Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanyix


Sanyix
őstag

aki megint elkezdi hogy az intel azért jobb mint az amd mert az amd-ben csak 512 l2 van az hülye(mert rohadt sok ilyen van)!

Olvasni kéne mi a különbség a kettő között...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2) exception


exception
aktív tag

Hát kb,játéknál baromira nem a cache a mérvadó,megveszed az intelt hogy majd úgyis felhúzod 3ghz-re,ahelyett hogy vennél egy amd-t ami alapból annyin megy :))

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#3) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ebből a tesztből sokan rossz következtetést fognak levonni, ugyanis 1280-ban már VGA limitesek voltak a játékok, ezért nem számított az L2 különbség. Egyébként jó teszt, de valami komolyabb VGA-val kéne hasonlót (3870 vagy 4850), mert így sajnos félrevezető. Pontosabban sok ember fogja félrevezetni magát.

Egy dolgot leszűrhetünk belőle: lowend VGA-hoz elég a 2 magos, Core alapú Celeron.

exception: na erről beszéltem, téves következtetést vonsz le. Itt egy lowend VGA-ról van szó, ennek fényében gondold át a dolgokat. Egy 3 gigás AMD proci ára meg tuti nem 10k körül mozog, ezt is érdemes átgondolni. Arról nem is beszélve, hogy 30k körül vannak már 3 gigás C2D-k, melyek bármelyik AMD procit lazán vernek.

[ Szerkesztve ]

***

(#4) dragonfx


dragonfx
veterán

vajon egy 9600gthez melyik proci lenne tökéletes ha 3gigán ahsználnám??már persze c2d-k közül...???

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5) fabicska


fabicska
aktív tag

Sziasztok. Pont jókor olvastam a tesztet, hisz egy C2D E4400-am van és egy Geforce 8600GT-m.
Régebben sikerült összehozni egy hétre egy 631-es pentium-ot 8600GT-vel.
Crysis-t futtattam, de robbanásoknál, és más prociigényes "effekteknél" megakadt 2 mp-re, és teljesen kihagyta azt a jelenetet... furcsa volt tényleg.
Jelenlegi gépemet már nem játékra állítottam össze, hanem inkább otthoni felhasználásokra, ezért kell a C2D. Néha ra rámjön egy kis flatout, vagy Crysis, akkor játszok, ezeket szépen viszi "medium" beállításokon, de már nem fogok csak a játékok miatt ujítani.
Szerintem jó párosítás ez is, kinek mire kell a gép, addig költsön rá szerintem.
Na sziasztok
fabicska

[ Szerkesztve ]

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#6) tzsolesz válasza ollie (#3) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Pontosan ezt szerettem volna elkerülni. Direkt említést is tettem az elején, hogy ez a teszt csak a 2600XT-re vonatkozik.

(#7) fekeandras


fekeandras
őstag

Nagyon jó kis proci az E1200.Most készülő gépembe eme műremeket szánom mert 3,2GHz-n vagy egy picit a felett rendesen kihajt egy HD3870-es vagy egy 8800GT videókareszt is.Az Intelnél egyértelműen két bestbuy proci van.Az egyik a fent említett E1200 as cerka a másik az E5200 dual core.
Ha megnézzük az árukat is... Jelenleg már ott tartunk, hogy semmilyen árkategóriában nem tud versenyképes processzorral kiállni az AMD.Lassan már csak a zseniálisra sikerült HD3xxx/4xxx kártyák tartják el a céget, ami elég szomorú... :U Valamit villanthatnának már ők is. :K

[ Szerkesztve ]

(#8) fagy53


fagy53
nagyúr

Grat, remek kis teszt volt és ráadásul hiánypótló, mert ezzel a kategóriával "nem szokás" foglalkozni. :R
Ami nekem hiányzik és ez a VGA-tól független, hogy pl tömörítési, konvertálási feladatokban mennyire mutatkozik meg a cache különbség. SuperPi, WinRaR sebességteszt. A tesztben szereplő 2600XT VGA-hoz a kis Cel 2.8GHz környékén minden mai játékban helytáll, olyannyira, hogy csak a VGA fog korlátozni. :C

