Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Én két hónapja vettem meg életem első autóját. Nyilván neppertől és kategóriájában ár szempontjából az olcsóbb szegmensből, hogy ha van is rajta javítanivaló, akkor maradjon pénz.
2010-es C4 Picasso lett, elvileg valós km állással.
Miket csinált a nepper, amik csak később derültek ki?
A gyárilag alufelnivel szerelt kocsiról ezeket levette és felrakta a saját lemezfelnijét és gumiját (ez eddig még ok, mert láttam, nyugtáztam). Amit nem láttam, hogy a gyökér az alufelni csavarokkal rakta fel a lemezfelniket, valamint a "szépnek" tűnő gumik több, mint 10 éves kopott szarok.
Cserébe az egyik alufelnis kereket bedobta a csomagtartóba, mint pótkerék.
Később kiderült, hogy alulra a pótkerék helyére ez nem fér be, mert oda csak virslinek van hely, szóval vagy marad és elfoglalja a csomagtartó negyedét, vagy pótkerék nélkül megyek. De igazából az se kellett volna, mert kiderült, hogy ehhez a felszereltséghez nem is tartozik pótkerék, csak defektjavító készlet, ami rendben a helyén volt.
Jaj, dfp hipa, elég csak kikormoltatni az autópályán.
Aha, csak kár, hogy közben üres a fap tartály is, szóval tölthetjük újra.
Persze, a rádió tud bluetoothon zenét lejátszani, hisz rá is van írva, hogy bluetooth, de most nem tudom összehangolni a telóval --> nem, csak kihangosításra való.
Sebaj, úgyis lecserélem a fejegységet.
Persze, a klíma meg, érzed milyen hideg?
Szerelő: szar a kompresszor.

Még volt ezeken kívül pár apróság meg esztétikai hiba/hiány, amiket orvosoltam, de összességében nem bántam meg annyira, mert a költségek nagy részével terveztem és ha mindent összeszámolok, még így is jobb árban volt, mint a többi hasonló és legalább tudom biztosan mi és mikor volt rajta javítva/cserélve.
De jó tanulópénz arra, hogy legközelebb mire figyeljek.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.