Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Ebből csak az derül ki igyekszik "felzárkózni" és utol érni a zeneket.
Eddig nem tudtak értékelhető órajeleket kisajtolni 10nm en.
(ha valaki nekiáll fárasztani hogy megadtak egy "nagy" turbó értéket amit kb addig tart míg megvakarom az orrom kinevetem)

Milyen magszámra lehet számítani?
Ht? mert ha van benne kiadás előtt kb kuka..... :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#2) S_x96x_S válasza Lacika112 (#1) üzenetére


S_x96x_S
őstag

ó jaj, ne bombázz negatív hullámokkal :R
https://www.youtube.com/watch?v=wELAtDTaqnw

majd meglátjuk mi sikerül.

Mottó: "A verseny jó!"

(#3) S_x96x_S válasza Lacika112 (#1) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Milyen magszámra lehet számítani?

nem lehet még tudni, de 4/8 -as biztos lesz.

"assuming Geekbench is reading the platform correctly; the "Tiger Lake-Y" processor features a 4-core/8-thread CPU,"
https://www.techpowerup.com/261360/intel-tiger-lake-microarchitecture-features-hedt-like-cache-rebalancing

> Ht? mert ha van benne kiadás előtt kb kuka.....

valószínüleg ezeket már áttervezték biztonsági szempontból.
Valamikor jövőre jönnek.

"Tiger Lake" is expected to make its debut some time in 2020-21 as a successor to "Ice Lake," and will be built on Intel's refined 10 nm++ silicon fabrication node."

Mottó: "A verseny jó!"

(#4) Lacika112 válasza S_x96x_S (#3) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Keresgéltem de kb én is csak utalásokat meg "lehethogyesetlegolyanmintha4mag" infót találtam.
5MB L2/4mag=1,25MB de sehol se olvastam kizárt a 2? 6? 8? mag ezért kérdeztem.
"10 nm++"
Oké itt kapott el a nosztalgia, meg az érzés ezt hány + on kereszül fogjuk látni.

Ht áttervezésével LEHET eltűnik pár tervezési hiányosság de kérdéses addig még hányat találnak így én nem igazán bízok az értékelhető javításra inkább csak a szinten tartásra.
Ha pl a-b-c-d hibát javítják előkerülhet e-f-g-h-i-j....

Tényleg jó lenne már ha drasztikusan átépített, de inkább teljesen friss fejlesztést tudnának már lerakni mert nem győznek reagálni. Ez hosszabb távon minden vásárlót csak meg fog szívatni anyagilag. Ráadásul az első 10nm kiküszködése is olyan volt nekik mint lenyomni az ovis torkán a spenótot tornádó közepén....

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#5) hokuszla válasza Lacika112 (#1) üzenetére


hokuszla
aktív tag

orvosi eset

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#6) szasanyi


szasanyi
félisten

Asszem az intelnek utol kellene érnie magát, aztán beellőzni a konkurenciát. Még mindig kérdés, hogy mennyire lesz ez sikeres.

(#7) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Melyik lesz az 1. Intel proci ami már nem 620-as IGP-t fog használni, és találkozni is fogunk vele a boltok polcain? (Főleg notiknál érdekes.) Ez már az?

[ Szerkesztve ]

(#8) szasanyi válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


szasanyi
félisten

Én még azzal is megbélkéltem... volna, ha minden alaplapra tennének DP kimenetet ti. HDMI-n 4K-ban csak 30Hz megy (még az egér is akad az asztalon való mozgatáskor :o ).

(#9) Dr. Akula válasza szasanyi (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

HDMI 1.4-nél valóban 30 Hz a limit, de 2.0-nál már 60 Hz is mehet (4K-ban).

[ Szerkesztve ]

(#10) [CS]Blade2 válasza Lacika112 (#4) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Az Ice Lake 4/8-as, de van egy Comet Lake 10710U 6/12-es felállással 12,5-25W TDP-vel, de az UHD 620.
Hogy az Ice Lake óta fejlődtek-e annyit, hogy a 64 EU-s Iris Plus mellé befér a 6/12... az kérdéses. Szerintem felesleges.
Nem lehet elvárni, hogy sok mag legyen, magas órajelen és bazi nagy sok EU-s IGP és 9W, 15W 25W, 28W fogyasztás.
Lehetne 8/16, de akkor alacsony az órajel, kicsi az IGP és 25-28W.

