Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kisbalázs


kisbalázs
tag

Időközben kiszivárgott a mac pro nagytorony változata is:

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#2) baliii válasza kisbalázs (#1) üzenetére


baliii
senior tag

:D :D :D

Más részről én imádom a régi mac pro-t (mármint nem a kis szemetest, hanem a nagy ezüstöt :) ), szerintem nagyon szép, a mai napig használok egy 2.1-et, plusz a Windows PC-met is belemoddoltam egy olyan házba :C
Remélem valami hasonló lesz az új, kicsit modernizálva...

(#3) kisbalázs válasza baliii (#2) üzenetére


kisbalázs
tag

Igen, régen meg voltam veszve érte

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#4) copass válasza kisbalázs (#1) üzenetére


copass
veterán

:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5) arn


arn
félisten

dehat ez egy mac... onmagaban tokeletes. a szimpla maceknel is a gar idon tul is minek javitani barmit is, teljesen jo, hogy raforrasztunk mindent az alaplapra, es osszeragasztjuk a kijelzovel, hogy veletlenul se lehessen megbontani. ez teljesen normalis eljaras egy millios gep eseten. akinek ilyenre futja, majd vesz egy masikat par ev mulva, es kidobja a regit.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) Teebor9 válasza arn (#5) üzenetére


Teebor9
tag

Butaság lenne kidobni.

[ Szerkesztve ]

(#7) madgie


madgie
titán

Csókolom, inkább egy natív négymagos Minit szeretnék, az sem érdekel, ha csak iris pro fér bele.

(#8) arn válasza madgie (#7) üzenetére


arn
félisten

tul kicsi a haszon, igy nem nagyon latsz ilyet :) nuc?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) madgie válasza arn (#8) üzenetére


madgie
titán

Mar herótom van a Windowstól, Hackintosh-sal meg nem szeretnék szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#10) Plasticbomb válasza madgie (#9) üzenetére


Plasticbomb
addikt

itx lap (nálam asus z97i-plus), plusz i5-5675c és gyakorlatilag "hekkelés" nélkül működik, annyi, hogy kicsit körültekintően kell megválogatni az alkatrészeket. Hja, és kicsire lehet venni a figurát.

Ez a legújabb pc házam, vízhűtésnek méretezve, szóval amúgy is hatalmas, de amikor beletettem a kis itx lapomat... No hát volt ám meglepődés:

Egyébként a gép most egy NZXT Mantában van, batár léghűtő a procin, +vga, és még abban is van hely két kisebb vízhűtő radinak, de az a hát a képen lévőnek a fele sincs.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#11) madgie válasza Plasticbomb (#10) üzenetére


madgie
titán

Mondom, hogy nem szeretnék Hackintoshozni. Ha valaki megcsinálná, az oké, de nekem nincs már ehhez türelmem. Pedig a hardver nagyjából adott, i7-5775C alapú a cuccom most is.

(#12) #16939776 válasza arn (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Probléma az, hogy nem elég erős a brand ahhoz, hogy fenntartások nélkül megvegye a Pro user 2 GPU-val, így nyitva egy Pro "or not?" kategóriát, amitől azt hiszik biztonság érzete, bizalma lesz a Pro user-nek, pedig pont hogy elveszik ezzel tőle.
Mert A legjobbat, A legproblémamentesebbet akarná használni, de neki kell el azon filózni, hogy melyik hardverkiépítés lesz optimálisabb, gazdaságosabb az ő jelenlegi és jövőbeni igényeire?? Ha elsőre rosszul mérné fel /tévedne/ akkor bővítheti a mac-jét?

A technikai háttér: minden egyes csatlakozó, kompatibilis VGA/szett a növeli a hardveres, szoftveres hibák előfordulásának lehetőségét. Pont ezek nélkül szép a Pro élete, ez ér meg neki sok-sok pénzt. :U

Ez szimpla felelősség áthárítás a user-re, intenzív-kurvulás a cég részéről.

Még ha lenne 2 fajta kiépítés, nem átjárhatóan/bővíthetően - szerintem - sokkal kevesebb problémát okoznának a felhasználóknak, így saját maguknak.

