Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Jó teszt lett!
Lehetett vele bőven munka! :R
Ezt jobban át kell néznem, most csak átolvasgattam.
Köszönjük!

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#2) aAron_


aAron_
őstag

Bocs, hogy ezzel kezdem egyből, de kb kiszúrja a szemem. "kompromisszummentes játékhoz 1 magban kell gondolkodnotok.", GPU-t nem magban mérjük.

A cikk maga egyébként nagyon érdekes, és részletes :R Ez a téma engem is mindig érdekelt.

What is your ikigai?

(#3) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Faja "kis" teszt. :)

(#4) gbors


gbors
nagyúr

jó teszt lett, alapos munka, és nagyon szépek az avg / min grafikonok :)

a konklúzióval pedig maximálisan egyetértek. amíg nagyobb szakadék volt a közép- és a felső kategória között (ld. 5770 vs 5870), addig volt értelme CF-et venni, mert az esetek többségében sokkal olcsóbban hasonló teljesítményt kaptunk, és az 5-ös meg a 6-os szériában egész jól kikupálódott a CF. most, hogy a CF elméletben erősebb, de ez csak elmélet marad, ráadásul hasonló áron - túl sok értelme így nincs a dolognak. árak tekintetében az SLI is hasonló formula, ott a frametime ugra-bugra probléma talán kevesebb, de a többi hátulütő ugyanúgy megvan. ja, és a húzott 7970 eredmények elég ékesszólóan demonstrálják, hogy milyen a jó skálázódás :)

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#5) Reinkz


Reinkz
senior tag

Tudtommal 13.12 driverben javították cf-hibáit, Frame pacing néven fut a catalystban szóval most újra lehet esélye a cf rendszereknek,

Nakos is nagyon pozitívan nyilatkozik róla igaz az 2db r9 290 es ami ugye hawaii architectura
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6) ricshard444 válasza Reinkz (#5) üzenetére


ricshard444
veterán

Többségben elmondható, hogy amíg megvan az 50-60 feletti fps addig a CF-rel sincs nagyobb probléma, ezt 2 Hawaii bőven biztosítja, azalatt okoz problémát a folyamatosság.

Frame pacing néven fut a catalystban szóval most újra lehet esélye a cf rendszereknek

13.12 ugyanaz, mint a 13.11 tudtommal, csak WHQL minősítéssel, vagy talán még rosszabbul is teljesít egyesek állítása szerint, nem volt alkalmam megnézni, de ezen a problémán nem sokat segít, hiszen SLI-nél is jelen van és sokak szerint az az isten ;]

A többieknek köszönöm, volt benne munka valóban, de a minőségnek meg kell lennie.

gbors: Neked is köszönöm Mester :)

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#7) bodo753 válasza ricshard444 (#6) üzenetére


bodo753
tag

Kösz a tesztet,így már meg sem fordul a fejemben 2 kártya.
Kis érdekességként megkérdezem a bf4-nél: kétszer 1080p=négyszer 1080p?

(#8) ViZion


ViZion
félisten

Ejha! Jó pár órát eljátszhattál vele! :R
Milyen vicces fájdalmas, hogy pár évvel ezelőtt még elképzelhetetlen tudású kártyák ma már sok helyen kevésnek számítanak. :Y

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9) ricshard444 válasza bodo753 (#7) üzenetére


ricshard444
veterán

2x 1920 + 2x 1080 = 3840 x 2160

Azaz 4x több pixel, mint 1080p-ben, vertikálisan és horizontálisan 2x több pixelt számol a cucc 200%-n, tudomásom szerint, de ha valaki megcáfolja akkor átírom.

ViZion: 2 év az 2 év, de abszolút megállja a helyét még ma is a Tahiti, csak ne húzz mindent maxra.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#10) demyen


demyen
tag

szép teszt. elolvastam, jó lett, és sokat megtudtam belőle.

Amúgy nagyon jó választás még mindig a 7970, egyszerüen visz mindent Full HD ban. Sok helyen ki lehet fogni garral használtan 65-70 -ért. csak most valahogy nagy a kereslet rá, ami megdobja az árakat.

Egyértelmű a 7970 választása , szerintem is, és a teszted alapján is.