(#11) Dr. Akula válasza [CS]Blade2 (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem hinném hogy notiba nagyopn kéne a 6 mag, főleg ha mellé csak egy ilyen fos IGP társul. Mivel az AMD inkább csak papíron létezik mobil fronton, 12"-be meg IGP mellé nem is raknak mást, muszáj lenne hogy legalább egy Ice Lake figyeljen a gépben. De azt is csak neten látni, ígéret formájában, nem a boltok polcain.

(#12) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ezekből várható asztali CPU is?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) DraXoN válasza tibaimp (#12) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

maximum ha kínaiak "barkácsolnak" valamit megoldást...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#14) S_x96x_S válasza tibaimp (#12) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Ezekből várható asztali CPU is?

gyorsan változik minden, és szerintem nemlehet biztosat tudni..

7nm valószínűleg lesz ( valamikor ). de hogy mi lesz a neve ;)
https://www.extremetech.com/computing/300249-intel-canceled-10nm-10nm-10nm-desktop-cpus-7nm

Mottó: "A verseny jó!"

(#15) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Mire átállnak 10nm-re, AMD már 5-re megy. :DDD

(#16) Dr. Akula válasza Cingáriusz (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hiába van kisebb csíkon, ha azzal is csak épphogy tudja tartani a lépést. Mi lenne ha mindketten ugyanazon tolnák? Nem kell tippelni, megmutatták az elmúlt évtizedek.

(#17) DraXoN válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ez nem olyan egyszerű, hogy ugyanaz, vagy nem... nem ugyan azt jelenti az intel 14nm-e és az AMD 7nm-e ... eleve utóbbi "vegyes" technikát használ ami még csak nem is egy gyárból jön ki (7nm TSCM + 14nm GloFo)... ezen kívül intel 14nm-e se azonos a különböző CPU generációik között.
Eleve a skálázódás más lehet a különböző teljesítményértékeken, így lehet hol ez, hol az a termék jönne ki jobban teljesítmény/fogyasztás mutatóban.. Ezek nem lineárisan változó skálák (és nem csak a gyártástechnológia, a CPU felépítése is számít).

bár összességében nehéz vitatni, hogy jelenleg sokkal jobban áll az AMD teljesítmény/fogyasztás mutatóban, főleg ha a nagyobb CPU mag számú példányokat is számításba vesszük, ahol az órajelek kevésbé másznak be az "overlock" zónába és száll el az "ideális teljesítmény/fogyasztás mezőből"...

De összességében nem számít a technika, ha hajlandó valaki szilícium felületet áldozni a teljesítményért... nagyméretű kisebb csíkszélességű szilíciumból kihozható hasonló arányú teljesítmény/fogyasztás (hacsak az egyik technikának nincs jelentősen jobb szivárgási mutatója), csak igen drága lehet a végtermék az esetlegesen többszörös szilícium igény miatt (nem csak kevesebb chip fér egy ostyára, de nagyobb eséllyel lesz "hibás")...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#18) tibaimp válasza Cingáriusz (#15) üzenetére


tibaimp
nagyúr

S_x96x_S: köszi, de én is csak ezt tudtam, akkor ennyi...

Cingáriusz: Nem az AMD, a bérgyártója....Az amd már nem rendelkezik régóta gyárral.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) DudeHUN válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Megmutatták, hogy kb. ugyanazt tudják azonos csíkszélen azonos időben. Kicsit másra optimalizálva az architektúrát. Nem meglepő. Az elmúlt közel egy évtizedben folyamatosan a kékeknél volt a gyártástechnólógiai előny. Most nincs. Jót is tett nekünk. De ha azt hiszed csak emiatt jobb jelenleg az AMD CPU felhozatala desktop, HEDT és szerver fronton, akkor tévedsz.

