Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Szerintem, most csak a példa kedvéért, ha mostantól megszűnne a torrentezés vagy egyéb filecserélés akkor sem vásárolnának sokkal több ilyen anyagot amit ingyen le tudtak tölteni, hanem maximum keresnek valami más elfoglaltságot. Úgyértem, aki torrentezik: vagy ingyen használ valamit amit letöltött, vagy nem foglalkozik vele egyáltalán. (Túlnyomórészt, tehát nem 100%-ra értem) Legalábbis itthon, és ezt csakis erre az országra értve, mert ugye itt volt a razzia.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

a seedszerveren már rajtavan maga az állomány, amit sok embernek osztasz meg. szóval üzletszerűen elkövetett blabla.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Szükséges-e, nem tudom, én a zenéimet innen szerzem be, mást nem nagyon szoktam tölteni, max. filmet. Nekem szükséges, mert nem tudok 3-4000 forintot fizetni egy olyan CD-ért, ami érdekelne, gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

Ha elfogadhatóbbak lennének itthon az árak, akkor megvenném őket, de addig szépen kihasználom a magyar jogszabályokat.

(#4) HatakeKakasi válasza Apollyon (#1) üzenetére


HatakeKakasi
tag

szerintem a fő probléma ez a nagyon magas adó...
Teszem fel van a Command NC 3
Az Ebay-en forintra átszámolt összegben 1000 ből meg tudnám venni
Magyarországon ugyanígy eredetiben 10.000 felett van.

A Magyarországon élők többsége létminimum alatt él (vegyük a létminimumot most és a továbbiakban annak, hogy: napi 2 kiló kenyér, 2 liter tej, 2kiló hús, stb... alap dolgok de minden nap, +édességek [szóval olyan 3500/nap, ami 108 ezer szabadon költhető pénz] )

Szóval amire ki akarok lyukadni, hogy amíg ennyibe kerülnek a dolgok, szerintem mindenki kényszeresen az ilyen kerülő megoldásokat keresi, mint a torrent és az egyéb file cserélők. Mi mint szegényebbek sem szeretnénk kimaradni semmiből, viszont megmondom őszintén, ha egy BKV jegy 50 forint lenne minden alkalommal megvenném, ha egy játék 1500 lenne akkor inkább gyűjtenék az eredetire a multiplay miatt, ha egy film is 1000be kerülne újonnan, és díszdobozban mondjuk 2000 akkor arra is inkább gyűjtenék.

Remélem nagyjából érthető amit írtam:)

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#5) HatakeKakasi válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


HatakeKakasi
tag

Mr.Csizmás: pontosan, de magán a torrent trackeren (ami az üzemeltetők tulajdona) nincs semmi az égegyadta világon :)

Psychonaut: pontosan!

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mi az, hogy szükséges-e a torrent? A torrent nem egyenlő a warezzel. A warez meg sehol sem szükséges.

(#4) HatakeKakasi: érthető amit írtál, de csak azért mert nincs pénzed, nincs jogod törvényeket sérteni. A költőpénzes megjegyzésed meg eléggé furcsa, ugyanis senkinek nincs szüksége naponta 2 kiló kenyérre, meg ugyanennyi húsra (még a negyedére sem). Ha ennyit fogyasztasz, akkor nagyon egészségtelenül élsz.

[ Szerkesztve ]

***

(#7) ftc


ftc
nagyúr

Érdekelne a véleményetek ezekkel a dolgokkal kapcsolatban:
1. Szükséges- pl egy csomó olyan anyagot látok ezáltal amit amúgy soha az életben nem tudnák megszerezni...itt gondolok sorozatokra amit nálunk soha nem adnak le vagy olyan kövekre amik itt meg se jelennek s sorolhatnám

2. Torrent.... DC már nem az mint régen
3. Értelme az nincs..inkább foglalnák le sms warezos szervereket...na ott találnak is valamit
4. Próbálnak harcolni a jövő ellen...pedig ez lesz a terjesztési forma a közeljövőben....Vegyük a zenét...az egész albumon van vagy 3 jó szám akkor minek vegyem meg a többit?

