Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) nemlehet


nemlehet
őstag

Android amúgy nem csak telefonon van szóval nem csak egérmoziról van szó. Tableten már jól lehet filmet nézni, de vannak smart stickek, de PC-ről is használható a play amit szépen kiraksz TV-re akár egy HDMI-vel vagy chromecastal.

Amúgy tényleg nem magával a szolgáltatással van a gond, hanem egyrészt az árazással hazai viszonyok között, másrészt a felbontással. SD verzióért kérnek annyit mint egy olcsóbb BlueRayért. Ez túlzás.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#52) freeknight válasza erahurka (#45) üzenetére


freeknight
őstag

Na ja, ez meg a másik, ez a Playes fizess minden filmért külön dolog egy nagy nulla a Netflixhez képest. Hamarosan ők is megjönnek kis hazánkba, és én abban a pillanatban hagyom abba a torrentezést. Ezek a havidíjas szolgáltatások nagyon jók, már régen Spotifyt használok, az is tetszik. Ők meg már szereztek fordítókat is, úgyhogy náluk már a startnál rengeteg magyar feliratos film lesz.
Az más kérdés, hogy a magyarok egyrészt nem fognak fizetni ezért a szolgáltatásért, amíg van ncore, másrészt szinkron nélkül alapból halálra van ítélve minden ilyen vállalkozás itthon. Az emberek nagy része "nem fog olvasni film alatt". Pedig a 2000-es évek óta egy rakás ganéj a magyar szinkron.

(#53) mazsi1911 válasza gyurkikrisz (#50) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Azert nem egeszen.

Moziba elmegyek, (uti koltseg), vegig nezel 30-40 perc reklamot, aztan jon a film. Film kozben, sok uvoltozo, csodalkozo esatobbi ember...

Nekem egyszeruen, sokkal jobb otthon, egy hatalmas TV-n vagy monitoron nezni, ágyban fekve. Ja es a popcorn is olcsobb!

Amugy meg, tudom hogy sok androidos van itt, ugyhogy nyugodt szivvel tudom ajanlani a Popcorn Time (popcorntime.io) nevu appot/ windows vagy linux programot!

Azonnali lejatszas, angol nyelv, felirat nagyon sok helyen van.

Minden film, sorozat, csakugy mint a fizetos store-okban. Torrent alapu, viszont nem kell seedelni. En honapok ota hasznalom. Ja, es 1080p is van!!!:P

@52 Netflix... Nagyon bena! En kiprobaltam itt angliaban, egy hetig... Eleg is volt. A filmek fele hianyzik.

[ Szerkesztve ]

(#54) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Egy kolcsonzes erejeig kiprobaltam, ebben az esetben is le lehet tolteni. Egy 60 perces SD video 500 MB. Vajon egy 4GB belso tarhelyu keszulekre hogya8n toltenek le egy (vagy tobb) ilyen filmet?! Vagy HD tartalmat?

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#55) HaZse válasza zsirfecske (#22) üzenetére


HaZse
őstag

És minek jöjjem ki a filmeket egy mobillal egy wireless eszközön keresztül, mikor ott az 5.1 vagy a TrueHD hang nincs is?

Ez csak arra jó, hogy a sok hyperkocka gyerek kibérelje a filmet és tudjon mivel hencegni a haverjai előtt. Arról nem is beszélve, hogy a filmet le is kell tölteni (streamelni), amihez azért nem egy 500MB-os mnobilnet kell. Ha meg wifin nézi, akkor meg nem úton van.

Baromság az egész dolog.

Van kölcsönző (DVD/BD) kiveszi az ember és megnézi jó minőségben és jó hanggal. Nem egy agyontömörített fost néz.

Vagy ha PC-n akarja nézni az ember, akkor meg ott vanak a neten a sok online filmek.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#56) erahurka válasza mazsi1911 (#53) üzenetére


erahurka
félisten

Popcorn Time valóban jó, de a felirattal mostanaban bajok vannak sajna.

