Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) MrM94 válasza tomas51 (#44) üzenetére


MrM94
őstag

760 sli kb egy huzott 780 szint korul lehet nem?
Milyen bealitasokkal jatszol?Szeretnem lejatszani a jatekot,de igy velemenyem szerint jatszhatatlan...
Adaptiv vsynccel is torik a kep.Kesz rohej,hogy nV bacsi ki ad a neve alatt egy jatekot,es egy arravalo kartyaval nemlehet jatszani.Szegyen.
Valami megoldas?Esetleg johet privatba,hogy ne offoljunk itt!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#52) Milka 78 válasza #72042496 (#35) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Örülök,hogy a jelenlegi karidon szépen megy közepes grafon a TR,de a további állításod finoman szólva is szubjektív(még lehet nem láttad teljes pompájában a játékot).Eleve állejtős volt amikor FXAA ról MSAAx2-re raktam a játékot,de most kipróbáltam a játékot az általad említett beállításosakkal és nálam ég és föld.A másik az,hogy ez az egész hogy is jön most ide?Én a szerző kérését próbáltam teljesíteni a játékkal kapcsolatban.

(#53) #72042496 válasza Milka 78 (#52) üzenetére


#72042496
törölt tag

A TR kapcsán válaszoltam a hozzászólásodra, egyébként csak azokra a felhangokra akartam írni, amelyek alapján a HD 7870 gyenge, nem jó Full HD-ra. Jó az, ha az ember nem maximalista.

Egyébként hamarosan esedékes egy váltás, így majd megnézem milyen magasabb beállításokkal. Nekem Mediumon is tetszik, de teljes részletességen biztos még sokkal szebb lesz!

(#54) haddent


haddent
addikt

Ujabb nagyszeru teszt, jo lett es hasznos, koszi!

Annyit tennek hozza, hogy amit nem kell azt ne bonyolitsa az ember. Ami teljesitmeny kihozhato 1gpu bol azt ne probaljuk meg 2 bol kiszedni, minek? Persze vannak kiveteles esetek es ez csak az en velemenyem

(#55) Juliuska


Juliuska
senior tag

Örömmel és nagy várakozással olvastam hasznos cikkedet, lévén hogy én is hasonló dilemma előtt állok. Bár a fogyasztási adatokat ugyan hiányolom (mert lássuk be azzal lett volna teljes az általad részletezett téma és sajnos manapság nem egy elhanyagolható terület), de üsse kavics, csináljon más ettől jobbat! :D
Én a magam részéről köszönöm, h megosztottad velünk :C

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#56) lowzor válasza haddent (#54) üzenetére


lowzor
veterán

Igen, ez ígyvan. Nem érdemes középkat kártyákból CF-et építeni. High end-ekbõl épített meg már jóval nagyobb felbontásra kell. Full HD-ra elég 1db 7950 szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#57) Namelesske


Namelesske
addikt

Nem vagyok gémer, sőt, nem is nagyon vagyok már naprakész. Viszont elmondhatom, hogy a cím alapján már tudtam a verdiktet. ;)

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#58) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Kis észrevétel: Az utolsó grafikonon, a 7970-nél, hogy lehet az átlag FPS kevesebb, mint a minimum ? :DDD

[ Szerkesztve ]

PS4

(#59) ricshard444 válasza mrhitoshi (#58) üzenetére


ricshard444
veterán

Relatívban megy még mindig

A magasabb érték a 100%, tehát van egy minimum 100% és egy átlag 100%, a kettőnek nincs köze egymáshoz.

Elfelejtettem beleírni, pedig olyan sokszor volt már félreértés ebből :DDD

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#60) mrhitoshi válasza ricshard444 (#59) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Tudtam, hogy van valami oka, mert matematikailag lehetetlen, de így értem. :)

PS4

(#62) kromatika


kromatika
veterán

köszi a tesztet.

