Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Necross


Necross
tag

Csak két dolgot jegyeznék meg. Az egyik, hogy Leo, bár már sokadjára jelölik könnyen megeshet, hogy most sem kapja meg. Ne felejtsük van olyan akit többször jelöltek mint őt mégis pofára esett minden alkalommal. A másik a Saul fia-val kapcsolatos. Ez a film számomra egy teljesen hatásvadász, a téma választása miatt kimondottan az ilyen-olyan film fesztiválok dijaiért elkészített film, hiszen a második világháború zsidó üldöztetéses, Auswitz-os filmeket mindig is agyon díjazták minden fesztiválon, függetlenül attól, hogy az minöségileg milyen szintet képviselt, pusztán a témájuk miatt, mintha csak emiatt megérdemelnének minden díjat. Félre értés ne essék nem vagyok antiszemita -távolról sem-, és nincs semmi bajom azzal, hogy ezt a témát folyamatosan feldolgozzák, de az igenis zavar, hogy ha egy filmet csak azért mert ezt a témát viszi vászonra, már -kötelezően- agyon kell ajnározni. Főleg egy ilyen nyilvánvalóan több mint hatásvadász film esetében. Én azért drukkolok, hogy legalább az Oscart ne kapja már meg, mert bármennyire is durván hangzik, szerintem nem érdemli meg. Majd ha a film alkotóinak a következő munkája is fel tud mutatni valamit, talán elismerem, hogy mégsem a "Csináljunk már egy Auswitz-os filmet, tuti díjeső" hozzáállás munkált bennük mikor kiöttlötték.

A paranoia jó dolog, éberen tartja az embert.

(#2) Pearce válasza Necross (#1) üzenetére


Pearce
aktív tag

"a második világháború zsidó üldöztetéses, Auswitz-os filmeket mindig is agyon díjazták minden fesztiválon, függetlenül attól, hogy az minöségileg milyen szintet képviselt, pusztán a témájuk miatt"

Ez elméletben igen szépen hangzik, a gyakorlat meg tök mást mutat.
List of Holocaust films. Na most akkor ebből mennyi is lett agyondíjazva különböző fesztiválokon pusztán csak a témaválasztása miatt?

(#3) Aron1988 válasza Pearce (#2) üzenetére


Aron1988
tag

Az általad linkelt listán a legtöbb csak egy nevenincs művészfilm. Ami megkapta a legkisebb reflektorfényt is, arra mind igaz Necross úr véleménye!

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#4) Pearce válasza Aron1988 (#3) üzenetére


Pearce
aktív tag

Tényleg? Akkor lehet sorolni, melyek azok az ilyen filmek, amelyek témaválasztás miatt /mert holokauszt film/ a minőségtől függetlenül is agyon lettek díjazva, meg lettek szórva különböző fesztiválokon díjakkal.

Amúgy a linken ott van a Schindler listája, a Zongorista meg az Élet szép is. Én ezeket a filmeket ismerem ilyen témában és ezek kaptak díjat.

[ Szerkesztve ]

(#5) bLaCkDoGoNe válasza Necross (#1) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Miért, a Saul fia "minőségileg milyen szintet képvisel"? Én nem láttam.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6) Magnum_ válasza Pearce (#4) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az altalad felsoroltak a nagykozonseg elott ismert filmek. Igy szerintem eletszeru, amit irtak ;-)

I humbly and respectfully decline™

(#7) Viszlát válasza Necross (#1) üzenetére


Viszlát
addikt

Azt hol mondták, hogy a témaválasztás miatt kell ajnározni? Csak mert akármilyen díjjal kapcsolatos értékelést olvasok, szó sem esik szinte a témáról, maximum megemlítik, hogy újszerű megközelítése annak, másrészt hosszasan méltatják mind a rendezői, mind az operatőri, mind a hangmérnöki teljesítményt, sőt még a színészekét is.