Netflixről francia ismerősöm irt, ott régi filmek meg sorozatok vannak, újdonság alig. Gondolom idővel felfejlődik.

Fuso-t használ valaki? Elég gyérnek tűnik a kínálat, ráadásul brutális a késés egyes filmek mozibemutatójához képest.

(#57) ollie válasza Csapoati (#47) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem rossz árak. Az ember alapvetően társas lény, így a családdal (vagy urambocsá, haverokkal) sokkal olcsóbb így megnézni egy filmet (általában 1k alatt van a bérlés), mint elmenni moziba.

(#55) HaZse: először utánanézhetnél annak amit állítasz, mert hd-ben nagyon jó a minősége. És van 5.1 hang is.

[ Szerkesztve ]

***

(#58) HaZse válasza ollie (#57) üzenetére


HaZse
őstag

Igazad lehet. De a wireless technológiánál ugye feltétele a jó sávszélesség. Ha nem ugyanabban a szobában van a router, mint az adó és vevő eszköz, akkor jó esetben nem fog szaggatni a film és az 5.1 is átmegy. De szerintem csak a Dolby Digital megy át. Egy DTS nem hiszem, de lehet, hogy tévedek.

Zavaly kipróbáltam ezt a vezeték nélküli dolgoz. (Ipad + Apple TV airplay segítségével), és Apple TV (wifi-n) Plex szerverről át játszottam filmet.

Ezt inkább meghagyom a szenvedőknek. Én maradok a hagyományos megoldások híve.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#59) Garada


Garada
őstag

Valahogy nem vagyok ezzel megbarátkozva.Amúgy sem vagyok a telefonos filmnézés híve.

(#60) Csapoati válasza ollie (#57) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Erre nem gondoltam, viszont ott meg már belép a torrent is a történetbe. Ez a hazai valóság sajnos. Engem is hülyének néztek-néznek a haverjaim, mert veszek dvd-ket meg játékokat (sőt, már zenét is vettem a Playről).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#61) erahurka válasza Csapoati (#60) üzenetére


erahurka
félisten

Azért egy játékot ami 10-15 órán át szórakoztat és interaktív, tehát valamilyen szinten te alakítod, ne hasonlítsunk egy két órás filmhez ami mindig ugyanaz. Szerintem nonszenz ez az árazás, főleg vásárlásnál. Se tok, se lemez, semmi kézzel fogható, ellenben drágább mint fizikai hordozón? Na ne.

(#62) Csapoati válasza erahurka (#61) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én is ezen a véleményen vagyok.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#63) gyurkikrisz válasza erahurka (#61) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

+futárdíj/+utazás

A DVD meg szép porfogó, valójában. Vagy unalmadban azt nézegeted?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#64) fornettisuti


fornettisuti
veterán

a store-t kellet volna elindítani, nem ezt a marhaságot :(((

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#65) maximilian4 válasza gyurkikrisz (#39) üzenetére


maximilian4
addikt

Az a NAV akinek az elnöke ma bejelentette hogy korrupció miatt kitiltották az USA-ból? Jobb ha először házon belül tisztogatnak, kezdve Vida Ildikóval...

Maxi

(#66) catroot válasza fornettisuti (#64) üzenetére


catroot
veterán

Arra válhatsz még pár évet.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#67) erahurka válasza gyurkikrisz (#63) üzenetére


erahurka
félisten

Akkor rendelek, ha összejön az ingyen házhozszállításnyi értékben. Ha meg boltban veszem úgy és ott, ami útba esik.
A lemezt meg beteszem a lejátszóba és megnézem.

