Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslieke


leslieke
Jómunkásember

"Lapunk úgy tudja, hogy az akció során lekapcsolt egyik szerver azóta újra üzemel."

Ez mindent elmond arról, hogy milyen szélmalom harc folyik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2) Lenry


Lenry
félisten

azt nem értem, hogy ha képes valaki kifizetni egy emeltdíjas SMS-t, ami simán megvan 500 Ft, akkor hogy nincs 700-900 Ft-ja egy mozijegyre?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Már várom az ítéletet, amiben kiszámolják, hogy a kiadóknak 223.352.134Ft kárt okoztak.
Csak tudnám hogyan számolják ki. :F

Lenry: mert lehet, hogy ő is tovább adja és nyer vele pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#4) mukibuci válasza Lenry (#2) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

én az sem értem, hogy lehet ilyen igénytelen kamerás vackokat megnézni :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#5) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Eleve nem értem, hogy miért fizetnek.. millió másik megoldás is létezik, ami ráadásul ingyenes is.

(#4) mukibuci mert fel lehet vele vágni, hogy ő már "látta".. (a homályos foltokat, de akkor is)

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6) #95590400 válasza Lenry (#2) üzenetére


#95590400
törölt tag

esetleg mert azért a pénzért több napig tőtikézhet., ami sokgigányi filmet, játékot is jelenthet akár. havonta egyszer kifizeti, és megvan a hónapra való nézni és jáccani valója.
lehet érte kárhoztatni, meg ekézni, de ez van. amíg lócitrom van, lesznek legyek.

(#7) elistvan válasza Lenry (#2) üzenetére


elistvan
senior tag

Milyen 7-900 Ft? A környéken normális mozi (ahol premier filmeket nézhetsz) Miskolcon van legközelebb 1200 a jegy.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#8) Weißturul


Weißturul
senior tag

Én azóta nem warezolok amióta elkezdtem dolgozni. Én se örülnék, hogyha a munkámat lopnák...

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#10) Gusztáv válasza Lenry (#2) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szia, mikor jártál utoljára moziba? Mert én a múlt hónapban 2x is, és 1500 alatt nem volt jegy. Ha meg pl többen nézik meg a filmet, akkor egyből eljutunk az 5000 Ft-hoz (és akkor még üdítő, vagy popcorn nincs is a számlán).

A NAV meg nyomatja a szokásos félretájékoztatást / ködösítést.

Laci

(#11) randras válasza mukibuci (#4) üzenetére


randras
veterán

DVDRip videóval, és teljesen hallgatható hanggal dolgoznak. Alig néhány nevetés árulkodik arról, hogy felvett a hang, illetve még a viszonylag kicsi hangtartomány.

A kamerával felvett cucc nem elsősorban cinedub, ők hangot csinálnak főleg a dvd minőségű videó alá.

[ Szerkesztve ]

(#14) bokrosolajos válasza Lenry (#2) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Nem tudom, te hova jársz moziba, mert egy mozijegy manapság inkább 1500 Ft!

Két személyre az már 3000, az emeltdíjas SMS pedig 300 környékén marad, és nincs személyek számára, valamint lejátszásra, filmek számára korlátozva.

A warezolást nem támogatom, csak reagáltam arra, hogy a példád rossz számításon alapul. Ha bele gondolsz és tényleg olyan kicsi lenen a különbség, nem is élnének meg az emeltdíjas warez oldalak sem, menne mindenki moziba, pattogatott kukoricázni

(#16) marositech válasza mukibuci (#13) üzenetére


marositech
senior tag

Valahogy én is erre gondolok.
Az efféle "erőforrásokat" inkább a feliratozásra összpontosítsanak és szerezzenek 720p filmet. Nembeszélve arról, hogy a magyar szinkron mennyire gázos...
Amúgyis kiváncsi vagyok, hogy az ilyen razziák mennyi kárt okoznak a mi pénzünkön.
Nem mind1, hogy a cinedub teszemazt 200 misit kárt okozott, vagy a razzia került 300 misibe.
kb. 2-3 év alatt emelték meg legalább 50%-al a mozijegy árát. 1000 --> 1500 Ft... no comment.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#17) Throme válasza Lenry (#2) üzenetére


