Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #95590400


#95590400
törölt tag

Intel x86 utasításkészletű (Snapdragon, Apple A4, OMAP, ST U8500, stb.)
???
ezek nem arm procik, szintén?

[ Szerkesztve ]

(#2) Karma válasza #95590400 (#1) üzenetére


Karma
félisten

Dehogynem.

Egyébként az 1.1 már bizonyított, használhatatlan és tetűlassú. Úgyhogy hiszem ha látom - új hardver híján nem nagyon tehetnek mást, mint az N900-at hajtják még egy kicsit.

Bár annak csak 256 MB RAM-ja van ám.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3) rankesz válasza Karma (#2) üzenetére


rankesz
veterán

Szerintem ha a Nokia hivatalosan kiadná az N900-ra az 1.2-t azzal maga alatt vágná a fát. De ez a veszély tuti nem fenyeget.

(#4) RaveForce


RaveForce
veterán

szal 600mhz és 512 ram, namost ez gyönge hw-nek számít manapság? nemár..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#5) Ricardo


Ricardo
félisten

Kíváncsi leszek. Nem baj ha nem nagy az erőigénye egy Oprendszernek. A lényeg hogy nem mnjen a sebesség rovására.

(#6) Straw válasza RaveForce (#4) üzenetére


Straw
senior tag

A WP7-es megkötésekhez vagy az iPhone 4-hez képest igen.

42

(#7) Morden24 válasza RaveForce (#4) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát, a 600mhz erősnek már nem számít.

Sectumsempra - For Enemies

(#8) RaveForce válasza Morden24 (#7) üzenetére


RaveForce
veterán

egy szóval nem mondtam,h erős, de nehogymár "gyenge" legyen, pláne mellé az 512 RAM

#Straw

i4ben is pont 512 van, és a wp7nek fele is elég, azthiszem samsung focus talán annyit is tartalmaz

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#9) Straw válasza RaveForce (#8) üzenetére


Straw
senior tag

Én a porcesszorra gondoltam, másrészről pedig az 512 ram kezd egyre átlagosabb lenni.

Tényleg van egy Blade-ed? Mert ha igen akkor írhatnál róla egy kis beszámolót, akár pü-ben is. Nagyon megköszönném.

42

(#10) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Ha sikerül megvalósítaniuk és a sebességgel se lesz gond, akkor "olcsó" Nokiák kerülhetnek piacra versenyképes rendszerrel. Ez megtámogatva a Symbiannal való.. "átjárhatósággal" (lehet rossz ez a szó ide, nem sikerült jobban megfogalmazni, az azonos kódbázisra célzok)... a végén még lesz belőle valami.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#11) Karma válasza Rickazoid (#10) üzenetére


Karma
félisten

Szep idill, de teljesen elrugaszkodott a valosagtol. A MeeGo az abszolut felsokategoriaba megy az eddig ismert tervek alapjan, mint ahogy a WP7 se fog kozepkategorias hardveren futni.

Az atjaras pedig pontosan igy jo, a Qt-nek az lenne a szepsege, hogy tenyleg atjarhatova tegye a ket platformot az alkalmazasfejlesztok szamara. Kar, hogy meg nem igy van.

“All nothings are not equal.”

(#12) leviske válasza Morden24 (#7) üzenetére


leviske
veterán

Akkor fogalmazzunk úgy, hogy a N900 még mindig messze a legerősebb Nokia a piacon és míg a MeeGo mobilos változata elsősorban Nokiákra van kalapálva, addig csak a Nokia mobilokhoz lehet viszonyítani, ott pedig az a CortexA8 600MHz-en még mindig bika. (Nem mellesleg az N900 processzorát asszem lehet tuningolni, nem?)

Én akárhogy nézem, a N900 hardverére csak azt tudom mondani, hogy a gyengeségtől annyira távol áll, mint attól, hogy a jelen piacon előremutatónak számítson.

(#13) Cyberpunk válasza leviske (#12) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze lehet és elég jól.

