Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tildy válasza Chaser (#48) üzenetére


tildy
nagyúr

A bankok frankot vettek fel, ha 50 ft a frank, akkor is frankkal torlesztenek , nem szamit, hogy epp az ugyfel a jobb arfolyam miatt kevesebbet fizet forintban, olcsobban veszik /fizetik vissza ok is a frankot.

Pelda: Kolcsonadok neked 10 fontot. Mondjuk akkor , mikor 320 forint az arfolyam. Eltelik egy ido, te megadod a 10 fontot (fontban) , de az arfolyam akkor mar csak 290 ft. Ezzel te jol jarsz, meg en is visszakapom a kolcsonadott penzem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#52) Complete válasza Chaser (#48) üzenetére


Complete
tag

Hm,ez egy érdekes kérdés, valószínűleg van a szerződésben egy pont, mely szerint ha csökken az árfolyam,akkor nő a kamat és a kezelési költség.
Ha mégsem,akkor odaszólnak valamely hitel minősítő céghez és gyorsan leminősítik Magyarországot.
Nem lenne probléma.

Miért depressziósak a Magyarok?
Megmondom én!
Mert hasonló árak mellett ( étel, albi olcsóbb, műszaki cikk, kocsi drágább nálunk) fele annyit keresünk,mint Nyugat-Európa.
Hol vagyunk a 300 000-es minimálbértől?
Emiatt se kilátás, se semmi.
Csak anarhia, lehúzás, átb@szás, be nem jelentett munkák, eltűnő cégek, semmirekellő politikusok, tejhatalmú bankok.
Az lenne a csoda, ha nem lennének depressziósok :K

(#53) Chaser válasza vhunor (#49) üzenetére


Chaser
titán

Ahan :R

Nkboy: Ha a többség úgy gondolkozik mint te, akkor nagy eséllyel úgy lesz. Habár ha így haladunk nem lesz "20 év múlva"...sz@r helyzet van, de hát a nép engedte, ez van.

Complete: Én speciel nem vagyok depressziós, próbálom kiegészíteni a fizumat amivel csak tudom. Ha csak 500f-tot nyerek valamin akkor annyit, ha egy ezrest akkor annyit. Közben meg mindig tanulok új dolgokat meg közeledek ahhoz hogy minden feltétele meglegyen a dobbantásnak:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54) Nkboy válasza Chaser (#53) üzenetére


Nkboy
senior tag

Szerintem ez nem gondolkodás kérdése, ez van, akárki akármit mond. 33 évesen mondom ezt. Mikor általánosba jártam, akkor azt mondták, hogy 50 évnyi lemaradásunk van a nyugattól. Most mennyi? Szerinted mennyi kell, hogy a többség máshogy gondolkodjon? Hiába mi nem németek vagyunk. Lehetne még ragozni, de szerintem nincs értelme.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#55) Complete válasza Chaser (#53) üzenetére


Complete
tag

Énse.
Neked pedig drukkolok,hogy sikerüljön,mert ha mégse jön össze a sok 500-asból, félek depressziós leszel :)

(#56) Vakegérke válasza Complete (#52) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ledolgoztam az életemet, átéltem a rendszerváltást. Zsigereimben van az "átkos", most pedig élnem kell "szép új" rendszerünket.
Tudok egyet, s mást, bőrömön tapasztaltam meg sok mindent.

Nem lettem depressziós.

Addig nyújtózkodj...
Sose nyújtózkodtam tovább. Be lehet osztani a verejtékkel megkeresett pici pénzecskét, lehet élni belőle, bár dúskálni nem, az tény.

Helyzeti előnyben vagyok, van egy tehermentes lakásom.
Mit mondjak, nem könnyű azoknak, akik ma akarnak venni. Nyögik a részleteket, és megértem őket, ha nem vállalnak gyereket. Hova, minek? Éhkoppra? Szeretni lehet, de tisztességgel eltartani nem.
De! Ha én, mi is így gondolkodtam, gondolkodtunk volna, lehet, hogy ma nem lenne unokám. Felfoghatjuk könnyelműségnek is, de beengedtük életünkbe a gyermekáldást. Igaz, hogy fogcsikorgatva, de felneveltük őket tisztességgel, szakma van a kezükben.

Az egy dolog, hogy hol mennyit lehet keresni, én viszont itt élek. Ez van, ezt szeretem. Ha pedig már itt tartok, köt a rög. Hét lóval nem lehet elvonszolni sehova, itt akarom leélni az életem.
Depresszió meg nuku. :)

Hogy a téma se legyen idegen.
Csak akkor vettem fel kölcsönt, ha biztosnak láttam, hogy vissza tudom fizetni, és nem kell koplalnunk.

A lányom is Frank hitelre vett lakást. Fizeti becsülettel, bár durci, de ezt dobta a gép. Tudja fizetni, mert sokszoros túlbiztosítással számolt.
Tőlem tanulta. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#57) Chaser válasza Nkboy (#54) üzenetére


Chaser
titán

Tenni kell ellene.

Complete: Abból nem is, van ott azért nagyobb szám is:D De megbecsülöm a kicsit is, abból lesz a sok :K Lenne épp elég okom depizni, velem született dolgok meg a környezetem miatt, de meghagyom másnak, ahogy látom elég sokan sorba állnak érte. Ha valami gond van megpróbálom megoldani, nem hülye gyereket szült az én anyám:D..depizéstől nem oldódik meg semmi...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58) Complete válasza Vakegérke (#56) üzenetére


Complete
tag

Ok,szép és jó dolog,ha valaki megfontolt,nincs ezzel semmi gond,sőt pont azt magyarázom,hogy a frankhitelesek is megfontoltak voltak, a lehető legjobbat választották,hisz ha forint hitelt vettek volna fel még mostani CHF mellett is rosszabbul jártak volna.
Na látod a lakás nagy előny, valószínűleg,ha életed párjával egy igénytelen albira költöttétek volna a pénzt, kis idő után te is kockáztattál volna.

