Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Az ötlet tetszik, a többit meglátjuk. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) Kex613826 válasza Polllen (#1) üzenetére


Kex613826
tag

Legalább valami innováció! Szerintem van értelme

Be positive, nothing is perfect!

(#3) Csapoati válasza Polllen (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nekem a kijelzomeret is tetszik. :) 3,5-4 collon a WVGA is eleg.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#4) -Faceless- válasza Csapoati (#3) üzenetére


-Faceless-
őstag

Mondta ezt Csapoati majd egy szerencsétlen pillanatban Lumia 530 kijelzője láttán a szeme kiégett, és látását mily szörnyű utolsó képpel vesztette el. Fórumozó társai azóta is gyászolják e szörnyű pillanatért. :O

(#5) Csapoati válasza -Faceless- (#4) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az nyilvan nem mindegy, hogy maga a panel milyen.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) atosan


atosan
addikt

Jó lenne egy ilyen irány, megveszed a telefont és eldöntheted milyen op rendszerrel szeretnéd.

Maine coon

(#7) kengyel


kengyel
nagyúr

Nagyon ötletes megoldás !

kengyel

(#8) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy OTA-n letöltöd amit ki szeretnél próbálni. Ha így lenne megdobná az eladásokat. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#9) helixP


helixP
nagyúr

Akkor a készülék topicjában menni fog majd a flame, WP és Droid userek között? ;]

batai15: Dual Trial boot-osan van szerintem csak értelme.

[ Szerkesztve ]

(#10) batai15


batai15
félisten

Csak úgy van értelme ha othol lehet cserélni az ost.

(#11) K.Peti 31


K.Peti 31
csendes tag

Ötletes! :)

S.G. az istennő

(#12) Csapoati válasza batai15 (#10) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Kulonosen vicces lenne, tekintettel az also, OS-specifikus gombokra, mert ha jol latom, akkor nem a kepernyo aljan vannak.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) pusszycat válasza helixP (#9) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt hogy érted? 3 op. rendszer elég sok helyet lefoglalna.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#14) M5Norbi válasza -Faceless- (#4) üzenetére


M5Norbi
őstag

Főnök elesett egy emberünk Miamiban.......Kár érte kiváló ügynök volt ....... :DD

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#15) Gery1987


Gery1987
őstag

Az ötlet tetszik, de szerintem nem az lesz hogy az ember megvesz egy alap készüléket és arra letölt ami akar. Hanem inkább különböző verziókkal kerül a boltba az adott készüléket. Tehát ha tetszik a telefon akkor a boltban vehetsz WP, android és Firefox verziót. Az OTA-hoz már op.rendszer kell.

Inkább készen lesz kapható már előre a rendszerrel. De ez szerintem egy zseniális húzás.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#16) tjb007


tjb007
nagyúr

„three major operating systems: Firefox, Windows and Android”

Viccesek ezek a kínaiak. :DDD
Mindenesetre bátor dolog egyszerre három Firefoxos modellt is kihozni.

(#17) batai15

Egyrészt nehéz lenne kivitelezni, másrészt meg amint bejelentene az Alcatel egy ilyen modellt azzal a lendülettel jelentené is be a készülék kukázását, törlését.

[ Szerkesztve ]

(#17) batai15 válasza Csapoati (#12) üzenetére


batai15
félisten

Mas különben mi értelme? Ebben lenne húzó erő nem az hogy ha nem tetszik vedd meg ugyan azt másik rendszerrel..

(#18) pusszycat válasza Gery1987 (#15) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ha a hardver azonos függetlenül az op. rá lehet mókolni vagy így vagy úgy. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#19) #86973952


#86973952
törölt tag

Mókolással így is meg lehet majd oldani a váltást, így szerintem elég ötletes dolog. Számomra legalábbis szimpatikus. Én csak a SoC -ra leszek kíváncsi, bár tippem az van rá.

Viszont az anyaghasználatban nem mindig szokták a minőséget eltalálni, ami ennél a cukormázas külsőnél kicsit aggasztó. Ahogy az is, hogy nem szeretik a droidos telefonjaikat normálisan támogatni.

[ Szerkesztve ]

(#20) Gery1987 válasza pusszycat (#18) üzenetére


Gery1987
őstag

Rá lehet. Én arra gondoltam hogy nem lesz rajta egyszerre 3 op.rendszer. Hanem minden varáció külön-külön fog létezni.

SoC tippem: Snapdragon 200. A WP alá az kell minimum.