(#8) HatakeKakasi


HatakeKakasi
tag

úgy olvastam, hogy a fizetős oldalak tulajdonosai segítettek lebuktatni ezeket az oldalakat!

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#10) HatakeKakasi válasza Kalandor (#9) üzenetére


HatakeKakasi
tag

tegyük fel, 5fős a család :)
akkor elfogy :D

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#11) HatakeKakasi válasza ftc (#7) üzenetére


HatakeKakasi
tag

a zenék esetében tényleg rosszabb. nekem is csak 1-2 szám szokott tetszeni egy egész albumról :S
Eleve drága, de most 1 darab számért mégdrágább.. :S

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#12) Móci válasza Apollyon (#1) üzenetére


Móci
addikt

Ha megszűnne véglegesen a letöltés, nem hinném, hogy mindenki rohanna a boltba cd-t venni, s a mozik zsúfolásig megtelnének emberekkel.
Egyszerűen az a titka, hogy értelmes áron kellene adni a cuccost, s akkor talán nem lenne ekkora kavarodás. De amíg 3-4-5 ezer forint egy audio cd, s lassan már a kávéfőző is tud mp3-at lejátszani, nem tudom, hogy miről beszélünk.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13) ollie válasza ftc (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

4. Próbálnak harcolni a jövő ellen...pedig ez lesz a terjesztési forma a közeljövőben....Vegyük a zenét...az egész albumon van vagy 3 jó szám akkor minek vegyem meg a többit?

Ha tízből hét nem tetszik, akkor már letöltöd az egészet ingyen? akkor miért nem veszed meg csak azt a hármat, ami tetszik?

Persze a zeneletöltés itthon nem illegális (bár torrenttel nehezen töltesz le úgy, hogy közben ne töltsd fel te is valaki(k)nek), de furcsa ez a gondolkozásmód, hogy azért töltöm le ingyen, mert csak egy része tetszik.

(#10) HatakeKakasi: aha, de akkor ne a minimálbérrel gyere, mert ott nem egy kereső ember van.

[ Szerkesztve ]

***

(#14) HatakeKakasi válasza ollie (#13) üzenetére


HatakeKakasi
tag

nem láttam még olyan audio cd-t amin csak az van rajta ami nekem tetszik, nem tudom csak azt a 3at megvenni :U

(#13) ollie: nálunk 2 felnőtt, 3 gyerek van. A több kereső emberből 1 nyugdíjas...

[ Szerkesztve ]

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#15) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Érdekes kérdések... én az elmúlt 10 évben azt hiszem két alkalommal használtam torrentet, és igen jól megvagyok nélküle - szóval nem biztos, hogy túlzottan érintett vagyok az ügyben. Az első kérdésre válaszolva tehát: nem, nem hiszem, hogy mindenkinek szükséges lenne a torrent, annak sem, akinek fontos helyet foglal el a zene az életében :N

HatakeKakasi:
Vannak oldalak, ahonnan le lehet tölteni a zenéket úgy, hogy fizetsz értük a jogtulajdonosoknak - méghozzá számonként lehet letölteni, tehát ez az érved nem áll. Amúgy az olyan zene, ahol egy CD-ről három szám tetszik, engem nem túlzottan tud megmozgatni, amelyik előadót szeretem, annál alap, hogy az egész albuma érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#16) HatakeKakasi


HatakeKakasi
tag

szerintem tényleg az a probléma, hogy nagyon drága minden... film, játék, zene, és egyebek.
Ha olcsóbb lenne talán nem lenne rá szükség

(#15) Szten Márs: Érdekel az egész album, de mégis csak az az 1-2 szám tetszik. De tegyük fel én konkrétan (ha már fizetek érte) akkor legyen igényes, szóval ne mp3 hanem CD. Ha pedig mp3 akkor inkább letöltöm. Sima 3 megás állományért nekem sok kifizetni 3-4 ezer forintot, és ahogy korábban írták: "Szerintem nem csak én vagyok ezzel így"

[ Szerkesztve ]

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#17) Szten Márs válasza HatakeKakasi (#16) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nemrégiben ez is megdőlt... nem emlékszem rá, majd a többiek belinkelik, de volt valami akció, hogy fillérekért lehetett legálisan letölteni valamit/valamiket, de ehelyett mindenki ingyen szerezte meg továbbra is.
Pls, ha valaki tudja miről beszélek linkelje, talán egy hónapja körül lehetett ez :K

Szerk:
"Ha pedig mp3 akkor inkább letöltöm"
Innentől kezdve nem a lehetőség hiányzik, csak a szándék. BTW mp3-at én sem vennék pénzért, de egyszerűen azért, mert nekem az albumnak van eszmei értéke, a booklettel, a tokkal, mindennel, azzal, hogy ki lehet tenni, meg lehet fogni stb.