[ Szerkesztve ]

(#11) bodo753 válasza ricshard444 (#9) üzenetére


bodo753
tag

kicsit furcsa akkor,de kösz az infót

(#12) ViZion válasza demyen (#10) üzenetére


ViZion
félisten

Mindkettő jó kari, ha hajlandó az ember kompromisszumra, akkor nincs para. Én 7770-el is megvagyok, bár fHD-ben nem izmos, de nem legtöbbet tolt játékom nem is igényli... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) demyen válasza ViZion (#12) üzenetére


demyen
tag

persze, igaz, de ha a 2 variációt nézed, és az árat, akkor szerintem egyértelmű a 7970.
Amúgy természetesen egy DB 7870 is jó, és kompromisszumokkal elég mindenre, de ha 70ezrem van kb, akkor egyértelmű mit vennék.

(#14) vajaskifli


vajaskifli
tag

Tetszett! Mekkora táp hajtotta a tesztgépet?

(#15) ricshard444 válasza vajaskifli (#14) üzenetére


ricshard444
veterán

850-s XFX Pro /Seasonic belső, bronz/

Vannak dolgok...

(#16) ViZion válasza demyen (#13) üzenetére


ViZion
félisten

jah, igen! :R 1 db-ot bármelyikből elfogadnék... arra tervezem cserélni a 7770-em. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) proci985


proci985
MODERÁTOR

tesztert koszi :R

eszrevetel: tomb raider nalam nagyon szepen ment a 7850 OC Cffel, de en nem hasznalok AAt modernebb cimeknel.

2GB pedig 1080pre tenyleg eleg. 5760x1080ban mar keves lehet, de oda jellemzoen olyan beallitasok kellenek, amit egy 7950/7970 CF se biztosan birna (spec AAt radobni pl).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) mghltm


mghltm
addikt

"Előtte még viszont lesz egy 6970 - 7870 összemérés is, ami nem lesz hosszú, de megmutatja, hogy összességében ma hogyan állnak teljesítményileg." - ez nagyon varos, nepszeru a 30-40e-s kategoria a hasznalt piacon

hala istennek a legutolso ph tesztbe bekerult egy nosztalgia 5850-es ( melyet illedelmesen meg is koszontem a tesztelonek )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#19) Bulitt


Bulitt
őstag

Egy kis észrevétel.

Ez a fajta AC ventilátor volt nekem a GTX260 216SP kártyámon, csak értelem szerűen GTX verzióban. Az általad említett zajos és szeles a 800rpm ventik mellett igazán furcsán hatott. Persze ez egyén függő. De a VRM oldali hűtés viszont nem volt megfelelő. Ha a gyárilag hozzá kapott VRM hűtést használtad akkor nem csodálkozok ilyen értékeken.

Valójában a VRM oldalt jobban le lehet hűteni, ha egyedileg kirakja az ember kis hűtőbordákkal, mintha a gyári lemezhűtőt használja. [link]

De jó teszt lett :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Általánosságban. Érdemes CF/SLI konfigot összerakni nem csúcskártyából? Nem csak a nyűg van velük a driveres és egyéb problémák miatt?

(#21) F e Z o


F e Z o
veterán

Gratu az íráshoz!
A 6970 - 7870 tesztre kíváncsi leszek.

H2O über alles!

(#22) mekker


mekker
őstag

Mitől nagyobb néha a minimum FPS a tesztjeidben, mint az átlag? Nem teljesen értem.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Részletes teszt, én még gtx460 sli után (illetve 3870x2,4870x2,9800gx2 és utána gtx460sli-nél) adtam fel a 2 gpus megoldásokat ha nem maximális beállításon játszunk akkor persze nincs értelme fullhd-ban illetve ár/teljesítményben még mindig az 1 gpu szerintem is az ajánlott.

(#24) Shim


Shim
őstag

Szép, részletes teszt. Fogyasztást nem néztél esetleg?

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#25) ricshard444 válasza Shim (#24) üzenetére


ricshard444
veterán

Próbáltam mérőt keríteni, de senki nem tudott kölcsönözni mikorra kellett volna, így elmaradt.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#26) dgabor80


dgabor80
tag

Grat a cikkhez, és a szép munkához!!!!

Igazatok van...tökéletes bizonyíték ez a cikk arra, hogy azért full HD és afeletti felbontásokhoz azért nagyon kell az izmos hardver...értem én hogy CGN, meg mantle...de ennyi pixelnek kell a 60-70 ezres vagy feleltti VGA, 5-600 W feletti táp, proci..miegymás..

