Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Á ezek betegek 12GB Ram! :DD
Mondjuk az ára még tűrhető is ahoz képest hogy annó 65 ropit adtam 2GB DDR2-ért.
Az viszont már más kérdés hogy kinek kell ennyi? :Y

[ Szerkesztve ]

(#2) csizs


csizs
aktív tag

majd az új oprencerek ez alatt nem is fognak menni és a játékok meg kérnek még 100Gb-ot :-)

1x éve a prohardveren!

(#3) Gonosz15 válasza csizs (#2) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Igen és az irodai gépekbe is legalább 2TB HDD kell :))

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#4) negyedes


negyedes
addikt

12GB es 500 vaskos ropi :Y . Ha kuva jooo.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#5) Televan74


Televan74
nagyúr

A DDR 4 -ig várni kell az olcsó DDR3 -sokra. AMD -hez legalább nem kell a három csatornás verzió. Bár ki tudja mit hoz a jövő?! AMD -hez már lehet kapni viszonylag olcsó Kingmax DDR3 -as 1600Mhz memóriákat(2 GB 12000-13000 Ft között láttam).

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) D@ni88 válasza Televan74 (#5) üzenetére


D@ni88
addikt

AMD -hez már lehet kapni viszonylag olcsó Kingmax DDR3 -as 1600Mhz memóriákat(2 GB 12000-13000 Ft között láttam).

mért a boltban megkérdezik hogy intelhez kell e vagy AMD-hez, ha amdhez akkor olcsóbb? :U
amúgy sztem az Intel sem követeli meg a 3 modult, annyit raksz bele amennyit akarsz. csak úgy jobb ha 3assával...

(#7) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

áááá 12 GIGA :D ha arra gondolok, hogy 2x 4.3-as vinyóval volt a kockulás régebben... ;] na még növelgessék 24-32-ig, és akkor a windows települhet a RAM-ba ;] :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) ngabor2


ngabor2
nagyúr

várjuk a következő lépést, amikor nem 2, hanem 4GB-os modulokat csomagolnak be ;]

azért 12GB az már kellemes mennyiség, én jelenleg a 8-at nem bírom belakni. bár ahogy az ősi kínai közmondás tartja: memóriából sose elég.

(#9) Vertigo18 válasza D@ni88 (#6) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem is csak érdekességképpen érdemes megemlíteni még a DDR4-eket, a DDR3 sincs még a mi pénztárcánkhoz igazítva... Arra is várni kell még.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#10) Depression


Depression
veterán

Persze a hiper-gyors 32bites XP mellé kell ez.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#11) anulu válasza ngabor2 (#8) üzenetére


anulu
félisten

nekem a 8GB is kevés (eléggé extrém felhasználásúnak számít a gépem...), és a 12-vel sem lennék jobban kisegítve. 16 lenne a minimum, amire azt mondom, h ok, de lehet ott is előfordulna hogy kevés. (agyon virtualizált cucc, win2k3-akkal, és nem kevesen használják a gépem úgy, hogy mellette még én is :DDD)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) D@ni88 válasza Vertigo18 (#9) üzenetére


D@ni88
addikt

én nem említettem meg sehogy, engem csak felhúzott hogy azt írja a srác hogy AMDhez ilyen olcsó, de a modul ára annyi, szval ugyan annyi Intelhez is. na mind1 valakiket elvakít a "vörös köd". és csak azt szajkózzák egész végig.
nem értem mért kell belefűzni minden mondatába hogy AMD...
amúgy hülye aki kitbe veszi a dolgokat, bemegy az üzletbe és vesz 6db kingmaxot fele annyiért és azok is mennek párhuzamosan :)
na mind1

(#13) Xmodule válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


Xmodule
őstag

Nem tudom, de én ugy tudom a ram tartalma törlödik ha nem kap áramot. Szóval akkor minden bekapcsolásnál telepiteni kéne az OS- t ha a ramba telepitenéd. Nem?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14) ngabor2 válasza Xmodule (#13) üzenetére


ngabor2
nagyúr

vagy nem kikapcsolni a gépet :D esetleg mellé aksi, hogy megőrizze a tartalmát... de az megintcsak más eszköz. mindenesetre oda jók leszenk ezek a szép nagy modulok.