[ Szerkesztve ]

(#18) ftc válasza ollie (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

Én személy szerint örülnék egy olyan lehetőségnek, hogy meghallgathatom a számokat pl a kiadó boltjában s csak azt venném meg mi bejön s nem kéne a maszlag...

Ollie- vegyük pl XY előadót..hallottad az egyik számukat a rádióba...sláger stb..elmész a boltba megveszed a CD-t ki garantálja azt neked, hogy a többi is jó lesz? 90%-ban az egy szám ér valamit a többi kukába való... S a pénzed? Vettél drágán egy számot ennyi.

S ezt úgy írom, hogy nem vagyok nagy letöltő, főleg nem zenékben gondolkozom....

(#19) HatakeKakasi válasza Szten Márs (#17) üzenetére


HatakeKakasi
tag

ez érdekelne :) ha valaki tudja linkelheti :)

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#20) Mr.Csizmás válasza HatakeKakasi (#16) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

no offense, de sok helyen akcióznak olyanokkal, hogy 1-2 szám mindig 99 cent, meg 1.99 $....ami azért nem 3-4 ezer huf :)

mellesleg ebayről rendelve a CD-t olcsóbb, mint a magyar lehúzós árakon.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21) HatakeKakasi válasza Mr.Csizmás (#20) üzenetére


HatakeKakasi
tag

sok igazság van abban amit írtok, mindenesetre még most sem győződtem meg arról, hogy jobban járok hogyha pénzért töltök le valamit, mintha ugyan azt ingyen teszem.

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#22) Móci válasza Mr.Csizmás (#20) üzenetére


Móci
addikt

Valóban olcsóbb ebayről. Jelentősen.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#23) WonderCSabo válasza HatakeKakasi (#8) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Városi legenda.

(#24) Szten Márs válasza HatakeKakasi (#21) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Te" biztos nem jársz jobban. Mondom, a lehetőség megvan, innentől kezdve már belső igényt kell keresned. Ha van egy előadó, akit tisztelsz eléggé, hogy fizetsz a szellemi termékéért, akkor ez alap. Ehhez persze kell a zenével való szorosabb kapcsolat. Plusz akkor szvsz jön az igény az albumok beszerzésére is.

ftc:
Neked is ezt tudom mondani. Ha valakinek fontos a zene maga, akkor egyszerűen ilyen dilemma nincs. Havonta annyi album, és igen, teljes album van, amire csorog a nyálam, hogy eláraszthatnám velük az összes polcom rövid időn belül - és nyílván pénzügyileg sem lehet bírni, így kompromisszum kell, mit tudok megvenni és mit nem, de amit sikerül, annak lesz utána egy értéke, egészen máshogy teszi be az ember a lejátszóba, mintha letöltögetné - legalábbis én így vagyok vele. Ha olyan dilemmák létezhetnek, hogy csak egy-egy szám tetszik, akkor az az előadó valójában nem is érdekel, akkor kocazenehallgatásról van szó (ami nehogy félreérts nem baj, miért lenne az?), ahhoz meg szvsz jó a rádió is.

(#25) Peti78 válasza ollie (#13) üzenetére


Peti78
őstag

Hát eddig még értelmes hozzászólást nem láttam részedről ebben a topicban. Tudod elég furcsa, hogy minden érvet gyenge demagógiával próbálsz ellehetetleníteni. Az a helyzet, hogy ameddig heroin áron kaphatóak a boltokban (ha kaphatóak) filmek, zenék stb, addig az emberek ki is fogják használni a lehetőségeket. Persze lehet, hogy Te megteheted ezek megvásárlását, de sokan nem. Ilyen jól fizetnek a Prohardveren végzett tevékenységedért?

