Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hofbrau


Hofbrau
csendes tag

Ekkora adathordozót eddig csak merevlemezben láttunk :C ... meg mondjuk sima Compact Flash kártyában.

(#2) Viktor0610 válasza Hofbrau (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én inkább az árára lennék kíváncsi...
Azt csiripelik a madarak, h. elég magas lesz, kb. 80-100 k HUF.
Kíváncsi leszek, ki ad majd érte annyit... ;]

Xiaomi 13T

(#3) dabadab


dabadab
titán

Meg kellett neznem meg egyszer a cikk datumat, hogy tenyleg mostani-e.
4 GB CF 2003-ban jott kit, 4 GB SD, MMC meg MS meg tavaly. Khm :)


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#4) Polacheck válasza dabadab (#3) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Igazatok van, a mobiltelefonban szó kimaradt...

Javítottam...

less qq more pewpew!

(#5) DaveNo1 válasza Viktor0610 (#2) üzenetére


DaveNo1
veterán

240 USD lesz...ezt olvastam multkor.

You are not prepared.

(#6) Viktor0610 válasza DaveNo1 (#5) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én kérek elnézést...
Átszámítva és a CF árával összehasonlítva eléggé versenyképes lehet.

Xiaomi 13T

(#7) Revoltek válasza Viktor0610 (#6) üzenetére


Revoltek
aktív tag

jó lenne ha olcsóbb lenne :))

(#8) ragazzo


ragazzo
őstag

Ha választani kellene a merevlemez és a kártya között, akkor biztosan a kártyát választanám.Most biztosan drága lesz,de idővel lejjebb megy az ára.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#9) Ricardo válasza ragazzo (#8) üzenetére


Ricardo
félisten

A K750/W800 felismerik ?
Úgy olvastam a hivatalos oldalon azért van 2 giga írva, mert akkor az volt a legnagyobb kártya, de lehet hogy ''eszik'' a 4gigát is, de arról nem tudok hogy valaki próbálta volna.

(#10) ragazzo válasza Ricardo (#9) üzenetére


ragazzo
őstag

Mivel nincs ilyen telefonom, így nem tudok nyilatkozni az ügyben.De mindenképpen hasznosabbnak találom, mint egy 4Gb-os winchestert.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#11) Ricardo válasza ragazzo (#10) üzenetére


Ricardo
félisten

A kártya sokkal hasznosabb. Nem olyan sérülékeny, nincs akkora fogyasztása, kissebb, könnyebb.....

(#12) kaller1


kaller1
veterán

220 dolcsi...:)
[kép]

.::> <::.

(#13) venember


venember
tag

Csak nem működik a dög! Merthogy a win szerint a formázáskor nincs is begyugva... nem a fenét, már bocsánat.Összes furmányos driver letöltve, fél szakirodalom végigolvasva, a laptop mégse formázza/írja/olvassa, PM nem látja...
Nincs valakinek valamilyen ötlete. A kártya SDUltra A-data 4 GB 150x.

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#14) venember


venember
tag

Up!

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#15) Pompi válasza venember (#13) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A kártya SDUltra A-data 4 GB 150x.

Ez a kártya SDHC kártya, csak olyan kártyaolvasó (fényképező) látja ami SDHC kompatibilis.

What is SDHC? [link]

Feel Good Inc.

(#16) venember válasza Pompi (#15) üzenetére


venember
tag

Hát ja. De mégis működnie kéne neki, imígyen:
[link]

De mégse!

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#17) Pompi válasza venember (#16) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem kéne működnie és nem is fog.
Létezik normál SD kártyából is 4GB-os (mondjuk ott is valami trükkmák van), de mint ahogy már írtam ami neked van az SDHC kártya.

Feel Good Inc.

(#18) venember válasza Pompi (#17) üzenetére


venember
tag

Hát én nem így tudom.
[link]

Amúgy meg a kártya fizikailag kompatibilis, bedugható. Ha az olvasó driver (és a hardver) tudja, mennie kellene neki. De ilyen driver (SDHC 2.0 compliant) nincs a neten (kivéve a fentit), az előbbitől eltekintve. Megnéztem 2 Sony Vaio-t, az egyik fél milla volt, de egyik sem olvassa, pedig ugyanezek a driverek voltak fenn... vagy kártyagyártó-specifikus a probléma?
A másik, hogy USB-s olvasókat kezdenek forgalmazni ezekhez. Lehet, hogy hardver sebességprobléma (is) van a régi olvasókkal?
A Traxdata ugyanilyen 4 GB-os kártyája simán elmegy egy Fujitsu palmtopban, míg ezt meg se szólítja. Akkor inkább az előző probléma a probléma...

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#19) Pompi válasza venember (#18) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''Hát én nem így tudom.''

Konkrétan mit? Mit kellene ezen a linken látnom, hogy kiderüljön, hogy te mit nem így tudsz?

A linken levő infóból is az derül ki amit én mondok.
SDHC kártya nem kompatibilis a sima SD olvasókkal.
Itt van fehéren-feketén:

[kép]

Egyébként az, hogy valamit valahova be tudsz dugni még egyáltalán nem jelenti azt, hogy olvasni is fogja (lásd ezen az SDHC-n kívül a Sony MS Duo és Duo Pro kártyákat, nem minden Duo olvasó olvassa a Pro kártyákat).

''A Traxdata ugyanilyen 4 GB-os kártyája simán elmegy egy Fujitsu palmtopban''

Akkor a Traxdata valószínüleg nem SDHC kártya hanem egy olyan amilyenről a linkeden a 2. pontban írnak:

''2. Non-Compliant SD/SDHC Memory Cards (Incorrect cards)''

''A másik, hogy USB-s olvasókat kezdenek forgalmazni ezekhez. Lehet, hogy hardver sebességprobléma (is) van a régi olvasókkal?''

Nem. Nem a sebességük miatt, hanem, hogy egyáltalán olvasni lehessen őket. Erről beszélek végig. Meg kéne érteni végre, hogy SDHC kártyát csak SDHC kompatibilis (SDHC logóval ellátott) eszközben lehet olvasni.

(És, hogy elkezdj végre hinni nekem elárulom, hogy nekem is ilyen pont ugyanilyen kártyám van)

Feel Good Inc.

(#20) venember válasza Pompi (#19) üzenetére


venember
tag

Nem nyitnék flame-t, ha nem baj. Csak 1 dolog érdekelne, hogy a 4 GB-os 150x-es kártya megy-e a laptop beépített kártyaolvasójával, driverével...

[Szerkesztve]

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#21) burgatshow válasza Ricardo (#9) üzenetére


burgatshow
veterán

A SE K750/W800 és az ezekre épülő klóntelók a 2GB-os kártyákat kezelik le biztosan. Attól persze tartom valószínűnek, hogy attól még lehet olyan 4GB-os kártya, amit beolvasnak de az már nem garantált.

Egyébként csak szoft kérdése az érintett telóknál, mert a hardver az ugyanaz. :D

(#22) Pompi válasza venember (#20) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''Nem nyitnék flame-t, ha nem baj.''

Kimondottan örülnék neki.

''Csak 1 dolog érdekelne, hogy a 4 GB-os 150x-es kártya megy-e a laptop beépített kártyaolvasójával, driverével...''

Amennyiben SDHC jelzésü a kártya (tudtommal ADATA-nak csak ilyen van) akkor nem.

Ha bármire jutsz vele kíváncsian várom a fejleményeket.

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.