Throme
veterán

Egyszerű, az egyik okot már leírták (mozijegy több mint ahogy azt gondolod), a másik pedig a nagy sávszélességű netnek köszönhető. 500 ft-ért lejön akár 20 DVD minőségű film, ha nem több...
Még ha arra használnák hogy a kölcsönzőbe nem kell elmenni, meg visszavinni a filmet, az is megérné többeknek...szerintem...

(#18) leslieke válasza Weißturul (#12) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha nem haszonszerzés céljából töltesz le és magáncélra használod fel, akkor legális, de legalábbis a jelenlegi jogszabályok nem büntetik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19) Dany007 válasza Lenry (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Lehet, hogy úgy, hogy mondjuk 500 forintos sms árából ilyen oldalakon általában 4-5 napon át tölthetsz bármit, legtöbbször 5-10Mbit sebességgel, de van amikor bőven megvan a 20Mbit is.
Természetesen azt én se tudom ki képes kamerával felvett vackokat megnézni. Én mindig megvárom a Full HD kiadást :)

De még 8-16GB-os FullHD filmekből is 5 nap alatt rengeteget le lehet tölteni. Én leginkább sorozatokat szoktam szedni... 5-10 évad is lejön pár nap alatt...
Ezzel szemben egy mozijeggyel egy filmet nézhetsz meg. Sokszor még az is megkérdőjelezhető minőségű. Nembeszélve az időhöz kötöttségről, a tömegről ami esetenként körbevesz meg a mozis csámcsogásról :)

[ Szerkesztve ]

(#21) jFox válasza marositech (#16) üzenetére


jFox
őstag

Szerintem nem rosszak a magyar szinkronok. :N
Úgy tudom pár éve még világ színvonalú volt.
(Az már ugyan régen volt amikor a Romhányi féle Flinstons szinkron megvásárolta az amerikai stúdió. De volt ilyen is! :K)

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#24) hito válasza Lenry (#23) üzenetére


hito
nagyúr

Ha hülyeséget beszélsz legalább ne vicceskedj utána. Mikor voltál utoljára moziba, 97-ben? Akkor volt annyi a mozijegy. Most 1400Ft-ért nézhetsz meg egy filmet, 4tagú családra vonatkoztatva egy moziban eltöltött pár óra 5600Ft. Ilyen oldalon regisztrálva 2000Ft-ért majd egy hónapig töltesz és 10000 film közül válogathatsz. Akkor mégis miről beszélsz??? Ez a tök mindegy hogy mit, csak szóljunk hozzá kategória.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#27) Weißturul válasza CPT.Pirk (#22) üzenetére


Weißturul
senior tag

Az még oké, hogy meveszed, ha tetszik. De ott van az a "ha" szócska. Mivan ha nem veszed meg?
Én, hogy 100%-ra biztosan ne warezoljak (egyedül amit letöltök azok a tíz évnél öregebb játékok, de az is ritka. Egy Quake 1 meg 2 fordult elő 3Dfx Voodoo tesztelése miatt) lecseréltem a negyedterrás vinyóm egy SSD-re. Úgyis PH!-n lógok mindig vagy ha nem akkor meg Warcraft III azok, arra elég bőven az a pártíz giga. Filmnézésre meg ott a Blu-ray lejátszó.
De ez off, a film- és zeneletöltés számomra egyenlő a warezzal, nem érdekel, hogy jogszabályba nem ütközik.