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#26) Szten Márs válasza Peti78 (#25) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez a demagógia inkább.
Én tudom milyen az, hogy egy sz.ros albumon, vagy koncert DVD-n hónapokig kell gondolkodni, hogy megengedhetem-e magamnak, és x dologból kell alkudni cserébe, ha úgy döntök, hogy igen, ezt most megengedem magamnak. Mégis, ha van arra a zenére igényem, ha értéket képvisel számomra az a szellemi termék, akkor előbb-utóbb be lesz szerezve. Persze, ha nem képvisel értéket, akkor erre nem lesz belső igény, de akkor megette az egészet a fene. Más zsebében meg nem túl illendő túrkálni szerintem.

(#27) zH.


zH.
senior tag

notorrent - no life. :)
mármint ami a sorozatot/filmeket/zenéket illeti

just be

(#28) HatakeKakasi válasza Szten Márs (#26) üzenetére


HatakeKakasi
tag

Én értem, hogy mit akart írni Peti és látom benne az igazságot..
Lehet, hogy szerinted arra a bizonyos szellemi termékre rá kell szánni a pénzt. Az rendben, hogy írtad, hogy másról kell érte lemondani, de mit csináljon az aki egyedül van, minimál bérből albérletben.. Annak nagyon sokat számít az az ominózus 3000 ft is egy albumért, és akkor még se filme se játéka nincs..
Bizonyos értelemben elfogadom amit írsz, de tényleg kiütközik, hogy az a bizonyos lemondás kinek mekkora lemondást jelent

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#29) Samus válasza HatakeKakasi (#4) üzenetére


Samus
addikt

Egyetértek.

Szerintem a torrent igenis szükséges, bőven van létjogosultsága. Az más, hogy ki mire használja, az egyéni döntés. Torrent, DC, Emule, mindegy, mindegyik P2P, vagyis felhasználók közti adaforgalom. A nagy kedvencem, amit a grafikon sugall. Nagy a hálózat terheltsége. Ki a f... érdekli? Utálom, mikor a szolgáltatók erre hivatkoznak, hogy nagy a terheltség. Miközben lehúzzák a jónépet (Barátnőmék 5 megás csomagban egyet kapnak. (Reklamációnak nincs helye, mert a szerződés szerint egy a garantált. Persze kisebb csomagra nem lehet váltani, mert bla-bla-bla). Halljon éhen minden ilyen szolgáltató. Lenyúlják a sok pénzt, de a hálózatfejlesztés, mint olyan, számukra ismeretlen fogalom. Csoda, hogy bizonyos helyeken van adatforgalom az időszámításunk előttiből származó kábeleken...De persze a főmufti új autójára jut pénz...A BKV jeggyel kapcsolatban. Ugyanez a helyzet mindenhol. Emelkednek a jegyárak, de fejlődést nem látok. A színvonal sajnos fordított arányosságban csökken. És csodálkozik mindenki, hogy külföldre mutogatunk és hivatkozunk. Hogy lehet, hogy Japánban lassan általános lesz minden háztartásban a 100 megabit? Nálunk meg jön a magenta reklám, hogy akár 80 megabites sebesség (ez úgy kiemelve, hogy majd kiszúrja a szemed), alatta (garantált: 40 megabit, persze igényes apró betűkkel), mindez a minimálbér feléért...Áh, mindegy. Szóval igen, van létjogosultsága. A torrent jó, értem...Elkalandoztam, de ez felhúz, de nagyon.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#30) Apollyon válasza HatakeKakasi (#4) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Lényegében én is pont ugyanezt mondtam :)
A példádra amúgy azt szokták mondani, hogy mivel igaz csak 50 ft lenne a bkv jegy meg akármi, de sokkal kisebb lenne az árrés, a haszon így kevesebb a bevétel, de ez soha az életben nem fogjuk megtudni, mert a dinnyés csakazért sem fogja olcsóbban adni a dinnyét, inkább rárohad az egész.