Úgyhogy tessék kihúzni a buksit a popsiból és alátámasztani érvekkel a mondanivalót, mert ez így csak üres puffogás.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#8) Necross válasza bLaCkDoGoNe (#5) üzenetére


Necross
tag

bLaCkDoGoNe!
Nem konkrétan a Saul fia minőségével kapcsolatban jegyeztem ezt meg, de ha már kérdezed, -és ezt most SZEMÉLYES vélemény, amivel nem kell egyet érteni!- akkor egy eltúlzott képi hatásokkal és megkérdőjelezhető szinészi tehetséggel megáldott szinészi alakításokkal és olyan alapsztorival -nem láttad ezért nem spoilerezek- rendelkező alkotás, amit bőven elég egyszer megnézni.
Pearce! Amit írtam csak az én szubjektív meglátásom a témáról, amit talán kicsit kisarkítottam, és nem muszáj egyetértően bólogatni rá. Sőt a fentebbi kommentemen tovább haladva azt sem tartom túlzó kijelentésnek, hogy ez a Saul fia egyenesen meggyalázza azon zsidók emlékét akik átélték és/vagy meghaltak a koncentrációs táborokban, mert olyan szinten erölködő, díjakra kiéhezetten megírt és leforgatott filmnek látom, amivel az alkotóinak -véleményem szerint elég erősen- az volt a szándéka, hogy "felkerüljenek a térképre" amit eddig ezen téma feldolgozásai során még nem láttam. És újfent leírom, ezzel nem kötelező egyetérteni, és nem is olyan szándékból írtam/írom mindezt, hogy ezzel bármiféle vitát gerjesszek.

A paranoia jó dolog, éberen tartja az embert.

(#9) Necross válasza Viszlát (#7) üzenetére


Necross
tag

Viszlát! Csak olvastál véleményeket róla vagy láttad is? Nem ugyan az! És esetleg saját véleményed is akad vagy csak a mások véleményével való példálozás megy? Mint irtam -és most írom le utoljára- minden szavam a személyes véleményem.

A paranoia jó dolog, éberen tartja az embert.

(#10) Viszlát válasza Necross (#9) üzenetére


Viszlát
addikt

... de az igenis zavar, hogy ha egy filmet csak azért mert ezt a témát viszi vászonra, már -kötelezően- agyon kell ajnározni.

Eztet találtad írni, ezért vetődött fel a kérdés bennem, hogy miért kellene a témaválasztás miatt ajnározni, hiszen a fogalmazásod azt sejteti, hogy valamiféle külső nyomást érzel a témában. Értelemszerűen ezért hivatkoztam szándékosan külső forrásokra, konkrétan abból kifolyólag, hogy én ilyen külső nyomást egyáltalán nem érzékelek sőt.

Természetesen van saját véleményem, de veled ellentétben nem szokásom azt összemosni féligazságokkal és dezinformációkkal (Auswitz-os filmeket mindig is agyon díjazták minden fesztiválon, függetlenül attól, hogy az minöségileg milyen szintet képviselt - konkrétan nem igaz).

Szóval az teljesen rendben van, hogy neked nem tetszett a film, nincs ezzel semmi gond, de a korábbi kérdésemre továbbra is várnám a választ.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11) Necross válasza Viszlát (#10) üzenetére


Necross
tag

"a fogalmazásod
azt sejteti, hogy valamiféle külső
nyomást érzel a témában."
Ez annyiban igaz, hogy ha egy ilyen témájú film eljut egy ilyen-olyan nevesebb fesztiválra akkor gyakorlatilag csak pozitív felhangú megnyilvánulások látnak napvilágot róla mintha mindenki rettegne bármi negatív -vagy inkább csak őszinte- véleménynek hangot adni, amit nehéz nem betudni a "kényes" témának.

"összemosni féligazságokkal és
dezinformációkkal (Auswitz-os
filmeket mindig is agyon díjazták
minden fesztiválon, függetlenül
attól, hogy az minöségileg milyen
szintet képviselt - konkrétan nem
igaz)."
mint egyik elöző kommentemben írtam ez így talán sarkos volt, de hogy konkrétan nem igaz, az azért vitatható, de úgysem fogjuk meggyőzni egymást a magunk igazáról, így ebbe bele se megyek.
"Azt hol mondták, hogy a
témaválasztás miatt kell
ajnározni?"
Sehol. Nem is hivatkoztam külső forrásra, mint azt már ugye nem egyszer leírtam ez csak -és ezt most csak azért sem írom le újra, olvassátok vissza amiket írtam és értelmezzétek!-..
És igen, nem tetszett a film de ez nem a témájának, csak annak bemutatásának betudható. Részemről ez a téma ezzel lezárva.

A paranoia jó dolog, éberen tartja az embert.

