Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) iMaverick


iMaverick
addikt

Hiszi a piszi... :DDD

szerk: majd ha már látom az első trailer-eket, akkor elhiszem.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Tekintve, hogy a Halo-val legalább egyenértékű, ha nem nagyobb nevek mögé sem állt ilyen kaliberű ember, kétlem, hogy lenne ebből bármi is.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3) FLATRONW válasza Bad Pritt (#2) üzenetére


FLATRONW
őstag

Én is így gondolom. Szerintem nem is érdemel meg egy ilyen nagy rendezőt. Örüljenek ha megkapják Uwe Boll-t.

(#4) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Én évekig könyörögtem az égnek hogy csináljon valaki egy Halo filmet. Aztán miótaolvasom a könyveket, letoltam összes játékot, úgy vagyok vele, hogy NE. Legyen élőszereplős sorozat, websorozat, CGIsorozat, csak film ne.

Nem lehet belegyömöszölni két órábaennyi infót, adatot és történést.

Meg különben is mit filmesítenének meg? A Combat Evolved-et? A Reach bukását?A Reach játékot? Másik könyvet? Akármelyiket is, önmagában nem sok embernek lesz érthető.

Itt van ez a SPielberg féle sorozat. A legutolsó infók szerint canonizált folytatást kapunk, ami nem spin off, valszeg a Halo 5 felvezetése lesz majd. A forward unto dawn után én azt mondom a Halo világa egy több évados sorozatért kiált.

Persze nem mondom azt hogy nem nézném meg moziban a filmet, mert tuti hogy ütne nagy vásznon, de azért egy keserű szájízt éreznék a film után.

uff: oric voltam, halo fanboy

Live-Die-Respawn

(#5) Bad Pritt válasza oriic (#4) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Lehetne, csak ahhoz hozzártéő ember kell, aki tud adaptálni. Mint Peter Jackson, nagy mesélő, szereti és érti a Gyűrűk Urát, ezért jók a filmjei abban az univerzumban.
A baj az, hogy a videojáték még mindig egy olyan média, ami nincs egy szinten a könyvekkel vagy filmekkel. Bérrendezők közepes vagy alacsony költségvetést kapnak olyan címekhez, mint Hitman, Max Payne, Tomb Raider, amikből vacak filmek lesznek (hogy a Doom és BloodRayne szintű borzadalmakról ne is beszéljek).
A Halo fel tudna nőni a sci-fi klasszikusaihoz a nagy vásznon is, de egyszerűen nincs megfelelő crew a tervezet mögött. Nekem még az az ötlet tetszett legjobban, hogy Neill Blomkamp csináljon egy saját szája íze szerint készülő filmet, Peter Jackson felügyelete alatt (referenciája lenne hozzá).
Jelenleg azonban csak buzgón remélem, hogy a kedvenc sorozataim (Halo, Deus Ex, BioShock) el fogják kerülni a filmszínházakat és tévéképernyőket, mert nem tudnak olyan minőséget produkálni a Hollywoodi studiók videojáték alapokból, amilyeneket kéne. Nem látják profitábilisnak.
Ui.: A Forward Unto Dawn vicces kis sorozat volt, de látványban nagyon messze volt attól, amitől Halo a Halo.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#6) oriic válasza Bad Pritt (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Ui.: A Forward Unto Dawn vicces kis sorozat volt, de látványban nagyon messze volt attól, amitől Halo a Halo."

Persze, mert websorozat volt. Sima sorozatként jobb lesz szerintem.

A Landfall meg örök kedvenc marad. A valaha készült legjobb live action Halo videó. :R

Live-Die-Respawn

(#7) Bad Pritt válasza oriic (#6) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A célkorosztály azonban 25 év alatti. Ilyen célközönséghez sajnos soha nem fognak nagyobb költségvetést adni, mint egy Supernatural vagy True Blood. Szomorú, de sajnos ez a tendencia. :(

A Landfall a maga módján zseniális, tipikus Blomkamp, fillérekből összedobott valamit, amitől mégis leesik az állad (mint a District 9)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#8) oriic válasza Bad Pritt (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lehetséges. Ettől függetlenül valszeg nézni fogom sorozatot is.