(#15) D@ni88 válasza ngabor2 (#14) üzenetére


D@ni88
addikt

de újraindításnál is elveszti a tartalmát... win telepítésnél meg párszor előfordul :D

(#16) Mr.Csizmás válasza Xmodule (#13) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Neeemm...régebben itt (?) volt szó egy PCI-E-s helyre dugható cuccról, amin üres RAM helyek voltak. A lényeg az, hogy oda keleltt bedugdosni ramokat, és háttértárként kezelte és látta a gép. Jó is lenne, Vista 7 sec-es boot idővel :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) Mr.Csizmás válasza anulu (#11) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

8 giga kevés?! NASA-nak dolgozol távmunkában?!

kíváncsi vagyok mit csinálhatsz, hogy ennyire kell a ram :DDD :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18) Menthirist


Menthirist
veterán

az én munkámban is úgy van, hogy nincs elég erős proci és elég sok ram... úton a +4 giga ramom, de én is úgy látom, hogy nem lesz elég már most ;)
persze játékokra, mezei életre, nem extrém felhasználásra még jó ideig nem kell majd ennyi...

btw szerintem nem lesz a ddr4 után sem drámaian olcsó a ddr3 ára, tanultak a ddr2 esetén vétett árazási és előrevásárlási hibákból.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#19) M107


M107
addikt

Jó dolog a sok memó ha hirtelen háttértár kell, de szerintem elégnek kell lenni 4gb-nak egy átlagos gépben (bár most 30-40% emelkednek majd a ram árak).

14 ropi mezei 2gb -2gb párban Kingstone-t kapsz ami bőven elég a mezei feladatokra és annál még jóval többre is.

Aki manapság ennél többet használ az nem átlagos user.

64 bit oprendszer minimum az alatt nem is kell 4 gb több hisz nem tudja megcímezni

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20) mephi666


mephi666
nagyúr

hehe, ilyen időzítéssel nem csoda, hogy 6os pakkokban is adják :D eddig talán csak az ocz-től láttam olyan csomagokat, amik meggyőztek... de azok sem annyira, hogy komplett rendszert cseréljek miattuk a gazdasági válság közepén... :S

mod: ezek voltak a paraméterei: 1,65 volton 2000 MHz-es órajel és CL 7-8-7-20... kicsit jobbb... link

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) #65675776 válasza M107 (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

"64 bit oprendszer minimum az alatt nem is kell 4 gb több hisz nem tudja megcímezni"

Ezen dolgozz még egy picit, mert ebben a formában nem igaz.

(#22) PH-User


PH-User
addikt

Én mikor vettem a 2db A-Data 533MHz-es hűtőbordás RAM-okat, az valami csúcsnak számított. :DDD Jó, ha van az embernek, de sztem 4GB az még pont elég mostanság. Tervezem én is a 2x1 kitet 2x2-re cserélni. :U

Sikerekben gazdag új évet mindenkinek!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#23) Ligend válasza M107 (#19) üzenetére


Ligend
tag

Memory Limits for Windows Releases

Látható, hogy a Windows Server-ek 32 biten is meg tudnak címezni jóval 4 GB feletti méretet is. Az asztali 32 bites Windows-ok vannak kvázi mesterségesen 4 GB-ra korlátozva.

A kulcsszó a szegmentált címzés, ami egyáltalán nem új dolog. Az 1982-ben megjelent 16 bites 80286 is képes volt 16 MB memóriát megcímezni.

[ Szerkesztve ]

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#24) prmcsk


prmcsk
addikt

Még jó, hogy lehet majd kapni... :DDD

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#25) Dr. Akula válasza Misi 007 (#1) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem nagy extra az, nekem 8 giga van, valami 24k-ért vettem, annyit megért. Igaz csak DDR2, de akkor is. 32 bites cuccok persze csak 4 gigát látnak belőle, de ha nemcsak játszol, akkor már most is használhatsz 64 bites appokat, amik profitálhatnak belőle. 3D renderelésre pl. 999999999999999 GB is kevés lenne. :)

(#26) mephi666 válasza Ligend (#23) üzenetére


mephi666
nagyúr

hehe, a terabyte-os limit a szememben olyan elképzelhetetlen egyenlőre otthonra, mint az 1-2gb(ami most már létminimum) amikor még 1megabyte alatti játékok voltak főleg és 640k rammal gazdálkodhattunk... :) 15év alatt ide jutottunk... 15év múlva pedig terás modulok lennének? :) azért elég durva belegondolni... bocs az offért... a reggeli unicum meg a sör beszél belőlem... :) BUÉK előre is mindenkinek!

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#27) Dr. Akula válasza D@ni88 (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sztem arra gondolt hogy a kór i7-hez 1.65V alatti ramok kellenek, az 1333+-osok meg jellemzően nagyobb fesszel mennek. AMD-nél nincs ilyen követelmény, igaz Core2-ig az intelnél se.

(#28) Menthirist válasza Ligend (#23) üzenetére


Menthirist
veterán

azért itt sem minden fenékig tejfel

PAE is supported by 32-bit Windows Server systems to enable access to up to 128 GB of physical memory. However, note that each process on 32-bit Windows is still limited to a 4 GB virtual address space.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#29) Dr. Akula válasza M107 (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

elégnek kell lenni 4gb-nak egy átlagos gépben

"Egyesek" szerint 640k is mindenre elég. :D

(#30) orbano válasza Mr.Csizmás (#17) üzenetére


orbano
félisten

leírta, oprendszereket futtat. 12gb-ot én is el tudnék fogadni, bár nekem javarészt elmenne egy 4 gigás ramdrive-ra a dolog (svn mellett nincs szükségem túl nagy adatbiztonságra a munkámhoz), 4 giga kell, hogy ne legyen szükség lapozófilera, a maradék 4gb memóriában pedig elfutkorászna a két sql szerverem, a visual studio, a management studio és az ants profiler, plusz a program, amit fejleszt, no meg a sallang.