(#12) Viszlát válasza Necross (#11) üzenetére


Viszlát
addikt

Ööö, szó sincs saját igazság bizonygatásáról, tényszerűen alátámasztható, hogy nem igaz, hogy mindig is agyondíjazták az ilyen témájú filmeket. Bárki által elérhető statisztikák alapján ez teljesen egyértelmű, szó sincs saját véleményről.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13) Jhonny06 válasza bLaCkDoGoNe (#5) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem Oscar szintet, az biztos. Ahogy írták is, nem véletlen, hogy idáig jutott, nagyban szerepe volt a témának benne. Hány hasonló minőségű alkotás van minden évben a különböző filmfesztiválokon. Ezek többsége nemhogy az Oscar-ig nem jut el, de még odáig se, hogy néhány hónap után bárki emlékezzen rájuk.

Erre csak azt szoktam mondani (mármint a témaválasztás és a siker összefüggésével kapcsolatban), hogy ha valamit rengeteg ember felhoz, azzal kapcsolatban érdemes elgondolkozni, hogy talán igaz. Az ezzel kapcsolatos zsidó összefüggést se kell nagyon megmagyarázni.

(#14) djculture


djculture
félisten

Nyál Dicapriót utáltam de garantált a A visszatérő oscar tarolása mert tényleg minden perce jó.

Saul fiát nem láttam de alapvetően idegenkedek tőle úgy hogy láttam a szökés sobiborból és rengeteg más ezen támájú filmet is láttam. Sőt vagy tíz felé doksifilmet hogy miként terelték be az embereket a zuhanynak mondott gáz kamrába és hogy tolták ki őket az égetőbe.

[ Szerkesztve ]

(#15) djculture válasza djculture (#14) üzenetére


djculture
félisten

Ja még elfelejtettem. Ha tehetségem meg pénzem lenne biztos nem erről forgatnék filmet hanem arról hogy mi történt a 2. magyar hadsereg-el, hogy árulták el az embereket ilyen szemétládák mint Jány Gusztáv...
De erről szerintem sose lesz egy normális film vagy dokumentum film maximum pár túlélő könyvében olvashatjuk el a szemétládák ténykedéseit..

[ Szerkesztve ]

(#16) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

A kérdőívben elfelejtettem megemlíteni, de a "Beasts of no nation" nekem nagyon hiányzott. Az utolsó harmada nem lett tökéletes, de az első része annyira magával ragadott mint semmi más mostanában (illetve a jelöltek között). Persze Idris Elbának nincs igaza, amikor arra hivatkozik, hogy a bőrszíne miatt nem jelölték, egyszerűen csak tűzzel-vassal próbálnak védekezni a streaming ellen Hollywoodban.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#17) ncc1701


ncc1701
veterán

Első kérdésnél megakadtam, az első mittomén 8 filmből csak a mentőexpedíciót láttam. :Đ Többiről még csak nem is hallottam. Mondjuk én az az ember vagyok, akinek az oscar-ra jelölt filmek tipikusan nem tetszenek.

[ Szerkesztve ]

(#18) Lauda


Lauda
félisten

Az oscar dij szerintem csak egy hollywood-i frocsoges a sok kozul. Se jobb se rosszabb nem lesz attol egy szinesz, hogy van-e oscarja. Az akciosztarok nagyjabol sosem lesznek oscar dijasok, szoval elegge temafuggo a dolog es szubjektiv is a dijazas. Gyakran nezek csak ki a fejembol, hogy ez most miert is kapta az oscart.

Pl dicaprio szerintem korunk talan legjobb szinesze, mar amit eddig letett az asztalra is megerne egy eletmudijat es egyre jobb lesz. :K

Szavazni nem tudtam, mert a felsoroltakbol tobb filmrol azt se tudom mi , ez vonatkozik a felsorolt emberkekre is, igy viszont nem tudok donteni.

[ Szerkesztve ]

(#19) 0.44 válasza Lauda (#18) üzenetére


0.44
tag

"Az akciosztarok nagyjabol sosem lesznek oscar dijasok" Meg szep, hogy egy olyan szinesz aki csak egy szerepet tud eljatszani. (lasd Willis, Arnold, Stallone) nem kap oscart.

(#20) Lauda válasza 0.44 (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Mi az osszefugges szerinted az oscar dij es akozott, hogy hany szerepben remekel valaki? Szerintem nulla.

(#21) 0.44 válasza Lauda (#20) üzenetére


0.44
tag

A szineszt a szineszi munka miatt dijazzak, nem a direktbe raszabott filmekert, ahol nem a szinesz van a filmert, hanem a film a szineszert.