Gamer for Life

(#20) hokuszpk válasza Cingáriusz (#15) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ez korantsem biztos. most az Apple es tsai co elviszi a TSMC 7nm kapacitasanak nagyreszet, szerintem ha addigra a telefonosok atallnak 5nm -re, az AMD meg fog elegedni a 7nm euv vagy a finomitott 6nm opcioval.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21) DraXoN válasza hokuszpk (#20) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

a 7nm euv eléggé "egyedi" optimalizálást igényel, ott van mellette a 7nm+ ami a jelenlegi 7nm DUV vagy az arra épülő 6nm fejlesztés... a 7nm EUV így nézve "zsákutca" a későbbi további fejlesztést illetőleg ... bár elvileg a 7nm+ nem tud annyit, de a 6nm-es technika kb azt tudja olcsóbban (és teljesen újratervezni se kell a CPU, mert csak "finomítás")...
az 5nm meg inkább a 7nm euv-ból jön már, de az megint egy jelentősebb újratervezés lenne úgy is.. így nem is érdemes "felemlegetni".

Nagy kérdés tehát, mit választ majd az AMD... egyenlőre csak pletyka szinten van az EUV emlegetve, de a diákon 7nm+ szerepel, nem kimondottan az EUV, így jelentheti mindkét technikát...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22) hokuszpk válasza DraXoN (#21) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a 7nm euv -ra tervezett motyot ha jolemlexem utana konnyen lehet 5nm -re vinni, utobbi mindenkeppen euv.
szoval az AMD akar bele is ugorhat, valamiert szeretnek early adopterek lenni. A 7nm+ / 6nm mellett az szol hogy a jelenlegi dizajnt lehet konnyen portolni. Szerintem most az AMD ovatosabb lesz, menjen csak az Apple meg a Qualcomm olre az 5nm -ert, amig az Intel nem lep at nagytomegben a 14 nm+++ -on, addig eleg a finomitott node, plusz egy kis reszeles az architekturan. Azzal parhuzamosan meg futhat az 5nm projekt.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#23) ShiTmano válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nem, nem tudja tartani az Intel a lépést. A 14 nanója csak megaherzben tud villogni persze elszállt fogyasztás mellet, IPC-ben meg rosszabb. A 10 nanojárol ne is beszéljünk. 3,5-4GHz fölé nem is tudják vinni. Szóval a harmadik(?) generációs 14 és 10 nanoja csak próbál kapaszkodni a TSMC első generációs 7nanoja után. Ráadásul -ha igazak a pletykák- a ZEN3-nál ismét jön egy legalább 8%-os IPC növekedés és néhány 100MHz növekedés is.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#24) Sinesol válasza ShiTmano (#23) üzenetére


Sinesol
veterán

Már hogyne tudná tartani? 14 nanon hozza ugyanazt, mint a másik 7 nanon fejlettebb gyártástechnológia mellett, az ipc meg kb. ugyanaz. Arról meg ne is beszéljünk, hogy kb. 10 éves a jelenlegi Intel architektura és még igy is elég..

A Zen3 lesz az, amivel tényleg eléggé elverik az Intelt, ha igazak a pletykák.

[ Szerkesztve ]

(#25) DraXoN válasza Sinesol (#24) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Egyáltalán nem hozza ugyanazt a teljesítményt... elég megnézni a 9900K(S) vs 3950X összehasonlításokat, de még a 3900X-hez képest is "elvéreznek" az intelek. A teljesítmény/fogyasztás mutató se a kékeknek kedvez.. :(
a 8vs8 mag összehasonlítás meg "hülyeség" nem az a felépítés "csúcsa", csináljon akkor intel is 16magos cpu-t mainstream vonalra ... jah, hogy nem fér el, és a következő új alaplapot igénylő változat is csak 10 magig jut el úgy, hogy beáldozzák a grafikus chippet a CPUban? Ez alapján nem képes ugyan arra.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#26) Sinesol válasza DraXoN (#25) üzenetére


Sinesol
veterán

" 8vs8 mag összehasonlítás meg "hülyeség"

Inkább ez a mondat a nagy hülyeség, az architektura összehasonlitasanak azonos magszám, azonos órajel mellett van értelme csak. Az hogy nem fér el, az gyártástechnologiai probléma, nem architekturális..