Ollie: Tudom hogy nagyon ellene vagy a wareznak meg minden, de kérlek olyan is van, aki letölti a játékot és bár illegálisan teszi, ha nem tudná letölteni akkor sem venné meg. Szóval így végülis tökmindegy hogy letöltötte e vagy sem, ha amúgy sem vásárolna.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31) HatakeKakasi válasza Samus (#29) üzenetére


HatakeKakasi
tag

én 4. éve ingázok a MÁV-al
Azzal is ugyan az a helyzet
Bérletem van, hogy korlátlanul bármikor tudjak oda-vissza utazni
4 éve amikor mentem: 4350 FT volt a bérletem, még most is megvan az összes, mind a 4 évre visszamenőleg. Igazi 65,5% kezdvezmény volt, remek!
Most így ugye 4 évvel később: 7110 Forint ugyan az a táv, ugyan azon a vonaton, ugyanúgy 2. osztályon, ugyan azokkal az emberekkel, ugyan annyi idő alatt, csak szarabb menetrendel...

Nem csoda, ha bliccelnek...

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#32) ftc válasza Szten Márs (#24) üzenetére


ftc
nagyúr

Félre ne érts én is begyűjtöm ami tetszik,de pl elmegyek valahova s sokszor hülyének néznek mikormegkérdem egy állítólagos slágerről, hogy mi a szent fazék ez...

Polcomon: The shadows,Jean-Michael-Jarre-k Queen stb van de néha haladni kell a korral s ismerni kell pár új számot

(#33) Mr.Csizmás válasza HatakeKakasi (#31) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem jó a példád, mert a tanulóbérlet a mindenkori teljesárú dolgozói bérletnek a 90%-os kedvezményes változata.

pl. szüleim bérlete volt 24.000 (38 km-re)

nekem volt 2400.

(igaz jópár éve, de a díjszámítás maradt)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34) WonderCSabo válasza Mr.Csizmás (#33) üzenetére


WonderCSabo
félisten

nem jó a példád, mert a tanulóbérlet a mindenkori teljesárú dolgozói bérletnek a 90%-os kedvezményes változata.

Komolyan? A BKV bérlet a 40%-a a tanói a teljesnek. :(

(#35) Mr.Csizmás válasza WonderCSabo (#34) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dolgozói
tanuló

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36) WonderCSabo válasza Mr.Csizmás (#35) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ok, én hittem Neked. Köszi!

(#37) ollie válasza Apollyon (#30) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem mindegy, mert törvényt sért.

***

(#38) HatakeKakasi válasza Mr.Csizmás (#33) üzenetére


HatakeKakasi
tag

attól függetlenül most mennyivel többe kerül, ugyan az..??

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#39) WonderCSabo válasza ollie (#37) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ő a kiadó bevétele szempontjából írta.

(#40) doc


doc
nagyúr

lehet hobologni, hogy buncselekmeny, meg illegalis, meg anyamkinja, de mutassanak mar nekem mas (legalis) megoldast olyan filmek beszerzesere, amiket SEHOL nem lehet kapni, a TV nem hajlando ujra leadni, vagy jogi okokbol nem teheti
nagyon sok tobb evtizedes film/sorozat van az ilyen oldalakon (Tau bacsi, Galactica 1980, stb) amiknek a beszerzesere ez az egyetlen lehetoseg

persze az ingyenelo ASVA-s majmok majd kiszamoljak, hogy aki ezeket letoltotte, hany tiz/szazezer forint kart okozott ezzel... barmok...

szoftvereket nem szoktam letolteni, azt a keveset ami kell megveszem hasznaltan, de a fent emlitett esetekben ez az EGYETLEN megoldas

[ Szerkesztve ]

(#41) Mr.Csizmás válasza HatakeKakasi (#38) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem maga az ár drága, hanem az adott árért nem kapod meg a színvonalat.

