Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

"...ugyanakkor kiemelte, hogy félnek egy esetleges szabadalompertől sem..."

Itt most arról van szó, hogy az átvitt dolgozók vitték magukkal az ötleteiket, amikor az hivatalosan az Apple tulajdona?
Amúgy ez teljesen ronda... kb annyiban hasonlít az iPhone-hoz, hogy ott van alul az az egyetlen gomb. Amúgy dagadt és nem szép :( szerintem

(#2) azbest


azbest
félisten

több olyan apró levédetett megoldás is lehet a Palm kezében, mely kilátszása igencsak megkeserítheti az Apple életét.

hát dugják el jobban, akkor nem fog kilátszani ;]

(#3) papi77


papi77
addikt

Az Apple nem menne semmire,az amerikai jogrendszer miatt,ha beperelné a Palm-t!

Az első: NOKIA 1611

(#4) nap


nap
addikt

Az alakobzott az olyan, mint a troll, vagy mint a goblin? :D

Az ilyen szájkaraték nem vezetnek sehova. Menjenek bíróságra, ha kedvük van. Vagy nyomják le izomból a másikat. Esetleg nyújtsanak be törvénymódosító javaslatot.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#5) macikos


macikos
addikt

Azért nem olyan ronda ez :)

Amit meg az Apple csinál teljesen jogos.

Egy dolgot viszont nem értek. Hogy a francba van az, hogy minden fotón hibásan szerepel a Palm, ugyanis az információs sáv, ahol a térerő, idő, stb. van minden képen a kijelzőtől külön, a műanyag részen szerepel. Senki nem volt képes ezt észrevenni??? :W

(#6) gerii


gerii
addikt

hmm, most olvastam egy hasonló/ugyazazt :F / a hírt a zindexen, és ott mintha máshogy értelmezném a dolgokat.
most vagy hiányos a hír, vagy szar a fordítás de valami nem jó.
elég kusza mondatok vannak benne amik sztem hibásak...

(#7) csakaloki válasza macikos (#5) üzenetére


csakaloki
csendes tag

hali!
Ha jól tudom akkor az ott nem a műanyag rész hanem még a kijelző. csak ott olyan a háttér mintha az is már a műanyag lenne. ez ilyen "dizájnelem".(sztem öteletes)
üdv

[ Szerkesztve ]

(#8) CaPable


CaPable
csendes tag

ilyenkor eszembe jut az a régi apple reklám, ahol egy nő egy kalapáccsal összetöri az óriás tv-t, ahol épp a big brother osztja az igét.
most az apple lett a big brother, zárt rendszerekkel szabadalmakkal...változnak az idők.

(#9) GML válasza gerii (#6) üzenetére


GML
őstag

de azért An-Dante is összekaphatná magátr hejesírásügyileg. :DDD
a j direkte van

(#10) Vtwo válasza papi77 (#3) üzenetére


Vtwo
senior tag

"Az Apple megkapta a szabadalmat az Egyesült Államokban arra az érintőképernyős kezelőszervre, amelyet az iPhone-ban, az iPodban, vagy egyes laptopjaiban alkalmaz. Ezzel hatásos jogi fegyverre tett szert az iPhone konkurenseivel szembe"

"A US Patent 7,479,949 számú amerikai szabadalom részletesen megemlíti azokat az ujjmozdulatokat, amelyekkel lapozni lehet az ablakok között, forgatni vagy nagyítani lehet a képeket."

[ Szerkesztve ]

(#11) dedike válasza GML (#9) üzenetére


dedike
addikt

na jah...meg szórend, meg a mondatok esetleges értelmezési zavarai, meg elütések... :(((

Jó szerencsét!

(#12) macikos válasza csakaloki (#7) üzenetére


macikos
addikt

Igen, tudom, de az összes "gyári" fényképen, mint ami a hírben is van, tehát nem élő fotók, úgy van megcsinálva, mintha az a műanyagban lenne.

Ha kö..ög lennék, azt mondanám, hogy ha már az Apple-t beperelték, hogy túl "gyors" volt a reklámban az iPhone, a valóságban lassabban töltődnek az oldalak, akkor ezzel az erővel azt is lehet mondani, hogy a Palm meg megtéveszti a vásárlókat, mivel az információs sáv a kijelző, nem pedig a műanyag része. És akárki akármit mond, a hivatalos oldalon is ezek a képek vannak fent...

(#13) Lirion válasza macikos (#12) üzenetére


Lirion
addikt

Elfelejted, hogy ez nem reklám, hanem illusztráció. Az illusztráció pedig eltérhet a valóditól.

