Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Szerintem nem túl előnyös ezekre a VGA-kra csak egyfajta kimenetet tenni, mégha azok mérnöki / tervezői kártyák is. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

OFF: Hardverek akár valentin napra is? Valentin nap hogyan kapcsolódik az IT-hoz? Ebből az alkalomból inkább kikapcsolom a gépet és egy teljes napon keresztül minőségi időt töltök el a párommal. A konzum kultúra "boldogságának" a forrása: vásárlás?! :O

ON: A belépő szintű kb. 90e HUF lapikra kíváncsi vagyok, hogy milyen felhasználói élményt nyújtanak. Várható esetleg egy ilyen teszt, vagy kilátástalan? :R

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#3) xilurux


xilurux
tag

Nekem P2000 quadrom van de szepen mukodik bár jatekal nem is próbáltam majd lehet egyszer . es mondok vélemenyt .

(#4) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Azért megnézném azokat a nőstényeket, akik többszázezres kütyüket vásárolgatnak hímjeiknek valentin dugó napra...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5) Patice válasza Vikthor (#4) üzenetére


Patice
nagyúr

Fordítva szerinted nem is működhet? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6) Gdi válasza Aprósólyom (#2) üzenetére


Gdi
senior tag

Valentin nap hogyan kapcsolódik az IT-hoz?
A nem túl szerencséseknél eléggé. :D
18+

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#7) Vikthor válasza Patice (#5) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Az a baj, hogy pont hogy fordítva működik, mint ahogy írtam! :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8) #16939776 válasza snecy20 (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha 3 egyforma monitort egymás mellé teszel az egyiket DVI a másikat HDMI a harmadikat DP porton dugod le, mennyire esélye van hogy egyforma minőségű és élességű képet kapj?

A DP/mini DP portról van átalakító bármire, ha mégis így akarnád használni.

[ Szerkesztve ]

(#9) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Egy mérnök milyen távolságról nézi a 27"-os 4K kijelzőt? Biztos olyan válogatáson mennek át, mint a vadászpilóták. :)

(#10) Sub-ZeRo válasza Gdi (#6) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Itt van... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11) Tomi_Sci válasza snecy20 (#1) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Szerintem feltételezik, hogy az ilyen kártyákat vállalati környezetben használják, ahol általában a monitorok is azt a piacot célozzák. És a belépő szintű irodai TN förmedvények kivételével az összes ilyenen van DP.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#12) Aprósólyom válasza Gdi (#6) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Lehet találni kapcsolatot, igen: Pl a testi érzékelés ingereit bio-áramok közvetítik utasítások formájában az agy felé. Így már eljutottunk az android vagy bio-robot fogalmáig. :) Nézhetjük ilyen szempontból is, de valószínű a női egyedek nem fogják túl romantikusnak érzékelni a randit egy ilyen téma kapcsán. :DDD Ilyenek hallatán a testi ingerlés valószínű nem fogja kiváltani a kívánt hatást, mert az agyuk úgy fog reagálni a hallotakkra, hogy minden/majdnem minden kellemes testi ingert elutasít, mondván a hallottak nem túl romantikusak... :DD

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#13) fanti


fanti
addikt

Valentin napra egy 350K-s monitort? Hmmmmmm..... nekem max kardvirágra telik :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#14) Gabe2100 válasza Aprósólyom (#2) üzenetére


Gabe2100
csendes tag

Én is szívesen megnéznék egy ilyen belépő szintű laptop tesztet. Notebook csere előtt állok, várom a ryzen-nel szerelt gépeket. Szerintem 2018-ban ez lenne az elfogadható belépő szintű laptop akciósan 120 000 Ft
https://www.notebooksbilliger.de/notebooks/lenovo+v110+15ikb+80th002wge
de Magyarországon nem is kapható.

[ Szerkesztve ]

"Every second, every minute, every hour, every day.... It never ends!!!"

(#15) snecy20 válasza #16939776 (#8) üzenetére


snecy20
veterán

Nade épp ezaz, hogy mennyire gyakori eset a 3 tökegyforma egymás mellé tett monitor? :)
Elég sok helyen még mindig D-Sub / DVI-os a monitor-állomány.
Nálunk a cégnél amúgy vegyes mint a koldus szar, a tervezői-grafikusi gépeken van DVI-on, D-Sub-on, HDMI-n és DisplayPort-on használt monitor is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16) #74018560


#74018560
törölt tag

Valentin napra a hardware én leszek :K
- bocs ezt muszáj volt :D

(#17) TK36


TK36
aktív tag

(#16) REIT: ne légy nagyképű :DDD

"Aki további 12 cm-es, RGB LED-ekkel felszerelt ventilátorokkal akarja javítani a szellőzést, az a Cooler Master MasterFan MF121L RGB légkavarókkal teheti ezt meg" - akkor már a színe is megy a Bálint naphoz/Valentin ünnephez.