Bp-Szolnok 1830 Ft. egy felnőttjegy. (100 km)

Hollandiában 100 km-es jegy kb. 3000-3300 Ft. (árfolyam)

viszont ezért a következőeket kapod: fővonalon negyedóránkénti IC vonatok + csatlakozó személyvonatok, pályaudvaron csak a peron másik oldalára kell sétálnod átszállásnál (sőt egyes vonatokon menetközben át tudsz szállni a másikra - összecsatolt IC motorvonatok), tisztaság.

azt nem is mondom, hogyha diák vagy, akkor vagy hétközben ingyen ingázhatsz a suli és otthon között, vagy hétvégén ingyen utazhatsz a kolesz-otthon között.

de ez már erőteljes off :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42) Apollyon válasza ollie (#37) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem sért törvényt, mert nem csinál pénzt belőle, csak letölt. Az meg Mo-n legális. Hja hogy fel is tölt? Akkor youtube + audacity – ugyanott vagyunk és itt még feltöltés sincs.
Vagy a youtube is törvénysértés?

#40 doc: Ebay meg hasonló aukciós oldalak? Külföldön biztos beszerezheted... :U

Hát igen :(

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#43) HatakeKakasi válasza Mr.Csizmás (#41) üzenetére


HatakeKakasi
tag

rosz példa. Tudod miért?
Mert amíg a magyar keres 100.000et és ebből 2000 az út, addig a hollnand keres 500.000et amiből 3000.
Szerintem ez döntő fontosságú tény

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#44) doc válasza Szten Márs (#17) üzenetére


doc
nagyúr

de volt valami akció, hogy fillérekért lehetett legálisan letölteni valamit/valamiket, de ehelyett mindenki ingyen szerezte meg továbbra is.
igen, a Humble Indie Bundle volt az
en is fizettem ertuk 2 USD-t, igaz a World of Goo-t megvettem mar regebben, a tobbivel meg nem jatszottam 2 percnel tovabb, de jol esett tamogatni oket, meg ha csak ilyen jelentektelen osszeggel is...

ami NAGYON erdekes, az a statisztika ami a vasarlasok alapjan keszult (es ez most OFF lesz):

a vasarlasok megosztasa operacios rendszerek szerint:

kb. fele windows
negyede Linux
negyede OSX

atlagosan fizetett osszeg:

windows: 8 USD
OSX: 10.2 USD
Linux: 14.5 USD

a becslesek szerint a csomagot letoltok 25%-a warezolt, vagyis az akar egyetlen dollarcentert megvasarolhato csomagot is inkabb ingyen toltotte le, sajnalva azt a ketto forintot! pedig semmifele bonyodalmat nem okozott a vasarlas, kb. ket-harom kattintassal megvolt az egesz, nincs DRM, semmi...

[ Szerkesztve ]

(#45) doc válasza Apollyon (#42) üzenetére


doc
nagyúr

igen, szinte kizarolag ebay, hazhozszallitassal, mindennel egyutt is olcsobb, mint ugyanazt magyar aukcios oldalakon megvenni...

(#46) HatakeKakasi válasza doc (#44) üzenetére


HatakeKakasi
tag

Linux 14.5 USD? Dehát a linux ingyenes, nemde?

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#47) Psychonaut válasza HatakeKakasi (#46) üzenetére


Psychonaut
addikt

Általában igen, de vannak vállalati célra szánt Linuxok, amik nem ingyenesek...de most nem ez a lényeg, félreértetted.

A Humble Indie Bundle vásárlói OS szerint lebontva ennyi dollárt adtak a pakkért. Vagyis a linuxosok támogatták leginkább az indie fejlesztőket, fejenként átlag 14.5 dollárral.

(#48) doc válasza Psychonaut (#47) üzenetére


doc
nagyúr

pontosan :C
amugy csak azert raktam be azt a statisztikat, mert eszembe jutott egy prog.hu-s forum, ahol azzal indokoltak azt, hogy miert nem erdemes Linuxra fejleszteni, mert ott mar hozzaszoktak hogy minden ingyen van es nem fizetne senki - a mellekelt abra szerint kozel duplaannyi a fizetesi hajlandosag mint a windows-usereknel :)

(#49) Psychonaut válasza doc (#48) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mert a Windows userek között nagy százalékban találhatók warez/vérpistikék, míg a linuxos gépeknél hozzáértőbb, intelligensebb emberek ülnek, akik hajlandók fizetni valamiért, amiért tényleg megéri, nem pedig elvből lewarezolják.
Mondom ezt Windowsosként.

