmúlt évek értelmében. Jövőre az ebbe passzoló procik lesznek a ''Celeronok''.

Ugorgyunk!

(#27) Abu85 válasza Senior tag (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az egy dolog, hogy jól működnek a SiS lapok, de azért itt most Integrált VGA megoldásokról van szó. Ott pedig az Ati köröket ver a SiS-re. Az Intel próbálkozik megoldani a helyzetet, mert a jelen állás szerint komoly piacot fog veszteni az Integrált VGA-val rendelkező PC-k körében.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) Foxi


Foxi
senior tag

Én csak azt nem értem miért nem a 671FX-el jön ki? Akkor nem lenne gond az integrált grafikával mert amire kell arra elég és a Vista is futna teljes valójában.

(#29) ftc válasza Foxi (#28) üzenetére


ftc
nagyúr

mert az Intel erre adta le a rendelést....akkor ők minek adnának jobbat?

(#30) Foxi válasza ftc (#29) üzenetére


Foxi
senior tag

Az Intel is leadhatta volna a rendelést a jobbra. Bár lehet úgylátják, hogy az már konkurenciát jelentene a saját chipseteiknek, főleg ha pl. a 945G és társai még gyártásban maradnak egy darabig.

(#31) Male válasza Abu85 (#27) üzenetére


Male
nagyúr

Ez általánosságban nem igaz, csak a konkrét lap/chipset esetben... arról igazán nem a SiS tehet, hogy az Intel a régi chipsetjüket rendelte, és nem az újat, amiben a Mirage 3 grafikus mag van... arra nemhogy köröket nem ver az ATI/nVidia integrált mag, hanem veszít vele szemben... (na nem 3DMarkban meg játékokban, de az integrált VGA nem is erre való...)



A cikkhez: a 966L-ben is csak SATA 1 van: [link]

(#32) Ste


Ste
addikt

egyre inkább elszigetelődik a két tábor
nem lesz ennek jó vége :(

(#33) Senior tag válasza Abu85 (#27) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Félretéve a Vista Aero Glass hájpot, mit jelent integrált VGA-nál a ''köröket ver rá''? :F
Másrész az Intelnek is van integrált VGA-s chipje, sőt, jövőre lesz újabb, ezek már Aero-t is bírnak. Amennyire én tudom, egyelőre csak az Intelnek van pl. DirectX 10-es integrált VGA-ja. Mégegyszer mondom, a hírben szereplő megoldás egy ultra low cost belépő szintű lap, nem a grafikus teljesítményre gyúr, hanem a költséghatékonyságra.

Ugorgyunk!

(#34) nap válasza Senior tag (#33) üzenetére


nap
addikt

Egy intel lap koltseghatekony?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#35) Male válasza Senior tag (#33) üzenetére


Male
nagyúr

Tudod, mert játékban jobb :W
(mintha számítana ennek a lapnak a célcsoportjának :) )

Ha arra gondolsz DX10-es Intel integrált VGA alatt, amit az Everest screenshottal szoktak mutogatni, arról már kiderült, hogy csak egy elírás az Everestben... DX9-es az is csak.

(#36) Komplikato válasza Male (#31) üzenetére


Komplikato
veterán

''amiben a Mirage 3 grafikus mag van... arra nemhogy köröket nem ver az ATI/nVidia integrált mag, hanem veszít vele szemben...''
A HKEPC IGP tesztje alapján a Mirage3 igen is alulmarad a GF6100/6150 és ATI X200 megoldásaival szemben.

A leggyorsabb meg jelenleg az ATI RS690-es, amiből van pl. MSI K9AGM is, más tészta, hogy az ''Inteles'' verzió nem készülhetet el belőle.

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#37) Jim Tonic válasza Senior tag (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Senki nem beszélt a SiS megbízhatóságáról. Arról beszélek, hogy évek óta nincs normális chipsetje, nagyon rég kiesett bármilyen kategóriából. Emellett az sokkal kisebb cég, mint a többi felsorolt.
Amikor költséghatékony, low-end chipsetekről beszélünk, azt akkor is olcsóbban tudja előállítani egy nagyobb cég, ha alapvetően drágább szegmensben mozog. Nem kell megvenni a drága chipseteket az Nvidia-tól a low-end kategóriákba, de lehet leadni megrendelést rá. Nem kerülne többe előállítani az Nvidianak vagy a VIA-nak, mint a SiS-nek. Én meg azt nem értem, miért gondolod azt, hogy az Intelnek a belépőszegmensbe az Nvidia high-end chipsetjeit megvásárolni.
A VIA nem fejlesztett az utóbbi években, mert nem ez a fő profilja, de a SiS-szel ugyanez a helyzet. Jó, ha egy lépés előnye lehet a SiS-nek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38) Komplikato válasza Jim Tonic (#37) üzenetére


Komplikato
veterán

Ez szerintem így nem igaz, tonnányi SiS chipset kelt el notikban, ha olyan megbízhatatlan lenne, akkor nem így lenne szerintem.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#39) Jim Tonic válasza Senior tag (#33) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az Intelnek nincs DX10 VGA-ja, majd jövőre mutatkozik be.
Hacsak nem ipari PC-kbe kerüli ez az alaplap, esetleg Limux használókhoz, az Aero körüli ''hájp'' eléggé visszavetheti ennek a chipsetnek a jövőjét.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) Male válasza Komplikato (#36) üzenetére


Male
nagyúr

Légyszi olvasd végig, amire válaszolsz... ez a vége: ''(na nem 3DMarkban meg játékokban, de az integrált VGA nem is erre való...)''.