(#9) .mf


.mf
veterán

Csak egyet nem értek: ha már annyi időt töltöttél vele, hogy lemérd a cache miatti különbséget, akkor miért nem azonos beállításokkal (mindkettő 8*200, valamint mindkettő 8*325) járattad a procikat? :( Így nem csak a cache mérete a változó, hanem az órajel és az FSB, tehát nem lehet lemérni a tisztán cache miatti teljesítmény-különbséget.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) tzsolesz válasza .mf (#9) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Végül is nem is számít annyira, mert ha megnézed egyébként sem számottevő a különbség.
A másik pedig az, hogy sajnos az E4500-am nem megy 8x325-ön. :(

(#11) Piero89


Piero89
aktív tag

Jó kis teszt lett!!! gratulálok hozzá :C

(#12) tzsolesz válasza Piero89 (#11) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszönöm. :R

Fagy53:: A kért eredményeket utólag majd pótolom, csak most egy kicsit pihentetem a méréseket. Elég volt ez is. :DDD

(#13) barnam_


barnam_
nagyúr

Szuper, rövid, lényegre törő teszt lett, köszi! ;)

(#14) exception válasza ollie (#3) üzenetére


exception
aktív tag

Jó persze,én nem low vga-ra következtettem,hanem általánosságban.
Amikor a gépet vettem,sokat filóztam,hogy ha netán processzorlimitem lesz majd,akkor a c2d-t húzzam e fel egy jó hűtővel vagy vegyek egy nagyobb amd-t ami eleve magasabb órajelen megy és játékteljesítményben a nem nagy cache ellenére is annyit hoz mint a nagy memós intelek.
Akkor a 6000+ X2 pár ezressel volt drágább mint a 4500.
De kis vga-ra valóban rossz volt a következtetés,megkövetlek :R

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#15) ollie válasza fagy53 (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"A tesztben szereplő 2600XT VGA-hoz a kis Cel 2.8GHz környékén minden mai játékban helytáll, olyannyira, hogy csak a VGA fog korlátozni."

Már úgy érted, hogy a 2600XT elég lesz minden játékhoz, vagy a Celeron? Vagy mindkettő? Bármelyikre is, furcsa lenne, ha egy lowend konfiguráció elég lenne a mostanában megjelenő játékokhoz.

***

(#16) Thunderzolee

Nagyon jó teszt, köszi az összehasonlítást.

Már küldöm is a linkjét az ismiknek. :R

Eddig is az volt a nézetem, h egy kétmagos Celeron 512L2-vel, 800-as FSB-vel tud annyit, mint egy régi Northwood, Prescott. A régi Celeron D-k (256L2, 533FSB) is elegek erre-arra, pláne ez az új kétmagos Celeron. Az árára nem lehet panasz, az biztos.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17) fagy53 válasza ollie (#15) üzenetére


fagy53
nagyúr

Mivel azt írtam, hogy "csak a VGA fog korlátozni", a procit elegendőnek tartom, hogy bármilyen játékban méltó partnere legyen a 2600XT-nek és így csak a VGA lesz ami behatárol. Egyébként nézőpont kérdése, hogy mi elegendő a mai játékokhoz, ha minden max beállításokban gondolkodunk, akkor eleve hátránnyal indul az XT bármilyen procival, még 1280x1024-es felbontásban is. Ha viszont áldozunk valamit a látvány oltárán, ami sok esetben nem is olyan nagy áldozat, alig észrevehető, akkor viszont kellemes partner lehet mindkettő. :)

