Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tailor74


tailor74
őstag

Ezt olvasva az fogalmazódik meg bennem, hogy lehet mégsem csak április 1-ei tréfa volt, hogy a samu felvásárolja az amd-t.... Tudom nem illik ezt a céget egy ilyen hírhez bekeverni, de akár egy dörzsölt térnyerési, piaci pozíció erősítő előkészület is lehet ez a samsung részéről.... Vagy nem... :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#2) big-J válasza tailor74 (#1) üzenetére


big-J
őstag

Minden bizonnyal csak idő kérdése.

(#3) arminlok


arminlok
senior tag

Ezek a szabadalmak és egyéni érdekek ugy lelassitják a tudományos fejlödést hogy rossz nézni :S

(#4) Danex válasza arminlok (#3) üzenetére


Danex
addikt

Ha egyszer megdolgoznak érte akkor arassák is le a babérokat velük. Valaki költi a sok-sok pénzt a fejlesztésre stb, majd ha kész mindenkié ingyen?! :U :N

(#5) derive


derive
senior tag

Altalaban nem jon be nekem az Nvdia patenttrollkodasa, de amit a Samu muvel veluk az egyszeruen sunyi, aljas modszer...

(#6) vicze


vicze
félisten

Az hogy jövőre több szabadalom is elévül mennyiben befolyásolja a per kimenetelét? Tehát az elévülök kiesnek, vagy visszamenőleg még számít?

Esetleges utolsó ütőkártyaként az AMD felvásárlása mennyiben befolyásolná az egészet? (Nyilván olcsóbb kifizetni a büntetést, mint felvásárolni, csak elméleti szinten érdekel. :) )

@derive: Az nyilván valóan, ez már elég elszomorító szint sajnos. De ha az nVidia cselekedete legitim akkor a Samsungé is. Elég nehéz itt erkölcsi határvonalat húzni álszenteskedés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#7) Televan74 válasza Danex (#4) üzenetére


Televan74
nagyúr

Csak nem mindig azé a szabadalom aki esetleg megdolgozott érte.

Más: Meg fognak állapodni,max az nvidia részvényesek kevesebb osztalékot kapnak év végén. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Nvidia chipeket gyárthat a Samsung?

Ha megbüntetik a samsungot, majd 3x szerzi azt vissza. :D

(#9) hugi0 válasza derive (#5) üzenetére


hugi0
őstag

"amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten"

Sajnos ezt az "elvet - hozzaallast" egyre tobb ember valja maganak.
Ha az egyik megtehet olyat ami nem ildomos, megteszi a tobbi is.
- es csak csuszunk, csuszunk, csuszunk lefele, azon a bizonyos lejton.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#10) micafighter válasza arminlok (#3) üzenetére


micafighter
nagyúr

A szabadalmak gyorsitják a fejlödést. Ha a szabadalmak nem védenének, szerinted ki költene fejlesztésre temérdek pénzeket, ha az innovációdat egyböl ellophatja bárki relative ingyen, retorzio nélkül?

(#11) Blindmouse válasza micafighter (#10) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A Coca Cola-n sincsen szabadalom. Hülyék is lennének, el kellene mondani hogy csinálják, bárki lemásolhatná. Ennyi.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

EVGA a zöldek kirakat-márkája. Azt elveszíteni olyan lenne, mintha az AMD veszítené el a Sapphire-t. Aminek nem mellékesen a Zotac az nVidiás "leányvállalata".

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13) micafighter válasza Blindmouse (#11) üzenetére


micafighter
nagyúr

A Coca Cola recepten tudtommal sincs szabadalom, azonban a Coca Cola milyen technológiai innovációt hordoz? :) Mert én arról írtam. Másrészt egy autót például jóval egyszerübb reverse engineering után lemásolni mint egy italt. Harmadrészt a Coca Cola-t is rengetegen másolják, bár igaz hogy teljesen ugyanolyan "másolat" valoszinüleg nincs.

(#14) Zeratul válasza TESCO-Zsömle (#12) üzenetére


Zeratul
addikt

Sapphire és a Zotac a PC Partner cég leányvállalatai.