Szóval a játékon kívül hol maradt alul? A videos képességekben jobban teljesített, mindezt hatod akkora fogyasztás mellett mint pl az nVidia...

Szerk: értelmesebbé tettem a mondatomat.

[Szerkesztve]

(#41) Komplikato válasza Komplikato (#36) üzenetére


Komplikato
veterán

Itt a HKEPC teszt: [link]
Fele olyan gyors, mint a GF6100 vagy X200 és csak paraszthajszállal gyorsabb a VIA ''csodájánál'' ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#42) Komplikato válasza Male (#40) üzenetére


Komplikato
veterán

Így már korrekt, az új SiS chipsetek állati keveset fogyasztanak, sok notiba fogják tenni szerintem. Valami pár watott eszik a GPU-val együtt.És ezért nem is kell úgy hűteni, mint az NForce IGP-jét.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#43) Male válasza Komplikato (#42) üzenetére


Male
nagyúr

Nem ''így már'', mert eredetileg is ezt írtam...

Amúgy szeritnem az nVidia/ATI elment egy olyan irányba az integrált VGAkkal, amerre nem kellett volna. Aki játszani akar, vegyen VGA-t, iroda/filmnézéshez valóak ezek igazából, és oda tökéletesen megfelel a SiS megoldása.

(#44) Male válasza Komplikato (#41) üzenetére


Male
nagyúr

A másik teszt, hogy ez is ittlegyen: [link]


Amúgy ezek a pl ''Fear alatt nVidia 12.9fps, SiS 5.4fps'' összehasonlítások elég viccesek... nem teljesen mindegy hogy 5 vagy 13fps, mindkettő játszhatatlan sebesség.

(#45) Senior tag válasza nap (#34) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Persze, ha kész rendszerként szállítják, olcsóbb mint a drágább Intel. :D

Ugorgyunk!

(#46) Senior tag válasza Jim Tonic (#37) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Inkább arról van szó, hogy az alkatrészként árult alaplapokon méltatlanul mellőzik őket (illetve eddig mellőzték, pont erről szól a hír).
Most, hogy nagyobb darabszámban fogják gyártani, minden eddiginél olcsóbb lesz, mert eddig is a legolcsóbb volt.

'' évek óta nincs normális chipsetje, nagyon rég kiesett bármilyen kategóriából''

Ez nem igaz, tipikusan a strucc és a homok esete. Azért, mert te tájékozatlan vagy ezzel kapcsolatban, és nem követted figyelemmel a SiS chipsetek fejlődését, még nem arról van szó, hogy az nem is létezik. A SiS pl. sokkal többet fejlesztett mint a VIA, de ennek ellenére az utóbbi is bőven megfelel belépőszinten. Vagy neked egy tecsós gépbe nem elég a 4 SATA? Problémás, hogy a Celeron alatt az Intel megoldásánál 5 %-kal lassab memóriavezérlő dohog? Kétlem.

Ugorgyunk!

(#47) Senior tag válasza Jim Tonic (#39) üzenetére


Senior tag
aktív tag

A Vista az X3000-et DX10-nek ismeri fel, de bizonyára valami bug lehet, ha szerinted nem az...:P

Ugorgyunk!

(#48) Lortech válasza Male (#44) üzenetére


Lortech
addikt

Amúgy ezek a pl ''Fear alatt nVidia 12.9fps, SiS 5.4fps'' összehasonlítások elég viccesek... nem teljesen mindegy hogy 5 vagy 13fps, mindkettő játszhatatlan sebesség.
Nem teljesen mindegy, mert alacsonyabb felbontással / részletességgel az egyikkel talán játszható lesz a játék, a másikkal meg talán (vsz.) nem. Az egy dolog, hogy nem játékra vannak kitalálva az integrált vga-k, de van, aki erre is szeretné használni ( kompomisszumokkal persze), és neki szempont a 3d-s teljesítmény, ha már egyszer videokártyáról van szó. Nem csak a legújabb játékok léteznek..
na nem 3DMarkban meg játékokban, de az integrált VGA nem is erre való...
Ettől függetlenül én végigtoltam vele a cod2-t, és élvezhető volt. Hadd döntse már el mindenki, neki mi számít.

Engem pont a videok lejátszása nem érdekel, a 6100 is megbírkózott eddig bármilyen anyaggal.


Amúgy szeritnem az nVidia/ATI elment egy olyan irányba az integrált VGAkkal, amerre nem kellett volna. Aki játszani akar, vegyen VGA-t, iroda/filmnézéshez valóak ezek igazából, és oda tökéletesen megfelel a SiS megoldása.

Szerintem meg döntse el ezt az nvidia, az ATI, és az, aki ilyet szeretne vásárolni, te meg vegyél rendes vga-t vagy sis integrált megoldást, ha úgy tetszik. Nekem nagyonis bejött az a vonal, hogy szinte 0 felárral kapok egy olyan lapot, melynek integrált vga-ja tartalmazza a legújabb technológiákat, kompromisszumokkal még játékra is alkalmas, emellett kényelmesen elmegy passzívan.

Thank you to god for making me an atheist

(#49) ftc válasza Komplikato (#36) üzenetére


ftc
nagyúr

MSI K9AGM nem RS690-re épül mivel az már 4 pipos X700 új inVGA sebesség bajnoka...hanem 482/485-re

(#50) Male válasza Senior tag (#47) üzenetére


Male
nagyúr

Szeritnem akkor erről tájékoztasd az Intelt is ;] [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.