[ Szerkesztve ]

(#13) arn válasza madgie (#9) üzenetére


arn
félisten

nah en a macosel vagyok igy :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Most nem azért, de hogy néz ez ki?!

De legalább senkit nem kell majd megint beperelniük design lopás miatt, mert ezt egyik gyártónak sem jutna eszébe lemásolni... :D

(#15) #44630784


#44630784
törölt tag

Igazából a megjelenése idején a Mac Pro egy olcsó rendszernek számított a maga kategóriájában, hasonló paraméterekkel HP, Dell, Boxx, stb. brandek simán 3-4000 USD-vel drágábbak voltak.
Csendességben és a hűtés megbízhatóságában pedig köröket vert a versenytársaira.

Egy éve belefutottam a csőbe és komolyabb kutatás nélkül vettem egy használt dual xeonos Dell-t. :W
Azonnal kiderült, hogy a hűtése katasztrofális: 90mm-es ventik fújják át a levegőt két db. 150C TDP-s xeonon. Amikor a procik elkezdtek dolgozni, a hűtők 6000rpm-re kapcsoltak és így is csak 90C-n tudták tartani a hűmérsékletet. A Dell biosa ráadásul hulladék, mivel előbb megvárja, amíg maxra fűt a CPU és csak utána tekeri fel a ventiket, beállítási lehetőség nincs, az egyedi bios miatt pedig a szokásos venti szabályzó programok sem működnek.
Ehhez képest a MacPro a szinte hangtalan működésével anno nagyon odatette magát.

A MacPro gondja tényleg az, hogy több féle kellene belőle, pl. lehessen 1 GPU-val vagy 2 CPU-val rendelni, illetve az Apple-nek legalább olyan gyakran kellene upgradelnie a hardvert, mint az iMac-ek vagy a MacBook-ok esetében.

(#16) #44630784 válasza SunMount3r (#14) üzenetére


#44630784
törölt tag

Nézz utána, hogy mi az oka a design-nak (hűtés) és akkor azt fogod majd kérdezni, hogy miért nem ilyen az összes PC :DD

(#17) #56573440 válasza #44630784 (#16) üzenetére


#56573440
törölt tag

Igazad is lenne, ha a régi pc ház jellegű pro-ban megoldhatatlan lett volna a hűtésük, de nem az. Tény hogy egy bordával jelentősen kompaktabb kialakítást értek el, cserébe minden de minden egyedi kell legyen, a lap, a táp, a vga...

Kérdés kinek mi éri meg és ezért mit hajlandó feláldozni.

Mondjuk nekem még mindig fura a ws kategóriában az ilyen szintű urizálás, aki munkára fogja tényleg használni, és nem egy google vagy fb standard üvegirodában, szerintem a külalak sokadlagos szempont. Általában. Aztán tuti viszik, de hogy egy pillanatig nem kívánnám hogy ilyen legyen a pc-m, és egy ventit ne tudjak benne kicserélni amilyenre akarok, vagy beleszúrni még egy ssd-t vinyót, az kizárt jelenleg.

Ws kategóriában meg szerintem még mindig áránál van a gép, annyival nem drágább mint egy dell vagy hp felszerelve rendesen.

(#18) Pug válasza #44630784 (#15) üzenetére


Pug
veterán

Igazából a megjelenése idején a Mac Pro egy olcsó rendszernek számított a maga kategóriájában, hasonló paraméterekkel HP, Dell, Boxx, stb. brandek simán 3-4000 USD-vel drágábbak voltak.

Erre bármi linket, plssss...... :N :DDD

(#19) SunMount3r válasza #44630784 (#16) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Magának a kaszninak a relatív csúfságát ez sem magyarázza. Meglehetett volna ezt oldani tetszetősebben is, pl. ha a fényes fekete, gagyi érzetű műanyag helyett matt fehéret vagy alu-szürkéset, szálcsiszoltat választanak már sokat segítene. De lehetne még ragozni...

