Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

HP Spectre 13... Gyönyör példány :)

Kár, hogy olyan kevés csatlakozó van rajta, és asztali használathoz muszáj venni egy port replikátort...

Egyébként a linken i5-ös proci van benne, míg a cikkben i7-es szerepel :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) Joker88


Joker88
őstag

Egy " L " betű kimaradt a címből..
"hardverek a téi hidegben " .

:R

In loving memory of Garrett Lockhart

(#3) UnknownNoob


UnknownNoob
tag

Ez a Strix Z270F nem is rossz és az ára is rendben van. Kár, hogy a 7700K nem ér annyit amennyiért adják.

(#4) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A Lenovo Yoga erősebb hardverrel izgalmasabb lenne. Asszonynak vennék is egyet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5) #Chris válasza Fecogame (#1) üzenetére


#Chris
tag

Meg kár, hogy 500K-s gép hajlik, ha a sarkánál megfogod...

[ Szerkesztve ]

(#6) Killer01


Killer01
őstag

Monitorok nem is rosszak, csak ehhez a felbontáshoz -szerintem- 27-es átmérő dukál. Milyen WQHD és UHD monitorok vannak még amik tudják a g-sync-et??

(#7) DarkByte


DarkByte
addikt

Normális alaplapokat már kapni sem lehet, amelyek nem úgy néznek ki mint egy Transformers? :F

(#8) #19617792 válasza DarkByte (#7) üzenetére


#19617792
törölt tag

Gamer™
belépő-szintű alaplapok valószínű kevesebb csicsával fognak rendelkezni (pl. H210 vagy B250 ha lesz ilyesmi)

(#9) F34R válasza #19617792 (#8) üzenetére


F34R
nagyúr

b250 vam pl gigabyte ami nem csicsas.

(#10) Astroboy válasza DarkByte (#7) üzenetére


Astroboy
őstag

Ne is mondd, ezek frankón azt hiszik, hogy minden felsőbb kategóriás lapnak ami tud is valamit világítania kell. :(
Hogy a szivárványos unikornis venné már f@szára ezeket a ratyi koreai dizájnereket. Azt.

(#11) tal-garius válasza Astroboy (#10) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Pont ezt akartam én is írni. Minek kell rá világítás? Attól lesz gamer? Ára is 15-20ezer forinttal több gamersége miatt :(

(#12) #19617792 válasza tal-garius (#11) üzenetére


#19617792
törölt tag

Azért kell rá világítás, mert van rá piaci igény, megveszik még indokolatlan felár ellenére is. A sok birka megveszi így is, mert GÉÉÉMER.
A gyártónak van esze, hogy reagál az igényre, ha ez kell, akkor ezt gyártja.

Mutatós ugyan a ROG Strix Z270 Gaming lapon a VRM rész feletti borda és rajta burkolat, csak éppen értelmetlen. Hiába van a fedlap alatt nagy méretű borda, jókora felülettel, a fedlap miatt nem tud rendesen szellőzni, ami nem lenne hátrányos főleg, hogy hiper-mega-tuningra szánják ezeket és akkor bizony melegszenek a dolgok...

[ Szerkesztve ]

(#13) Mercutio_ válasza #19617792 (#12) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én a zenbook-ot is megnézném garanciaiidő után meddig bírja, ha kiskorú Steve Blood rendszeresen meghajtja benne a gtx960m-et :U főleg ha ezt ágyban fekve tolja chips-kóla/sör kombo mellett:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14) urban racer


urban racer
senior tag

Az NZXT S340 razer nem valami újdonság, de jó cucc!

Viszont a leírás rossz: Nem jár hozzá világítós venti, az előlapon egyáltalán nincsen venti: 2 db jár hozzá-1 felül 1 hátul(mind a 2 120mm-es). További különlegessége-ami megkülönbözteti a mezei s340től- a sötétített plexi oldallap, ami irtó vagánnyá teszi ;]

Egyébként Európában jogi okok miatt Special edition a neve, mindenhol máshol meg Razer Edition. De a 2 között nincs semmi különbség.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#15) Timer válasza Astroboy (#10) üzenetére


Timer
veterán

"Hogy a szivárványos unikornis venné már f@szára ezeket a ratyi koreai dizájnereket. Azt."