(#68) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ez milyen édes már, egynél több eszközön nem nézheted...éljenek a jogászok. :(((

És nagyjából ezt tudja a videófájl:

General
Complete name : D:\temp\framework_V9HQjRwRqHk.wvm
Format : MPEG-PS
File size : 492 MiB
Duration : 1h 4mn
Overall bit rate : 1 073 Kbps

Video
ID : 224 (0xE0)
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : Main@L3.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 3 frames
Duration : 1h 4mn
Width : 640 pixels
Height : 480 pixels
Display aspect ratio : 4:3
Frame rate mode : Variable
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive

Audio
ID : 192 (0xC0)
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format version : Version 4
Format profile : LC
Muxing mode : ADTS
Duration : 1h 4mn
Bit rate mode : Variable / Variable / Variable
Minimum bit rate : 136 Kbps / 136 Kbps
Maximum bit rate : 197 Kbps / 197 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 44.1 KHz
Compression mode : Lossy

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#69) Paul119 válasza saelin (#9) üzenetére


Paul119
addikt

Ha nem tudja a full hdt nem is nagyon fogod tudni :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#70) fojuzer


fojuzer
aktív tag

No problem!Mivel az árak,sajátságosan nem Magyari kereset?fizu, által vannak,igy bizti nnem fogják igénybe venni.Kiválo internetes filmnézési lehetöségek vannak!INGYÉRT! Na ennyi! :C

föolvaso

(#71) Csapoati válasza bollokcs80 (#68) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egyszerre akartad több eszközön nézni, vagy más időben?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#72) thx424 válasza sefan67 (#4) üzenetére


thx424
csendes tag

+1

(#73) bollokcs80 válasza Csapoati (#71) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Maskor, csak mobilra le volt mentve.

B.Cs.

(#74) xmaas


xmaas
őstag

Jo dolog ez a szolgaltatas viszont az arazast elcsesztek finoman szolva remelhetoleg lassan lesz tobb szolgaltato idovel ezzel letrehozva egy kis arversenyt

(#75) golyós


golyós
őstag

Nagy biznisz!Igy neveld a sárkányodat 2= 4300ft!!! WTF? Ennyiért megveszem dvd-n. :W

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#76) azbest válasza maximilian4 (#17) üzenetére


azbest
félisten

Androidon nekem feltett egy play movies alkalmazást a próba kölcsönzésem megnézéséhez. És abban nem lehet állítani a felbontást. Pedig jó lenne, mert a konkrét sd filmnél 480p mellett eléggé torz a kép, 360p mellett normális (a felbontás és tömörítés okán persze homályos). [link]

(#77) sixpak válasza azbest (#76) üzenetére


sixpak
nagyúr

Borzasztóan néz ki. :(
Viszont, ha a hd változatoknál 1080p lenne, akkor nem lenne olyan rossz vétel egyik sem, ráadásul telefonon és tévén is jól nézne ki.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#78) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Inkább a Netflix jöhetne.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#79) #16820480 válasza HaZse (#55) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom miért gondolod, hogy ez a hiperkockáknak jó... Pont egy hiperkocka fogja szépen letorrentezni, mert neki nem okoz gondot, míg egy átlag ember azt sem tudja, hogy mi a torrent, hogy jut hozzá, és mit kezdjen vele, ha már letöltötte. Ez azoknak való, akik csak rákeresnek a film nevére, és egy kattintással meg akarják nézni. Az ára meg olyan, amilyen. Mivel a Google nem árul DVD-t, így nekik ez az alternatívájuk. Lehet, hogy jobb a DVD/BD, de mondjuk egy idő után nem lesz hova tenni a sok lemezt, meg nem fogsz semmit megtalálni, annyi helyet foglal. Egy műanyagdarabnak még csak eszmei értéke sincs igazán, ahogy egy könyvnek. Alapvetően jobb szerintem az online médiaterjesztés, és most divatos is, hogy sokan próbálják tolni ezt a felhő alapú dolgot, de még egyelőre nem annyira versenyképes. Majd idővel azért csak kiforr, mert kényelmesnek azért elég kényelmes.