"erre a hétre a RivaCase 7890 Borneo jutott, amely egy maximum 16 hüvelykes notebook és egy közepes méretű drón hordozására lett kitalálva" - melynek ára 21550 Ft. Sajna ennél a táskánál sem mutatják belülről, hogy milyen kiképzésű. A "közepes méretű drón" az mekkora lehet?

[ Szerkesztve ]

(#18) Armagedown válasza Gabe2100 (#14) üzenetére


Armagedown
őstag

Itt tudnak segíteni, de a kérdésedre én is tudom a választ, pénzkidobás egy ilyet megvenni, nagyon lassú, kb 10 évevel ezelőtti sebességre képest, ezen az ssd sem javít, mert lassú a processzor

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#19) Gabe2100 válasza Armagedown (#18) üzenetére


Gabe2100
csendes tag

Köszönöm a válaszod.
A linkelt gépben Intel Pentium 4415U (Kaby Lake) processzor van ami 4 szálas, és az SSD-vel is, 10 évvel ezelőtti sebességre lenne csak képes vagy az N3060-ra értetted?

"Every second, every minute, every hour, every day.... It never ends!!!"

(#20) Hg3X


Hg3X
tag

Szerintem ha én bármi ilyet vennék Valentin-napra, akkor elég alaposan ki lennék hajítva :'(

Jeff who??

(#21) Televan74


Televan74
nagyúr

Azt hittem,piros ledes szívecskés ház is lesz,ez így csalódás számomra! ;] :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#22) Hg3X válasza Televan74 (#21) üzenetére


Hg3X
tag

Akarod mondani RGB ledes... 2018 van... ;] ;] :P

Jeff who??

(#23) CoDWaW07 válasza Aprósólyom (#2) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Onnan tudod hogy igazán szeret, ha képes 2-szeres áron is megvenni neked az RX 570-580, GTX 1070-1080-at :P ;]

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#24) winhate


winhate
őstag

"akár Valentin-napra is"

Na ez azért már túlzás !
Ide legalább ne!

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#25) Fryskitt


Fryskitt
addikt

12 TB.... az első vinyóm 6GB-os volt..... :Y

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#26) Televan74 válasza Fryskitt (#25) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem 40MB -os. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27) Alchemist válasza Televan74 (#26) üzenetére


Alchemist
addikt

Atari ST MegaFile 20MB - 30 éve
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#28) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Épp vinyót keresek, de a cikk láttán gondolkodóba estem, hogy megéri-e egy 3TB-os modell.

(#29) anaqer válasza Fryskitt (#25) üzenetére


anaqer
veterán

20... MB. :DDD

(Még a jóféle Seagate ST225 MFM-es tank.)

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#30) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezek az "olcsó" laptopok, a maguk kis 500-as 1000-s merevlemezükkel, számomra elképesztően lassúnak tudnak tűnni, még egy ilyen "bitang erős" cpu mellett is. Főleg úgy egy év használat után. A windows frissítések pedig egyszerűen zseniálisan hatnak a felhasználói élményre.

[ Szerkesztve ]

(#31) anaqer válasza antikomcsi (#30) üzenetére


anaqer
veterán

Célja válogatja. Személyes használatra atom kevés lehet a fél-egy tera, de pl. céges dolgokra bőven sok is lehet - hell, egyelőre halvány fingom sincs, hogy valaha is szükségem lenne a munkához párszár gigánál többre.

Gyors SSD legyen, elég RAM és elég mag legyen... a tároláshoz meg max. rádugsz egy külső merevlemezt, oszt' csá. Minek egy laptoba nagy valagnyi tárhely? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#32) antikomcsi válasza anaqer (#31) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

A hangsúly nem a tárhely méretén van, a maguk kis merevlemeze nem a hdd-n tárolható adatmennyiségre vonatkozik, hanem, hogy lassú 5400 fordulatos bóvlikkal vannak szerelve, ami borzalmassá teszi a felhasználást.

Értsd, mint mikor azt mondom, hogy az én kis fiacskám. Pedig már majd egy fejjel magasabb nálam.