Felröhögtem! :C

(#16) Dexar007 válasza #Chris (#5) üzenetére


Dexar007
veterán

'oszt minek fognad meg a sarkanal? Fel se tudod ugy emelni..

Give me your cum,bull!

(#17) parandroid válasza #Chris (#5) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hát, én ezt a Spectre360-at itt előttem akármelyik sarkánál fogva emelgetem, csak nem akar hajlani, pedig már egy éve nyúzom.

A portok száma sem gáz rajta szerintem (az új verzión nem tudom, mit spóroltak még le, a legnagyobb hibájának a pöcökegér hiányát tudom felróni (bár az érintőképernyő miatt ebbe még belementem), illetve a dokkolócsatlakozó meg nem létét. Utóbbi valamilyen szinten érthető, a dizájnnal elég nehéz lehetett volna összehozni, viszont ez tényleg hiányzik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#18) sayid76


sayid76
csendes tag

a CD\DVD írók (5,25" külső hely)már nem opcionálisak az "új" házakhoz ? :F mintha nem is lenne már rá szükség...

(#19) deja vu válasza sayid76 (#18) üzenetére


deja vu
addikt

Azért akadnak még bőven olyan házak.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#20) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

1600W-os táp,133amper 12v-on,hirtelen nem is tudom mihez kellene.Valami nagyobb fogyasztású quad-vga rendszer? +1 kazán cpu+10hdd+akármi,akkor is.... :F

Wasabi...

(#21) F34R válasza Kronos3000 (#20) üzenetére


F34R
nagyúr

coin miner.

(#22) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Létezik egyáltalán 24 colos, ips paneles, full HD felbontású, G-synces monitor?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Látom a jóga hájp elérte a notebook szegmenst is... :DDD

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#24) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nagyon szórják az U-s intel CPU-kat. Azért U, mert UUUU de gáz.

(#25) DithenS válasza Kolondrum (#24) üzenetére


DithenS
senior tag

Az tényleg kaki.Legalább lépnének előre vele...Mondjun egy 20W-os 4 magosok lennének akkor már jó lenne.De mai napig 2 magos egy i7es is...

(#26) Geller72


Geller72
veterán

Csak én érzem azt, hoyg az AMD-s notik valahogy kimaradtak? négy magos AMD-s gépek vannak bőven 100k alatt. SSD-vel ezek rommá verik a nagyobb gépeket is. Mondom ezt úgy, hogy egy i5-ös Dell Latitude-om van.. :U

(#27) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ha valamikor, akkor pont most nem érdemes Z270-es lapot meg új Intel procit venni. Valószínűleg 1 hónapon belül itt a Ryzen, ami lehet hogy hatalmas fail lesz, de az is lehet hogy átrendezi a teljes piacot. Mindenképpen érdemes megvárni a történet végét.

(#28) Dhampir válasza Geller72 (#26) üzenetére


Dhampir
félisten

négy magos AMD-s gépek vannak bőven 100k alatt

Hol lelhetőek fel, és pontosan melyekre gondolsz?

(#29) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az az 1.6GHz-es Skylake-es Celeron procis noti vajon hány évet bírna a mai teknolodzsi fejlődése mellett, ha pl. átlagos, alap dolgokra lenne használva? :F Mert a 2011-ben vett 2.1GHz-es Pentium DC-s procis noti-m már egy 1080p-s YT videót sem bír el (pedig annak idején direkt ügyletem rá, hogy Cerka helyett inkább Penta legyen...).