A vér nem válik VAZZE!™

(#31) orbano válasza M107 (#19) üzenetére


orbano
félisten

és ki mondta, hogy ezt a cuccot átlagos felhasználóknak gyártották?

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) Dr. Akula válasza Menthirist (#28) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ugyanez van 64 bites Pistán is, de ha nem csak 1 gamet futtatsz egyszerre, akkor jól jön az az extra ram.

(#33) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

És milyen alaplapba lehet ezt a 6 modult beletuszkolni?

(#34) twollah


twollah
nagyúr

A 12 gigat maximum 64 bites Windowsszal lehet kihasznalni.

Amig a MS a 32 bites valtozatokat is erolteti a Windowsbol (lasd Win7 ami a jelenlegi allas szerint 32 bites verzioban is kijon) addig szerintem teljesen felesleg ekkora mennyisegu memoriat forgalmazni.

(#35) venember83 válasza WonderCSabo (#33) üzenetére


venember83
nagyúr

i7 alaplapba, nyilvánvaló módon. Mondjuk ebbe.

(#36) Menthirist válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


Menthirist
veterán

32 bites processz esetén igen, 64 bites os-en sem kaphat több ramot... de 64 bites processz esetén (natív 64 bites progik) tudtommal igen sok ramot használhat

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#37) KrAt


KrAt
veterán

Beteg :D

(#38) littlelion21


littlelion21
addikt

Nem kötekedni akarok, de ha már 3 csatorna, meg 12GB, nem lett volna egyszerűbb 3x4giga?
Így talán a memóriabusz sem lenne agyonterhelve, plusz 6 db ddr3-as foglalattal rendelkező mobo-t sem láttam túl sokat. Bár lehet, le vagyok maradva. :B

(#39) Dassler válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


Dassler
őstag

Az a Gigabyte iRAM-ja, és azon van aksi. A RAM törlődik kikapcsoláskor.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#40) Dassler válasza Mr.Csizmás (#17) üzenetére


Dassler
őstag

kb mindenre, ami nem játék és netezés :) Nekem most 4G van, de CAD-ben már elgondolkozik, ha el akarok forgatni egy akármit, aminél már több, mint 50 lépés van, összeszerelésről nem is beszélve.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#41) Menthirist válasza Dassler (#39) üzenetére


Menthirist
veterán

gondolom azért az is időnként lementi hdd-re az anyagot, pláne kilépés előtt... egy ideig eltart, amire visszamegy ramba, de utána már gyors lenne :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#42) ngabor2 válasza littlelion21 (#38) üzenetére


ngabor2
nagyúr

jó eséllyel a 2GB-os modulokat egyszerűbb/olcsóbb gyártani, mint a 4GB-osakat. ha nem így lenne, akkor már sok-sok 4GB-os cuccot is látnánk. én még nem találkoztam velük. ddr2 esetén is egy pár helyen láttam, kb. 10x-es áron, mint a 2GB-osakat...

(#43) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hát ez elég durva! :C

(#44) sNORh


sNORh
addikt

aztaqva.. sok szeróba nemtesznek ennyi ramot, meg az ára.. monnyuk annyira nemis vészes ennyi ramért..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#45) rootkiller


rootkiller
őstag

Ez CL7-en egész jóó lenne.

Artengo TR 990 Pro

(#46) Dassler válasza Menthirist (#41) üzenetére


Dassler
őstag

Nemtom, élőben soha nem láttam működni :)

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#47) BiP válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


BiP
nagyúr

Az a baj azzal, hogy oda felesleges lenne ilyen gyors ram, mert az interface visszafogja. (még a SATA-2 is visszafogná nagyon). Abba gagyi 533-as DDR2 is elég, az is gyors neki. A mennyiség a lényeg.

Amúgy tök sajnálom, hogy nem erőltetik azt a cuccot. SSD árban gyorsabb cuccot lehetne kihozni, és a wear leveling miatt sem kell aggódni. (az akksi a legnagyobb hátránya ill. hogy nem nagyon hordozható).

(#48) [CS]Blade2 válasza ngabor2 (#42) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

(#49) [CS]Blade2 válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Jó is lenne, Vista 7 sec-es boot idővel :DDD

Már van 4 másodperces :D
4 másodperces Vista boot-ot ígér az ASRock

(#50) P00By


P00By
nagyúr

BloodRagebe tessék! ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.