[ Szerkesztve ]

(#27) DraXoN válasza Sinesol (#26) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

az architektúra felépítésben is lényeg, hogy szándékosan mennyire gyúrnak ki egy magot, vagy építik inkább úgy fel a cpu-t, hogy könnyebben skálázható legyen.. Utóbbi erősen igaz az aktuális ryzen cpukra, hogy rendkívül skálázhatók, és egyáltalán nem igaz jól az intel cpu-kra, mert nehéz szülés a 10magos is... Nincsenek egy szinten.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#28) Sinesol válasza DraXoN (#27) üzenetére


Sinesol
veterán

Látszik nagyon nem akarod érteni, már eleve eldöntötted, hogy jobb az AMD és kész.

[ Szerkesztve ]

(#29) DraXoN válasza Sinesol (#28) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

De értem, csak értelmetlen a mag-mag összehasonlítás ha nem az a cél egy architektúra kigyúrásánál, hogy mennyire legyen erős az 1 szem mag, vagy X magig skálázódva mennyire képes. Ha architektúrálisan "több érhető el" akkor miért csak addig nézek amíg a konkurens termék is "elér"?
Itt van a gond a logikában, hogy az egyik gyártó terméke "nem ott ér véget".

Vagyis felépítésben áldozatot hoztak 1 helyen, hogy nyerjenek egy másik helyen... mondhatni.. valami ilyen volt egykor az FX-is, csak ott a gyártástechnológia még inkább nem állt mellette, és később GloFo is kiszúrt még jobban az AMD-vel amikor lelőtte a 22nm fejlesztését (persze nyilván ezt nem AMD tudta nélkül csinálta, de látták, hogy az aktuális technika nem lett elég versenyképes az akkori intelekkel szemben).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#30) ShiTmano válasza Sinesol (#24) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nem tudja. 10%-kal nagyobb frekvencián megveri néhány játékban, sokkal nagyobb fogyasztással. A többi alkalmazásban meg kanyarban sincs.
Amúgy itt meg már játékban is jobb. https://ipon.hu/magazin/cikk/gyomros-az-intelnek-teriteken-a-ryzen-3000-es-sorozat.

Új AGESA-val (1004) meg még gyorsabb lett a Zen2.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#31) Cingáriusz válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


Cingáriusz
őstag

épphogy tudják tartani a lépést? :DDD :C

(#32) Dr. Akula válasza Cingáriusz (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mert nem? Lemaradtam valamiről és már lenyomta az AMD a 9900K-t GTA-ban? Nem a Cinemabiszbaszokban, ahol jó a sok alacsony órajelű mag is, és kb. 3 embert érdekel az egész világon. :C

[ Szerkesztve ]

(#33) janeszgol válasza Lacika112 (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet addig sem tartja. De minek tartaná a bődületes tuningot? Az utasításokat hamar végrehajtja. Ha meg nincs annyi a tárban, nincs olyan jellegű feladat, teljesen felesleges az 5+ GHz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) #72042496 válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Attól, hogy neked 9900K van GTA V-re, még létezik ám ezer más processzor és ezer más felhasználás a játékokon túl is. :U

[ Szerkesztve ]

(#35) janeszgol válasza #72042496 (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

De abban nem az intelecskéje a jobb. Látod eddig a Cinema volt a király, az ultra, amióta az Intel azt mondta hogy az nem jó (érdekes, pont azután, hogy kikaptak benne), az összes Intel fan ezt a szöveget nyomja. Már nem jó nekik.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) sb válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


sb
veterán

Igen, lemaradtál.
Annyira okosat mondtál mintha benyögted volna, hogy egy traktor a legjobb közlekedési eszköz, mert az F1 Ferrari nem elakad a szántóföldön.

Ha abból indulsz ki, hogy 250W-ból 5-5+ GHz-en egy darab játékban +5-10% előnyöd van Intellel - amit az AMD ne is tud órajelben - akkor ebből általánosíthatsz de ne csodálkozz ha hülyének néznek. Még akkor se ha nem egy játékból indulsz ki és azt hozod ki, hogy átlagban jobb az Intel 5-10%-kal. Itt és ebben.