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#21) vhw


vhw
addikt

Ha a hardver fix, akkor mindenbizonnyal nem ugyanazt az "élményt" fogja nyújtani a vas a különböző os-ekkel, igaz? (eltérő "hardverigények")
Így viszont lesznek "jó Pixi"-k és "rossz Pixi"-k, avagy "kevésbbé jók"?
Ezek helyett nem más típust választ a vásárló? (mert "az a hír járja" ez és ez a változat "sz@r")

Vagy túl van ez gondolva?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#22) tjb007


tjb007
nagyúr

(#18) pusszycat & (#19) porterocka & (#20) Gery1987

A Firefoxosra az Androidot még csak-csak, és vice versa is, de hogy a Windows Phone 8.1-et nem barkácsolod rá a büdös életben soha egyikre sem az is biztos.

Hogy mindenkinek tiszta legyen a dolog:
Lesz négy darab Firefoxos modell, négy darab Androidos, és négy darab Windows Phone-os. Nincs szó semmiféle én választom ki és azt rakom rá, meg két/három rendszer van rajta dologról. Ennyiből áll a varászlat.

[ Szerkesztve ]

(#23) #86973952 válasza Gery1987 (#20) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én biztosra veszem, hogy nem fogja tartalmazni a telefon mindegyik OS -t. Tárhely szempontjából ezt érdekesnek tartanám. Főleg, hogy szerintem nem magasabb szegmensbe gyártják, az ehhez passzoló belső memóriával. Meg kicsit megnövekedne a user error lehetősége...

tjb007:
Ez is igaz.

[ Szerkesztve ]

(#24) batai15 válasza Gery1987 (#20) üzenetére


batai15
félisten

Nekem is. Wp miatt csak qualcomm lehet. Ez viszont árat felveti ill 3 ost kell optimalizálni. Van egy olyan érzésem hogy sokat akar majd a szarka..

(#25) ALBY


ALBY
senior tag

Az ötlet dícséretes, kiváncsi vagyok mi lesz belőle.
Tuti 3 önálló variáns lesz, nem úgy hogy átfrissíted hetente amire akarod.
Meg amúgy minek is. el kell előre dönteni mit akar az ember.

Nagyobb kínálat és csak egy féle hardware-t kell gyártani. Ez korrekt irány.

(A káván, meg úgy az egész kuckóján azért dolgozni kéne.)

Nem szokás manapság választási lehetőségekkel traktárni a vásárlókat... (sajnos)

De megnézném hogy mikor az egyszeri embör bemegy a T-vodanor boltba hogy kéne neki telefon és elérekják a 3 egyforma windows-os, droidos, tűzrókás masinát akkor mi lesz, mit mond neki vagy mit kérdez az eladó, mit válaszol egy laikus? :F

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#26) Csapoati válasza batai15 (#17) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem, ennek az a húzóereje, hogy ha kinéztél egy kijelzőméretet, akkor nincs megkötve a kezed a választáskor, hogy ez csak Droiddal, az csak FFOS-sal, amaz meg WP-vel érhető el.

Meg vajon mekkora tárhely kell egy 2 vagy 3 OS-t futtatni tudó telefonba? Az alkalmazásokra is gondolj.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#27) pusszycat válasza Csapoati (#26) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

.

@Alby : "mit mond neki vagy mit kérdez az eladó" - ugye az Android-os-t addjam... :D

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#28) Kiss Tamás


Kiss Tamás
csendes tag

Az se véletlen, hogy a pixi nevet alkalmazza az alcatel, ami ugyebár a palm pixi telefonból jön. Ez lehet az első szele, annak, hogy az alcatel megvásrolta a HP-tól a palm védjegyeit.

(#29) helixP válasza tjb007 (#22) üzenetére


helixP
nagyúr

Simán lehet, hogy ilyen szintű hülyítésről van szó, elég jó marketing lenne, mert már mindenki erről beszél :)

pusszycat: Ha van dual, mért ne lehetne trial? Kicsit nagyobb belső tárhellyel.

[ Szerkesztve ]

(#30) #86973952 válasza ALBY (#25) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azt én is megnézném, amikor a laikus vásárló mondjuk kíváncsiságból rókásat vesz, aztán rájön, hogy ez számára nem az igazi.

Gondolom a szervizben majd adott lesz a lehetőség, aminek szinte senki nem fog örülni. Illetve csak a vásárló, a 2-4 hetes átfutási időtől eltekintve, ami nem kevés...

(#31) janos68 válasza tjb007 (#16) üzenetére


janos68
aktív tag

Ennyi erővel a Windows-t is nyugodtan szedhetted volna vastagbetűvel.