(#18) tzsolesz válasza Thunderzolee (#16) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm. :R
Egyébként csúnya módon gyalázza a régi egymagos pentiumokat (prescott, northwood) ez a kis proci. Nekem végül is csak jó tapasztalatom van vele kapcsolatban. A tesztem végén írtam is, hogy kíváncsi lennék egy ilyen tesztre csak nagyobb VGA-val. Úgy gondolom, hogy nagyobb felbontáson ahol esetleg már a VGA limites, ott is elegendő lenne ez a proci, úgy 3.2 Ghz környékén, vagy esetleg még jobban felturbózva. :U

(#19) gbors


gbors
nagyúr

jó kis teszt lett, érdekes eredményekkel. egy kicsit alatta megy annak az E1200, mint amit gondoltam, és pont ez a feneség benne: a 2600XT most már inkább 1024x768-hoz vagy visszafogottabb beállításokhoz való, ott meg még pont egy kicsit visszafogja az esetek kb. felében. vajon mennyire lehet húzni az E1200-at? ha 3GHz körül megy gond nélkül, az már elég lehet.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20) Thunderzolee válasza tzsolesz (#18) üzenetére

s478 konfig:
alaplap: IC7-G, P4p800, vagy ezeknek megfelelő másik lapok: 8-10ezer
processzor: 800FSB, 512 (vagy Prescottnál 1M) L2, 3GHz vagy magasabb órajel (esetleg 2.8), esetleg Hyper-Threading 8-10ezer
memória: Dual DDR1 400MHz, 2×1Giga, (lehetőleg cl:2) 10-15ezer
Ez eddig erős 30ezer. Ehhez kell még egy AGP-s videokártya:10-20ezer
7600GT kezd gyenge lenni, eljárt felette az idő (128bit)
7800GS, 7900GS, 7950GT nem kapható, vagy drágán
X1650XT nem kapható
HD2900Pro néhol már kevés a teljesítménye (plusz pont a HD támogatásért)
HD2900XT kezd kevés lenni a teljesítménye (plusz pont a HD-ért)
X1950Pro drága
X1950XT nem kapható
HD3850 ez egy vicc.. (és még drágább)

Ezzel szemben a jelenlegi architektúra:
lga775 konfig:
alaplap:10ezer körül bármit lehet venni, lehetőleg olyan chipsettel keressünk ami DDR2 800-at támogatja minimum.
processzor: a kétmagos Celeron (800FSB, 512L2) 9ezer
memória: 2×1giga 800-as DDR2 asszem 8ezernél kezdődnek
Ez eddig alig 30ezer. Ehhez kell még egy PCI-E-s videokártya:
Nos, 15-17ezer a HD3850, ami mindenre elég, és inkább kihajtható, mint egy AGP-s változat.

Ezért nem éri meg a régi rendszereket fejleszteni, mert nincs hová.
Egy kétmagos Celeron helyett később vehetünk egy Core2-es procit is, az alaplap támogatni fogja. De az s478-as, DDR1-es, AGP-s cuccokat nem nagyon lehet fejleszteni.

Az árakat itt a PH apróhirdetéseiből válogattam össze, nagyjából tükrözik a valóságot.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#21) ollie válasza Thunderzolee (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na meg csodálkoznék ,ha a 3 gigás P4 kihajtana egy 7600GT-nél erősebb kártyát.

***

(#22) Loha válasza tzsolesz (#10) üzenetére


Loha
veterán

Sztem is úgy lett volna értelme a tesznek, hogy azonos szorzóval és FSB-vel teszteled a 2 procit, mert így a nagyobb FSB miatt az E1200 előnyben volt.
Mehetett volna az egyik összehasonlítás 8*300-al vagy 8*266 -al, és mellé mundjuk csutka tuning mindkét procival.

[ Szerkesztve ]

(#23) Thunderzolee válasza ollie (#21) üzenetére

Így van. :K Ez a lényeg.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24) lajafix


lajafix
addikt

jó a cikk, nekem az jött le, hogy már 1024x768 felbontásban sincs érdemi különbség, fentebb meg még annyi se. maradok az e1200nál. :)

Rock'n Roll

(#25) tzsolesz válasza lajafix (#24) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Jól teszed, ha most kellene választanom a két proci között, valószínű én is azt venném. De ott vannak már az E5200-sok is, amik szintén jó ár/érték aránnyal bírnak, ráadásul 45nm.