(#50) ollie válasza Apollyon (#42) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A jogtalan szoftverletöltés törvénysértés Magyarországon, sőt egy határ felett már bűncselekmény. Még csak használni sem kell, elég ha rajta van a vinyódon a telepítő.

Vagyis én a szoftverekre értettem.

[ Szerkesztve ]

***

(#51) WonderCSabo válasza Psychonaut (#49) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Amióta van Ubuntu, azóta elég gyorsan terjed a hozzá nem értő, de magát szakinak tartó linuxos vérpistikék száma is, hidd el.

(#52) doc válasza WonderCSabo (#51) üzenetére


doc
nagyúr

ez oprendszerfuggetlen jelenseg sajnos...

(#53) HatakeKakasi válasza Psychonaut (#49) üzenetére


HatakeKakasi
tag

ezzel azért vitatkoznék... magam is informatikus vagyok, és a körülöttem lévő 90%a centos, fedora, debian, novell és egyéb függő... Egyáltalán nem mondanék senkit sem okosabbnak magamnál, sem intelligensebbnek...
Attól, hogy a linuxban kézzel írogatással kell beállítani ezt-azt, még nem intelligensebb az aki azt használja. Az egyetlen amiben jobbnak tartom (és kivétel nélkül minden másban gyengébbnek) az az, hogy nulla vírus, nulla hackprogi...
És ne azonosítsuk szerintem a windows usereket a letöltéssel, játékkal, netezéssel és zenézéssel... szerintem vannak ennél felsőbb szintű használók is

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#54) HatakeKakasi válasza Psychonaut (#49) üzenetére


HatakeKakasi
tag

a nagyobb szám viszont tény. mivel elterjedtebb
de nem lehet összemérni, hogy egy 900 fős iskolában van e több fiú vagy egy 100 fősben...
természetesen azok között lesz több hülye, akik többen vannak

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#55) doc


doc
nagyúr

naaaa, nehogy atmenjunk OS-flame-be!

szerintetek mennyi ido kell hogy a legnagyobbak (N, M mondjuk) ujra talpraalljanak? egy vagy ket nap, egy het, egy honap, vagy orokre megdoglottek?

(#56) The DJ válasza doc (#55) üzenetére


The DJ
addikt

Én pár napra saccolom azt az időt, ami szükséges nekik, míg újra online lesznek. Volt már a magnak hosszabb kimaradása is a domain mizéria esetén (akkor lett .cc a végleges domain).

A kisebb trackereknél még el tudom képzelni, hogy nincs költség/lehetőség új gépet behelyezni vagy talán még backup sem, de a nagyok már mindenre fel vannak készülve.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#57) doc


doc
nagyúr

akkor meg egy kerdes: szerintetek mi a VALODI oka ennek a razzianak?
az nyilvan egyertelmu, hogy ugyanugy fog mindenki toltogetni, mint eddig, max. par napos kieses lesz, tehat a 'jogsertest' meg egyeb baromsagokat nem tudjak megakadalyozni, vagyis technikailag semmit nem csinaltak

az en tippem az, hogy 1-2 evente kell egy ilyen akcio, nehogy valaki megunja hogy a rakas ingyenelo (asva, artisjus meg egyeb allatfajtak) nem csinal semmit csak felmarkolja a penzt, aztan feloszlassak oket

illetve ott van ugye a masik tipp, miszerint a fizetos oldalak keze van benne. facebook-on irta valaki, hogy allitolag egyetlen sms-ftp servert sem foglaltak le, ha ez tenyleg igy van, akkor az durvan egyertelmu helyzet (termeszetesen az ilyen jellegu korrupcio senkit nem fog zavarni, majd jol megveregetik egymas hatat, aztan mosolyogva tovabballnak)

(#58) The DJ válasza doc (#57) üzenetére


The DJ
addikt

Ha minden igaz, akkor bejelentésre vonultak ki és azokat a szervereket foglalták le, amiken olyan szolgáltatás futott, amiért fizettek a felhasználók. Ez meg ugye illegális. SMS/FTP szervert nem vittek el, én is így hallottam, viszont a mostani célpontok nem is ezek voltak, hanem a seed szerverek. Azt pedig senki nem tudja mi futott az egyes gépeken. Az is lehet, hogy voltak olyan elővigyázatlanok a tracker tulajdonosok, hogy még seed szervert is üzemeltettek egy azon gépen bevételnövelés céljából. Akkor pedig egyértelmű miért álltak le a torrent oldalak is.