(#30) ttamas


ttamas
tag

nem aktualis

[ Szerkesztve ]

(#31) jedis válasza Dhampir (#28) üzenetére


jedis
senior tag

Például egy ACER Aspire ES1-521 NX.G2KEU.017

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#32) jedis válasza Dhampir (#28) üzenetére


jedis
senior tag

Vagy egy ilyen : https://ipon.hu/webshop/product/lenovo_z50_75_80ec00h9hv_fekete__/1348078 . Nézd csak a kijelző felbontást !!!!!! :D Ennyiért több mint baráti, és még krájziszhármazni is lehet vele !!!! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#33) Mercutio_ válasza jedis (#32) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ilyen procit miért nem bírták 13,3"-os notiban kihozni? :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34) Scholes9 válasza jedis (#32) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Komoly :C :Y :DD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#35) Feri1977


Feri1977
senior tag

istenem..havonta jön ki a sok új szar, követhetetlen már annyi minden van

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#36) parandroid válasza Kolondrum (#24) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk, hogy mire nem elég egy bármilyen u-s ixxxx-es proci, azt nem tudom (persze azon kívül, hogy videóvágás közben, adatbázisújrarendezéssel a háttérben, a képszerkesztések szünetében, amíg lefut egy-két 3D-s tervezőprogram renderelése, addig kicsit Overwatchozni 4k felbontásban), de hogy cserébe 8 óra körül elmegy egy normális gép akkuról, az szerintem sokszor fontosabb kérdés lehet. Akinél meg a procierő fontosabb, az akkus üzemidő meg kevésbé, az vesz egy (akár mobil) munkaállomást.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37) Kolondrum válasza parandroid (#36) üzenetére


Kolondrum
félisten

Való igaz, 23 órányi akkuval nem nagyon érdekel a TDP jelenleg, de az U-s csodák nagyon gyérek egyes körökben.

(#38) Button


Button
aktív tag

Mikor fogy már el végérvényesen a 920M a raktárakból? :(((

(#39) parandroid válasza Kolondrum (#37) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább a leszabályzott teljesítménnyel lesz ott gond, ami eleve komprmoisszumos. Töltőről, performance-ra állítva, én nemigen veszek észre különbséget a 2. generációs asztali i5-ös gépemhez képest. Sőt...

Inkább a Core M, amivel gondok adódnak teljesítményügyileg, ott is inkább az energiatakarékossági funkciók miatt, azt már én sem mertem bevállalni. Amúgy sem lett túl népszerű, bár ebben nyilván a nem túl felhasználóbarát ár/teljesítmény aránya is közrejátszott (nem volt annyival olcsóbb, mint amennyivel gyengébb).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40) Geller72 válasza jedis (#31) üzenetére


Geller72
veterán

Pontosan. A lányomnak is ilyet vettem. Beletoltam egy itthon elfekvő SSD-t és hasít is.

(#41) Kolondrum válasza parandroid (#39) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én akkuról működve (lásd adatlapot) olyan 44W-os merülést produkálok egy vegas kódolással, de ha ilyenkor pl nem töltök, mert letilt a töltés és minden kraft a CPU-felé megy. Plafon 130W-ot is kér a töltőtől, mértem. Eleve amint töltőn van a gép elengedi a lovakat és nem 26x100-al hanem 33-36x100-al megy a CPU. Igazából úgy van belőve, hogy tök mind1 akku vagy háló mert 2600MHz a határ, lekorlátoztam a hálózati max frekvenciát. A 3GHz-t hűteni is kell és csak kisebb kiugrásokat tudok tartós loadot már nem, pedig kivan egészítve a hűtése. 2600MHz-vel is igen fürgén történnek a dolgok pl vegas, audition alatt.
Néztem a gépem I5-3340M-el meg ezzel I7-3720QM-el, sok van a családban és más dimenzióban dolgozik az enyém a QM-es CPU miatt, cserébe sokat is eszik. Van vagy 6 akkum ami nekem olyan 23 órára elég, az I5-nek meg nem túlzok 2 napra.
Tehát az U-s cpu lehet, hogy jó, de írhatnak mellé I9876-at is, az attól még virsli marad. Ja és nálam nincs throttling, nem ismeri a gép. :D Csak győzzem hűteni.
Sőt hogy mondjam még vmit. Ebben a 3. gen körökben az I7-3520M és az I7-3720QM között nem csak pozitív irányú javulás van a QM oldalára, hanem negatívban is. A QM idle kevesebbet kér mint a "mű" I7-3520M. Érdekes. Jobban használja fel a villanyt amit kap.