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#28) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Nem tudják megállítani ezeket a dolgokat, 3 lekapcsoltak, lesz újra 3(esetleg visszatér a lekapcsolt) Filmet és is tölteni szoktam, de a filmnek 3/4 sza@r ami meg olyan azt megveszem, moziba nem járok, 1500ft-böl inkább tankolok a motorba és megyek motorozni, értelmesebb és senki nem zavar... :U

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29) bambano


bambano
titán

"az illegális tartalmakat közvetítő site-okra": hmm. a szóvivő nem tud magyarul? vagy tényleg illegális lett az amcsi film? jó lenne... nem "jogvédett tartalmakat illegálisan közvetítő szájt" akart az lenni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) julius666 válasza CPT.Pirk (#22) üzenetére


julius666
addikt

Ha már így ilyen elméleti szinten akarjuk fejtegetni a dolgot, lopás. A dolog normális kerékvágása a következő lenne piacgazdaságban:
- te nem akarsz méregdrágáért zsákbamacskáért fizetni -> nem is fizetsz
- xy terméket gyártó/szolgáltatást nyújtó szervezet ezután:
a. - olcsóbban adja a termékét
b. - kitalál új értékesítési módot (elég valószerűtlen példa, de pl. ingyenes streaming és ezután csak a mozibevételekre alapoz)
c. - éhendöglik

Ezek után te mérlegeled, így megéri-e neked már az árát a termék (ha nem döglött meg a szervezet), és ha igen, megveszed. És nem kerülőúton jutsz hozzá ha neked az eredeti nem jön be. Gondolom te sem örülnél ha fordított lenne a helyzet. A "warez növeli az eladásokat" urban legendhez meg csak ennyit: "csak annak a statisztikának hiszek, amit én magam hamisítottam" ;) .

-----

A cikkhez:
mely a NAV szerint a kalózfelvételek gyors közzétételével gyakorlatilag egymaga elérte, hogy Magyarországot az amerikai filmgyártók késleltetett premierekkel büntessék

Szép munka, grat.

(#32) HaZse


HaZse
őstag

Amíg nincs Magyarországon olyan vásárlási lehetőség, hogy az adott filmet x. Ft-ért megvéve le lehessen tölteni, mondjuk DRM védelemmel és azt akárhányszor le lehessen játszani, addig maradni fog a warez-olás. Azért nem fogok Blue Ray lemezeket vásárolni 4-6 ezer Ft.-ért, ha maga a film nem ér annyit, de mondjuk egy BDRip-et megér, amit egy HDD-n tudok tárolni.

Vagy lenne egy olsan szolgáltatás, ami a warez oldalak havidíjáért tudnák kíbálni a tartalmakat, amiket online módon tudok nézni jó minőségben és nem egy gány agyontömörített formátumban. Sok háztartásban a technikai háttér megvan. Ha meg lenne ilyen szolgáltatás, az tuti, hogy nem lenne olcsó, mivel köztudott, hogy a magyar ember rövid idő alatt akar meggazdagodni.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#33) Weißturul válasza CPT.Pirk (#30) üzenetére


Weißturul
senior tag

hamár szinkronok:
az esetek többségében világszínvonalú, de láttam már olyan borzadályokat, hogy fogtam magam és kisétáltam a moziteremből. Konkrétan egyszer fordult elő, az Utolsó léghajlító miatt. Ilyen borzalmas szinkronhangokat még életembe nem láttam. Nameg a film is egy rakás tehéntrágya, főleg a sorozat után (amiből készült). Negyed óra alatt annyi információt rágtak a szánkba ami hat epizód alatt csöpögtet a sorozat és a színészek is borzalmasak. Nem sikerült átvenniük az általuk játszott karakterek jellemvonásait amire rátesz egy lapáttal a szájbarágás. Egy baráti jobbegyenessel jutalmaznám a forgatókönyvírót.
Húsz perc után feladtam önmagam kínzását és elmentem a filmről

[ Szerkesztve ]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#34) echterion


echterion
nagyúr

Sosem nézek kamerás vackokat, selejt minőségben nem ugyanaz az élmény, mint egyébként. Ha nagyon tetszik egy friss film, egyszerűen elmegyek a moziba.