Ettől függetlenül szélmalomharc az egész, értelme semmi, csak lassítja a folyamatot, amit megállítani nem lehet. Nagy csinnadrattával kivonulnak, próbálnak ráijeszteni a többiekre, akik előbb-utóbb vagy külföldre költöztetik a szervert vagy keresnek egy ügyvédet és a kiskapukat kihasználva ellavíroznak itthon a legalitás mezsgyéjén. Aki kicsit is leleményes az meg tudja oldani, hogy ne kerülhessen bajba és továbbra is folytatni tudja azt, amit eddig.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#59) Psychonaut válasza HatakeKakasi (#53) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem is azt mondtam, hogy minden windowsos hülye, vagy warezol, csak azt, hogy a linuxosok között jóval kevesebb a vérpistike. Mind konkrét mennyiségben, mind százalékos arányban.

És nem azonosítottam a windows usereket a letöltéssel, de a fenti állításomat ettől még fenntartom (a kettő nem is zárja ki egymást, nem tudom miért jutottál erre a következtetésre...)

(#60) HatakeKakasi


HatakeKakasi
tag

aki kérdezte:
legjobb tudomásom szerint M 2hét múlva, N holnap détől újra :)

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#61) HatakeKakasi


HatakeKakasi
tag

csak ennyi embernek van véleménye a dologról? :)

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#62) dabadab válasza Szten Márs (#17) üzenetére


dabadab
titán

"de volt valami akció, hogy fillérekért lehetett legálisan letölteni valamit/valamiket, de ehelyett mindenki ingyen szerezte meg továbbra is."

Valoszinuleg a Humble Bundle akciora gondolsz, ahol mindenki annyit fizethetett a cuccert, amennyit akart. Egy-ket het alatt tobb, mint egymillio dollart fizettek be a vasarlok. Persze voltak olyanok, akiknek 1 cent fizetese is problemas lett volna es inkabb lewarezoltak, de a fejlesztoket alapvetoen nem az erdekli, hogy hanyan kalozkodnak, hanem az, hogy mekkora bevetel jon ossze. De hozhatnam az allofmp3-at is (orosz site volt, vmi helyi jogi konstrukcio miatt legalisan arulhattak zenet par cent/szam aron), rettenetesen sok penzt hagytak ott a nepek (2006-ban 30 millio USD-t)

Szoval nekem ugy tunik, hogy az emberek jo resze hajlando fizetni, ha azt kapja, amit akar es nem tul dragan.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#63) doc válasza HatakeKakasi (#61) üzenetére


doc
nagyúr

senki nem mer hozzaszolni, hatha meggyanusitjak hogy warezol (bar ezt a warezos kerdesek nem kis szama cafolni latszik :D)

(#64) HatakeKakasi válasza doc (#63) üzenetére


HatakeKakasi
tag

ezek csak vélemények:) nemkell, hogy bárki használja:D Ha használná... akkor.. és jöhetnek a válaszok a kérdésekre:)

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#65) HatakeKakasi


HatakeKakasi
tag

szerintem nem aknáztuk még ki a lehetőségeket... :)
szóval?:)

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#67) Peti78


Peti78
őstag

Hello
Nem turkálok senki zsebében mindaddig, amíg kérdőre nem von azért, mert nem fizetek bizonyos termékekért. Amíg ezek a termékek annyiba kerülnek amennyibe, sajnos nem engedhetem meg magamnak a boltban történő megvásárlásukat, mert nincs havi 40K+ ilyen kiadásokra. Akinek van, vegye meg és támogassa a szerzőket, színészeket stb.
Sziasztok

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#68) HatakeKakasi válasza Peti78 (#67) üzenetére


HatakeKakasi
tag

jogos!
pontosan így gondolom én is. :R

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.