[ Szerkesztve ]

(#42) Picco


Picco
addikt

50k kulonbseg gsync vs freesync az finoman szolva is eros :Y

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#43) Scholes9 válasza Picco (#42) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Igen sajnos :(

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#44) Picco válasza Scholes9 (#43) üzenetére


Picco
addikt

43% testverek kozott is sok csak azert hogy Nvidiaval is mukodjon.
adja isten hogy az ujabb szerias AMD kartya meglepje Nvidiat kicsit, jobban megindulnanak a FS monitor eladasok es aki egyszer olyat vesz az marad is jopar evig.
pfejj, sz*rhazi banda.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#45) Scholes9 válasza Picco (#44) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nagyon jót tenne mindenkinek, ha az AMD összekapná magát :K

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#46) Picco válasza Scholes9 (#45) üzenetére


Picco
addikt

Processzor fronton sem artana mert ami most megy az gyalazat. Azt neztem hogy az elmult evben a reszvenyek erteke jo sokat nott, ces utan esett is egy adagot, a semmi bemutatasanak hatasara.

Pfff, nvidia elmult egy eve uberdurva.

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#47) rudi válasza Picco (#46) üzenetére


rudi
nagyúr

Az AMD-t lassan már csak a játékkonzol dílek tartják a víz fölött. Anno CPU fronton akkor indult be a mélyrepülés, amikor a Core i szériának már csak a derekáig tudtak felérni. Most ugyanez a helyzet a Pascal vs GCN4 esetében, plusz a notebook vonalon fontos teljesítmény/fogyasztásban végképp lemaradtak a Radeonok. Innen szép munka lesz felállni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) Geller72 válasza rudi (#47) üzenetére


Geller72
veterán

De vajon fel akarnak e nőni ehhez, vagy megelégszenek azzal, hogy eladnak pár millió vga-t, cpu-t a sonynak, ms-nek, akárkinek? Anyagilag nem biztos, hogy rosszul jártak eddig is. Vajon mennyit szakíthattak a PS4-en, vagy a One-on? :U

(#49) deja vu válasza rudi (#47) üzenetére


deja vu
addikt

Pedig a PH lapcsalád Abu által mindig azt kommunikálja, hogy az Nvidia kártyák milyen fejletlenek, meg hogy csak a Volta lesz olyan tudású mint a GCN4. Mindig bele köt Abu az Nvidia cuccokba.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#50) Picco válasza rudi (#47) üzenetére


Picco
addikt

en abban latom az egyeduli kibuvot hogy GCN-re optimalizal az egesz konzol ipar,elvileg egyre konnyebb ezt athozni PC-re is, ezert egy jol sikerult kartyaval meg siman felallhatnak, de ugyanugy benne van a pakliba h elbuknak. freesync-nek is lehetnek hosszutavu hatasai.
processzor iparban meg ketsegbeejtobb a helyzetuk szerintem, sohasem lesz akkora befolyasuk az iparra mint az intel-nek. nem mernem megtippelni hol leszunk 10 ev mulva, de remelem nem csak 25-30% elorebb a mostanihoz kepest, kb annnyit fejlodott a teljesitmeny az elmult 10 ev alatt szerintem.

(#49) deja vu a ford gt40 technologiaja seholsem volt a ferrarihoz kepest a 60-as evekben, de ok 4000ccm helyett 7000ccm-es motort csinaltak es sikerult felmosni F-el a padlot. most lattam rola egy dokumentum filmet. igaz fele "bujtatott" marketing volt, de meg igy is erdekes volt nezni.

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.