Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) WonderCSabo válasza Psychonaut (#49) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Amióta van Ubuntu, azóta elég gyorsan terjed a hozzá nem értő, de magát szakinak tartó linuxos vérpistikék száma is, hidd el.

(#52) doc válasza WonderCSabo (#51) üzenetére


doc
nagyúr

ez oprendszerfuggetlen jelenseg sajnos...

(#53) HatakeKakasi válasza Psychonaut (#49) üzenetére


HatakeKakasi
tag

ezzel azért vitatkoznék... magam is informatikus vagyok, és a körülöttem lévő 90%a centos, fedora, debian, novell és egyéb függő... Egyáltalán nem mondanék senkit sem okosabbnak magamnál, sem intelligensebbnek...
Attól, hogy a linuxban kézzel írogatással kell beállítani ezt-azt, még nem intelligensebb az aki azt használja. Az egyetlen amiben jobbnak tartom (és kivétel nélkül minden másban gyengébbnek) az az, hogy nulla vírus, nulla hackprogi...
És ne azonosítsuk szerintem a windows usereket a letöltéssel, játékkal, netezéssel és zenézéssel... szerintem vannak ennél felsőbb szintű használók is

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#54) HatakeKakasi válasza Psychonaut (#49) üzenetére


HatakeKakasi
tag

a nagyobb szám viszont tény. mivel elterjedtebb
de nem lehet összemérni, hogy egy 900 fős iskolában van e több fiú vagy egy 100 fősben...
természetesen azok között lesz több hülye, akik többen vannak

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#55) doc


doc
nagyúr

naaaa, nehogy atmenjunk OS-flame-be!

szerintetek mennyi ido kell hogy a legnagyobbak (N, M mondjuk) ujra talpraalljanak? egy vagy ket nap, egy het, egy honap, vagy orokre megdoglottek?

(#56) The DJ válasza doc (#55) üzenetére


The DJ
addikt

Én pár napra saccolom azt az időt, ami szükséges nekik, míg újra online lesznek. Volt már a magnak hosszabb kimaradása is a domain mizéria esetén (akkor lett .cc a végleges domain).

A kisebb trackereknél még el tudom képzelni, hogy nincs költség/lehetőség új gépet behelyezni vagy talán még backup sem, de a nagyok már mindenre fel vannak készülve.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#57) doc


doc
nagyúr

akkor meg egy kerdes: szerintetek mi a VALODI oka ennek a razzianak?
az nyilvan egyertelmu, hogy ugyanugy fog mindenki toltogetni, mint eddig, max. par napos kieses lesz, tehat a 'jogsertest' meg egyeb baromsagokat nem tudjak megakadalyozni, vagyis technikailag semmit nem csinaltak

az en tippem az, hogy 1-2 evente kell egy ilyen akcio, nehogy valaki megunja hogy a rakas ingyenelo (asva, artisjus meg egyeb allatfajtak) nem csinal semmit csak felmarkolja a penzt, aztan feloszlassak oket

illetve ott van ugye a masik tipp, miszerint a fizetos oldalak keze van benne. facebook-on irta valaki, hogy allitolag egyetlen sms-ftp servert sem foglaltak le, ha ez tenyleg igy van, akkor az durvan egyertelmu helyzet (termeszetesen az ilyen jellegu korrupcio senkit nem fog zavarni, majd jol megveregetik egymas hatat, aztan mosolyogva tovabballnak)

(#58) The DJ válasza doc (#57) üzenetére


The DJ
addikt

Ha minden igaz, akkor bejelentésre vonultak ki és azokat a szervereket foglalták le, amiken olyan szolgáltatás futott, amiért fizettek a felhasználók. Ez meg ugye illegális. SMS/FTP szervert nem vittek el, én is így hallottam, viszont a mostani célpontok nem is ezek voltak, hanem a seed szerverek. Azt pedig senki nem tudja mi futott az egyes gépeken. Az is lehet, hogy voltak olyan elővigyázatlanok a tracker tulajdonosok, hogy még seed szervert is üzemeltettek egy azon gépen bevételnövelés céljából. Akkor pedig egyértelmű miért álltak le a torrent oldalak is.