(#32) persil válasza tjb007 (#16) üzenetére


persil
nagyúr

Tenyleg azok, csak az alca nem kinai gyarto:D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#33) batai15 válasza tjb007 (#16) üzenetére


batai15
félisten

Ez a másik. Otthoni körülmények közt nem hiszem hogy cserélhető lesz, mert nem tudnak olyan egyszerű progit írni a laikusoknak sok brickelt telot meg nem akarnak. XD
Szvsz 3 féle rendszerrel kerül forgalomba. Bár a tűz rókát nem értem miért nem hagyják ki a buliból

[ Szerkesztve ]

(#34) saelin válasza batai15 (#33) üzenetére


saelin
veterán

Rókát én sem mernék venni. Okostelefonnak kevés, butatelefonnak drága.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#35) Döglött Róka válasza batai15 (#24) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hogyan optimalizalsz OS-t?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#36) macskea


macskea
őstag

Se webOS, se qwerty? Hát milyen Pixi ez?! ;]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#37) tjb007 válasza helixP (#29) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem csak lehet, hanem pontosan erről van szó, csak direkt ilyen ködösen van megfogalmazva, tálalva az egész történet, hogy lehessen "csámcsogni" rajta.

„The OneTouch PIXI 3 can run Android, Windows Phone, or Firefox OS. Alcatel is remaining quiet at the moment in regards to how one phone can run different operating systems, but it told Pocket-lint that consumers won't have to deal with the technical hurdle of switching between operating systems. It seems Alcatel's carrier partners will pre-load the phone with one of the three operating systems, depending on your preference.

Consumers won't be able to run all three operating systems at once nor will they be able to switch to a different operating system at a later time. They can only pick one operating system, for forever. It seems like Alcatel wants to reach the most amount of consumers just by making its new smartphone capable of running many different operating systems. It's a cost effective strategy for the company.”

Egy ilyen triple-bootos telefonba meg legalább/minimum 16GB kéne, hogy használható legyen, de még ez is kevés lenne.

(#31) janos68

Miért is? Mert az harmadik legnagyobb piaci részesedéssel rendelkező OS ? :U [link], [link], [link], [link]

(#32) persil

Már legalább tíz éve az. Jó reggelt! ;]
Nem keverendő az Alcatel-Lucent

(#38) batai15 válasza Döglött Róka (#35) üzenetére


batai15
félisten

Én? Sehogy. Nem vagyok fejlesztő.

(#39) batai15 válasza saelin (#34) üzenetére


batai15
félisten

Láttam már ilyen telefont. Sebesség kb android 2.xx.
Soha nem kellene.

(#40) persil válasza tjb007 (#37) üzenetére


persil
nagyúr

Elbaszni is tudni kell :D
Kosz a felhomalyositast x)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41) Döglött Róka válasza batai15 (#38) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Imadom amikor vaktaban dobaloznak ezzel a szoval:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#42) janos68 válasza tjb007 (#37) üzenetére


janos68
aktív tag

Igaz, ő a harmadik, de a "nagyság", ezzel a 3%-al elég relatív. :)

(#43) batai15 válasza Döglött Róka (#41) üzenetére


batai15
félisten

Pedig így van . Attól hogy rateszel egy romot a telefonra attól még nem lesz gyors bug mentes stb.

(#44) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ötletes, majd kiderül életképes-e.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45) tjb007 válasza janos68 (#42) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Firefox nem mérhető részesedéséhez képest még soknak is mondaható. :)

(#46) azopi74 válasza tjb007 (#37) üzenetére


azopi74
addikt

A FirefoxOS pedig a harmadik legnagyobb third party gyártók által licenszelhető mobil OS az Android és a Windows után ;-)

(#47) tjb007


tjb007
nagyúr

(#48) Mr.Silkó válasza tjb007 (#47) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A firefoxosnak van egy erős ájfonos utánérzése. :)

[ Szerkesztve ]

(#49) Döglött Róka válasza batai15 (#43) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#50) azopi74 válasza batai15 (#43) üzenetére


azopi74
addikt

Hát igen, a megfelelő minőségű drivereket is meg kell ír(at)ni, (vagy olyan hardverelemekből kell válogatni, amelyiknek a szállítója erről garantáltan gondoskodik), aztán folyamatosan frissíteni is kell a firmware-t, ahogy frissül az OS, de ezt nem optimalizálásnak hívják, hanem minimálisan elvárható, tisztességes terméktámogatásnak :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.