(#33) Scholes9 válasza antikomcsi (#30) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Van itthon ilyen mutternak. Katasztrófa. Fel is akasztanám magam, ha ilyet kellene használnom minden nap. Az ellenségeimnek se ajánlanék ilyen gépeket...:(

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#34) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

hardver ajánlat valentin napra...

a cm mastercase sorozathoz árul valaki itthon vinyó tartó keretet?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) ceia


ceia
őstag

Aki hdd-t akar venni, most vegye. Úgy tűnik, mélyponton vannak az árak. Volt már ilyen, aztán meg jól felvitték, majd kitalálnak most is valami okot rá. Nem hiszem, hogy így marad sokáig, pláne hogy még lejjebb menjen. 3TB @19k-ért best buy. Én még 32k-ért vettem a 2TB WD Redet. Az 1TB WD Blue sem rossz 11k-ért, ha valakinek elég. Mérnök monitor, laptop, bla-ba.·.·. Az a ház jó lenne bárszekrénynek. A táp tetején jól mutatna egy üveg vodka.

        it's more fun to compute

(#36) Kronos3000 válasza ceia (#35) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Az elmúlt egy hónap alatt az összes régebbi merevlemezem lecseréltem,átmásoltam,aztán eladtam.Így minimális többlet pénzért új minden.Holnap megyek még egy P300-as 3TB-os Toshibáért,és a következő árvízig el leszek látva.

Wasabi...

(#37) Kronos3000 válasza Gabe2100 (#14) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Unokatesóm,intelmeim ellenére vett egy Celeron N3060-al szerelt gépel,mert új meg olcsó.Pár nap múlva hívott,hogy csináljak vele valamit,mert elviselhetetlenül lassú,és akadozik.Nos van egy konyhai kávézás mellé netezős T400-am. Egy szélvész hozzá képest.

Wasabi...

(#38) MikeWazowski válasza antikomcsi (#30) üzenetére


MikeWazowski
addikt

+1

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#39) Astroboy válasza Televan74 (#26) üzenetére


Astroboy
őstag

Fogadni mernék, hogy Maxtor volt...a Patásabb fajtából :DDD

(#40) MrPetya19 válasza ceia (#35) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nagyon gondolkzom én is azon a 3TB-os Toshibán, de valamiért sokkal olcsóbb, mint pl a WD merevlemezek.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#41) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Annyira nem is drága az a 12 terás WD, a 3 terás is 30 rongy, ez 4x akkora árban és kapacitásban, tulképp még luxusfelárat se raktak rá. Ami igazából aggasztó az az hogy csak 1:1 a növekedés ár / tb fronton, hiába készítenek nagyobb vinyót, az nem nyomja lejjebb a régiek árát, csak beáll fölé. Ezért mindenki inkább törölget, megtanul rendet rakni a vinyóin, mintsem újat vegyen ha megtelik a régi.

(#42) MineFox54


MineFox54
őstag

Tetszik ez a CM Masterbox széria... Kár, hogy notin vagyok :/

(#43) CM Hungary válasza bambano (#34) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!

Nem, csak CM Webshop. [link]

Üdv,
CM

(#44) anaqer válasza antikomcsi (#32) üzenetére


anaqer
veterán

Akkor miért a tárkapacitással próbáltad azonosítani őket, nem pedig a fordulatszámmal?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#45) antikomcsi válasza anaqer (#44) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Hagyjuk, nem érted.

(#46) anaqer válasza antikomcsi (#45) üzenetére


anaqer
veterán

Nem hát. Általában azért szoktam kérdéseket feltenni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47) antikomcsi válasza anaqer (#46) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezek a gépek konkrétan ilyen merevlemezekkel vannak szerelve. Most konkrétan ezekről beszélünk. Az esetek 99 százalékában 500-as 1000-es merevlemezek ezek. A kis 500/1000 merevlemez nem a tárhelyre vonatkozik. A merevlemez a "kis". A kis aranyos merevlemezünk, a drága jó kis rendszerlassító. Ha éppen 20 Terásak lennének, akkor azt írtam volna a kis 20 Terás lemezekkel.

De szerintem kár ezen rágódni, nem értetted meg, amit írtam, van ez így, engedd el.

(#48) anaqer válasza antikomcsi (#47) üzenetére


anaqer
veterán

Aztán hogy mivel vannak gyárilag szerelve, azt ki nem szarja le...? :F 1GB 7200 kemény 15 rugó, gyors és tartós mint a szar (csak három van belőle jópár éve), negyed óra kicserélni a gyári hulladékot valami használhatóra... de engedjük el, mert azt mondod. OK.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#49) winhate válasza ceia (#35) üzenetére


winhate
őstag

Hoppa ezt meg kell nezni mondjuk a 3tb mar nem jatekos.
Esetleg meg 2tb.

Arukereson sehol sincs akčné.
"Aki hdd-t akar venni, most vegye. Úgy tűnik, mélyponton vannak az árak."
Hol lattad ?

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.