Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) aginor válasza ASTON117 (#38) üzenetére


aginor
addikt

Igen, szemellenzős vagy, vagy mondhatnám azt is, hogy VR fan (kinek mi tetszik jobban).
Én egyetlen szóval sem mondtam olyat, hogy bárki, bármit is kompromittálna. Nem is tesznek ilyet, én csak azt mondtam, hogy én nem örülök neki, ha kizárólag VR-re jön, és azt, hogy emiatt az egy játék miatt nem fogom magam megszo***ni a VR-el. Amikor elkezdték tolni a VR mantrát, akkor én is nagyon lelkes voltam miatta (bár erősen szkeptikus is), mivel ebben láttam azt a következő mérföldkövet, ami a játékiparnak akkori meglátásom szerint kellett. Fontos mellékzöngéje a dolognak, hogy akkoriban azt ígérték, hogy egy átlagos középkategóriás gép elég hozzá, és hogy 200dodó alatt lesz a szemüveg is. Azóta elég tisztán látjuk, hogy a szemüveg sem ennyibe fáj, és bizony hardverből is inkább a csúcskategória alja a kívánatos. Ehhez hozzájön a kevés értelmes cím és egyéb problémák, ami miatt nálam parkolópályára került a VR, és abban sokaknak igaza van, hogy egyelőre nem váltotta be az ígéreteket, így valóban van némi hasonlóság a 3D és eközött (etekintetben). Szóval, ha a Valve VR címnek fejleszti, lelke rajta, de nézzen szembe sokak nemtetszésével emiatt, valamint azzal, hogy kasszát robbantani nem fognak vele a szűkös felvevőpiac miatt, azt pedig senki ne is gondolja, hogy ettől az egy címtől majd elkezd száguldani a VR szekere, ahhoz ugyanis szerintem ennél több dologra lenne szükség (elérhető árú szemüveg, vállalható követelmények, SOK komoly VR cím, és megfelelő marketing/promóció).

Dyingsoul: "Én leredukálnám a problémát" - hát most nagyon megmondtad a tutit. Nyilván ezek a lehetőségek állnak az emberek előtt, de ez még nem fogja visszatartani őket, hogy sírjanak, vagy bojkottálják a shopot, a címet vagy a kiadót. ;) Ugyanakkor szerintem mindenki szabadon gondolhatja úgy, hogy egy sima 2D-s játékot szeretne, sőt, továbbmegyek, még szabadon le is írhatja, ha kedve tartja.. Te nyilván örülsz neki, hogy VR, mivel szeretnéd a hardvered minél jobban kihasználni, és az biztos, hogy ez a produktum legalább a jó szintet meg fogja ütni (legalábbis a korábbi munkáik alapján).
"Ha nekik ez a játék olyan sokat jelent de nincs pénzük egy VR headsetre, akkor kérdem én, hogy mit csináltak az elmúlt 21 évben, hogy egy olyan dologra amiért minden zsigerük könyörög nincs pénzük?" - ez viszont baromi magas ló, amiről talán nem ártana leszállni. Ha valaki nem akar/tud beruházni VR szettbe és a hozzá tartozó sallangokba, akkor az már nem is lehet igazi rajongója a sorozatnak (én nem vagyok az, de ez a hozzáállás elvi szinten zavar)?! Ilyen böszmeségekett a politikában szoktak mondani, kérlek, ne süllyedjünk le arra a szintre.. :R

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.