Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Érdekes.. Mindig szerettem az ilyen jellegű dolgokat.. :)

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#2) szablya


szablya
tag

"Talán tényleg igaz az állítás: ha az univerzum minden anyagát papírrá és tintává alakítanánk, az sem lenne elegendő, hogy leírjuk."

Hát ez szpás :U
Algoritmus ami kiszámolja? Megpróbálok írni egyet... De miben? Pascalban real-lal meg lehet csinálni? Vagy az egész számot nem is kell "észben tartani"... Kíváncsi vagyok, a kis Prescottom mennyi idő alatt végezne vele ;]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#3) Hasek válasza szablya (#2) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

A Wikipedia egész pontosan így fogalmaz: "ha az univerzumunk minden anyagát papírrá és tintává változtatnánk (vagy éppen lemezmeghajtókká vagy számítógépes memóriává), sem lenne elég ahhoz, hogy leírjuk."

Ez talán válasz a kérdésedre, bár nem tudom, hogy igaz-e. Mindenesetre, ha kipróbálod, az eredményt várom ide a topicba. ;]

gamerkiller: Én is szeretem az ilyen jellegű írásokat, elméleti boncolgatásokat. Örülök neki, hogy ezzel nem vagyok egyedül. :K

Üdv. H

(#4) No-kia


No-kia
őstag

én is szeretem az ilyen írásokat,köszi :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#5) szablya válasza Hasek (#3) üzenetére


szablya
tag

Holnap, irodalom verseny után megpróbálom. Előre ROFL lesz.
Egy ilyen egyszerű algoritmussal szerintem szervereket lehetne fullra terhelni ;]

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#6) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

És ebből jön a Google neve, mert hogy valami adatot vagy mit akartak ezzel szimbolizálni. végül is sztem jó döntés lett!

Amúgy jó kis szám. és ennél nagyobbnak már hogne lenne neve? googolplex plusz három :P

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#7) vPhis válasza szablya (#2) üzenetére


vPhis
aktív tag

Majd adunk pársok (! :D) vinyót, valaki csinál egy durva RAIDkártyát és RAID0-ba rakod a vinyókat hogy lementhesd

[ Szerkesztve ]

(#8) Hasek válasza JuliusCaesar (#6) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Igen, a Google neve valóban ebből született.

"Amúgy jó kis szám. és ennél nagyobbnak már hogne lenne neve? googolplex plusz három"

Igen, de a "googolplex plusz három"-t bár így hívjuk, de önálló neve nincs, hiszen neve más számok neveinek kombinációjából jött létre.

Akkor fogalmazzunk úgy(és ezt átírom a bejegyzésben), hogy a googleplex az utolsó szám, amelynek önálló nevet adtak. Onnantól már csak a meglévő nevek kombinálásával fejezhető ki egy szám.

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#9) szablya válasza vPhis (#7) üzenetére


szablya
tag

Akkor már nem Pascalban kéne bódogtalankodni :DDD

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#10) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Wordben, copy+paste módszerrel:

Eddig 68.000.000 karakter, 11.334 oldalon, Arial betűtípus, 10-es betűméret. ;]

szerk:

Már 136.000.000 karakter, 22.667 oldalon. Word automatikus mentés: 2 percig tartott... :DDD

Shit... következő beillesztés során, 32.766 oldalnál megállt... kiírta, hogy ez a max... :( :D

Kicsivel több, mint 196 596 000 karakter összesen. Na ezt ki lépi túl? :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#11) Dany007


Dany007
veterán

Azért a tejútrendszer átmérője messze nem pontos adat. Ugyanis csak becslik.
Olyan 100-200 ezer fényévre tehető...
A csak szócska meg kicsinyítőképző is relatív, elvégre elég belegondolni, hogy az kb azt jelenti, ha képesek lennénk fénysebességgel utazni, akkor is 100.000 éven át kéne folyamatosan utazni csak ahhoz, hogy keresztül érjünk a Tejútrendszeren. Ami már önmagában is felfoghatatlan időtartam és távolság... :)

(#12) Hasek válasza Dany007 (#11) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Azt, hogy nem pontos adat, odaírom, meg akkor a csak szócskát is idézőjelbe teszem, ugyanis az arra hivatott utalni, hogy magához a leírt googolplex méreteihez képest "csak" akkora.