(#22) Lauda válasza 0.44 (#21) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt en elhiszem, csak nem a kerdesre valaszoltal.

(#23) 0.44 válasza Lauda (#22) üzenetére


0.44
tag

Last Colin Farrell (en rohadtul birom)... Egy szerepet tud eljatszani ami melle 10 evente becsuszik egy masfajta is. Mindig a hulye, naiv, baszok bele mindenbe szerepet kapja, mert ezt tudja eljatszani. Ez az In Burges-ben valami fenomenalisra sikerult, mert McDonagh Farrell-re irta a forgatokonyvet. De barmennyire is 10 pontos alakitasnak tartom azt amit ott muvelt, nem adnek neki oscart, mert eddig is ugyan ezt muvelte, csak a forgatokony nem volt tudatosan szemelyre szabva, azaz a film volt a szineszert. Pont ezert kene oscart kapnia mar kapribogyonak, mert o tenyleg a filmert van (mondjuk a Revenant-ert biztos nem adnek neki, viszont Tom Hardy-nak igen)

Roviden: Arnold ne kapjon oscart a terminator 52-ert, mert az elotte levo 51-ben is ugyan azt csinalta.

szerintem..

[ Szerkesztve ]

(#24) Lauda válasza 0.44 (#23) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk most sem arra valaszoltal de nem is erdekes. Lehet ezt csurni csavarni, oscart a dramak, szerelmes, tulelos, meghalos, frocsogos filmek kapnak 95%, szoval lehet barki nagyon jo akciosztar, a budos eletben nem lesz oscar dijas. Ezert is irtam, hogy a szineszi munkatol teljesen fuggetlen az oscar, mivel az egy bizonyos kategoriaju filmeknel osztodik csak ki.

(#25) 0.44 válasza Lauda (#24) üzenetére


0.44
tag

1991 A bárányok hallgatnak
1992 Nincs bocsánat
1994 Forrest Gump
1995 A rettenthetetlen
1999 Amerikai szépség
2003 A Gyűrűk Ura: A király visszatér
2005 Ütközések
2006 A tégla
2007 Nem vénnek való vidék
2009 A bombák földjén
2012 Az Argo-akció
2014 Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)

kontra

" Lehet ezt csurni csavarni, oscart a dramak, szerelmes, tulelos, meghalos, frocsogos filmek kapnak 95%"

Meg csak 50%-ban sem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#26) Necross válasza 0.44 (#19) üzenetére


Necross
tag

0.44!
"Meg szep, hogy egy olyan szinesz
aki csak egy szerepet tud
eljatszani. (lasd Willis, Arnold,
Stallone) nem kap oscart."
Ezzel nagy részt egyet is lehet érteni, de azért ne felejtsük, hogy Stallone most ott van a jelöltek között és ha láttad a Creed:
Apollo fia-t hát bizony lehet hogy Ő lesz az idei "meglepetés" nyertes. És azért azt sem árt megjegyezni, hogy Ő, ha szinészként nem is feltétlen, de pl. forgatókönyv íróként azért le tett már valamit az asztalra. Így azért már más kicsit a megítélése mint mondjuk egy Steven Segal, v. Jean Cloud van Damme-nak -és, hogy ők mennyire érdemelnének meg bármilyen díjat is, azon nem fogunk összeveszni!:) - még ha pusztán a szinészi alakításait nézzük is. Swarcit meg nem titkoltan csak a teste és a Mr. Universe cím inditotta el a szinészi pályán, sosem volt kérdéses a tehetsége szintje. Nem is csoda, hogy beskatujázták. Willist én momentán bírom, mert jól áll neki a világot megmentő kőkemény akció macsó, és még az ökörködő vigjátéki szerepeiben is tud hiteles figurát hozni. Ugyan ezek a fajta filmek eleve kiesnek az akadémia "látóköréből", de én ezt nem is igazán sajnálom. Nem kell boldog-boldogtalant jutalmazni. De ha mondjuk visszanézed az oscar díjazottakat az 50-es évek előttről, azért azokért a színészi alakításokért amikért akkor aranyszobrot kaptak ma simán arany málnát osztogatnának.

A paranoia jó dolog, éberen tartja az embert.

(#27) Lauda válasza 0.44 (#25) üzenetére


Lauda
félisten

A felsorolasodbol egyetlen film van, ami nem drama, a nincs bocsanat. Raadasul a foszereplo ebben sem kapott oscart.

