Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Invadrr_Zim


Invadrr_Zim
tag

azért valljuk be, hogy abból a 7millából most max 6 működik :(((

(#2) Puma K válasza Invadrr_Zim (#1) üzenetére


Puma K
veterán

Személyes tapasztalat? :D

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3) Morden24 válasza Invadrr_Zim (#1) üzenetére


Morden24
nagyúr

A többiek éppen alszanak?

Sectumsempra - For Enemies

(#4) Invadrr_Zim válasza Morden24 (#3) üzenetére


Invadrr_Zim
tag

igen.

nekem 2 mar az orok almot alussza, + az egyik kolegam is mar elpusztitott 1-et.

(#5) Morden24 válasza Invadrr_Zim (#4) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tudom, tudom, írásban nem jön ki a szarkasztikus felhang. :U

Amúgy ez a boxos dolog is kicsit túlspilázott egy ügy. Van sok ismerősnek, csak egy krepált a tucatból kb., de mondjuk nem is ez a lényeg. Garanciális csere van? Van. Hát akkor meg olymindegy. Aki meg csippelteti, az megérdemli (legalábbis gariidő alatt) :P

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#6) Invadrr_Zim válasza Morden24 (#5) üzenetére


Invadrr_Zim
tag

a "red ring of death"-re nem all a garancia...

(#7) Morden24 válasza Invadrr_Zim (#6) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én úgy tudtam, hogy arra külön garancia volt a gyártási hiba miatt, csak éppenséggel bevizsgálással párosult, ami kurva hosszúra tudott nyúlni.

Aha:

On July 5, 2007, the Vice-President of Microsoft's Interactive Entertainment Business division published an open letter recognizing the console's problems, as well as announcing a three-year warranty extension for every Xbox 360 console that experiences the "general hardware failure" indicated by three flashing red LEDs on the console.

És ez kiterjesztett gari volt, tehát visszamenőleg is érvényes, hacsak nem 2005 előtt vetted a boxodat, ami elég lehetetlen :U

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#8) heihachi válasza Invadrr_Zim (#6) üzenetére


heihachi
addikt

Ellenkezőleg, arra még hosszabb garancia van.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#9) Peat;) válasza Invadrr_Zim (#6) üzenetére


Peat;)
veterán

3 évig a 3 ledes hiba javítása, háztól házhoz szállítással kb 1 hét alatt. Ez sokaknak garancia és sok más terméknél imádkoznának ilyen garanciáért. Neked ezek szerint nem garancia kategória ez.

Nem baj ha hülye valaki, de ha hirdeti...

(#10) Invadrr_Zim válasza Peat;) (#9) üzenetére


Invadrr_Zim
tag

egy szoval se mondtam, hogy tegnap ment tonkre. az elso meg 2007 elejen szallt el, es miutan elhessegettek a szerviztol, egy konzolshop bevette, es olcsobban adtak egy ujat. ami pedig e74-es 1 ledes lett.

szamomra az az elfogadhatatlan, hogy a ps2met majdnem 6 evesen adtam el, ugy, hogy soha addig semmi baja nem volt...

es meg mielott valaki belekotne, a ps2 volt 6 eves.

(#11) Vincent_ válasza Invadrr_Zim (#10) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Már bocs, de ha szétszedsz bármilyen elektronikai eszközt a garanciális idő (Mo-on ez jelenleg 1 év) lejárata előtt, úgy a garancia elvész. A 3 led-es hibára 3-évre terjesztette ki az MS a garanciát. Ha nem buheráltad, úgy kapnod kellett egy másikat, ha meg warezoltál, akkor ne panaszkodj. :P

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#12) heihachi válasza Invadrr_Zim (#10) üzenetére


heihachi
addikt

És miért hessegettek el a szerviztől?

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#13) Morden24 válasza Invadrr_Zim (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

meg 2007 elejen szallt el, es miutan elhessegettek a szerviztol

Milyen indokkal? Mert a RRoD mindig is hardveres hiba volt, az extended warranty arról szólt, hogy ilyen hiba miatt a garanciális időn túl is foglalkoznak, nem pedig arról, hogy addig nem foglalkoztak vele. Szóval téged vagy átb_sztak valahol, vagy piszkálva volt a masina, ilyen esetben meg nem túl jópofa a gyártót szidni :U

Sectumsempra - For Enemies

(#14) Invadrr_Zim válasza Morden24 (#13) üzenetére


Invadrr_Zim
tag

Mert a RRoD mindig is hardveres hiba volt

egeszen pontosan azzal a kommenttel, hogy "nem rendeltetes szeru hasznalat"
es valljuk be, hogy reszben jogosnak veltem, ugyanis volt olyan, hogy 20 orakat ment a gep tobb napon keresztul, megha ezt nem is emlitettem.

es igen, en voltam nem elegge korultekinto, de ez van.

(#15) Peat;) válasza Invadrr_Zim (#14) üzenetére


Peat;)
veterán

Nem igazán értem mi a a gond akkor. Ha non stop működteted a 3 év garancia ugyanúgy állt volna erre a termékre. Ha nem volt átalakítva: átvertek meg amúgy nem is az ő dolguk lett volna a garancia. Ha át volt alakítva: csak félig mert sokszor az ilyen gépeket is legariztatják a konzolboltok. De ahhoz hogy ezt megtegyék a boltban kellett egy jó adag nem tudom mi, naivitás, hülyeség részedről.
Kicsit hihetetlen a történetet már ne is haragudj, ennyire logikátlan döntéssel még nem találkoztam, hogy valaki hagyja veszni a 45-70 ezer forintját, olyan hogy rendeltetés szerű használat ahhoz a konzolboltnak kurvára semmi köze. Ha vásárolsz egy sarki bódéban, vagy egy áruházban egy konzolt akkor onnantól kezdve a garanciális jogviszonyod a Microsofttal lép életbe és nem a konzolbolttal. Alapból is a Microsoftot kellett volna hívnod.

(#16) Morden24 válasza Peat;) (#15) üzenetére


Morden24
nagyúr

Annyiban megértem a srácot, hogy ha fiatalabb, és bevonult a boltba egy Xbox-al, utána meg a sutyok eladók a sz_rt is kioltották belőle, akkor persze nem mindig van mit tenni, 14 évesen én sem fenyegettem még fogyasztóvédelemmel, jegyzőkönyv felvételével meg ügyvéddel - szóval isten hozott a Balkánon.

Az más kérdés, hogy azért utána vissza lehetett volna menni anyuval vagy apuval (ezt most nem tahóségból írom, hanem komolyan).

Bár én is valószínűbbnek tartom, hogy simán csippelve volt, mert már kétszer szóba került, de nem reagált rá. Akkor meg tökmindegy, ha tényleg van bolt, ami visszaveszi, az csak a jóindulaton múlik, mert ők meg az MS-hez küldik tovább, aki viszont adott esetben simán visszadobhatja, és akkor a bolt szívja meg.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.