[ Szerkesztve ]

(#14) rhen válasza macikos (#12) üzenetére


rhen
senior tag

szerintem rosszul látod, mivel a teljes előlap egy sík így nem lehet külön kijelzőt rajzolni. ha meg valami fekete és körülötte is fekete van persze, h összemosódik.

kicsit más: te miért perelnéd be a palmot, h nagyobb kijelzőt ad neked, mint amire számítasz? ez számodra előnyt jelent.
az említett apple esetnél viszont a fogyasztókat a lassúság hátrányosan érintette, persze, h perelnek.

(#15) Ulkesh válasza macikos (#12) üzenetére


Ulkesh
őstag

"akkor ezzel az erővel azt is lehet mondani, hogy a Palm meg megtéveszti a vásárlókat, mivel az információs sáv a kijelző, nem pedig a műanyag része."

Nem megtévesztés. Ha ki van kapcsolva a kijelző, vagy nincs világos tartalom, akkor olyan a felülete, mintha homogén lenne, nem látszanak a kijelző határai, ez design elem.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#16) neptun78 válasza GML (#9) üzenetére


neptun78
csendes tag

Bocs, de te próbáltál már Nokia 6290-esen híreket írni?
Mert (An)Dante napi 10- 14 hírt és havonta ha jól tudom, 3 árfigyelőt szerkeszt azon...
Szeritnem, ha jól számolom, kb. 30 hírében van maximum 2 helyesírási hiba, ami elég jó aránynak tekinthető.

(#17) neptun78 válasza gerii (#6) üzenetére


neptun78
csendes tag

Te melyiknek hiszel?
Egy bulvár honlap bulvár cikkének, vagy egy szakmai portálnak?

(#18) Integra


Integra
titán

ez mekkora f@szság, muhaha:))
a képernyőt nem tiltják be mindjárt? csak az apple alkalmazhat képernyőt a telefonján?
vagy miért nem tiltják be mindjárt hogy kést, villát és kanalat lehessen gyártani, csak nekik szabad? mi az hogy egy ujj vagy kézmozdulatot levédeni? tiszta óvoda. én meg levédetem azt a szót, hogy mobiltelefon, és ha bárki is kimondja azt hogy mobiltelefon, azt jól beperlem..
a palm lenyúlta az apple 7pecsétes forráskódját? vagy írt esetkeg egy teljesen SAJÁTOT?
akkora szánalom ez az apple már, hogy kész... vagy attól fosnak, hogy a palm jobbat és ügyesebbet csinált? mert bizony ez az igazság:)
dugják fel maguknak a nagy pofájukat..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19) Ulkesh válasza Integra (#18) üzenetére


Ulkesh
őstag

"ez mekkora f@szság, muhaha"

No azért nem olyan nagy muhhaha a dolog.

Gondolj bele, hogy a céged csinál egy projectet, a végén pár kollégád átigazol a konkurenciához és fél év múlva kihoznak egy hasonló megoldást, amit te évekig fejlesztettél. Gyanítom Te is felhúznád a szemöldököd...

"a képernyőt nem tiltják be mindjárt? csak az apple alkalmazhat képernyőt a telefonján?"

Azért azt jó tudni, hogy nem a multi touch-ról van itt szó (ezt csak a sajtó vette fel), már csak ezért is mert azt az Apple is licenceli.

"a palm lenyúlta az apple 7pecsétes forráskódját? vagy írt esetkeg egy teljesen SAJÁTOT?"

Ezt csak az tudná megmondani, aki ismeri mindkét kódot, innen nem érdemes túl nagy következtetéseket levonni.

"akkora szánalom ez az apple már, hogy kész..."

Miért is? Mert próbálják védeni a szellemi tulajdonukat?
Szerinted melyik profitorientált cég viselkedne máshogy hasonló helyzetben?
(Csak emlékeztetlek a Microsoft-ra akik a duplaklikk-et akarták levédeni, itt legalább a saját termékük védelmében lépnek fel.)

"vagy attól fosnak, hogy a palm jobbat és ügyesebbet csinált? mert bizony ez az igazság"

Nem, attól fosnak, hogyha szó nélkül hagynak egy ipari kémkedést, vagy licencbitorlást, akkor azt más cégek is követendő példának fogják tekinteni.

Az meg, hogy mennyire jobb, vagy sem a Pre, az majd akkor fog kiderülni, ha nem csak videókat látunk róla, hanem meg is lehet vásárolni (és esetleg még alkalmazásokat is lehet rá majd fejleszteni és nem csak web-es bohóckodásokat engednek majd rá).