Live-Die-Respawn

(#9) Bad Pritt válasza oriic (#8) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én is, alap dolog. :K A legjobb az lenne, ha megnyernék Steve Downes-t Master Chief hangjának, a Forward Unto Dawn-ban is az volt a nagy keserűségem, hogy ismeretlen volt számomra John hangja. :U

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#10) iMaverick válasza Bad Pritt (#5) üzenetére


iMaverick
addikt

Most nevess ki, de nekem alapvetően tetszettek a felsorolt filmek! Az meg hogy nem követik hűen az eredeti sztorit? Ezzel annak van/lesz baja, aki echte rajongó. Aki csak kicsit van képben a sztorival, annak nem lesz ilyen problémája. Pl.
- Gyűrűk ura: megnéztem a trilógiát (az Extended is). Tetszett. A kolléganőm olvasta az eredeti könyveket, én nem. A filmek után a kolléganőm panaszkodott, hogy ezt is "kihagyták", meg "nem egészen úgy volt", stb.
- Harry Potter-ek: mindkettőnknek tetszettek, de csak hallgathatom, hogy a könyvben nem így volt, meg nem úgy... :DDD (Természetesen /?/ én a HP könyveket sem olvastam. :B )
- Hitman: annó még az első 1-2 részét megnéztem a játékoknak, de nem tetszettek a "módszerei" a 47-esnek. Mármint ami a játékban voltak. A filmben Timothy Oliphant módszerei már annál inkább. Pl. a késes leszámolás a vasútpályaudvaron. Aranyos volt.
- Max Payne: szerintem teljesen rendben volt. Az első két része a játékoknak a mai napig a kedvenceim, meg is vannak eredetiben. A 3-ik rész nem jött be valahogy. A film az első részre hajaz, persze nem hűen követve a sztorit.
- Tomb Rider: ugyan a játékokat nem toltam nagyon, mert soha nem szerettem a pixelről-pixelre ugrálást és ha nem sikerült, akkor kezdheted elölről. A háttértörténettel azért nagyjából képben vagyok, a filmek nem voltak rosszak. Mondjuk a 2-ik rész kicsit butább lett, mint az 1.. Viszont Angelina telitalálat volt. Szerintem.
- Doom? Most nehogy azzal gyere, hogy nem a pokolba nyitottak portált! Portál is volt benne, meg imp-ek is. Ráadásul egy "hihető" háttérsztorival. A színészek is ültek. A "Szikla" hátán az a "Semper Fi" tetkó az durva volt. Azzal a 3-4 perc FPS nézettel meg pont a rajongóknak próbáltak kedveskedni. Én személy szerint jót mosolyogtam rajta.
- Bloodrayne... Hát ja. Kicsit (nagyon) bugyutára vették a sztorit. Nekem végülis tetszett. Kristanna Locken is illett a szerepbe, a többiről meg nem ő tehet. A folytatásai meg tényleg borzalmasak lettek. :Y

Ha már "borzalmas" adaptációkról van szó: Dungeon Siege... (A király nevében, magyarul) Na az valóban borzalom volt. "Farmer", a neve nincs "paraszt", a király elveszett fia... Huh. Statham bácsi azért előadta magát, de ez a film akkor is borzalmas lett.

Uwe Boll meg egy érdekes figura. Amikor végignéztem a Far Cry filmjét, hát ott is vegyesek voltak az érzéseim...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11) CocooN-z válasza FLATRONW (#3) üzenetére


CocooN-z
őstag

Csak óvatosan az ilyen kijelentésekkel, ki tudja milyen arányban vannak itt Halo rajongók akik M5AC-t fognak és rohannak utánad majd emiatt :D

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#12) oriic válasza CocooN-z (#11) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lol... :DDD

Live-Die-Respawn

(#13) FLATRONW válasza CocooN-z (#11) üzenetére


FLATRONW
őstag

Akkor ezért nézet ilyen csúnyán rám a szomszéd Pistike miközben pisztolyt formáló ujjaival rám mutatott. :D

[ Szerkesztve ]

(#14) iMaverick válasza FLATRONW (#13) üzenetére


iMaverick
addikt

Mindenhol ott vannak! Soha nem tudhatod, hogy a szomszéd kis srác mit fog lépni legközelebb... ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#15) iMaverick válasza iMaverick (#1) üzenetére


iMaverick
addikt

Megint csak pletyka volt... LINK

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.