...álomnak szép a hatalmas felbontás (legalábbis nekem :D )...bár sztem a harmónia a legfontosabb

Úgy értem egy jó kis Asus 7870 Direct CUII-vel a régi 2ms-os 1680*1050 -es monitorommal is elég kompromisszummentes az élet :DD

Bárkinek raktam össze/ajánlottam gépet, mindig kisebb felbontású monitort ajánlottam a 79-es széria alatti kártyákhoz...és lám milyen jól tettem :D

Mindig a min. FPS-t kell nézni tesztekben...az mondja meg a csúny igazságot! :D

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#27) Shim válasza ricshard444 (#25) üzenetére


Shim
őstag

Szerintem érdemes beruházni egyre, nemcsak az IT tesztek miatt, hanem pl. kiderült számomra, hogy a fagyasztónk kétszer annyit zabál a modern modellekhez képest.
TrueRMS-t és alacsony standby fogyasztást is mérjen, arra figyelj.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#28) P.O.W.


P.O.W.
tag

Gratulálok! Szép terjedelmes cikk lett.

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#29) Tarill


Tarill
őstag

nagyon jó lett gratulàlok!! :K

(#30) BeZol


BeZol
őstag

Gratula a cikkhez.

Nekem 4870-es volt 4890-essel CF-be rakva, 2012. márciusában szabadultam meg tőlük végre. Nem gondoltam volna, hogy még most is ennyire macerás, idegesítő és rossz a szoftveres rész hozzá.
2 évig használtam őket együtt, és ha aktiválva volt a CF, akkor olyan furán mozgott az egér, a kép is olyan fura volt, meg mintha darabos is lett volna, hiába volt 60fps+.
Azt se felejtem el, hogy Battlefield Bad Company 2 mikor megjelent, még ment a CF, ez volt márciusban, de a májusi drivertől kezdőden 1,5 évig nem volt olyan driver, amivel ment volna a játék CF-ben!!! Ha pedig nem ment a CF, akkor nem hogy 1 vga teljesítménnyel sem ment, hanem fél vga-nyival kaptam az fps-t. Ez pedig azért elég rossz, amikor pont azért vesz valaki 2. kártyát a rendszerbe, hogy pont ne akadjon a játék, és erre bukja az egészet. Közben persze jöttek ki az újabb és újabb driverek a CF profilokkal együtt, és őszintén megvallva, kb. játékonként kellett egy már kitapasztalt drivert felrakni, ami nem tudom manapság hogy van amd-nél, de akkoriban letöröltem a drivert, restart, majd felraktam az újat, és megint restart, ami tök macera, főleg hogy gyakorlatilag sosem volt olyan, hogy csak 1 adott játékkal szerettem volna játszani, és szinte tuti, hogy nem volt jó a driver a 2. vagy 3. játék CF-es futtatásához.

Gratulálok az AMD-nek, hogy az azóta eltelt 2 év alatt sem tudott használható szoftvert írni a CF rendszerekhez...

Az én káromon tanulva soha, de soha ne legyen kétkártyás rendszeretek játékra, de ez részben vonatkozik a kétmagos VGA-kra is, mert ott ugye belső CF megy, és már nem egy tesztben olvastam, hogy nem volt hajlandó rendesen duruzsolni a kártya...

Nem mellékesen a Q9550-esemet fel kellett húzni 4GHz-re, hogy ne legyen proci limit, a gép játékok alatt 450W-ot evett, ha pedig mesterségesen leterheltem, akkor 520W-ot.

Most GTX 680-asom van, 2xer erősebb a régi CF rendszeremnél, 280-300W-ot eszik a gép, procit sem kellett még felhúzni, mert mindig megvolt az fps még proci limittel is! Driver problémám még egyszer sem volt, és windowst sem kell újraindítani, mert automatán letörli és feltelepíti a szoftvert driver cserénél. Egyszer kiszámoltam, hogy a terhelés függvényében akár 8-10ezer Ft-ot is spórolok az árammal így évente, márpedig 1 vga legalább 2 évig kibírja csere nélkül ;)

Én kíváncsian várok egy SLI tesztet, érdekelnének az ott gyűjtött tapasztalatok, vajon azzal is csak a nyűg van-e?

(#31) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Tomb Raider eredmények 7870(tahiti-le)CF FHD (többi az adatlapon).