(#20) hemaka


hemaka
nagyúr

Kéne, de csak ha matt feketére festett alu házból lenne. :P

(#21) arn válasza #16939776 (#12) üzenetére


arn
félisten

Siman felaldoztak egy csomo dolgot egy otlet oltaran... Vegulis kicsi lett, ami bravur, de itt kb lezarult az elonyok sora.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Annyira magára hagyták a pro-szférát, hogy a kisebb és közepes helyek (1-10 gép) simán átmentek hackhintoshra, annyira nem volt alternatíva az amiket kínáltak/nak. Most meg felébredtek, mivel az emberek rájöttek hogy a hacklik bizony működnek (kivéve legtöbbször a sleep funkciót) az eladások valószínűleg szépen visszaestek. Kemény meló lesz elnyerni újra pro-k bizalmát.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#23) #44630784 válasza #56573440 (#17) üzenetére


#44630784
törölt tag

A brand workstation-ökben is minden egyedi, nézz csak meg egy dell alaplapot vagy tápot.
A mac persze mindig is limitált volt bővíthetőségben, de ez a megcélzott felhasználói bázist nem igen zavarja, mert ebben a kategóriában eleve nem szokás a gép belsejében turkálni.

A MacPro-nál nem a külalak a lényeg, hanem a hatékony és csendes hűtés megoldása úgy, hogy irodai körülmények között is használható maradjon.
Ha belegondolsz, az eredeti PC ház formát akkor találták ki, amikor még egyáltalán nem kellett hűteni a gépeket, az iparág pedig a szabvány bővítőhelyek miatt nem tudott elszakadni a doboz formától és a komponensenkénti hűtés megoldásoktól. A HP és a Dell gépek gyakorlatilag párhuzamos szélcsatornákat alkalmaznak a ws-ekben (és alkalmanként kompakt vizet) mindezt csak azért, hogy megmaradjanak a doboz formánál.
Az apple-nek azt kell most megoldania, hogy a közös hűtőborda úgy is hatékony maradjon, ha a hőtermelés nem arányosan oszlik el az alkatrészek között, ez ugyanis a feltétele, hogy variálni lehessen a konfiguráción.

(#24) #44630784 válasza Pug (#18) üzenetére


#44630784
törölt tag

Elég nehéz 4 évvel ezelőtti brand árlistákat találni mostanában, de mivel a brand workstation-ök ára nem nagyon változik, hanem ugyanazért a pénzért idővel jobb hardvert adnak, nagyjából ki lehet következtetni, hogy mennyibe kerültek annakidején a csúcsmodellek.
Egy brand xeon + 2 GPU workstation kb. 10k USD-be kerül most és került 4 évvel ezelőtt is (akkori csúcs CPU-val és GPU-kkal), miközben az ugyanolyan kategóriás MacPro kijött 7K-ból. A MacPro nem az árával maradt le a többi brandhez képest, hanem a hardver maradt a régi ugyanazon az áron.

(#25) #56573440 válasza #44630784 (#23) üzenetére


#56573440
törölt tag

"A brand workstation-ökben is minden egyedi, nézz csak meg egy dell alaplapot vagy tápot."

De a vga pl bármikor cserélhető. Ill akár redundáns tápot is kaphatnak páran, ami megint nem mindegy. Ahogy ssd kompatibilitási gondok se nagyon vannak máshol.

"A mac persze mindig is limitált volt bővíthetőségben"

A limitáltság jelen helyzetben az "as is" filozófiáig jutott el. Ahogy a lapjaiknál is. Mindkét esetben az üzleti érdek és a formatervezés az indok. Ezt pedig én roppant mód elítélem. Rosszul vagyok az alaplapra integrált ssd-től pl, Számomra egy teljesen átlagos pc se legyen már egy hűtő vagy mosógét, hogy megkapod, használod, ha elhal a vezérlőlap amin minden rajta van akkor dobd a kukába, mert gazdaságosan nem javítható.

"A MacPro-nál nem a külalak a lényeg, hanem a hatékony és csendes hűtés megoldása úgy, hogy irodai körülmények között is használható maradjon."

