Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) w333


w333
félisten

Szerintem ez még elég nagy gyerekcipő ... :U

De ha már ott tartunk hogy akkumulátor és üzemidő, én sokkal nagyobb fantáziát látok a napelemes GG üvegekben, mivel a kijelző a legnagyobb akkufogyasztó, így a kijelzőből kiáramló fény a GG napelemes üvegeken keresztül töltené az akkut, így akár 30-50% is nagyobb lehetne az üzemidő :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#2) ripla


ripla
őstag

a szokásos akkumulátoros hír, amiből semmit nem fogunk látni. -.-

(#3) maximilian4 válasza w333 (#1) üzenetére


maximilian4
addikt

Már volt annyi féle hír csodaakkumulátorokról, hogy eddig fogja bírni, meg olyan technológiával készül és már dolgoznak. De az utóbbi pár évben semmi érdemleges fejlődés nem történt. Szerintem ezt is el lehet könyvelni, hogy szép volt, gratulálunk, védessétek le a pi**ába, de nekünk nem lesz jobb.

Újként akart menni.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#4) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ez most csak egy ötlet, vagy létező fejlesztés?

valami

(#5) kolosanyi válasza maximilian4 (#3) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jaj de rossz megközelítés ez. :N Türelem, mire egy ilyenből kézzelfogható termék lesz... Évek kérdése, mire a kísérleti fázisból tesztüzembe lép, aztán ha minden frankó, akkor már csak a befektetőkre kell várni, mert úgyis ez a döntő. Ha majd nekik érdekükben áll, rögtön lesz belőle megvásárolható dolog, addig meg a jelenlegi technológiát kell eladni. Egyébként sokáig már nem tudják húzni úgy, nem hiszem, hogy pár évnél tovább kell várni ezekre a dolgokra, addig meg rtl lehet lenni egy külső töltővel is. :)

(#6) Teclis1993 válasza w333 (#1) üzenetére


Teclis1993
tag

Nem tudom menyire vagy ott fizikàban de 50-30% kegyetlen túlzàs

(#7) Kovax12 válasza maximilian4 (#3) üzenetére


Kovax12
tag

Mert mindig jön egy nagy olajmágnás asztalterítővel a fején Dubajból és jó pénzért megveszi az összes ilyen nagy találmányt, hogy még véletlenül se terjedjen el, hiszen akkor simán átültetik autókba is és akkor lőttek az olajbiznisznek. :D

[ Szerkesztve ]

Nem írom alá!!! :D

(#8) kolosanyi válasza Kovax12 (#7) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, egy autóban pont mobil akkumulátorra van szükség. :))

(#9) E.Kaufmann válasza w333 (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na meg szerintem az az energia amennyit visszanyerne a saját fényéből kevesebb lenne, mint amennyivel feljebb kell nyomni a háttérvilágítást az elnyelt fény miatt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10) #06658560 válasza Kovax12 (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Persze, már Voltát is az olajbisznisz miatt nem lehetett hagyni kibontakozni, ahogy azóta se senkit...

(#11) E.Kaufmann válasza #06658560 (#10) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ja a lámpaolajbiznisz :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12) Kovax12 válasza kolosanyi (#8) üzenetére


Kovax12
tag

Ha telefonba méretezett akkumulátorban működik az új technológia, akkor szerinted nagyobb méretű akksiba nem tudnák átültetni, ami egy autó motrát is képes lenne meghajtatni?

[ Szerkesztve ]

Nem írom alá!!! :D

(#13) -=ZsocC=- válasza w333 (#1) üzenetére


-=ZsocC=-
tag

Ez komoly? A kijelző fényéhez energia kell.
Ha ebből nyersz energiát az akksihoz akkor elnyelődik a fény = nem látod a kijelzőt.
Plusz nincs 100%os hatékonyságú energia átalakítás.

A napfényből lehet nyerni. Az sokszor süti a képernyőt.

Energiagazdálkodásban a legnagyobb spórolás a külső fényből táplálkozó kijelző a legnyerőbb szerintem. 0% háttérvilágítással ha látható lenne a kijelző mint Pl egy e-ink akkor már elég sok energiát spórolhatna a teló.

javíts ki nyugodtan ha tévedek! :)

(#14) kolosanyi válasza Kovax12 (#12) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azt ugye vágod, hogy egész másképp működik egy autó, mint egy telefon? Vannak jelenleg is teljesen elektromos autók, de egyelőre nagyon drágán lehet csak hozzájutni mindegyikhez, a gazdagok kiváltsága még. Természetesen előbb vagy utóbb jobban el fog terjedni, de önmagában sok értelme nincs, mivel azt az áramot erőművekben fejlesztik, tehát ugyanott vagyunk. Illetve annyi előnye van, hogy ha csak elektromos járművek közlekednének a városokban, sokkal jobb lenne a levegő. Most lehet mondani, hogy jó, de a megújuló energiaforrások blabla, de egyelőre itt az EU-ban még ha az atomenergiát is hozzáadjuk az alternatív energiaforrásokhoz, akkor se érjük el azt a szintet, amit a fosszilis tüzelőanyagokból nyerünk. Egyébként az EU stratégiai célkitűzései közé tartozik ennek a visszaszorítása.

(#15) #09819904 válasza -=ZsocC=- (#13) üzenetére


#09819904
törölt tag

Aha...