A probléma az amúgy, hoyg jelenleg azok számára, akik minimálisan értenek az ilyesmi kezeléshez, sokkal kényelmesebb egy torrentes letöltés, ahol tematikusan rendszerezve van minden, fel lehet iratkozni sorozatokra meg egyéb listákra, és automatikusan kapja az ember a megjelenés után szinte azonnal a tartalmakat. Ezzel nem tud versenyezni a legtöbb online áruház a sok (jogi) megkötés miatt.

(#80) nVIPER


nVIPER
senior tag

Marad a torrent. Ez a díjszabás nem hazánkba való.

[ Szerkesztve ]

(#81) Carlas


Carlas
senior tag

Értelmetlen baromság. Még aT-home kölcsőnzőbe is 300-1000ft egy film :S de itt egy kettő drágább mint ha blu-raybe vennem :D

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#82) ollie válasza Carlas (#81) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt is annyiért kölcsönzöd.

***

(#83) ripla


ripla
őstag

de hogy miért pont ez a világ legratyibb filmje van a főképernyőn, azt fel nem tudom fogni. :)

(#84) Paul119 válasza nVIPER (#80) üzenetére


Paul119
addikt

Szerintem ezt a commentet töröld ki mielőtt valamelyik moderátor teszi meg :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#85) nVIPER válasza Paul119 (#84) üzenetére


nVIPER
senior tag

Ez a valóság. Marad, ha meg kitörlik akkor így jártam.

(#86) Carlas válasza ollie (#82) üzenetére


Carlas
senior tag

Csak no magyar nyelv, gagyi minoseg stb. Pl utazás közben tok jó lenne de ne ennyiért

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#87) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Sajnos a HD minőség nem fix. Filmenként változó melyiket kapod a 720p vagy 1080p felbontásokból :(

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#88) Moken13


Moken13
csendes tag

Nem tom volt e már, de Galaxy Tab S-ről Gravity elérhető ingyen, magyar felirattal!

(#89) ollie válasza Carlas (#86) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyáltalán nem gagyi aminőség.

A magyar nyelv hiánya meg nálam nem szempont. Jó lenne, ha a magyarok többségénél sem lenne az, előrébb tartanánk.

[ Szerkesztve ]

***

(#90) Carlas válasza ollie (#89) üzenetére


Carlas
senior tag

Nem erről van szó (amúgy hiába tud valaki nyelvet attól még nyomi lehet, ettől semmilyen ország nem tart előrébb) de ennyiért megveszem dvd-n némelyiket blu-rayen. Sztem meg gagyi. Mondjuk akkora kijelzőn lehet nem. De attól mert vmi 720 vagy 1080p a minősége még lehet fos. van 1080p videó 7 gb és ugyan az a film 80gb-ba is. Hát nem ugyan az. Persze itt telefonokról beszélünk, de akkor ne adjuk már olyan árba mint a fényévekkel jobbat. Nehogy már valakinek z jó legyen, persze jöhet hogy mindenki álszent mert nem tölti így le meg hasonlók de ne vicceljünk :S max a lusta, igénytelen kockáknak akik teli vannak jó lehet. Külföldön más a helyzet ott még életképes is lehet néha.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#91) azbest válasza Carlas (#90) üzenetére


azbest
félisten

Amit linkeltem képet, ott lehet maga a film ilyen szutyok. Valami zs kategóriás film, 220 forintért is nézhetetlen - 5 percig bírtam aztán lekapcsoltam. Na nem a képe, hanem a tartalma miatt :DDD
Szóval valószínűleg nem reprezentatív, hogy pont kifogtam a bolt leggagyibb filmjét. A rendesebb filmeknél a trailerek jól néznek ki többféle felbontásban próbálva is.
Hétvégén moziban néztem egy filmet (Interstellar), így most nem tervezek befizetni egy darabig más próba filmre, egyelőre még 12 óra kéne naponta, hogy minden feladatomat maximálisan ellássam :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.