(#26) gbors válasza ollie (#21) üzenetére


gbors
nagyúr

a 7300GT-t (500/700, tehát még csak agyon sem volt húzva) sem igazán hajtotta ki...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#27) lajafix válasza tzsolesz (#25) üzenetére


lajafix
addikt

7kért jó vétel volt! :))

az 5200 is biztos jó csak az optimális rendszerhez már -gondolom- pl egy 40 ezres vga kártyát kellene venni...
A mostani e1200/2600xt/2GB ramhoz is kevés a vinyóm, rohadt lassan tölt, kellene valami raid 1 vagy 0 (0+1 :) )

sőt a többmagos intel processzorok is olcsók a maguk teljesítmény és felhasználási kategóriájukban...

Rock'n Roll

(#28) tzsolesz válasza lajafix (#27) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Jó párosítás E1200/2600XT/2Gb olcsó DDR2 RAM/olcsó deszka, és lehet nyomni mindent 1024-ben, vagy alacsonyabb részletességgel 1280-ban.
De..... Az E1200-at minimum 2.6 Ghz-re kell ahhoz húzni, hogy valóban ne legyen szűk keresztmetszet a proci. Úgy gondolom bármilyen lap elbír 1Ghz túlhajtást ezzel a prockóval.

Az én vasamban most a legfájóbb hardver a 2600XT, ez fogja vissza nem is kicsit a játékokat.

3Ghz környékén (E4500), én mellé mernék rakni akár egy HD4850-est is, mivel akkor már úgy is 1680x1050-ben tolnám.

[ Szerkesztve ]

(#29) lajafix válasza tzsolesz (#28) üzenetére


lajafix
addikt

no igen a lap. a g31es lapom már csak 108-110 MHZ körüli pcie frekvencia mellett tud 375ös fsbt, ami kell a 3ghz-hez.
Egy p35ös lapban nincs ilyen probléma, de az meg rontja az ár/teljesítmény hatékonyságot.

Rock'n Roll

(#30) ollie válasza lajafix (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

E5200-höz szerintem tökéletes választás az HD3850, ami már asszem 20k körül kapható. Nem kell ahhoz 40k-s kártya.

Valahogy így képzelném el az olcsó konfigot:

Alaplap: i965P, P35, G31 chipset (elég egy olcsóbb alaplap, AsRock már 10k körül van és jó!)
Proci: E5200 dobozos a hűtő miatt
VGA: HD3850/256MB (esetleg 512)
RAM: 2x1GB DDR2

Ez így szinte fillérekből kijön újonnan (olyan 60k körül lehet). Persze kell még vinyó, ODD, táp és ház (kb 30k lehet már jó minőség együtt), de ezek jöhetnek a régi konfigból is.

***

(#31) Ferdzsoo válasza dragonfx (#4) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Egy 9600GT-nek teljesen mindegy milyen Core2 mellett megy ami 3GHZ-en van.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#32) tzsolesz válasza Ferdzsoo (#31) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Amit én egy 9600GT alá raknék, az egy E2160/80 amit azon nyomban felpiszkálnék 3Ghz környékére. ;]

(#33) proof88


proof88
addikt

Üdv!

Még azt fontos megnézni, hogy a 2 proci között mennyi különbség van a min fps-nél az xls fájlban! Pl a Call of Juarez-ben azonos órajelen elég nagy a különbség, WiC-ban kevésbé, ProStreet-ben is méretes, de mondjuk COD4-ben nincs különbség. Sajnos az FSB-k mások voltak. Azért kíváncsi lennék, hogy azonos FSB-vel is mennyi a különbség, ha csak a cache mérete különbözik.
Ehhez hozzátenném azt, hogy nekem nincsenek olyan megfigyeléseim a Core2-s prociknál, mint anno a régi P4-ek és Cerkák viszonyánál, hogy 2x annyi cache 20% sebességnövekedést eredményez. Ezért, ha van egy Prescott magos cerka 3 GHz-en, és egy Prescott magos P4 3GHz-en, előbbiben 512kB, utóbbiban 2MB L2 cache van, akkor az 4x annyi cache, tehát a sebességnövekedés 44% lehet. Nem feltétlenül ilyen pontosan igazolná ezt grafikon, de átlagban ezeket vettem észre régen.