(#2) Lenry: Aminek az ára mondjuk messze van a 700-900-tól, lévén, egy átlagos mozijegy (felnőtt jegy) is bőven 1100-1200 forintnál kezdődik, és akkor még nem vettem ugye semmi rágcsálnivalót, pedig az kell a megfelelő élményhez (nekem).

(#1) leslieke: Egyetértek. Ebben a formában nincs sok értelme, legalábbis ha az illegális tevékenységek megszüntetése a cél.

[ Szerkesztve ]

**********

(#35) .mf


.mf
veterán

"mely a NAV szerint a kalózfelvételek gyors közzétételével gyakorlatilag egymaga elérte, hogy Magyarországot az amerikai filmgyártók késleltetett premierekkel büntessék"

Amilyen a kínálat mostanában, nothing of value was lost ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#36) misx válasza mukibuci (#4) üzenetére


misx
senior tag

"én az sem értem, hogy lehet ilyen igénytelen kamerás vackokat megnézni"

Főleg 100+ cm-es LCD TV-n. :U

Mi is csak rendes DVD-t gyűjtünk. Sőt, amióta a házimozit komponens kábellel kötöttem össze, észrevehetően javult a képminőség.

(#37) Dany007 válasza julius666 (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Én már alig várom, hogy ez a lehetőség megvalósuljon.
Szerintem valószínűleg a c verzió lépne életbe. Legalábbis itthon. Nagyon kis réteg az, aki megengedheti magának, hogy megvegye a tízenakárhányezer forintos BD lemezt.
Legalábbis én kíváncsi lennék mi lenne, ha megszüntetnék valami módon az illegálisan felkerült tartalmak letöltésének lehetőségét. Mivel akkor derülne csak ki igazán, hogy mekkora is a reális kereslet, illetve hányan fizetnének érte ténylegesen.

Mert szerintem nem sok ember venné meg a több ezer forintos CD albumot mert tetszik rajta egy szám, vagy épp a fent említett BD lemezt zsákbamacskára.
Talán moziban többen lennének, de ez sem biztos, hiszen egy 4 fős család esetében már jobban megéri elmenni valahova kirándulni egész napi programként, mint beülni egy zsákbamacska filmre 2 órára.

Mindenekelőtt észre kéne már venni, hogy a hagyományos piaci, értékesítési modell halott a modern digitális korban.
Amúgy régebben se volt ez másként. Gyerekkoromban mindig másolt VHS kazettát néztünk. Nem volt több ezer forint a műsoros kazettákra. Másolt, meg TV-ről felvett ment, esetleg havonta egyszer videótékából kivett film. Ennyi.
Zenénél meg szintén. Valaki valahol megvette és azt másolgatta mindenki. Vagy, ami gyakoribb volt rádióból felvett kazettákat hallgattunk és ennyi.

A PC-s korszak elején meg egymás közt IRL cserélgettük a cuccokat. Gyakorlatilag ugyan az volt, mint most a fájlcserélők csak piciben. Volt olyan nap, hogy egyszerre 10db mp3 CD-t kaptam. Az egész estém ráment, mire kiválogattam :)
De ugyanez volt filmekkel, játékokkal, programokkal és akkoriban még háttérképekkel is. Előbb utóbb mindenkihez eljutott minden amire szüksége volt. Mindenkinek volt egy "ismerőse" akinek megvolt ez vagy az vagy amaz...

(#38) sh4d0w válasza Weißturul (#27) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Semmi. A törvény lehetőséget ad rá, a másik oldalt kompenzálják az adathordozókon lévő jogdíjból, amit akkor is ki kell fizetned, ha nem töltesz le filmet/zenét, meg akkor is, ha a saját fényképeid kerülnek rá. Hogy Neked mi számít wareznak és mi nem, magánügy, de tudd, hogy törvényileg lehetséges magáncélra, haszonszerzést kizárva filmet, zenét letölteni.

https://www.coreinfinity.tech

(#39) Lenry válasza hito (#24) üzenetére


Lenry
félisten

pár hete: 1090 volt a jegy.

fingom nincs, hogy mennyi egy ilyen SMS, ezért mondtam 500-at.
ha te 2 rugót hajlandó vagy azért kiadni, hogy fostos moziban fölvett, kamerás szarokat nézz, az a te bajod.

de ettől még továbbra se értem, hogy ki az a hülye, aki képes ezért úgy pénzt kiadni, hogy meg is nézhetné normális minőségben moziban, vagy ha már akkora warezhuszár, akkor kb 10millió ingyenes torrentoldal van a világon, ahonnan válogathat.