(#15) Goblin12 válasza TESCO-Zsömle (#12) üzenetére


Goblin12
őstag

Az EVGA mindig is jó karikat csinált, kár lenne ha kinyírná a Samu. A Vicc az az lenne, ha holnap tényleg bejelenti a Samu, hogy bekebelezi az AMD-t és ha az EVGA talpon akar maradni, akkor innentől piros karikat fog gyártani. Mondanám, hogy kék, de az az Intel színe. :U

(#16) TESCO-Zsömle válasza Goblin12 (#15) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Radeon és az újonnan kialakított AMD-féle Gaming imázs túl erős, hogy eldobja a Samu a vöröset...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17) -Skylake- válasza derive (#5) üzenetére


-Skylake-
addikt

Miert is ? Minden ehez kapcsolodo hir alatt jon valaki aki leirja , hogy jajjajj de gci a samsung. De miert is ? Ezt meg senki nemtudta megmagyarazni. Azt pedig ne felejtsuk ! hogy ezt a vidia kezdte nem a samu.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#18) TESCO-Zsömle válasza -Skylake- (#17) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet, hogy az nVidia kezdte a balhét, de a Samu nem közvetlenül az nVidiát támadja, hanem a legkisebb partnereit, akik mit sem tehetnek az egészről, mégis simán beleroppanhatnak a dologba fél év alatt.

Én persze még mindig azt mondom, hogy ezek jogi személyek, így szemernyi sajnálatot sem érdemelnek, mert hasonló helyzetben ugyanezt tenné mindegyik, elvégre ez csak üzlet... De az átlagembernek nehéz elmennie amellett, hogy ő is egy ilyen jogi személytől kapja a fizetését és ha Samu kinyírja ezt a pár céget, azzal sok ember marad munka nélkül...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19) -Skylake- válasza TESCO-Zsömle (#18) üzenetére


-Skylake-
addikt

"mert hasonló helyzetben ugyanezt tenné mindegyik, elvégre ez csak üzlet... "

Ennyi a lenyeg , az egesz cikk + minden hsz osszefoglalhato ebben amit irtal. Pontosan ezt csinalnad Te is , en is , mindenki mas. Epp ezert nem ertem az olyan reakciokat , mint amire feljebb reflektaltam. Ez igy mukodik, konyebb kivegezni a partnereket mint az "anyaceget" , mert az meg semmit sem er majd partnerek nelkul. Problem solved.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#20) pakriksz válasza micafighter (#10) üzenetére


pakriksz
őstag

valakik költenek, és azok szabadalmait ellopja az apple, ingyen, ráadásul még ők perlik be a kitalálót, aki elfelejtette szabadalmaztatni. Szóval semmi értelme.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#21) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ezek a perek leginkább arra valók, hogy bemutassák, mennyire tarthatatlan az amerikai szabadalmi rendszer. De ez az illetékeseknek valahogy nem akar leesni. Vagy lehet, hogy akiknek hatalmában állna változtatni rajta, az kifejezetten ellenérdekelt a változásban?

(#22) Z_A_P válasza ngabor2 (#21) üzenetére


Z_A_P
addikt

Az nvidia bevetelenek egy nagy szelete az inteltol jon, akik evente valami 1 mlrd USD-t (osszeg nem pontos, nincs kedvem utananezni most) fizetnek nekik valami regebbi licensz megallapodas kapcsan.
Namost, ez iden fog kifutni, jovore mar nem lesz ingyen penz.
Az nvidia viszont hozzaszokott ehhez, es most mashonnan akarja (akarta) ezt megkapni. Hat ugy latszik nem fog bejonni, remelem is!

OK

(#23) Whysperer válasza Z_A_P (#22) üzenetére


Whysperer
addikt

Mint fogyasztó Én ezt nem szeretném egyik roppanjon másik roppanjon. Elöző gépem intel + n vvolt aztán vga csere ati. Mostani gépem AMD+ATI.. na most nekem nagyon is jó dolog ,hogy a NV versenyzik az ATI-val ,hogy így olcsóbban jutok hozzá főleg ha várok megjelenés után 1-2 hónapot. Na most CPU piacon már láthatod is ,hogy AMD legerősebb CPU-i 40-50 között intel legerősebb CPU-i 100-350 ezer ft. Most képzeld el ,ha egy FX 8xxx-as ugyan azt tudná mint egy i7 rögtön nem 100 ezer lenne egy i7... szóval ezeket a pereket nem tudom értékelni és nem márka ideológia miatt hanem mert fogyasztó pénztárca gyilkos és fejlődés blokkoló hatásuk miatt.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#24) Z_A_P válasza Whysperer (#23) üzenetére


Z_A_P
addikt

szóval ezeket a pereket nem tudom értékelni

Azt vagod, hogy az nvidia perelt?
Verseny pedig ugy lesz, ha nem "ingyen penzbol" el az egyik versenyzo, a masik meg szenved a piacon.