(#34) tzsolesz válasza proof88 (#33) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én még most sem hiszem, hogy nagyon befolyásoló tényező lenne az eltérő FSB. Max játékonként 1-1 fps, számoljátok le mindenhol az E1200-as értékekből. De nem hiszem hogy még 1 fps is lenne sok esetben. :U

De megígérem nektek, hogy egy játék erejéig visszarakom nektek a cerkát, és megnézem, hány százalékot esik azonos fsb-én a játékok sebessége. Ha több lesz 1 fps-től akkor kijavítom az összes értéket ennek tükrében. Ha nem akkor marad így minden.

Ha már így eltértünk az eredeti kérdéstől. A teszt lényege az, hogy egy E1200 is elég a 2600XT kihajtásához, és nem nyerünk az E4500-al annyi plussz fps-t, hogy megérje megvenni mellé a drágább procit, mivel a játékok többsége normális felbontáson már úgy is VGA limitesek a 2600XT-vel. :K

[ Szerkesztve ]

(#35) lajafix válasza ollie (#30) üzenetére


lajafix
addikt

60 K sok, 42Kból kijött a g31-e1200-HyperTX-2GB1066-2600XT persze a vga használt. a többi maradt a régi.

tzsolesz: az e1200 topikban tombolo nick 8800GT(S?) kártyát hajt ki a cerkával 3200 MHZen, alapfeszen, p35ös lappal. Tehát lehet még tunningolni ha jobb kártyánk van.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#36) tzsolesz válasza lajafix (#35) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ezt mondtam én is. Nálam meg sem zizzent neki a 325Mhz. Szerintem a vége olyan 3.0-3.2Ghz az én lapomban. Ami elég jó.
Az E4500-asom nagyon antituningos darab, mert 2.9Ghz fölé nem bírom hajtani, A max amit elbír 295Mhz, de akkor már a windows néha nem boot-ol be, meg nagyon nem stabil. 300-ra állítva, csak bios reset-el indítható újra a gépem. Ehhez képest az E1200-nál simán belőttem elsőre a 8x325-öt, és ez csak nem a vége.

(#37) Mans20


Mans20
addikt

Szerintem E4500 helyett már ottvan a E5200.

(#38) ollie válasza tzsolesz (#36) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"A max amit elbír 295Mhz"

Nemá, ez komoly? Tuti nem a memória vagy az alaplap korlátoz? Visszavetted a memória szorzóját? Fixáltad a PCIE frekvenciát?

Mans20: ez így van, de akinek E4500-a van, az nem fogja lecserélni E5200-ra, nem lenne nagy előrelépés.

lajafix: nézőpont kérdése. Szerintem egyáltalán nem sok egy alap konfigra 60k, de persze nyílván attól függ, hogy mennyi pénze van rá az embernek...

[ Szerkesztve ]

***

(#39) tzsolesz válasza Mans20 (#37) üzenetére


tzsolesz
nagyúr


Szerintem E4500 helyett már ottvan a E5200.

Ez csak természetes. Ráadásul még olcsóbb is. Nekem egyébként semmi értelme nem lenne lecserélnem. A két proci teljesítményében nem igazán látok különbséget. Esetleg alapórajelen. Na jó 45nm. :D

Ollie: Mindent elkövettem, fixáltam 100Mhz-re a PCE-t, a RAM-okat egyenesen alulhajtottam stb.... Ja, és hiába veszem le akár 6-os szorzóra, akkor is ugyanez a helyzet. Nem megy 295-98 Mhz fölé, mert nem indul el a rendszer, ha csak ki nem veszem az elemet. Megszűnik a kommunikáció a lap és a proci között. Egyébként ugyanannyi esélye van annak hogy a lapom ilyen gyenge, bár egy két ember Quad-ot tuningol benne és bírja. Ez érdekes.