Az első munkahelyemen vagy 20 darab mac pro volt, még a régi rendes házas történet. Volt hogy mókoltunk rajta, kapott más vga-t több memóriát, nagyobb vinyót etc... hangja nem volt és teljesen használható maradt... Ugyan ez dell és hp ws-ekkel is működött. Nem visítoztak, nem főttek meg. De ha a gyári venti csapágyas lett nem esett ki a kolléga egy hétre amíg a szerviz méltóztatott kicserélni.

Én maximálisan elismerem az előnyeit már amennyi van, de ne akarjuk már bemagyarázni, hogy az emelővillás targonca jövője a metálfény és alufelni, mert az nem igaz :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Plasticbomb válasza madgie (#11) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Alaplapod?

Tonymacx86os unibeast-el kb 25 perc telepítő készítésével és telepítéssel az én gépemen. Kb semmiféle cloveres dsdt fixet nem kell bekapcsolni, csak 3 alap kext, meg ig-platform-id-t kell megadni. És hasít az iris pro. Az RX480 plusz 10 perc, ha lassú vagy.

Régebbről nekem úgy rémlett, hogy ez egy "szenvedés", szóval most nagyon meglepett, hogy ennyire egyszerű már ez is...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#27) #44630784 válasza #56573440 (#25) üzenetére


#44630784
törölt tag

"A limitáltság jelen helyzetben az "as is" filozófiáig jutott el. Ahogy a lapjaiknál is. Mindkét esetben az üzleti érdek és a formatervezés az indok. "

Ez igazából mindig is a apple üzleti modellje volt, már a 70-es évektől kezdve. Az apple kevés fajta termékből próbál minél többet eladni ahelyett, hogy sok különböző termékből keveset. Mivel így egy fajta terméket nagy tételben tudnak gyártani, sokkal jobb árat tudnak kialkudni a beszállítóiknál a versenytársaikhoz képest, így nagyobb profitrátával tudnak működni.
Azzal maximálisan egyetértek, hogy míg ez a modell ideális lehet telefonoknál, tableteknél de még akár laptopoknál is, addig pro kategóriás workstation-öknél már nem. Ezt szerintem ők is belátták (ezt részletesen kifejtik a cikk alapját képező interjúkban az apple emberei is) és nem csak a mac pro designján, de a pro felhasználókat célzó üzlei modellen is változtatni akarnak.

A pro workstation-ök árába amúgy be van építve a maintenance, így ha a gyári venti csapágyas lesz, akkor sem a user cseréli, hanem a mainenance-hez tartozik, hogy fél napon belül ott az emberük a cserealkatrésszel. Én pont azt szoptam be a dell géppel, hogy használthoz már nem jár ugye a maintenance, de minden szar egyedi benne, bele értve pl. a cpu hűtő felfogató csavarjainak mélységét, így hiába brand, ha valami elromlik, ugyanúgy dobhatod a kukába vagy vadászhatod az alkatrészeket ebayen, mint egy apple cuccnál.
Hibás SSD, ram, stb. a MacPro-ban is cserélhető, a gond nem is a szervízzel, hanem a hardver upgradelhetőségével van, ezen akarnak a jövőben változtatni.

(#28) madgie válasza Plasticbomb (#26) üzenetére


madgie
titán

Már az unibeasttel sem jutottam túl a bios-on, valami kínja volt, dolgozott, de semmi.

Annyira nem emlékszem már rá, de mondom, nincs erőm b@szakodni ilyenekkel. Köszi a segítséget, de tényleg nincs.

(#29) Reggie0


Reggie0
félisten

Azert a professzionalis szemetes kuka meg mindig nagyon vicces :)

(#30) Raysen623


Raysen623
addikt

Végre újrarájöttek arra, hogy amit évekkel ezelőtt nagyon elegánsan megoldottak bővíthetőség címén, majd fokozatosan felszámolták annak a lehetőségét, mégiscsak visszaadják a hülye júzernek :)

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#31) jacint78


jacint78
addikt

Akkor ezek szerint legközelebb nem csikkes kukákat fognak be gépháznak? :DD Szivesen megkérdezném ennek kitalálóját, hogy mégis mi volt a terv. Mondjuk az is érdekes, hogy miért nem fog megjelenni az utódja, mi olyan nehéz egy PC kifejlesztésében, hogy még évekig is csúszhat?