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#20) Integra válasza Ulkesh (#19) üzenetére


Integra
titán

nem látom, hogy az apple mit védhet le egy vagy több kézmozdulaton...
ez csak a mai világban a szokásos ovis pereskedés meg fenyegetés.
orrtúrást nem védte még le valaki?
mert akkor nekünk annyi.. :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21) Jadro válasza Integra (#20) üzenetére


Jadro
veterán

Mindig az ellentétes oldalon lévő kezed mutatóujjával túrhatod az átellenes orrlyukadat. Ez így oké. A többi levédve. :D

Ha a technólógia a problémájuk akkor értem. De hogy ne lehessen oldalrahúzni egy ikont mert az le van védve mint mozdulat, az azért mókás. A képernyőhöz élni szabad?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#22) joey04 válasza neptun78 (#16) üzenetére


joey04
titán

engem ugyan nem zavarnak a hibák, az annál jobban, hogy minden topicban ilyen arrogánsan véded.
kb. 30 hírében van maximum 2 helyesírási hiba,
ez vicces volt. :))

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) papi77


papi77
addikt

Éljenek a nagy Apple fan-ok :DD

Az első: NOKIA 1611

(#24) Lirion válasza Ulkesh (#19) üzenetére


Lirion
addikt

Nem gondoltam volna, hogy én egyszer ilyet fogok írni, de maximálisan egyet értek veled. :R

Bár azt nem hiszem, hogy verbális csatánál tovább merészkednek majd, ha kiderülnek apró piszkos ügyek mindkét cégről, akkor az imázsuk erősen leromlik. Amúgy ha jól emlékszem, volt már egy ilyen apple hadjárat a meizu ellen, nem tudom, az mennyire volt sikeres, de sok elem megmaradt az UI-ban, ami pont olyan, mint az Iphone-ban. PR-es szempontból viszont ez egy remek hír, ezzel azt kommunikálják, hogy ők találták fel a spanyol viaszt, ami csak emeli az apple hírnevét.

(#25) Rolly


Rolly
veterán

akkor ha jól értem a TF3D-t is lehet perelni mert ott is lehet ujjal lapozni jobbra balra, meg a képeket is lehet így lapozni...

mostmár akkor senki nem csinálhat ilyet? csak ha fizet az Apple-nek? Na ez a szánalmas ...

(#26) Lirion válasza Rolly (#25) üzenetére


Lirion
addikt

Hol volt arról szó, hogy az ujjal lapozás miatt kardoskodnak?

(#27) macikos válasza Lirion (#26) üzenetére


macikos
addikt

"Hol volt arról szó, hogy az ujjal lapozás miatt kardoskodnak?"

Ja, szép is lenne, ha ezért perelnének :D Ezentúl nem lehet könyvet olvasni, mert azt ugyebár ujjal lapozzuk :D

Egyébként meg mit használjon szerencsétlen ember egy érintőképernyős telefonon? Lábujjal lehet lapozni büntetlenül?

Most ott tartok, hogy nem tudom melyik oldalon állok :C

(#28) Integra válasza Jadro (#21) üzenetére


Integra
titán

vagy lehet azonos oldali kézzel azonos oldali lukat túrni, csak mondjuk valami eszközzel és máris nem kell licenszet fizetni a fúrásért.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29) evone válasza macikos (#12) üzenetére


evone
őstag

sot pereljuk be oket, mert raraktak a fenykepezogepet, elhitetve velunk hogy majd profi fotosok leszunk, sot a vaku is megtevesztes mert nem villan akkorat mint egy 100 ezres canon vaku. :( micsoda szemetseg :(

nekem egybol feltunt hogy az nem a kijelzo kerete, hanem azon a reszen csak fekete a hatter... es szerintem mindeki masnak is, teged leszamitva. :F

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#30) papi77


papi77
addikt

[link] ezt a hülyeséget! Azért remélem más gyártó is készíthet érintős telókat... :(

Az első: NOKIA 1611

(#31) Integra válasza papi77 (#30) üzenetére


Integra
titán

mi az hogy az ő szellemi tulajdonuk?
vicc.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32) Ulkesh válasza Integra (#31) üzenetére


Ulkesh
őstag

10 éve vannak piacon érintőképernyős eszközök, mégis az Apple volt az első, akik felhasználták a multi touch technológiát és olyan felhasználói felületet alkottak ami kézzel kezelhető egy egységes gesztus alapú vezérléssel.
Természetes, hogy levédik (főleg, hogy ők is vásárolták). A többi kedves gyártó eddig tojt az ezirányú fejlesztésekre, most meg szeretné ingyen felhasználni az eredményeket. Nincs az a normális cégvezetés amelyik erre rábólintana.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#33) Lirion válasza Ulkesh (#32) üzenetére