Ettől függetlenül szélmalomharc az egész, értelme semmi, csak lassítja a folyamatot, amit megállítani nem lehet. Nagy csinnadrattával kivonulnak, próbálnak ráijeszteni a többiekre, akik előbb-utóbb vagy külföldre költöztetik a szervert vagy keresnek egy ügyvédet és a kiskapukat kihasználva ellavíroznak itthon a legalitás mezsgyéjén. Aki kicsit is leleményes az meg tudja oldani, hogy ne kerülhessen bajba és továbbra is folytatni tudja azt, amit eddig.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#59) Psychonaut válasza HatakeKakasi (#53) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem is azt mondtam, hogy minden windowsos hülye, vagy warezol, csak azt, hogy a linuxosok között jóval kevesebb a vérpistike. Mind konkrét mennyiségben, mind százalékos arányban.

És nem azonosítottam a windows usereket a letöltéssel, de a fenti állításomat ettől még fenntartom (a kettő nem is zárja ki egymást, nem tudom miért jutottál erre a következtetésre...)

(#60) HatakeKakasi


HatakeKakasi
tag

aki kérdezte:
legjobb tudomásom szerint M 2hét múlva, N holnap détől újra :)

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#61) HatakeKakasi


HatakeKakasi
tag

csak ennyi embernek van véleménye a dologról? :)

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#62) dabadab válasza Szten Márs (#17) üzenetére


dabadab
titán

"de volt valami akció, hogy fillérekért lehetett legálisan letölteni valamit/valamiket, de ehelyett mindenki ingyen szerezte meg továbbra is."

Valoszinuleg a Humble Bundle akciora gondolsz, ahol mindenki annyit fizethetett a cuccert, amennyit akart. Egy-ket het alatt tobb, mint egymillio dollart fizettek be a vasarlok. Persze voltak olyanok, akiknek 1 cent fizetese is problemas lett volna es inkabb lewarezoltak, de a fejlesztoket alapvetoen nem az erdekli, hogy hanyan kalozkodnak, hanem az, hogy mekkora bevetel jon ossze. De hozhatnam az allofmp3-at is (orosz site volt, vmi helyi jogi konstrukcio miatt legalisan arulhattak zenet par cent/szam aron), rettenetesen sok penzt hagytak ott a nepek (2006-ban 30 millio USD-t)

Szoval nekem ugy tunik, hogy az emberek jo resze hajlando fizetni, ha azt kapja, amit akar es nem tul dragan.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#63) doc válasza HatakeKakasi (#61) üzenetére


doc
nagyúr

senki nem mer hozzaszolni, hatha meggyanusitjak hogy warezol (bar ezt a warezos kerdesek nem kis szama cafolni latszik :D)

(#64) HatakeKakasi válasza doc (#63) üzenetére


HatakeKakasi
tag

ezek csak vélemények:) nemkell, hogy bárki használja:D Ha használná... akkor.. és jöhetnek a válaszok a kérdésekre:)

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#65) HatakeKakasi


HatakeKakasi
tag

szerintem nem aknáztuk még ki a lehetőségeket... :)
szóval?:)

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#67) Peti78


Peti78
őstag

Hello
Nem turkálok senki zsebében mindaddig, amíg kérdőre nem von azért, mert nem fizetek bizonyos termékekért. Amíg ezek a termékek annyiba kerülnek amennyibe, sajnos nem engedhetem meg magamnak a boltban történő megvásárlásukat, mert nincs havi 40K+ ilyen kiadásokra. Akinek van, vegye meg és támogassa a szerzőket, színészeket stb.
Sziasztok

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#68) HatakeKakasi válasza Peti78 (#67) üzenetére


HatakeKakasi
tag

jogos!
pontosan így gondolom én is. :R

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.