(#63) ricshard444 válasza kromatika (#62) üzenetére


ricshard444
veterán

Nincsmit, 2 hét múlva jelentkezem a másik VGA méréssel, utána pedig jön egy hűtő teszt.

Aztán ha végre beesik a 290 elkezdem mérni azt is.

Vannak dolgok...

(#64) rubik01


rubik01
csendes tag

Jó kis cikk lett, gratula!
Már nagyon várom a 6970-7870 tesztet, megfordult a fejemben a 6970 dcii cseréje.

(#65) ricshard444 válasza rubik01 (#64) üzenetére


ricshard444
veterán

Napokon belul olvashatod, megeri lecserelni :K

Vannak dolgok...

(#66) lowzor válasza rubik01 (#64) üzenetére


lowzor
veterán

6970-et még a 7850 is lenyomja alapórajelen. A fogyasztásról már ne is beszéljünk.

(#67) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Témába kapcsolodó.
Megérné-e szorakoznom a cf-el ha erösebb vga teljesítményt szeretnék elérni ?
Jelenleg egy asus hd7850 2gb-sem van ez a típus: [link].
Ár/értékben egész jó kártya viszont ami nagyobb előrelépés lenne a 7970 de ott mivel meg van már egy kártya közel 80k körül lenne a ráfizetés a kártya cserére, így meg csak 50 körül.
A konfigom az adatlapomon van: z77 extreme 3 lap, i5 2500k, 6gb ram meg ugye az elöbbi kártyából egy, a tápom hx750-es, javult-e a cf annyit ? (főleg bf4-ezek multiba ami erőforrás igényű)

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#68) ricshard444 válasza ADAM1337 (#67) üzenetére


ricshard444
veterán

Elég vegyes a kép BF4-ben, 3 driverrel próbáltam CF-rel és 2 felállás született:

1: Szépen futott, de azért érezhető volt, hogy nem 1 GPU
2: Nagyon csúnyán futott, darabos volt az egész és konkrétan látszott ahogy "összedolgozik" a 2 kártya

Ergo azon izgulni, hogy vajon a következő meghajtó hozza a folyamatos szintet és megkapod vele együtt egy új játékban a +10-15%-t, vagy bebukod, mert rángatós lesz a kép és bukod az új játék + teljesítményét.

7850/70 CF-t nem ajánlom ahogy írtam, egy 7950-nel is sokkal előrébb lennél és szinte 100%, hogy egy órajelre kitudod hozni őket 24/7-s OC-ban (7970-hez viszonyítva), ott meg 5-8% a különbség már.

Ránézhetsz, de egy tuningolt 7950/70-hez képest alig hoz fps-t (már ahol), a Frametime pedig borzalmas.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#69) ADAM1337 válasza ricshard444 (#68) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Köszönöm a választ akkor el is vetettem az ötletet, szívni nem akarok inkább ráköltök csak legyen stabil és erősebb.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#70) carlo68


carlo68
csendes tag

Más tesztek meg ezzel teljesen ellentétesek.
Azért gratula a nem kevéssé érzékelhető elfogultságért.

(#71) Ximo


Ximo
tag

Jó teszt gratula!
Nekem másfél évig volt 7870-es CF-öm és soha nem tapasztaltam olyan szintű laggolást kép szétesést ami egyes játékoknál szerepelt, érdekes lett volna egy újabb i7-es mellett nézni az értékeket, nekem 4,8Gb-ra húzott i5 2500K kiszolgálta rendesen a rendszert. A konklúzióval egyetértek, ha az ember nem akar bajlódni, és alap elvárás a vajsima kép akkor egy kártyás rendszer kell, ha a brutális teljesítmény a lényeg akkor szóba jön a két kártya, de én személy szerint inkább SLI-t építenék mai fejjel.
Ui: ha valakinek Bf multira kell akkor a 7870 Cf 130-as FPS-ei a nyerők :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.