(#40) ollie válasza tzsolesz (#39) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát ez pech. Az én E4300-om vígan szaladgál 333-as FSB-vel is, ráadásul alig kell hozzá feszt emelni. Felette meg nem is próbáltam.

***

(#41) tzsolesz válasza ollie (#40) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A kettőnk alaplapja azért merőben eltér egy kicsit tuningban. A tied enyhén tuningosabb.
Bár egy P35-ös chipset-től is többet vártam, ha végül a lap a baja, de a fene se érti.

(#42) ollie válasza tzsolesz (#41) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem i965-ös lapban (Gigabyte P965-S3) ment 333-on az E4300. A mostaniban nem is próbáltam.

***

(#43) Gyuri27 válasza tzsolesz (#41) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] 8800 gtx-l a cerka. E1600 cimszó alatt a tuningolt cerka.

Amd - Radeon - Ryzen

(#44) tzsolesz válasza Gyuri27 (#43) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szép teljesítmény nem mondom, de azért néha csak nem árt az az L2 cache, ahogyan azt látom.pélául a HL2-ben az E4500 alapórajelen megveri a 3.4Ghz-re húzott E1200-at. Másutt meg kikap tőle.... Ez nagyon játék függő az szent. :K

(#45) Gyuri27 válasza tzsolesz (#44) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nyilván a gtx kihozza a különbséget. De mint nálad is látszik egy 3 gigára húzott cerka egy 2600/3650-k elég tud lenni. Ráadásul olcsó is. Kis péz kis foci ahogy a mondás tartja.

Amd - Radeon - Ryzen

(#46) gbors válasza tzsolesz (#41) üzenetére


gbors
nagyúr

esetleg próbálj meg egy kicsit emelni az FSB feszültségen

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#47) tzsolesz válasza gbors (#46) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Meglátjuk, majd kísérletezek azért még vele, van még egy két ötletem nekem is. ;)

(#48) tipuka


tipuka
addikt

nekem is HD2600 XT van és gratula a teszthez! :D
amúgy honnan szerezhetek progit hogy megnézzem az én tulajdonságaimat az fps-t meg ezeket? elég kezdő vagyok.
írjatok
köszi!

(#49) tzsolesz válasza tipuka (#48) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A program neve: FRAPS :R
És köszi szépen. :R

[ Szerkesztve ]

(#50) Ateszzero


Ateszzero
őstag

:C :C Tényleg jó kis teszt.Biztos sok időbe tellett mire elkészült.Én is ;] köszönöm ;] a tesztet,
Nekem is E4550 van egy 2600XT mellett 2Gb DDRII,és ugyanezek az észrevételeim.
A Crysis kivételével majdnem minden játék fullosan megy Vistán.Kicsit még a FAR CRY2-től félek hogy ez már nem lessz elég,és ha igy folytatják a game kiadásokat(már pedig így folytatják), akkor lehetséges hogy kezd szép lassan elavulni a konfigunk?Vagy csak Videokari csere? :C :C

(#51) tzsolesz válasza Ateszzero (#50) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Csak a VGA-val van már a gond.

Főleg Vistán mennek valamiért lassabban a játékok.

XP-én azért stabilabbnak, és kicsit erősebbnek is tűnik ám a 2600XT.
Ha ezeket a teszteket XP-n futtatom, és plusszban még meg is rángatom a mem órajeleit úgy 860Mhz, a GPU pedig 800-ról 857-re, azért összességében még 10%-ot is javulna a helyzet. Ha például egy játék fut 26-27 fps ebben a környezetben, a másiknál pedig 31-32 fps az már nem rossz.
A Vista erőforrás igényesebb rendszer, ez van.