Architektúra és hozzá a gyártástechnológia előnyét próbáld lemérni azon, hogy:
1. C2C mit tudnak: segítek, az AMD jobb.
2. Perf/W mit tudnak: az AMD 1.5-2x előnyben van. Nézd meg HEDT vagy szerver vonalat, de desktopon is nézheted emberi órajeleken, vagyis 4.5-ig (amin amúgy a c2c jobb eredmény miatt már 5GHz körüli eredményeket hoznak). De nyugodtan hozzánézheted lassan a noti vonalat is mi jön ki 15W-ból Intel és AMD oldalon...
Persze ehhez az is kell, hogy abszolút mértékben versenyképes legyen. Hiába jobb az arm is perf/W-ban ha közben nem jó adott célra. De ezt meg bőven hozza az AMD a -5-10% - +50-80%-os range-ig bezárólag Intelhez képest.

Szóval csak ezekben jobbak és a te egyetlen 5+ esetedben meg alig rosszabb. (De ott is jobb másban). Akkor ki miben van elmaradva?

[ Szerkesztve ]

(#37) S_x96x_S válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Lemaradtam valamiről és már lenyomta az AMD a 9900K-t GTA-ban?

Lemaradtál ;]
Egy rendes - tökös felbontásnál ( 3840x2160; + minden bekapcs ) már a 3950X a nyerő.
Az új Intel 10980XE - pedig végképp lemaradt.
https://lab501.ro/procesoare-chipseturi/amd-ryzen-3000-part-viii-amd-ryzen-9-3950x-vs-intel-core-i9-10980xe/15

alacsony felbontáson - pedig a min-fps stabilabb.

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#38) Dr. Akula válasza sb (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Neked a "hozzáértés" a pasziánszban meg a cinemabiszbaszban "végre valamiben 1%-kal jobb"? Nem kicsit vagy eltájolva. On average the 3900X was 6% slower than the 9900K when gaming.

Melyik az az "egy darab" játék amit megtaláltál a sokból? :D Nem kéne ennyire elvakultnak lenni!

(#39) Dr. Akula válasza #72042496 (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És?

(#40) Dr. Akula válasza S_x96x_S (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Na erre mondom hogy épp csak utolérte. A különbség épp csak hibahatáron belüli. Arra az 1 fps-re verte itt sok AMD fan hogy hű micsoda előnybe került a kis kedvencük. :D

(#41) MeszesKPT válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


MeszesKPT
őstag

3 ember használ munkára processzort az egész világon?

(#42) DraXoN válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem tudom ... jelentéktelen különbség ez, játékokon kívül meg sok programnál lényegesen gyorsabbak tudnak lenni a 12/16 magos CPUk ... összességében nem egál szerintem.. De persze tudom ... aki AMD-t vesz az valahogy mindig dolgozik (is).. de ez alapján az intelt csak a naplopók veszik ;]

De miért záródik minden intel vagy amd cikk intel-amd vitával (néha még azok is, amikben nincs is szó egyikről se közvetlen)... ehh ... élvezzük az értelmetlen körös vitákat (mivel ugyan azok vitatkoznak, de mindenki elereszti a füle mellett amit a másik mond).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#43) Dr. Akula válasza MeszesKPT (#41) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Rögtön gondoltam hogy itt a PH-n minden fórumozó csak videót szerkeszteni vesz gépet, senki nem tölt le (vagy vesz) játékot, azt se tudják mi az...

(#44) DraXoN válasza Dr. Akula (#43) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

senki nem mondta, hogy nem játszik, de ha játszik (is), vagy ár/értékben keres valamit akkor erősen alternatíva az AMD platform (még az FX idejében is az volt).. Meg lehet nézni a gépépítés topicot, főképp középkategóriás gépek mennek, nem a csúcs (az csak keveseknél)..

Magam részéről programozáshoz is használom a gépet.. és játszani csak keveset játszom már manapság (bár sose voltam nagy játékos)..