[ Szerkesztve ]

(#28) 0.44 válasza Lauda (#27) üzenetére


0.44
tag

Filmet irtal utoljara nem szineszt illetve ismet valotlant allitasz.

A bárányok hallgatnak - thriller
A rettenthetetlen - eletrajzi film
A Gyűrűk Ura: A király visszatér - fantasy
A bombák földjén - akcióthriller
Az Argo-akció - politikai thriller

Mindig a film fo kategoriajat kell nezni, nem az utana felsorolt 10-et. Ugyhogy 12 filmbol 6 nem drama es oscar dijas... eleg messze vagyunk a 95%-tol, de meg a 60-tol is.

Lasd Die Hard 4: Akciófilm, Thriller, Krimi, Akció-thriller
Se nem krimi, se nem thriller, se nem akcio-thriller, csak fellelhetok benne ilyen elemek is. A fo kategoria az akciofilm. (Akar a sci-fi-t is hozza lehetne csapni, mert a srac meghekkeli az atomeromuvet ugy, hogy csak a lakasukban legyen aram)

[ Szerkesztve ]

(#29) Lauda válasza 0.44 (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Te ertetted felre. Bizonyos tipusu filmek szereploi eselyesek csak az oscarra.

En az imdb-n neztem. Mi az hogy fo kategoria? Ezt te dontod el vagy ki? Mert odairva nincs.

Amugy meg edesmindegy, te azt gondolod en meg ezt.

[ Szerkesztve ]

(#30) djculture


djculture
félisten

mad max tarolt, de a magyar alkotás is nyert szerencsére meg DiCaprio :)

[ Szerkesztve ]

(#31) bLaCkDoGoNe válasza djculture (#30) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Meg a Spotlight.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#32) 8th válasza Necross (#1) üzenetére


8th
addikt

Majd ha a film alkotóinak a következő munkája is fel tud mutatni valamit, talán elismerem, hogy mégsem a "Csináljunk már egy Auswitz-os filmet, tuti díjeső" hozzáállás munkált bennük mikor kiötlötték.

Mi más munkált volna. A filmért kapott díj az én szememben annyit ér és nagyságrendileg pont annyira hiteles mint a 2009-ben Obamának adott Nobel-béke díj. Egy vicc az egész.

(#33) Egon válasza Lauda (#29) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyetértek, annyival kiegészítve, hogy vígjátékért sem fognak soha az életbe' Oscar-t adni (de még normális imdb-értékelést sem kapnak ezek a filmek, ami nevetséges). Pedig van 1-2 olyan film, illetve olyan életmű, amiért szvsz kijárna.
Az Oscar már régóta vicc kategória. Nálam konkrétan hendikeppel indulnak az Oscar-díjas filmek: a zömét inkább meg sem nézem (annyi unalmas, vontatott sz*rt láttam már ilyen címkével, hogy elég volt).

A témához. DiCaprionak szerintem is kijárt az Oscar, de sokak szerint (én nem láttam) nem pont ezért a filmért kellett volna megkapnia. A Saul fiát illetően, azt gondolom, hogy ha ez a film mondjuk a délvidéki vérengzéseket vagy éppen a Belga kongói népirtást dolgozza fel a Holokauszt helyett, biztostuti nem kapott volna sem ekkora hírverést, sem ilyen elismerést.
Hja, és várom az időnként cseppet sem visszafogottan nyilatkozó rendező úr (érdekes, a főszereplő képes volt végig szimpatikusan megnyilvánulni...) következő munkáját, és annak fogadtatását... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34) ncc1701 válasza 0.44 (#19) üzenetére


ncc1701
veterán

Arnoldra visszatérve, nem sok színész lesz szenátor, és 7x-es mr olympia. Elképesztő, mire vitte az az ember.

(#35) djculture


djculture
félisten

Már érdemes volt megnézni mert volt ez a tavaly elhunytakra emlékező rész, sokat én se tudtam pl Maureen O’Hara aki a Jake visszalő féle fenomenális John Wayne filmből emlékezetes számomra.
Vagy például aki a Walt Disney féle gyerekkori filmekben volt emlékezetes pl a kicsi kocsi sorozatból. Meg a fekete szakáll szelleméből azt mai napig megnézem néha.

Dean Jones

Arnold Facebookon azt írta ki hogy szerinte Sly-nak kellett volna kapnia egy Oscart már..

[ Szerkesztve ]

(#36) Lauda


Lauda
félisten

;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.