De a videókarink ez év végén, és a jövő év elejétől már nem hiszem hogy minden játékban megállná a helyét sajnos. Ezt jól látod. :U

(#52) lajafix válasza ollie (#38) üzenetére


lajafix
addikt

"nézőpont kérdése. Szerintem egyáltalán nem sok egy alap konfigra 60k, de persze nyílván attól függ, hogy mennyi pénze van rá az embernek..."
érdekes egy másik topikban pont azt írtad, hogy nem kell annyira önzőnek lenni, pont 18k-t spórolnék a szegényeknek a konfigommal a tiedhez képest! :)

Rock'n Roll

(#53) gbors válasza tzsolesz (#51) üzenetére


gbors
nagyúr

A Vista erőforrás igényesebb rendszer, ez van.

Nem ez a gond elsősorban, hanem az, hogy az ATI driver DX10 fronton még mindig nincs a helyzet magaslatán - a legtöbb játék meg, aminek van DX10-es renderpath-ja, Vista alatt helyből azt kapcsolja be.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#54) tzsolesz válasza gbors (#53) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

az ATI driver DX10 fronton még mindig nincs a helyzet magaslatán

Akkor már nem is lesz. Volt rá minimum 2 évük. A DX10 meg igazából még nincs is, de talán nem is lesz elterjedve. Úgyhogy lehet úgy érzik felesleges vele küszködni. :B

(#55) ollie válasza lajafix (#52) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"de persze nyílván attól függ, hogy mennyi pénze van rá az embernek..."

ezt mintha nem vetted volna figyelembe... :)

***

(#56) ollie válasza tzsolesz (#54) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Akkor már nem is lesz."

Dehogynem.

***

(#57) tzsolesz válasza ollie (#56) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Úgy legyen... :R

(#58) tipuka


tipuka
addikt

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
nem tölti le a t.o.r.r.e.n.t. a frapsot :F

(#59) tzsolesz válasza tipuka (#58) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

minek hozzá torrent? :F

TESSÉK

(#60) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem jó teszt lett, köszönjük!

(#61) tipuka


tipuka
addikt

köszi a fraps linket :R

[ Szerkesztve ]

(#62) lajafix válasza ollie (#55) üzenetére


lajafix
addikt

tehát ha van rá pénze, akkor vegye meg, ha nincs rá pénze, akkor ami van azt adja a szegényeknek?

:))

Rock'n Roll

(#63) Aprósólyom válasza ollie (#3) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Egy 4050e proci 10-11 körül van, felhúzód min, 2,8-ra. Nincs ami ne menne ennyin, de inkáb még több. Ezért nem látom értelmét annak, akik egyből lehúzzák az AMD-t. Én a saját procimmal és szintén 2600XT-vel eljátszogatok. Nem mindenki vágyik a legjobb grafikán játszani, főlleg, mert azért jó mélyre bele kell nyúlni a zsebébe.

Jevons paradox

(#64) ollie válasza Aprósólyom (#63) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor már ennél olcsóbban veszek E2160-at, amit felhúzok 3 gigára, és megeszi az 4050e-t reggelire. Én nem húzom le az AMD-t, de jelenleg az a helyzet, hogy azonos órajelen a C2D procik a gyorsabbak.

lajafix: nemár lécci

***

(#65) lajafix válasza ollie (#64) üzenetére


lajafix
addikt

bizony ne már lécci, a kedvenc poéntopikunkban prédikálod a vízivást, közben meg jólesik a borocska ugye! :))

Rock'n Roll

(#66) tzsolesz válasza lajafix (#65) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez tényleg poéntopic?? :F

(#67) lajafix válasza tzsolesz (#66) üzenetére


lajafix
addikt

nem erről a topikról van szó.

Rock'n Roll

(#68) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Na hallihó mindenkinek.

Lehet hogy újra elvégzem a tesztet egy 4670-el is. Na ott már merőben más lesz a tészta, ígérem. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.