Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gomez86


Gomez86
őstag

Na ez meg is oldja a "problémát" hogy mennyire kell hajlítottnak lennie a tévének. Ezzel mindenki akkor hajlít hogy a gyujtópont a kanapéja közepe legyen, és máris boldogság van...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#2) Menslee válasza Gomez86 (#1) üzenetére


Menslee
tag

Kérdés hogy mennyire bírja a hajtogatást, no meg hogy árban hogy alakulnak majd a dolgok a már eleve hajlított tévékhez képest...

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#3) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Én ezt egy teljesen értelmetlen dolgoknak tartom. A hajlított tévét még megértem, mert egyedi és tetszhet valakinek, de a hajlítgatható tévé csak erődemonstráció a Samsung részéről. Nincs olyan helyzet, amikor variálni kellene, hogy legyen hajlított vagy sem.

(#4) Menslee válasza Dr. X (#3) üzenetére


Menslee
tag

Létjogosultsága van (szerintem) ahogy azt az első HSZ-ben is megíták már, valóban adódhat helyzet hogy
ha közelebb ülsz le elé akkor más szögben kell meghajlítani a tv-t.
De szerintem már ez a mondat is elég abszurd ahhoz hogy ne lehessen komolyan venni az egészet :DD

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#5) total90 válasza Dr. X (#3) üzenetére


total90
veterán

Ha valaki origamit nez a TV-n es nincs nala papir, praktikus lehet :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) Gomez86 válasza Dr. X (#3) üzenetére


Gomez86
őstag

(#2) Menslee : Én arra gondoltam hogy csak egyszer hajlítod bele a szobába, mivel a bútort sem túlságosan sűrűn mozgatod, így annak sem kell bírnia a mozgatást.... 1-2-3-at meg biztos kibír

(#3) Dr. X: Ez annyival több a sima hajlított tévénél hogy nincs két ugyanakkora szoba így a sajátodhoz tudod igazítani a hajlítás mértékét. Semmivel nem értelmetlenebb mint a sima hajtot TV.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#7) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

"Természetesen a hajlíthatóság korlátozott, így a szó sincs arról, hogy karikává lehetne tekerni a modellt. " fenébe, pedig kezdtem már öülni hogy hátha össze lehet tekerni ugy hogy elférjen egy táskában :( :DDD

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#8) #72042496 válasza Gomez86 (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Semmivel nem értelmetlenebb mint a sima hajtot TV."

És a sima hajlított TV-nek egyébként van értelme? (Eltekintve attól, hogy - szerintem - baromi jól néznek ki.) Papíron van neki, de engem a gyakorlat érdekel - mi a tapasztalat ezekkel kapcsolatban?

(#9) Ratman


Ratman
tag

Alapvetően az egész hajlított képernyő nem több mint parasztvakítás.
Az ember nem úgy néz, hogy egy körívben egyenlő távolságra kell tőle lenni a felületnek.
Az emberi agy azért ennél jóval okosabb, mint hogy problémát jelentsen neki egy sík felület. :))

(#10) Gomez86 válasza #72042496 (#8) üzenetére


Gomez86
őstag

Csak eyefinityvel van tapasztalatam de az kicsit más. Ott nagyon sokat segít a sebességérzetben autózásnál mondjuk hogy a perifériás látásod is "látja" a cuccokat elsuhanni.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#11) bteebi válasza Menslee (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Biztos jóval drágább lesz sajna. Akkor lenne még némi értelme, hogyha webkamera kép, vagy valamilyen szenzor (IR, de akár mikrofon) által eleve jóra görbítené magát a TV a bekapcsolás után. Ez mondjuk olyan szempontból felesleges fícsör lenne, hogy azért jobb esetben az ember nem nagyon változtat a TV nézés távolságán, mert fix helyen van a kanapéja :).
Egyszer már amúgy érdekes lenne megnézni egy ilyen TV-t, mert nem tudom elképzelni, hogy vajon jobb-e. Igazából nem hinném, sőt szerintem inkább ellenszenvet váltana ki (legalább azért, mert nem megszokott) - bár ki tudja. Az lenne amúgy igazán nagy poén, ha a legtöbb ember "kilapítva" használná :DDD.
A kerete amúgy nagyon bénán néz ki.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) ddaydome válasza Ratman (#9) üzenetére


ddaydome
senior tag

Szerintem ez az egész buli arra megy ki, hogy előbb-utóbb mindenhova ilyen hajlékonykijelzős reklámfelületet tudjanak gyártani. Ezekkel a tv-kkel meg minimális pénzt akarnak visszahozni, amíg kifejlesztik ezeket.

Töténet:
CRT (elevele hajlított) > Sík képeresnyős > Plazma,LCD,LED ami szintén sík > hajlított

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#13) DigitXT válasza #72042496 (#8) üzenetére


DigitXT
félisten

Hülyeboltban láttam egy ilyet 55"-ban, UHD... Kicsit tetszett?:Y Az ára nem...
De ha lehet hajtani UHD-ban 60Hz-en számítógépről, idővel* lesz új monitorom.

*: ha nem 800K lesz. (Félreértések elkerülése érdekében: nem hajlítani.:))
Meghajtani. Hallottam valamit, hogy a sima HDMI ehhez kevés, és kell a 2.0?)

(#14) bteebi válasza DigitXT (#13) üzenetére


bteebi
veterán

Igen, a HDMI 1.4 az UHD felbontásnál csak 30 Hz-et bír. Már csak ezért is jobb az ingyenes (=nem licence-díjas) DisplayPort.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) #72042496 válasza Gomez86 (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

A perifériás látómezőt a síkképrenyő is kitöltheti, ha elég széles. Az Eyefinity szerintem is más (nem próbáltam), mert a képarány is eltérő, és a kijelzőhöz is közelebb ülsz amikor játszol.

