Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nekem nem volt sok de:

1. Siemens A35 (9900Ft-ért vettem saját spórolt zsebpénzből "nyuszi a füledre" ha valaki emlékszik még rá :B 2001ben tavasszal)
2. Siemens C55 (kék ledes, szerettem ezt a készüléket nagyon, talán 20eFt körül, már kifutó modellként, 2003 ősz vége, tél eleje)
3. Alcatel OT556 (első kamerás, ez máig megvan a dobozában elrakva, a gumi részei csúnyán elöregedtek az évek alatt, anno 4. ként vettem olyan színes kijelzős telefont aminek kamerája is volt. Az osztályunkban a középiskolában, fél osztály megnézte, még tanár is "megnézhetem" ként kérdezett mikor látta milyen.. "olcsó volt" más ilyen készülékekhez képest anno .. talán újonnan 23eFt .. de nem emlékszem már pontosan, csak hogy "sajnos" kedvenc c55nek mennie kellett mert kellett az ára amit kaptam érte erre :'( .. bár jó készülék volt ez is a maga nemében, 2005 tavaszán vettem)
4. Flying F996 (kínai kinyitós.. igen kínai, kíváncsiság "vezértelt" úgy 2008év vége-2011nyara között használtam 25eFt vámmal, 2 simkártya, analóg TV(!), Rádió ... főiskolai koliban anno a TVje hasznos volt 1x-2x :) ).. ez megér egy képet
5. Nokia 5230 (ezt kaptam anno, mert a kínainak a mikrofonja elkezdett begerjedni a saját antennájától így senki nem értett belőlem semmit.. úgy 1 évig használtam)
6. Sony Xperia P (2012- nyara, első androidos készülékem, egyben teljesen más árkategória is 98eFt)
7. Sony Xperia Z1 Compact (2014. április vége, máig másik kedvencem volt 130eFt)
8. Lenovo K3 Note (2017. június "méretkísérlet" mivel kis telefon nem nagyon volt már akkoriban, megtudom-e szokni (nem-nem tudom, de nincs más :O ), úgy 1 évig használtam 40eFt)
9. LG v20 (2018 június vége... ez van másfél éve.. a méretét továbbra is utálom .. kicsit nagyobb a k3 note-nál ... miért lett még is ez? hardverban jó volt az ár/érték spec ... de lg-t se veszek többet, szoftverban katasztrófák, a kamera szoftver mondjuk jó (manuális fotó/videó esetén a peak fókuszt imádom, másban nem is láttam még azóta se).. de sok az egyéb "hanyag" baj.. az akku üzemidő is borzalmas... de 2 évet most már legalább megcsinálok vele.. ha kibírja még az aksi (már a 2.at fogyasztja, de kezd megint nem kibírni 20 órát se egy töltéssel, és úgy, hogy kb. csak készenlétben van a készülék), közben a kijelző is elkezdett beégni ... de csak 1-2 óráig marad ott ami mondjuk 5 percél tovább van fix helyen a kijelzőn, így nem állandó, de akkor is... lcd ami beég... LoL LG ... lehetne jó készülék, de nem lett az sajnos 110eFt újonnan "szürke importos" szingapúri példány)

valamennyi készülékemet mindig saját pénzből vettem, az egy kölcsön készüléken kívül (ami végül kb. 1 évig nálam maradt, de a tulaja akkor cserélte le, így nem kellett neki már... mikor vissza akartam adni is csak annyit mondott adjam el és felezünk)...

és mi lesz később? fene tudja... szeretem ha jó a kamera, de a felső házból venni annyiért amennyiért adják őket (200eFt+) nem akarok, nekem a telefonjaim többnyire készenlétben merülnek csak le, kijelzőidőket jellemzően nem is csinálok (max autóban GPS miatt... de akkor meg többnyire töltöm is)..
a méret.. lehetne kisebb, ebben a legideálisabb máig az Xperia P-m volt... elég volna nekem akkora, nem bánom mondjuk ha mellette perszekeret nélküli :) ... 4colos keret nélküli telefon ... nyamm .. lenne, ha lenne, de nincs...
nem vagyok az a mobilon tartalmat fogyasztó személy, és nem is leszek... jó kamera, valóban kompakt méret, jó készenléti üzemidő (3-4 nap frankó lenne) ami érdekel... nfc kellhet a munkám miatt (mobil appokat is csinálok ... időnként és volt már, hogy igény volt az alkalmazásba nfc támogatásra), QI töltés felőlem lehet, de csak akkor ha ívelt fém hátlap mellett is működik.. üveg hátlap, kell a fenének, ebben is etalon az Xperia P formája ... nagyon-nagyon kézre állt, az az alsó sáv mondjuk annyira nem kellett volna, de azt leszámítva tökéletes volt (sajnos ott a SOC gyártója dobta be a törülközőt anno)...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.