Üdv. H

(#13) Dany007 válasza Hasek (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Jajj, értem én, nemazért mondtam, hogy javítsd, ne értsd félre :) Csak plusz érdekesség... :)

(#14) tkazmer válasza Hasek (#10) üzenetére


tkazmer
addikt

szóközökkel együtt 365.352.690, azok nélkül 319.743.723 :P

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#15) picur220


picur220
veterán

Még egy érdekesség:
A pí első 4 000 000 számjegye. Keress az oldalon bármilyen 3 számra, és találatot fog adni! Nem is egyet! De lehet próbálkozni 4 és ötjegyű számokkal is, mindig lesz találat! :K

(#16) JuliusCaesar válasza Dany007 (#11) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Szerencsére majd feltalálják a hiperugrást :P

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#17) vPhis válasza picur220 (#15) üzenetére


vPhis
aktív tag

SuperPI-vel asszem 32 milliót is generálhatsz.

(#10) Hasek:

196 596 000 az nem sok. 196 MB+formázás
am random számokat írogattál bele? Vagy 1 1-est és sok-sok nullást?
Mert akkor csinálok én 300 000 000 000 (csak ennyi helyem van) karaktert is neked (persze nem wordbe)

(#18) picur220 válasza vPhis (#17) üzenetére


picur220
veterán

Az egy dolog, de azt nem írja ki a progi...:N

(#19) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Hogy örül majd az, aki ezeket a számításokat felhasználja a matek órán:))
Lesz mire felvágni a tanárnak.
Csak vigyázni kell, ha a tanár nem érti,ő adhat egy sokkal rövidebb számot is a bátor vállalkozónak: 1

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#20) Hasek válasza z0d1AK (#19) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Azért nem lennék a diák helyében, akinek fel kell írnia ezeket a számokat a táblára. Plusz ha a tanár kéri, hogy vezesse le a számításokat. :DDD

vPhis: Ok. De wordbe attól még ennyi volt a max nálam. Egyébként csak 0-kat írtam, és minden 100-ik szám után volt egy enter.

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#21) vPhis válasza picur220 (#18) üzenetére


vPhis
aktív tag

De kiírja. Csinál egy fájlt a könyvtárjába. Nemtudom pontosan a nevét a fájlnak mert most nincs meg a SuperPI de max 5 fájl van ott szal nem nehéz megtalálni a 32MB-osat.

(#19) z0d1AK:
arra azt mondod hogy accepted = 0 (bár le se szarja szóval argument.start();
aminek az eredménye pár darab 1)

(#20) Hasek:
Hát az Word. Az nem erre való.

[ Szerkesztve ]

(#22) Badman 4ever válasza Hasek (#10) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én jegyzettömbbel próbálkozok, nem tudom hány számjegy eddig, mert annyiszor leütöttem a CTRL+V-t, hogy nem reagál a progi. :D
Azt hiszem a következő tesztprogram a SuperPi után a SuperGogolplex lesz. :DDD
Szerk.: Az előbb megnéztem feladatkezelővel, 120 megányi memóriát és 500 megás lapozófájlt használ a notepad.exe... :U

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#23) Badman 4ever válasza Badman 4ever (#22) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Lejárt a szerkesztési idő...
Szóval a fájl most 127,6 MB és 133 799 401 számjegyem van eddig és most indítottam el a következő CTRL+V hullámot. ;]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#24) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Ma 2 818 730 209 számjegyig jutottam és a fájl most 2,62 GB. Ezt übereljétek. ;]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#25) pohár válasza Badman 4ever (#24) üzenetére


pohár
félisten

Nekem sajna most nincs ennyi helyem, de ha lesz 10GB, akkor nekiállok én is ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#26) latyakmajom


latyakmajom
újonc

Itt is van egy jó kis próbálkozás:
googleplex modellezés

(#27) kmisi99


kmisi99
addikt

Közel 2TB szabad helyem van belevágjak? :DDD
Hol tudok én is ilyet csinálni? (ilyen méretű állományt számokból)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.