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#32) AAAgold


AAAgold
senior tag

a design és a filozófia uralma...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#33) #16939776 válasza jacint78 (#31) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ja, ha megnézed a koncepciót talán ez az egyetlen nem megy szembe a fizikával. Ekkora térfogatban, 1db ventilátorral megoldotta a CPU, VGA-k, táp hűtését, viszonylag csendesen.

Csak neked: Mac Pro 2

(#34) jacint78 válasza #16939776 (#33) üzenetére


jacint78
addikt

Azt kötve hiszem, hogy nem throttlingolt, ha rendesen meg volt terhelve...

type your text here..

(#35) #16939776 válasza jacint78 (#34) üzenetére


#16939776
törölt tag

Sőtt biztos hogy így tesz, mert nem akarják hogy átlag 10% teljesítményért 50%-al többet fogyasszon és 50%-al többe kerüljön rá a hűtés, vagy 2x olyan hangos legyen.
Mutass nekem olyan OEM High performance GPU-t, ami nem veszi el az órajelet, állandósult terhelés alatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) jacint78 válasza #16939776 (#35) üzenetére


jacint78
addikt

Az OEM cuccoktól általában frászt kapok, nagyon ritka a tényleg jól megcsinált gép.

type your text here..

(#37) AAAgold válasza #16939776 (#33) üzenetére


AAAgold
senior tag

Egész ötletes ez a koncepció rajz...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#38) fgp303 válasza #44630784 (#27) üzenetére


fgp303
csendes tag

Fura amiket irsz a mac vs dell workstation-rol. Nekem mind ketto van/volt az evek alatt. A mac pro kb kuka minosegre (nem a design/kinezetre gondolok abban 5-os), teljesitmenyre a dell/hp es tarsaikhoz kepest. Jellemzoen 2 evvel mindig elavult gep jelenik meg beloluk a hp/dell brand workstation-okhoz kepest. Bejelentik az uj uj mac pro-t es regebbi generacios xeon kerul bele meg hasnlo jo fejsegek apple-tol. Nyilvan ez nem gaz, ha valami hobby dologban, nyalveresben vagy esetleg pro tools-ozni akarsz. A gond akkor van, ha valami teljesitmeny igenyes dologban gondolkozol. Egybol kiderul, hogy a pro scene-ban miert nem latsz mac pro-n dolgozni senkit, mert lassu, szarul bovizheto.

Osx vs win - szomoru tapasztalatt :) Mac pro bootcamp ugyanaz a photoshop verzio, illustrator, pro tools verzio jobban futt ugyanazon a mac-en, ha windows van fel telepitve es windows alol hasznalod oket... szerinted kell ez valakinek a pro scene-ban? ;)

Termeszetesen jo gep a mac pro, ha valaki osx only progit akar futtatni vagy nem kell nagy teljesitmeny neki. Nekem a pro tools-ra tokeletes. Sajnos ez is jobban fut pc-n, viszont mar megszoktam az osx alatti kinezetet tetszenek az ablakok szelei, plusz a hulye megrendeloket megnyugtatja, hogy mac pro-n keszult pro tools-al a melo... szeretem, mert nem szerviz igenyes a gep. Ha szerviz igenyes lesz fajdalmas erzes rendelni egy mac-es alkatreszt 10x anyiert, mint egy pc-s workstationbe. Tapasztalat: mac pro 4.1 vga elpusztul, nincs gari, nem akartam flash-eltetni pc-s vga-t. Gyari apple Ati 4870 112e volt, pc-be ez az elavult szar akkoriban 20e volt kezz alatt. Apple-nel MO-on nincs keszleten alkatresz 4 hetet varjak ra. Maradt fedex es kulfold 2 nap alatt itt volt kintrol. Ennyit a szerviz igenyrol arakrol es az apple realitasrol profi munkara. Felve irom, hogy a dell/hp par ora alatt, max 1 nap alatt oldja a problemat.