Ezen a beállításon simán megvan a fix 60fps mindenhol a játékban(se lagg,se akadás,pedig nagyon "vájt szemű vagyok),de pl 4x ssaa bukta a játék alatt(a bench alatt nem próbáltam,nem azzal játszok)

[ Szerkesztve ]

(#32) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Találtam 4xSSAA-s eredményt is.

[ Szerkesztve ]

(#33) lowzor


lowzor
veterán

Na ez egy kiváló teszt, rengeteg melóval, elismerésem :R
Szinte pöccre ugyanezt az eredményt vártam.
Nem véletlenül került nálam 1 nap után kukázásra a 7850 CF.
Full HD-ra nagyon régóta a 7950 a kedvencem OC-val, szerintem vissza is váltok. A 7970 OC is kiváló, ha nem sokkal drágább. Valahogy ezeknél nincs jobb ár/ teljesítmény arányban, ha használtban gondolkozik az ember és tuningol.
A Sapphire 7870-et sajnálom, hogy így elcseszték. Az első szériásnak nagyon korrekt hűtése volt, ami tuninggal sem engedte ~65 fok fölé a GPU-t és nagyon halk volt. Ez az összespórolt borzalom egy vicc ahhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#34) dredbiro


dredbiro
senior tag

Jól sikerült teszt,átfogó képet kap az olyan átlag user mint én,mibe is érdemes gondolkoznom a közeljövőben gépfejlesztésnél.Köszönöm szépen a tesztet :R

Good hunting,STALKER !

(#35) #72042496 válasza Milka 78 (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Tomb Raider nálam az 5770-en is szépen megy FullHD-ban, Medium beállítások mellett. Úgy is nagyon jól néz ki, ezért nem hinném, hogy egy HD 7870 mellett jelentős kompromisszumokat kellene kötni. Az ma is egy erős kártya, maximum néhány játékhoz kevés, illetve akkor, ha valaki ész nélkül maximumra állít mindent.

A cikkhez:

Az utolsó oldalra ugorva a HD 7970 OC-nál a minimum oszlopa 100%, az átlagé pedig 94. Sajnos a legfeltűnőbb helyen hibás, így még én is kiszúrtam, pedig csak az első oldalt olvastam el, és az utolsóból csipegettem.

Őszintén szólva ennyi is elég volt a cikkből. Nem akarok bunkó lenni, de olyan, mintha egy Wordben lejegyzetelt előadást olvasnék: elnagyolt a formázás, és hemzseg a stilisztikai hibáktól. Helyesírási is van benne, de az nem olyan vészes. Tartalmilag valószínűleg kiváló, de ilyen minőségben tálalva én ezt sajnos nem tudom megfelelően értékelni.

Érdemes lenne lektoráltatni valakivel, mert ebben a formában a tartalmi minőség ellenére sem való címlapra.

[ Szerkesztve ]

(#36) #Morcosmedve válasza dredbiro (#34) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jó kis teszt, pláne részletes! :)

© asszongya'hogy

(#37) dredbiro válasza #Morcosmedve (#36) üzenetére


dredbiro
senior tag

Pontosan ahogyan mondod.Sokszor felmerült bennem a cf építés,rengeteg oldalt átolvastam erről, így nagy valószínűséggel maradni fogok egy erős egy magos videókártyánál :K

Good hunting,STALKER !

(#38) #Morcosmedve válasza dredbiro (#37) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Detto... Persze megint más, ha olcsón be tudsz dobni egy másikat a meglévő mellé, de általában annyi ráfordítással és a meglévő eladásával közel olyan 1GPU-s VGA vehető, de még, ha picit gyengébb is, se játékélményben, se fogyasztásban nincs kompromisszum. GTX 690-en gondolkodtam sokat, de aztán mégse lett véve...mindenesetre kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#39) tomas51


tomas51
senior tag

Nekem 760 sli-be tökéletesen müködik meg is lepödtem mikor elindítottam a jàtékokat mekorra fps növekedés történt konkrétan monitoroztam pl blackflag 2-3 szàzalékos eltéréssel hasznàlja a 2. Gpu-t. Szerintem amihez az nvidia ad egy kis pénz + frissiti az sli profilt vagy hozzá adja az nagyon jol tud müködni.
A két 760 simàn hozza a 780-at inkàbb még jobb is néha persze a Titant is meg tudja fogni érdemes teszteket nézni mert àrba azért gazdasàgosabb én nem bàntam meg igaz sokat gondolgodtam rajta mindig is Atis voltam.

