Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Jobb proci és több memória kellene nem hangasszisztens... :U Igen, még ha filléres mobilokról beszélünk akkor is.

(#2) aelod válasza atike (#1) üzenetére


aelod
veterán

Vagy egy normális rendszer ami nem zabálja fel a hardver erőforrásait...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3) Dudikoff


Dudikoff
csendes tag

Hogy függ össze az asszisztens a hardverrel? Nem csak annyit csinál, hogy felveszi a hangot, majd elküldi a felhőbe és a kapott válasz alapján megjelenít valamit a kijelzőn? Bár már sejtem a választ a kérdésemre és valószínűleg helyben fut a speech-to-text és a természetes nyelv feldolgozás is, különben nem lenne szükség a funkcionalitás megvágására.

(#4) Divinity válasza aelod (#2) üzenetére


Divinity
őstag

Épp ezért lett az Android Oreo (Go edition) projekt és hozzá ezek a "kiegészítők".
Na meg persze ott az Android One rendszernek.

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#5) Norb€€€


Norb€€€
aktív tag

Tök jó lenne, ha végre kilehetne választani, hogy az Asszisztens akkor is működjön, amikor magyar a telefon nyelve :W
És nem arra gondolok, hogy maga a hangvezérlés legyen magyar, és magyarul válaszoljon (bár nyilván jó lenne, de hát tudjuk...) csak hogy tudjak hozzá motyogni vezetés közben, anélkül, hogy kompromisszumot kelljen kötnöm az angol menüvel.

(#6) aelod válasza Divinity (#4) üzenetére


aelod
veterán

Eleve felesleges lenne az egész ha a droidot alapból nem erővel kéne hajtani hanem rendesen optimalizálva lenne...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#7) Divinity válasza aelod (#6) üzenetére


Divinity
őstag

Az már a gyártónak a dolga. A Google ennyit tehet. Nem optimalizálhat mindenre. Egyes gyártóknak sikerül optimalizált rendszert alkotni egyeseknek nem. Akinek ez a fontos annak felső kategóriában ott vannak a Pixelek alsóban meg a One készülékek.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#8) Keem1 válasza Norb€€€ (#5) üzenetére


Keem1
addikt

Ki lehet választani. Nálam magyar a rendszer nyelve, mégis működik a hang asszisztens, természetesen angolul.
Akkor ezt kipipálhatjuk? ;)

(#9) Divinity válasza Keem1 (#8) üzenetére


Divinity
őstag

Maga az asszisztens tuti nem működik, csak angol régiókban működik abba se mindebe. :)
Ami nálad van az a sima Google Now. :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#10) Ujfelhasznal válasza Divinity (#9) üzenetére


Ujfelhasznal
tag

Nekem P10-en működik :DD Tudtommal a Now mostmár nem is kell, hogy fent legyen, elég a béta Google App.

Itt van egy videó is, egész jól elmagyarázza, csak van némi akcentusa(nem mintha nekem nem lenne ;] ) :
akcentusos indiai csóka

(#11) Divinity válasza Ujfelhasznal (#10) üzenetére


Divinity
őstag

Gondolom angolon van a rendszer nyelve. :)
És ez volt az alap feltevés.
Nekem is tökéletesen megy S8-on, angol nyelvű rendszerrel. :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#12) #07538176 válasza Ujfelhasznal (#10) üzenetére


#07538176
törölt tag

Nekem nem működik sajnos, biztosan régi az Android verzióm. :(

(#13) gusthy


gusthy
veterán

Van az itt lévők között olyan, aki érti, amit ír, amikor leírja azt a szót, hogy "optimalizálás? :))

(#14) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Az olcsóbb mobilok egyszerű asszisztenseit egyes helyen úgy hívják, hogy: főnök! :D
"Menj dolgozni!!!!" :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15) Ujfelhasznal válasza Divinity (#11) üzenetére


Ujfelhasznal
tag

Angolon van, igen, de a régió az még mindig magyar :) Abból a hozzászólásodból, amire válaszoltam azt vettem le, hogy az Assistant csak néhány angol nyelvű régióban működik, nálunk pedig a Now van.

(#16) Divinity válasza Ujfelhasznal (#15) üzenetére


Divinity
őstag

Igazad van nem voltam egyértelmű! :)
Csak Angol nyelvre állított eszközöknél és még így se minden régióban működik.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#17) #07538176


#07538176
törölt tag

Szerintetek VPN-es app esetleg megoldaná a problémákat, és lehetne használni az asszisztenst?

(#18) Somatom válasza gusthy (#13) üzenetére


Somatom
veterán

Azt hiszem, én értem. Fölösleges terhelés nélkül használjuk ki a hardver képességeit. Pl. a Linux kernel fölött nem használunk virtualizált futtatási környezetet. Vagyis, kukázzuk az Androidot, és natívan Linuxot futtatunk. Természetesen GUI nélkül, terminálból. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.