Melyik dell geppel, volt a problemad? Azert fura amit irsz, mert a mac pro is hangos. Kb beepitett helikopter van benne, ha kihasznalod az osszes core-t 100%-ban. A kis kuka is elrepul a 130w-os 2697w v2 cpu-val, ha meghajtod... persze ha nem 2 milla-ert rendeled, hanem a normal "olcso" alap verziora mesz 80w tdp-s a proci kevesbe jon elo a hangosodas, mint problema.

A dell-rol meg par szot. Nem tudom melyik dell-rol, mert nincs tipus szam. A 150w-os tdp proci jellemzoen vizhutes a dell-nel. Ha nem gyarilag rendelted a dell-tol a gepet es otthon volt cserelgetve a proci nagyobbra tudd szivast okozni, ha nem olvasol utana vagy nem kersz segitseget a dell support-ol. Biztos lattad, hogy a hp, dell hasonlok cpu upgrade kittet arulnak es nem kulon cpu-t, mint az aqua-ban. Miert is?

Egy kett pelda: dell t7500 (mac pro 4.1 / 5.1 szint, ha hasonlitod), ha 80w- os cpuval jon a gep akkor nem a nagy hutoborda van gyarilag beleteve a gepbe, hanem a 80w-os tdphez megfelelo. (Harom meret is letezik hutobol ami jo ra - a nagy siman viszi a 130w-os tdp-s procit. Persze javallot vmi jo pasta a proci es a huto koze, mondjuk thermal grizzly kryonaut erezhetoen hallkabb vele a gep, mindtha nem tennel semmit :) ha upgrade kit-kent erkezett a proci meg kaptat a hozza valo mereto hutot is. Ugye a hulye dell-es bios alapbol a hozza valo hutohoz van felkiszitve es lovese lesz rola, hogy ha kisebb a borda rajta es kvazi nem tudja lassan novel i a fordulatot, mert 2 masodperc alatt mar 90-en vagy. Persze oldhato ez kulon bordaval is, megnezed a legnagyonn cpu bordanak a tipusat es berendeled a dell szervizben es megoldodik a problema.

A t7910-be lehet tenni 150/160/165/200w -os tdp-s xeon-t persze ezeket egy negyedik vizhutes-ses megoldassal szallitjak. Ha gyarilag nem vettelviz huteseset, akkor ezek a nagy procikhoz keves lesz. Kesobb a proci csere 150w es e fole problemas lesz. Persze aftermaket megoldaskent vehetsz gyari vizhutot hozza csak ne feled a gep ajtajat is kicserelni, mert a vizhutesesnek ott van a kivezetese es esetleg nem mukodik nelkule.

A legfontosabb: a pro workstation-okhoz Kiveve a mac gombokert lehet alkatreszt rendelni akar maintalancennelkul is. Dell szerviz felhiv elmondod mi kell es mondjak mennyi az annyi, ha nincs support. Eg y-ket tapasztalat: dell t7500 elolabi usb/firewire/hangzsuga board-rol letorol az usb lapat, mert beleakadtam az usb kulcsba amit beledugtunk. Dell csere alkatresz 12 dollar komplete elso panel es van raktaron! - nyilvan nekem kell, kicsrelni mert nincs maintalance mar a gepre es minek fizessek szerviz dijat.

Kivancsi vagyok az uj mac pro-ra, de kotve hiszem hogy verseny kepes gepet fognak gyartani. Erted ma rendelsz egy dell t7910-et es max 2x 22 magos procival es akar 1tb ram-mal kerheted. A mac sosem ebbe az iranyba haladt, naluk a formatervezes az innovacio es nem a hardware. De mi igy szeretjuk!

Jol hagzik a mac pro modularis felepitese, foleg miztan 5 evente jon ki az uj belole es lehet nem kene teljsen elaultatni a rendszert az 5 ev alatt.

[ Szerkesztve ]

(#39) kromatika


kromatika
veterán

Ez nagyon ronda.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.