Lirion
addikt

Kicsit tévesek az infoid, de nem baj.:)
Érintőképernyő már a 60-as évek óta létezik, 83-ban pedig már volt kereskedelmi forgalomban kapható számítógép is érintőképernyővel. Ez jóval több, mint 10 év. ;)
A multi-touchot is már 82 óta fejlesztik, de komolyabban a Fingerprint nevü cég kezdett el vele foglalkozni, ők gyártották az apple-nek a touchpadeket meg billentyűzeteket 98-tól kezdve, ezek pedig gesztus-felismerő technológián alapultak. A céget aztán megvette az Apple, így a megoldás tulajdonosai is ők lettek, joguk van levédetni, ami persze nem zárja ki azt, hogy mások is ugyanezt a technológiát használják.
Jah, mivel a multi-touch nem a Fingerprint szellemi terméke volt, azt az Apple nem védethette le. De mondjuk a nagyítás és kicsinyítés megoldását minden további nélkül.

(#34) Ulkesh válasza Lirion (#33) üzenetére


Ulkesh
őstag

Én a PDA és mobil eszközökre gondoltam.
Az infóid korrektek :)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#35) Integra válasza Ulkesh (#32) üzenetére


Integra
titán

milyen eredményeket akarják használni ingyen?
erről mesélj egy picit:)
ha forráskódot lopnának én még értem, és egyet is értek ezzel. de itt senki semmit nem lop. azt meg talán te sem hiszed el hogy azért mert megnyomod a képernyőt, ezért másoktól pénzt vasalsz be. én meg beperellek, mert lenyomod a klavidon a gombokat. mert ezt a mozdulatot én védtem le. fizess gecc:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36) Lirion válasza Integra (#35) üzenetére


Lirion
addikt

Itt azon van a lényeg, hogy az apple tulajdonában lévő Fingerprints fejlesztette ki azt a technológiát, ami lehetővé teszi, hogy egy adott mozdulat a kijelzőn meghatározott feladat elvégzését jelentse. Ha mások is fejlesztenek ki hasonló technológiát, akkor már nem lehet gondjuk, mivel nem az apple megoldásait használják.

(#37) Integra válasza Lirion (#36) üzenetére


Integra
titán

na de ezt mondom:)
ha nem törik fel az apple kernelt, akkor bizony itt mindenki magának fejleszti ki.
márpedig maguk fejlesztik ki.
miből gondolja az apple, hogy itt az ő kódját másolják? mi a bizonyítéka rá? semmi.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38) iMacDonald's válasza Integra (#18) üzenetére


iMacDonald's
csendes tag

Vicces,hogy ezt írod Integra :)

Mit szólnál,ha alkotsz valami újat,amit eddig még senki sem csinált, és látod,hogy a konkurenciád sorra másolja azokat az ötleteket amitő, a te terméked sikeres.
Szerintem ugyanezt mint az Apple.

Nézd, én maximálisan egyet értek az Apple-elnehogy már, más gazdagodjon meg az én termékemen.
Sajnos amióta az iPhone-t kiadták hirtelen megnőtt a full képernyős telefonok száma.Ezek javarésze csak egy iPhone koppintás,ez a saját véleményem.Ezzel egyet lehet érteni,viatkozni is lehet vele,de egy tény:Amióta iPhone létezik, egy csomó érintős mobil megjelent, ami próbálja meglovagolni az Apple által gerjesztett hullámokat.Csak,hogy a nagyobbakat soroljam:Omnia,5800,néhány HTC moell, és persze a Meizu.

Van az ismerősi körömben i900, és azt kell hogy mondjam,hogy bizony, nem 1 dologban egyezik a két telefon...
Visszatérve, te is ezt csinálnád az Apple helyében,ha neked fontos a célközönség,akinek eladod a termékedet.

A hazugsághoz két ember kell:EGY aki mondja, és EGY aki elhiszi-by Homer Simpson

(#39) Lirion válasza iMacDonald's (#38) üzenetére


Lirion
addikt

"Ezek javarésze csak egy iPhone koppintás,ez a saját véleményem."
Ilyen nick-kel más nem is lehetne a véleményed..

"Van az ismerősi körömben i900, és azt kell hogy mondjam,hogy bizony, nem 1 dologban egyezik a két telefon..."
El se hinnéd, mennyi mindenben egyezik az én SE G900-asom és tesóm Nokia N73-a.. Pl. mindegyiken van 10 számgomb, meg bekapcsoló gomb meg * és # gomb. Sőt, az almenükben a programok listás elrendezésűek, de lehetnek ikonosak is! De még jobbat mondok: a menüben fel-le jobbra és balra is lehet közlekedni, ehhez szólj hozzá kiscsávó! Soroljam esetleg tovább?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.