Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Necross


Necross
tag

Csak két dolgot jegyeznék meg. Az egyik, hogy Leo, bár már sokadjára jelölik könnyen megeshet, hogy most sem kapja meg. Ne felejtsük van olyan akit többször jelöltek mint őt mégis pofára esett minden alkalommal. A másik a Saul fia-val kapcsolatos. Ez a film számomra egy teljesen hatásvadász, a téma választása miatt kimondottan az ilyen-olyan film fesztiválok dijaiért elkészített film, hiszen a második világháború zsidó üldöztetéses, Auswitz-os filmeket mindig is agyon díjazták minden fesztiválon, függetlenül attól, hogy az minöségileg milyen szintet képviselt, pusztán a témájuk miatt, mintha csak emiatt megérdemelnének minden díjat. Félre értés ne essék nem vagyok antiszemita -távolról sem-, és nincs semmi bajom azzal, hogy ezt a témát folyamatosan feldolgozzák, de az igenis zavar, hogy ha egy filmet csak azért mert ezt a témát viszi vászonra, már -kötelezően- agyon kell ajnározni. Főleg egy ilyen nyilvánvalóan több mint hatásvadász film esetében. Én azért drukkolok, hogy legalább az Oscart ne kapja már meg, mert bármennyire is durván hangzik, szerintem nem érdemli meg. Majd ha a film alkotóinak a következő munkája is fel tud mutatni valamit, talán elismerem, hogy mégsem a "Csináljunk már egy Auswitz-os filmet, tuti díjeső" hozzáállás munkált bennük mikor kiöttlötték.

A paranoia jó dolog, éberen tartja az embert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.