OK

(#25) Alchemist válasza Danex (#4) üzenetére


Alchemist
addikt

Azért próbáltam elképzelni, hogy a szabadalmaztatott duplakattintás kidolgozásához hány ezer mérnökóra verejtéke tapadhat...
;]

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#26) Whysperer válasza Z_A_P (#24) üzenetére


Whysperer
addikt

Teljesen mindegy,hogy ki perelt. ellenezem... inkább összefognának,de nem mint a óvodába az Én apukám az erősebb. Év vörös párti vagyok és az is maradok,de a véleményem itt tárgytalan.. csak egy vélemény .

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#27) Duree


Duree
veterán

Értelmetlen csatározás,az Nvidia esélytelen.Tönkremennek bele.

duree54

(#28) kakuk.tamas válasza TESCO-Zsömle (#18) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Miért ne lennének a kisebb partnerek hibásak az ügyben?!

Sértettek meg szabadalmat? Még ha az NVIDIA rendelésére is? Valószínűleg igen, mert egyébként jogtalanul miért, és mivel tudná perelni ("kivégezni") a Samu őket? Semmivel.

És hiába rendelésre (ha így volt) sértettek szabadalmat, tudniuk kellett róla. Ergó, hulljanak...

Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy 'Hajrá Samsung!', mert nem.
Csupán azt, amit fentebb is írtak; a szabadalom valakié, méghozzá azé, aki megdolgozott érte/levédette. Aki jogtalanul használja fel jövedelem szerzés érdekében, büntesék meg. Akárhogy. Így tanulnak mások csak, ha látnak ilyet is.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#29) TESCO-Zsömle válasza kakuk.tamas (#28) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Miért ne lennének a kisebb partnerek hibásak az ügyben?!

Honnét tudná egy értékesítő partner, hogy az általa árusított portéka milyen szabadalmakat sért?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30) vicze válasza TESCO-Zsömle (#29) üzenetére


vicze
félisten

Pont ugyanez az elv igaz lehetne Samsungra, hisz honnan tudja, hogy az ARM vagy Imagination által készített GPU milyen szabadalmat sért? Abba bele se megyek, hogyha Qualcomm SoC-ot használnak végképp semmi közük hozzá.
Tehát a Samsung igazából 1:1-ben ugyan azt csinálta mint az nVidia.

Azt viszont továbbra se értem, hogy hosszútávon hogy gondolta ezt az nVidia mert minden következménnyel tisztában voltak... :F

(#31) TESCO-Zsömle válasza vicze (#30) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tehát a Samsung igazából 1:1-ben ugyan azt csinálta mint az nVidia.

Pont fordítva. Ha a Samu csak ártatlan vásárlója a szabadalomszegő Qualcom-nak, akkor a Zocat-hoz és az EVGA-hoz hasonlatos, akik az nVidia ténykedései véget cummantanak.

A különbség talán csak annyi, hogy a Samu gazdaságilag nagyságrendekkel nagyobb az összes többi érintettnél...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32) kakuk.tamas válasza TESCO-Zsömle (#29) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ez kb olyan, hogy lopott cuccot veszel a boltodba, megb*szhatnak érte, mert nálad van. Nem? De. Kérdés?
TUDNIUK kell(ett volna), vagy utána nézni, hogy mit vesznek át/gyártanak le, és hogy az valamilyen jogszabályt/törvényt sért-e a legkisebb mértékben is.
Felelősek igen, nagyon is.

A szabadalmat úgy kell felfogni, mint egy törvényt. Ha megsérted, büntetés jár.
És ahogy minden törvénykönyben benne van, "A törvény nem tudása nem mentesít annak felelősségre vonása alól."
És szerintem itt pontot lehet(ne) is tenni a téma végére, hogy az NVIDIA partnerei felelősek, bűnösek-e.