Ez a tök mindegy hogy mit, csak szóljunk hozzá kategória.
igen, tudod erre verem. fölizgat, ha hozzászólhatok egy topikhoz.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40) Narxis válasza Lenry (#39) üzenetére


Narxis
nagyúr

azért kiadni, hogy fostos moziban fölvett, kamerás szarokat nézz, az a te bajod

Ez a baj, hogy nem csak kamerás cuccok vannak hanem Blu-ray-től kezdve mindenféle minőségű film, eredeti hanggal és szinkronosan is, és nem pár darab film hanem több száz vagy ezer, játékokról(PC,xbox), szoftvereken át, zenéig minden. Ezzel nem tud versenyezni a mozi 1000Ft/1 film csak azért mert nagy vásznon van.

Én azért el szoktam menni moziba ha olyan film van ami érdekel, de legutóbb is egy olyan 8 fős társaság volt a teremben amelyik minden poénon jó hangosan, legalább 1 percig röhögött, teljesen élvezhetetlenné téve ezzel a mozizás élményét.

Thanos was right.

(#43) Weißturul válasza sh4d0w (#38) üzenetére


Weißturul
senior tag

úgy tudom csak kis hazánk rendelkezik ilyen profi törvényekkel/törvény hiányokkal

hogy mi számít nekem wareznak? internetről olyan tartalmakat letölteni amiért normális esetben kéne fizetni. a moziba se poénból kérnek pénzt azért, hogy beülhess és azt se hinném, hogy az üzletekben a "fogd és vidd ingyen" részlegen lennének a filmek.
a zenékről: én se vennék meg egy teljes albumot csakis azért mert tetszik azon egy szám. Steve Jobs bá' kis is talált anno egy nagy faintos kiz rendszert, úgy hívják iTunes

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#44) Dany007 válasza Narxis (#40) üzenetére


Dany007
veterán

Pontosan erről van szó.
Gyakorlatilag minden, minden mennyiségben, formában megtalálható.
Ezt kéne valahogy megcsinálni legális formában. Hiszen felhasználói szemmel ez a megoldás a legkézenfekvőbb. A legegyszerűbb módja a fizetésnek az SMS. Nem kell kód, nem kell banki account se semmi. Csak elküldesz egy sms-t és a hó végén a telszámlád annyival több lesz.
Cserébe meghatározott ideig bármit letölthetsz adott fix sávszélesség mellett.
A választék meg szinte végtelen. A mozis felvételek csak egy nagyon kis hányada az egésznek. Van DVD rip, BD rip, Full HD sima HD, 3D-s HD(!), Sorozatok TV rip-ben és HD-ban, régi új filmek....
És kb átlagban olyan 500 forint / 4-5 napos árakon.

Viszont én ezért a szolgáltatásért hajlandó lennék több ezer forintot is fizetni ha végre valahogy legálissá tennék. Hiszen ez tényleg a többszörösét éri egy mozijegynek. Kényelmes, bárki számára elérhető lenne. Nem kéne menni sehova. Nem kéne boltokat kutatni, netről rendelni, várni a postást stb...
Nem tudom miért nem játsszák ezt meg legális formában is.

@Weißturul:
"hogy mi számít nekem wareznak?"

De az senkit nem érdekel, hogy neked mi számít wareznak. A lényeg azon van, hogy az országban lévő hatályos törvények szerint mi számít wareznak illetve illegálisnak. Szerintem Sh4d0w kollega is erre célzott.