Egyébként én erre a rendszerre várok és nagy reményeket fektetek bele hogy jó lesz. Akkor nem tartom kizártnak hogy dobom az android-ot és újra Nokiás leszek ;] A lényeg hogy a nagyszerű multitasking-ot a Maemo-ból szépen implementálják a MeeGo-ba :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14) azbest


azbest
félisten

Az N900 a legújabb maemo firmware-vel elég jól megy, ha ezt a szintet hozzák MeeGo-val, akkor nem lesz gond... a probléma, hogy nem lesz hivatalos kiadás rá, legfeljebb a fejlesztők játszanak el vele.

(#15) stewe780


stewe780
őstag

Most akkor tényleg a symbi ^3 alá sikerül a hardverspecet belőni? Hogy a viharba lesz ebből felső kategória azt nem tudom. :F

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16) ge.k.ko


ge.k.ko
tag

Most vagy a mondatszerkesztéssel vagy processzor ismerettel van némi gond:-)

(#17) Bibby


Bibby
addikt

Persze hogy 600-as processzort írnak le, hiszen az van még a Nokiánál bőven raktáron. :)

Ελευθερια η θανατος

(#18) LA_COSTE válasza RaveForce (#4) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Ezek szerint a Blade is az. :)

(#19) madstunt válasza Karma (#2) üzenetére


madstunt
addikt

azért én azthittem nem vagy olyan elvetemült, hogy egy alpha állapotú, nem a nagyközönségnek szánt release alapján megítélj egy olyan kiadást ami április-májusnál hamarabb nem fog megjelenni

(#20) madstunt válasza stewe780 (#15) üzenetére


madstunt
addikt

ha egy rendszernek nem minimum spec a snapdragon akkor már nem tudna kiszolgálni egy felsőkategóriás eszközt? wtf?

(#21) Karma válasza madstunt (#19) üzenetére


Karma
félisten

Most mit mondjak?
Vannak dolgok, amik már alpha verzióban is szépek, gyorsak és jók.

A MeeGo meg nem ilyen eddig, csak ennyit mondtam.

“All nothings are not equal.”

(#22) stewe780 válasza madstunt (#20) üzenetére


stewe780
őstag

De, biztosan ki tudja szolgálni, kb. mint a diavetítő kiszolgálja a moziba vágyó közönséget. :C

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#23) Rickazoid válasza stewe780 (#22) üzenetére


Rickazoid
addikt

Tehát szerinted ha egy rendszernek x MHz-es processzor és y MB memória kell minimum a működéshez, akkor vx MHz-es processzoron wy MB memóriával sem fog többet nyújtani? Láttál már Windows Mobile 6.5-öt? 400 MHz-en 64 MB memóriával is elfut QWGA kijelzőn, és akkor ott diavetítő. De ha alápakolsz egy 1 GHz-es processzort és fél GB memóriát, illetve megötszörözöd a kijelző képpontjainak számát, akkor megkapod a mozi szintet.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#24) morocan válasza stewe780 (#22) üzenetére


morocan
csendes tag

Részemről inkább valami jó, szórakoztató sztori, egy hangulatos kis diavetítésen, mint valami sz@r film a moziban. Ez is egy analógia ;] .

Meg hát, moziban látni valami sz@rt sokkal nagyobb csalódás és anyagi ráfizetés mint modjuk a tv előtt ülve.

(#25) stewe780 válasza Rickazoid (#23) üzenetére


stewe780
őstag

Ha rendes hardver van alatta valószínű nagyobb élmény használni, ezzel semmi gondom. De ha a hardverminimumon szaggat, lassú lesz, az nagymértékben rombolja majd az összképet, a megítélését az egész rendszernek. Arról nem is beszélve, hogy semmi értelme. Arra ott a ^3 meg az s40.

morocan: jó lehet az is persze, csak nem egy cég technológiájának csúcsát jelentő telónál. Anyagi ráfizetés meg szvsz alapfeltétele lesz egy ilyen rendszernek.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#26) Karma válasza morocan (#24) üzenetére


Karma
félisten

Belolem kizarolag lincshangulatot tud kivaltani a telefonos diavetites ;]

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#27) leviske válasza stewe780 (#15) üzenetére


leviske
veterán

A Windows 7-nek nem a Vista alatt van a rendszerkövetelménye?

Amúgy Symbian^3-al ennél a követelményi szintnél csak jóval gyengébb készülékek jöttek eddig a világra. Nem mellesleg az iOS 4 is elfut tudtommal ugyanilyen hardveren (a 3GS kb ugyanaz a hardver, mint az N900, nem?), szóval ennyit arról, hogy az "alacsony" hardverkövetelmények miatt nem lehet egy rendszer felső kategóriás.