Többet nem akarok írni, mert a végén rám fogják, hogy csak hsz-t generálok. :DD

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#33) arminlok válasza micafighter (#10) üzenetére


arminlok
senior tag

Ezzel egyetértek csak a probléma nem az, hogy egy az egybe lemásolnak valamit hanem csak apro részleteket vesznek igénybe és konkrétan ez egy iparággá vált, hogy védessünk le midnen szart és majd jol bepereljük aki felhasználja... Ilyenkor mindig az apple szabadalmai jutnak eszembe akik levédették a képernyözár feloldást... Te sem gondolod hogy ez elöre viszi a fejlödést ugye?

(#34) kakuk.tamas válasza arminlok (#33) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

És van bármi következménye annak, hogy az Apple levédette a képernyőzárat? Lásd az LG kitalálta a Knock Code-ot. Attól, hogy az Apple levédette, a gondolkodás nem állt meg, hogy az adott dolgot hogy lehet megoldani másként. És láss csodát, - véletlenül - még biztonságosabb is lett az LG megoldása. Nincs itt probléma.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#35) derive válasza vicze (#30) üzenetére


derive
senior tag

Mar bocs, de neked gozod sincs az amerikai jogrendrol. A kis cegek betamadasanak nem a per megnyerese a celja, hanem a per elhuzasa. Olyan penzeket kell elkolteniuk a vedekezesre, amibe beleroppannak, egy per tobb millio USDbe is kerulhet, ami a Samunak lofitty, de pl te a ket vesedert sem kapnal annyit. Nagyon nem biztos h a VM sertet szabadalmat (mert pl egy NV kartya tovabbadasaval nem te sertesz), de nekik fog legjobban fajni. Javaslom a Creative vs Aureal per attanulmanyozasat...

Az NVnek nagyon faj, hogy kimaradt a mobil bizniszbol ezert most sertodottsegeben mindenkit perel :) Viszont nem a Samuval kellett volna kezbeni, nagy ontokonrugas lesz, ha megsemmisitik par kulcsszabadalmukat (GPU az NV elott is volt, max nem ugy hivtak).

(#36) vicze válasza derive (#35) üzenetére


vicze
félisten

Ne értelmez bele olyat ami nincs ott. :) Egyértelmű hogy veszít a Samsung(előbb utóbb főleg utóbb), de ugye nekik nagyon nem fog fájni ahogy írod, már csak az a kérdés, hogy az nV-nek mennyire fog, erre próbáltam célozni az utolsó mondattal.
Meg semmiképp se semmisítik, de pl. kimondhatják, hogy esszenciális és nevetséges összegű jogdíjat szabnak ki rá, amit röhögve kifizet mindenki.

(#37) v_peter2012


v_peter2012
csendes tag

Csóri Abu, évek múlva zárják le, de már most mindent megtesz hogy kisebbítse az nv sikerét, ha nyernek.

Egyébként egyedül a a Velocity Micro van perben, a többit Abu tette hozzá, hogy érezzük milyen szar az nvidia-nak.... nevetséges.

Nem ma jött le az nv a fáról, be se adta volna ha nincs igazuk. ;]

A GCN processzor, mégsem professzor? Várja a kisegítő iskola padja, a Maxwell pedig röhög rajta.

(#38) Zeratul válasza v_peter2012 (#37) üzenetére


Zeratul
addikt

Nem mondták neked eleget, hogy nem rollkodoj bele olyanba amihez halvány lila flátuszod sincs?

(#39) v_peter2012 válasza Zeratul (#38) üzenetére


v_peter2012
csendes tag

:N

Te olvastad valahol hogy a velocity micron kívül más nvidia párti cég is perben van? ;)

[ Szerkesztve ]

A GCN processzor, mégsem professzor? Várja a kisegítő iskola padja, a Maxwell pedig röhög rajta.

(#41) mzso válasza arminlok (#3) üzenetére


mzso
veterán

Kínában csinálják jól mert ott az állam tulajdonában van az összes jelentős cég. :)
Ott nem sz@rakodnak ilyenekkel. Ha meg külföldi cégek akarnak nagyon szívózni akkor megszopatják őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.