[ Szerkesztve ]

(#45) Inv1sus válasza Narxis (#40) üzenetére


Inv1sus
addikt

Én is örültem, mikor a csillagok háborúja 3. részében, az első sisakos légzésnél ott felröhögtek. Az ilyen idiótákat kidobatnám a francba vagy belenyomatnám a fejüket a WC-be.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#46) Weißturul válasza Dany007 (#44) üzenetére


Weißturul
senior tag

Le is írtam, hogy szerintem mi számít wareznak, érthetően. Az, hogy Magyarország törvénye mit enged az egy dolog. Ha a boltilopást nem büntetnék akkor te is minden nap elvinnéd a tejet meg a kenyeret?

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#47) CPT.Pirk válasza Weißturul (#43) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mivel még egy darab üres A4-es papírlapon is van üres hordozói díj, mert felhasználhatod illegális másolatok elkészítésére, és ez alól senki nem tud kibújni, ergo ha veszel CD-t a boltban, papírt, pendriveot, telefont asszem 64 MB ram felett, akkor az azok árába épített adóval fizettél a lehetséges másolásért, ezt eljuttatják a kiadókhoz, máris nem ingyenes a letölthető film és zene, ergo senkit nem károsítasz meg vele, nem warez, mindaddig, amíg csak saját otthoni felhasználásra szerezted be.

Plusz adalék, hogy a mai kutatások szerint a letöltés után nagyobb kedvet kap az ember a vásárláshoz, ha megtetszett neki a dolog, úgy meg már nem is csak 1x fizettél egyazon termékért.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#48) Lenry válasza Narxis (#40) üzenetére


Lenry
félisten

ahogyan ingyenes torrenten is fönn van az összes. ugyanilyen jó minőségben. de hogy van, aki ezért pénzt adjon ki...
ha már fizet, akkor fizessen a legálisért. ne azért, ami amúgyis lopott.
a másik oldalról is: milyen ordenáré mocskos pofátlan dolog már ezért pénzt kérni?
le az smswebbel...

ami viszont mindenképp a warez (vagy legalábbis az ilyen letöltőoldalak, akár torrent, akár smsweb) előnye, hogy mindig és minden elérhető.
éjjel 2-kor nincs mozi, ha akkor találom el, hogy meg akarom nézni az Avatart, illetve csomó minden beszerezhetetlen az országban (mondjuk a népszerű sorozatok aktuális epizódjainak 99%-a).
ha ebben tudna érdemben javítani a legális piac, szerintem sokak meggondolnák, hogy kifizessék azt a *tökömTudjaMennyiLenneÉrteReális* árat

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49) Dany007 válasza Weißturul (#46) üzenetére


Dany007
veterán

Ja de szerencsére egyenlőre még a Magyarországon hatályos törvények egy picikét felülírják azt, hogy te mit gondolsz éppen :)

@Lenry:

na de torrent esetében is minden esetben biztosított a (majdnem) full sávszélesség? Mindez annélkül, hogy vissza kelljen osztanom bármit is? Vagy annélkül, hogy meglegyen ilyen meg olyan visszaosztási arány?

[ Szerkesztve ]

(#50) #16729600 válasza Weißturul (#46) üzenetére


#16729600
törölt tag

"Ha a boltilopást nem büntetnék akkor te is minden nap elvinnéd a tejet meg a kenyeret"

jaj már megint ez az ultima ratio,a mindent vivő érv,fájdalmas ezt az abszolút hamis analógiát olvasni újra meg újra.Amúgy a jogbiztonság akkor lesz nem bohózat tárgya,ha majd pld a fogyasztói érdekvédelem eljut odáig,hogy megszállja a Rage kiadóját,fejlesztőit és lesitteli Őket,mert megtévesztették és becsapták súlyosan a vásárlókat,amikor egy nyilvánvalóan használhatatlan terméket értékesítettek nekik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.