(#16) tjb007 válasza Quasi_modo (#4) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egyelőre csak ötlet, amiből később/egyszer/valamikor (vagy esetleg soha) létező dolog fejlesztés válhat.

(#17) Evil Snowman válasza w333 (#1) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ennek az ötletnek kb. annyi értelmét látom, mint egy macska hátára felkötözni egy vajas kenyeret és a népi hiedelmekre alapozva (miszerint a macska mindig a talpára, a vajas kenyér pedig mindig a vajas felére esik), így létrehozzuk az örökmozgót. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) Aryes


Aryes
nagyúr

Egyszer, ha lesz egy valódi, hajlítható telefon, ahhoz 3 kontinens összes gyártója kell majd. A kijelzőt Dél-Korea adja, az akksit a Nokia, az összes többi ötletet meg addigra levédeti az Apple. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) #09819904 válasza Aryes (#18) üzenetére


#09819904
törölt tag

Az LG már meghajlította az akksit! Szóval Őket se hagyd ki!

(#20) kpal


kpal
veterán

Nokia tarsolyában biztos vannak dolgok amik megváltoztatják jövő mobilját :)

(#21) banhammer


banhammer
veterán

Érdekes.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#22) Integrale válasza kolosanyi (#14) üzenetére


Integrale
veterán

Azért az túlzás, hogy ugyan ott vagyunk. Egy villanymotor közel 2x-3x hatékonyabb mint egy belsőégésű, kicsit leegyszerűsítve 2-3 villanyautó szennyez annyit mint egy belsőégésű motorral hajtott.
(ez persze függ az erőmű, a hálózat és a töltés hatásfokától/hatékonyságától is).
Ehhez jön még a kisebb hő és zajtermelés illetve amit írtál is, hogy a városoktól távol történik a légszennyezés.

"Bad reklám is reklám too"

(#23) Aryes válasza #09819904 (#19) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem a'.

(#24) blade zte


blade zte
őstag

Kommunista kínában akksi tölt téged(6000mah):

:DDD

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#25) macskea válasza E.Kaufmann (#9) üzenetére


macskea
őstag

Ugye csak viccelődsz, és egy percig nem gondolod, hogy erről lenne szó. :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#26) Paul119 válasza Integrale (#22) üzenetére


Paul119
addikt

Azért tedd a szívedre a kezed..te is egy priuszt választanál egy m3 e92 helyett ;]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#27) Giovan! válasza Evil Snowman (#17) üzenetére


Giovan!
addikt

Kegyetlen :D ;D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#28) Integrale válasza Paul119 (#26) üzenetére


Integrale
veterán

A Prius sem jo, mert kell bele benzin! :P

Amig van koolaj es penzem tankolni addig nincs az az isten, hogy elektromosba uljek.

"Bad reklám is reklám too"

(#29) E.Kaufmann válasza macskea (#25) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem viccelődök, csak tényt állapítottam meg, mint az utánnam jövő néhány kolléga, hogy max a napfényt érdemes megcsapolni, a kijelző fényét nem, mert az elnyelt energia kisebb mint amennyivel többet kell adni a kijelzőnek ugyanakkora fényerő miatt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30) mrlujoak válasza kolosanyi (#14) üzenetére


mrlujoak
veterán

:)

Szeretettel várunk - és mindenkit - holnap Győrbe, a Mobilis 2. születésnapjára. (a sajtómeghívókat már kiküldtem :) )

A Mobilis Tavaly hirdetett egy projektet - aminek résszervezői és egyben versenyen kívüli szereplői is lettünk.

VoltTimer a becses neve, íme: [link]

Nagy élmény volt a Zsigulink elektromossá alakítása, és Lítium vas foszfát akkupakk (LiFePO4) integrálasa.

Az eredmények holnap kerülnek a nézők elé, addig is íme egy kisfilm, az eddigiekről: VoltTimer

A tervezéskor mi is gondolkodtunk a hagyományos, eddig is autókban használt, nem lítiumos technológiákban, de végül az maradt, amit fentebb írtam.

...hogy miért is írom? Mert bizony ultraszoros a kapcsolat a mobil és az egyéb, járműakkuk közt. Lásd legutóbbi nagy utasszálító is új akkupakkal érkezett. Igaz, van/volt vele gond, de ez nem eme fórum témája.

Egy ultrajó megoldás (ami biztonságosan nagy energiasűrűséget nyújt kis helyen) nem csak a mobilok, hanem a közlekedés fejlődését is meghatározná. Ettől pedig rettegnek a nagy oljcégek. Még ma is.

Nem hiába nem tudnak sokan egy magyar találmányról, mely a hidrogénakkumulátor nevét viseli.
Ez olyannyira fantasztikus, hogy a tavalyi (és az előtti) MVM roadshow kamionjaiba is belekerült az egyik cella, amit nap mint nap foghattam a kezemben.
A vele készült autó is átment a kezünkön...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#31) Garada


Garada
őstag

Engem az érdekelne hogy a jelenlegi telefonok üzemidejét hosszabbítsák meg és ne ilyenekkel foglalkozzanak.

(#32) Flind válasza #09819904 (#19) üzenetére


Flind
senior tag

Meghajlította, nem hajlíthatóvá tette.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.