(#28) stewe780 válasza leviske (#27) üzenetére


stewe780
őstag

Az S^3-as telók 600Mhz felett ketyegnek.
Minden elfut mindenen, csak a sebesség lesz elviselhetetlen.

A win7 / vista -t illetően lövésem nincs mi a minimum. Nekem ezek mindig lassúak, pedig nem egy hulladékon használom, a rendszerkövetelmény felett jóval.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#29) ku-cu válasza stewe780 (#28) üzenetére


ku-cu
tag

Ja, kemény 80 Mhz-el. :)
Különben se nagyon illik ódivatú ARM11-es procikat, cortex-a8 alapúakkal összehasonlítgatni...

(#30) stewe780 válasza ku-cu (#29) üzenetére


stewe780
őstag

Bocs, tényleg más architektúra. Ettől függetlenül én akkor is egy kicsit merészebben állapítottam volna meg a min hardver specet, hosszabb távon mindenképpen jobb lett volna.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#31) Misály válasza stewe780 (#28) üzenetére


Misály
addikt

vistanal 800 mhz a letminimum win7-et meg nem tanultam.

(#32) leviske válasza stewe780 (#30) üzenetére


leviske
veterán

Ismételni nem akarom ku-cu-t, ezért inkább erre a hozzászólásodra reagálok, ha nem gond.

Nem osztom a véleményed. Egy rendszer onnantól számít optimalizáltnak, hogy gyengébb hardveren is elfut. A Microsoft követelményeit meg azért felesleges felhozni, mivel azok nem a rendszer minimum rendszerigényét tükrözik, hanem szimplán megkötések, hogy a MS mit is vár el az adott telefontól, ha egy gyártó a WP7-et akarja rá telepíteni. A Nokia ilyen megkötéseket egy olyan rendszer esetében, amit eleve a LF felügyel, nem tehet, magával szemben meg teljesen felesleges.

Minimum követelménynek nem előremutató megoldásokat szoktak megadni.

(#33) Rickazoid válasza stewe780 (#30) üzenetére


Rickazoid
addikt

A merészebben megállapított minimum követelményekből születnek általában az optimalizálatlan, akadozó rendszerek. A Nokia esetében viszont nincs szükség erre, házon belül készül a rendszer és a telefon is, tudnak optimalizálni. Más gyártók is tudnának, de mivel gyakran nem teszik, erősebb hardverre kell felrakniuk a rendszereket, hogy elérjék ugyan azt a teljesítményt.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#34) stewe780 válasza Rickazoid (#33) üzenetére


stewe780
őstag

Na nem rugózom én ezen tovább. Én is szeretnék egy kib..ott jó rendszert, hülyére optimalizálva, de azért szívesen látnák egy gigás Snapdragont alatta. Jelen helyzet viszont arra enged következtetni, hogy a nokia megint a minimumot keresi. Láttuk ezt már a ^3-nál is. Nem akar/fog beleadni 4€ pluszt a gyártásba, mert abba már tönkremenne szegénykém... Az ilyen cikkek meg pont arra jók, hogy elhitessék a közönséggel, hogy az olcsóbb is jó, mert milyen tuti a rendszer. Legyen igazatok, legyen így, csak aztán nehogy hőbörgés legyen a kazalnyi 600Mhz-en hajtott meego telók láttán.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#35) leviske válasza stewe780 (#34) üzenetére


leviske
veterán

A Maemo rendszerkövetelményén szerintem messze túlmutat az N900, a MeeGo-t pedig ugyancsak a felső kategóriába szánja a Nokia. Szvsz amit most a Nokia elszúrni látszik a MeeGo kapcsán, az eszméletlenül sok tologatás. Addig szerintem hülyeség volt a Maemo-t kukázni, míg a MeeGo munkálatai be nem fejeződtek, ennek isszák most a levét.

(#36) zdanee


zdanee
őstag

Az n900 stabilan fut 1150MHz-n is, a 256 MB RAM-hoz pedig tartozik egy 768MB meretu swap particio. A Meego viszont jelenleg inkabb csak egy proof-of-concept dolog rajta, elindul de semmi nincs benne.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.