Előbb-utóbb én is cserélem az FX-es gépem, kezdem érezni a határait munkában (el-el fogy ram, de egyre többször látom, hogy a CPU-is 100%-on "kiakad" percekre). Ha most cserélnék valami ryzen lenne belőle (bár a "perverzióm miatt" gondolkodom valami "ős" Xeonon is "kínai" alaplappal... aztán ránézek az alaplapomra (elméletben, nem látok rá, a gépházam nem áttetsző, és egyébként is a fal felé nézne az ablak ha áttetsző lenne) és látom "milyen a jól" megtervezett alaplap és "megijedek" a kínai lapoktól.. aztán ryzenen gondolkodok, de még valahogy rászánni nem tudtam magam a lépésre... Most karácsony előtt már biztos nem lesz gépcsere.. maximum februárban.. de aztán mindig ott van, ha már eddig húztam, még egy kicsit és vehetek "újabbat" .. bár utóbbinak sosincs vége... bár fél éven belül lehet cserélek, hogy mire, még nem tudom ami biztos, több memória kell mint ami most van (16GB nem elég) és simán lehet akár 12-16mag is, még a HT szálakat is ki tudom "pörgetni", igaz utóbbi ritka, amikor fordítom a programot, bár néha van (igaz, akkor nem kell pár percig itt hagyom a holmit, de annyi szünet meg "jár", utóbbi miatt se sietek)...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#46) Dr. Akula válasza DraXoN (#42) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Elméletben nyilván jobb a több mag, egészen addig amíg nem az órajel rovására megy. Meg azt se árt tudni hogy hány mag lesz kihasználva, az Intelnek is van 56 magosa, de az se ütközik olyan problémába hogy kifogyna magból, a programnak meg kéne. Persze biztos lehet olyan SETI-t és egyéb elborult dolgot találni ahol igen, de egy átlag játék 6-8 magot (se) tud kihasználni. Ezért volt régebben is jó alternatíva a legkisebb HEDT proci, ahol magból nem volt sok, de órajelből igen, és megkaptad hozzá a 4 csatornás ramot, meg a rakat PCIE-t.

Az egész vita abból lett hogy a sok AMD fanboy felháborodott azon hogy az AMD "csak" utolérte az Intelt, nekik az 1 játékban elért 1 fps előny az már "köröket ver rá az Intelre". :D Én csak annyit mondtam hogy végre utolérte. A grafikonok is ezt mutatják.

(#47) MeszesKPT válasza Dr. Akula (#43) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Nem én emlegettem 3 embert.

Az Intel tökölésének nagyon nem örülök. Erős verseny kellene, hogy adott árszinten nagyobb teljesítmény legyen elérhető. Nekem most az AMD kínál jobbat, de marhára nem érdekel mi van ráírva a processzorra. A megrendelőt sem.

[ Szerkesztve ]

(#48) Dr. Akula válasza ShiTmano (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szerintem a flémet sürgősen fejezd be!

Nekem már az 5x86 óta volt (több) AMD procim (5x86, K6, Athlon64) és videokártyám (9600Pro, X880XT, 4870 X2, 5870 CF), nem nekem fog problémát okozni ha egyszer váltani kell, hanem nektek fanboyoknak. Pont Threadrippert akartam venni, csak akkor még nem volt Zen2, az előző meg karcsú volt játékban. Nem a matrica miatt van Intelem (vagy AMD-m), hanem mert aktuálisan az a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#49) ShiTmano válasza Dr. Akula (#48) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

"nem nekem fog problémát okozni ha egyszer váltani kell, hanem nektek fanboyoknak."

Sajnos ezzel megint mellélőttél. Két Inteles gépem van és egy AMD-s. ;) Csak nem védem a védhetetlent. Szgépet szinte mindenki használ viszont játékra -ehhez képest- kevesen. Ismeretségi körömben szinte senki, csak a gyermekeik legfeljebb. A szokásos netezésen kívül könyvelni, biztosítási kalkulátort használni, házat tervezni, általános irodai munkák stb. használják. Ezekre vagy ár/teljesítmény vagy tisztán teljesítmény alapján is a Ryzen jobb. (De most már játékra is.) Megértem, hogy ha már megvetted a 9900K-t akkor próbálsz érveket keresni mellette, de sajnos már nincsen semmi. És nem cukkolásból írom. Szerintem ma már Te sem ezt vennéd...

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#50) #38075904


#38075904
törölt tag

Te jó isten lassan utoléri cacheben az amd-t. Eddig a töredéke elég volt a hasonló teljesitményhez.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.