(#40) MrM94 válasza tomas51 (#39) üzenetére


MrM94
őstag

orulok hogy 760 slivel neked jol megy a black flag,nekem 780al ugymegy mint egy kalap fos. vsync nelkul 3ba torik a kep vsynxxel mrg fix 30es 60ra ugrik.trhat jatszhatatlan...

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#41) lowzor válasza tomas51 (#39) üzenetére


lowzor
veterán

760 SLI árából meg már megveszed a 780-at. Vagy 110-ér egy R9 290-et. Az 1 GPU-s rendszer meg azért összességében gördülékenyebben működik, mint a dual gpu szvsz.

(#42) ricshard444 válasza #72042496 (#35) üzenetére


ricshard444
veterán

Az oszlopok relativban mentek, igy a magasabb ertek a 100 es nem mas lesz pl 108.
A helyesirashoz nem tudok mit hozzafuzni, at lett sok szo irva azaltal aki javitotta, ok meg nem ma kezdtek, igy nem szolok bele.

Sajnalom, hogy szamodra nem hozza az elvart minoseget, tolem ennyire telik.

Vannak dolgok...

(#43) Apollo_21 válasza ricshard444 (#42) üzenetére


Apollo_21
addikt

Szép kis teszt kerekedett a végére:) Sajnos annyira laikus vagyok h simán megfogott maga az h van hol 2x annyi fps a szint..tehát ha nekem vki ilyen grafikont villogtat már veszem a 2. kártyát:D
Ismét kiderült h miért eladható egy cf:D mert vannak akik csak a számokat nézik:P

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44) tomas51 válasza MrM94 (#40) üzenetére


tomas51
senior tag

Vsync nélkül nekem is csúszkàl a kép széjjel felé de bekapcsolva stabil 60 az fps.Kedves MrM94.

[ Szerkesztve ]

(#45) #Morcosmedve válasza tomas51 (#44) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az szép baleset egy FPS multiplayerben! :W Más játékban oké, de ha nem vágja el, felesleges (azaz van elég FPS-ed)!

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#46) tomas51


tomas51
senior tag

Fél éve vettem kb akkor jobban megérte azota estek az àrak a lényeg szerintem hogy az sli jobban tud müködni mint crossfire persze szerintem ez csak szoftveres kérdés. Tisztelt: asdxv.

[ Szerkesztve ]

(#47) #72042496 válasza ricshard444 (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ó, így értem már, máshogy értelmeztem a grafikont! Ez az én hibám.

A többivel kapcsolatban, hogy tényleg ne úgy jöjjön le, hogy csak fikázódom: sokkal jobb lett volna, ha az alcímekből kevesebb van, és azok rövidek, cím jellegűek, illetve ha nem kezdődne minden mondat új sorban. Ez csak két apró dolog, de ha odafigyelsz rájuk, már sokkal olvashatóbb lesz a cikk. Ha nem lenne ilyen hosszú, fel is ajánlanám, hogy segítek átpofozni, csak tényleg terjedelmes az írás és sajnos nincs rá időm.

[ Szerkesztve ]

(#48) ricshard444 válasza #72042496 (#47) üzenetére


ricshard444
veterán

Tapasztalatom szerint ez megkönnyíti a késöbbi keresést másoknak és aki a kérdésére keresi a választ egyből látja, hogy hol keresse, praktikusságra és logikára mentem elsősorban nem külcsínre.
Direkt csináltam így, nem igazán szívem csücske a PH-s szerkesztő, így nem tudom olyanra amilyenre szeretném, így marad ez a megoldás.

Azért köszi, természetesen fogadom a kritikát! :R

tomas51 Az SLI valóban jobb egy fokkal, hatásfokra nem olyan jó, de kicsivel kellemesebb vele az alacsonyabb fps, persze 1 GPU-hoz képest úgy is nagyságrendekkel más élményt kap az ember a legtöbb helyen.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#49) Sn00k


Sn00k
veterán

Grat jó cikk! Én még egy jó kis CS:GO-nak örültem volna a tesztben, még, ha nem is egy mai játék...

3njoy the Lif3

(#50) tomas51 válasza ricshard444 (#48) üzenetére


tomas51
senior tag

Tapasztalatom szerint kb 80% al több az fps sli-be mint single-be.
Pl:45-80 vagy 70 125-130 ez persze vàltozó nagyban függ ugye hogy van é sli tàmogatàs. ricshard444

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.