Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) Kolondrum válasza parandroid (#39) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én akkuról működve (lásd adatlapot) olyan 44W-os merülést produkálok egy vegas kódolással, de ha ilyenkor pl nem töltök, mert letilt a töltés és minden kraft a CPU-felé megy. Plafon 130W-ot is kér a töltőtől, mértem. Eleve amint töltőn van a gép elengedi a lovakat és nem 26x100-al hanem 33-36x100-al megy a CPU. Igazából úgy van belőve, hogy tök mind1 akku vagy háló mert 2600MHz a határ, lekorlátoztam a hálózati max frekvenciát. A 3GHz-t hűteni is kell és csak kisebb kiugrásokat tudok tartós loadot már nem, pedig kivan egészítve a hűtése. 2600MHz-vel is igen fürgén történnek a dolgok pl vegas, audition alatt.
Néztem a gépem I5-3340M-el meg ezzel I7-3720QM-el, sok van a családban és más dimenzióban dolgozik az enyém a QM-es CPU miatt, cserébe sokat is eszik. Van vagy 6 akkum ami nekem olyan 23 órára elég, az I5-nek meg nem túlzok 2 napra.
Tehát az U-s cpu lehet, hogy jó, de írhatnak mellé I9876-at is, az attól még virsli marad. Ja és nálam nincs throttling, nem ismeri a gép. :D Csak győzzem hűteni.
Sőt hogy mondjam még vmit. Ebben a 3. gen körökben az I7-3520M és az I7-3720QM között nem csak pozitív irányú javulás van a QM oldalára, hanem negatívban is. A QM idle kevesebbet kér mint a "mű" I7-3520M. Érdekes. Jobban használja fel a villanyt amit kap.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.