(#13) DigitXT:

Ahogy fentebb írták, HDMI 2.0 kell hozzá. A TV-ken már van, kérdés, teljes értékű-e. Nem találom a linket, de lényeg hogy a gyártók cigánykodnak a színmélységgel, és hiába az állítólagos HDMI 2.0, az UHD@60 Hz maximum 8 biten támogatott, úgy pedig csúnya lesz a kép.

[ Szerkesztve ]

(#16) DigitXT válasza #72042496 (#15) üzenetére


DigitXT
félisten

"a gyártók cigánykodnak ... maximum 8 biten támogatott"
Fasza... Monitornak "tökéletes". Vissza a középkorba jeligére.:DDD
Ezért mondom, hogy érdemes egy picit még kivárni a vásárlással.

(#17) #72042496 válasza DigitXT (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért az hozzátartozik, hogy nem az összes gyártóra/modellre igaz ez, és a csúnya is inkább idézőjelben értendő. Mintha valamiféle sávosodást magyaráztak volna a külföldi fórumokon. Mindenesetre én várok, amíg kiforrja magát a dolog, és nem kell ilyen és ehhez hasonló aknákat kerülgetni a vásárláskor.

Nekem monitornak kellene majd egy 40" körüi kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#18) DigitXT válasza #72042496 (#17) üzenetére


DigitXT
félisten

Kérdés, mi 8 bit... Monitoroknál 32 bit a "True Color": 16 bit már csak "High Color", és már annál is látszik a különbség fényképeken, a 8 bit meg valami ótvaros fos.:DDD Persze ha színenként (!) 8 bit, akkor az összesen 24, tehát ott tartunk, mint a True Color. (Ott a negyedik, amitől "32" az átlátszóságért felel csak, ha jól tudom.:R)

Nekem monitornak kellene majd egy 40" körüi kijelző.
Nekem 1 éve van egy ilyen. De nem annyira szeretem. Pl. a "pixelmátrixa", meg a vezérlése miatt. Filmre persze tökéletes nekem, "dolgozni" rajta már annyira nem, játszani is picit fura, bár nincs nagy input lag-je. Mondjuk legalább olcsó volt tavaly.

De azelőtt a hajlított 55-ös UHD előtt álldogáltam pár percet! Az nagyon tetszett.:)) Szerk: mondjuk az is igaz, hogy nem "monitornézési távolságban" álltam.

[ Szerkesztve ]

(#19) Duree


Duree
veterán

Sok értelmét nem látom.Mi a francnak kellene egy tévét hajlítgatni?Már az eleve így gyártott tévéket sem szeretem,és nem látom a helyüket.

duree54

(#20) DigitXT válasza Duree (#19) üzenetére


DigitXT
félisten

Világítótoronyba falraszereléshez ideális.:R

(#21) zed1983


zed1983
őstag

Ha azt nézzük, hogy szimplán hajlítható, akkor az LG hajlított OLED TV az első ilyen termék, mert bár annak is lehet hajlítgatni a sarkait, de marad eredeti alakjában hála istennek!!!
De ha azt nézzük, hogy úgy is marad, ahogy hajlítjuk, akkor a SAMU.

Igaz ennek tényleg nem látom értelmét, de a SAMU a jó marketing dumájával ismét tarolhat :W

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#22) Duree válasza DigitXT (#20) üzenetére


Duree
veterán

A francba ,hogy erre nem gondoltam.Igazad van.Ott a pont.

duree54

(#23) #72042496 válasza DigitXT (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sikerült visszakeresni a linket.

Az lemaradt, hogy 40" körüli UHD kijelző kéne. :)

(#24) DigitXT válasza #72042496 (#23) üzenetére


DigitXT
félisten

Elgondolkodtató.:R

(#25) zed1983 válasza DigitXT (#18) üzenetére


zed1983
őstag

Szia!

A 8 bit az színenként értendő "RGB"

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#26) DigitXT válasza zed1983 (#25) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor mihez képest sávosodik? Asszem utána kéne olvasnom
a Chroma subsampling-nek, mert abban lesz a kulcs (4:2:0).:K

(#27) Tidzsimon


Tidzsimon
őstag

Aha, az a pár centi iszonyat sokat számít. A beállítás meg olyan lesz, hogy aki gyorsabb, meg erősebb az ül a gyujtópontba, anya meg a gyerekek, megszívják.szvsz baromság.

[ Szerkesztve ]

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#28) sdfasdc


sdfasdc
csendes tag

ennek és a hajlított monitornak főleg a szimulátorosok örülhetnek

meg az sem lenne roszz, ha kifejlesztenének egy teljesen feltekerhető, könnyű tévét, nagyon praktikus lenne

(#29) TESCO-Zsömle válasza #72042496 (#8) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A hajlított TV-nek főleg akkor van értelme, ha 3D-vel kombinálja az ember. A hatást pedig magad is megtapasztalhatod, ha megnézel egy filmet 3D-ben, majd ugyanezt megteszed IMAX 3D-ben, mert az utóbbi legnagyobb előnye a simával szemben, hogy a vászon ívelt. Nem lövöm le a poént, próbáld ki, lehetőleg egymás után. IMAX mozikban szokott lenni n+1 sima terem is 3D-vel.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30) zed1983 válasza DigitXT (#26) üzenetére


zed1983
őstag

Mire érted a sávosodást?

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.