Chaser!
Nem most, majd 50évesen leszel depressziós alkoholista! :)
Fiatalon mindenki happy :DDD
Majd beszéljünk 20év múlva ;]

[ Szerkesztve ]

(#59) Chaser válasza Complete (#58) üzenetére


Chaser
titán

Én meg az alkoholizmus :DD :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) baluka26 válasza Vakegérke (#56) üzenetére


baluka26
veterán

Hm, látom egészen jó vita lett itt a topikban :)
Annyi különbség azért van, hogy az átkosban mindenkinek volt munkahelye, és ez tudott adni egy kis biztonságot.

Az, meg hogy mennyire dőlt be a hitel egy másik kérdés.
Egy magas beosztású bankszakembertől tudom, hogy azok, akik 2005-ben vettek fel frankhitelt egészen kb 2013-ig jobban járnak az ugyanakkor felvett forinthitelnél (ha feltételezzük, hogy az árfolyam nem fog jelentősen csökkenni/nőni addig, de ugyebár mindkettő benne van a pakliban)

Itt is elmondom, hogy a jelenlegi kormányunk államcsődös "elszólása" nélkül 200-210 forint körül lenne a frank most.
Complete: Miért lenne teljhatalmú a bank?:D
Chaser: A bank pont leszarja, hogy mennyi az árfolyam, ugyanis ő frankban törlesz. Az egy frank meg egy frank lesz mindig is.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#61) Complete válasza baluka26 (#60) üzenetére


Complete
tag

Mert gyakorlatilag bármit megtehet.
Vegyük pl az egyoldalú szerződésmódosítást,mely maga a nonszensz.
Node én itt en most kiléptem,további jó vitát, Complete balra el... :DDD

(#62) DeFranco válasza Vakegérke (#56) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt sulykolom én is, hogy többszörös túlbiztosítással kell számolni egy ilyen fontos döntésnél, és nem értik :W :W :W

Nem arról van szó, hogy ne vegyél fel hitelt (gugával ebben nagyon nem értek egyet, mint ahogy az anyagiakról alkotott számos elképzelésével sem).

Vegyél fel, de Complete, nem az a felelős döntés, hogy svájci frankban veszed fel, és annyit veszel fel, amennyit ki tudsz fizetni, ezt fogd már fel a jó életbe... nem tudom, hogy magyarázzam, hogy érthető legyen, lehet én nem fejezem ki magam tisztán.

Annyit kell felvenni, amit akkor is vissza tudsz fizetni, ha a világ a feje tetejére áll. Lehet extrém példákat hozni, de nem kell, mert nem az "egyik kereső megbetegszik a másik állástalan lesz" családok szívják most többségben. A többség egyszerűen nagyobbat akart harapni, mint ahány foga volt, és most hibáztat mindenkit, csak a saját hülyeségét ne kelljen beismerni.

Leírtam az elvet, leírtam a módot, nem ismétlem meg.

[ Szerkesztve ]

(#63) tildy válasza Complete (#58) üzenetére


tildy
nagyúr

Vannak igenytelen albik is biztosan, de nem kene egyenlosegjelet rakni a ketto koze.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#64) Complete válasza DeFranco (#62) üzenetére


Complete
tag

Leírtam már párszor,de "nem eszed"!
Annyit vettek fel,amennyit vissza tudtak fizetni!
Csak időközben dupla lett a törlesztő és az emberek fele elvesztette az állását vagy csökkent a fizetése!
Ezt nem lehetett kalkulálni.
Lehet mindenből a létező legrosszabb variációt nézni,de akkor ne menj ki az utcára,mert fejedre esik egy utasszállító!

(#65) Complete válasza DeFranco (#62) üzenetére


Complete
tag

Teljes ellentmondás amit írsz!
Akinek annyi pénze van,hogy akkor is fizetni tudja a hitelt,ha a világ a feje tetejére áll, az nem vesz fel hitelt!
Ráadásul, ha a világ a feje tetejére áll akkor mit tudod te,hogy mi lesz?
Tervezhetsz úgy,mi is úgy terveztünk,aztán tessék :)
(szerencsére én nemvagyok bedőlt hiteles)
Na,unommáááár, Sziasztok! :)

(#66) DeFranco válasza Complete (#65) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szia <3

(#67) Vakegérke válasza Complete (#64) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lyallymá... :(

Honnan a csudából tudná az ember, hogy akár egy hét múltán hogy alakul a deviza árfolyam? Még a tőzsdeszakik sem tudják.
Magyarán vakon ugrottak egy olyan hitelbe, amely (pillanatnyilag) kecsegtető volt. Ráadásul ezt sulykolták a magyar fejekbe, hogy édesapám, de jól jársz, ez életed óriási lehetősége!

Ki tudja megjósolni, hogy az albán Lek, vagy a mongol Tugrik mennyit fog érni szeptember elsején?
Senki!

A Forint alapú hitel kiszámítható. Leülök az asztalhoz, papír, golyóstoll, THM, meg minden büdös franc, és ha eléggé tájékozott vagyok, be tudom tervezni az adósságom részleteit akár húsz évre is.
Feltéve, hogy nem rúgnak ki az állásomból, és a feleségem is megmarad az állásában.
De hogy valaki arra alapozzon, hogy egy idegen pénznem változatlan, avagy csekély ingadozással bíró értékű lesz, az balgaság.

Ütöm saját előző hozzászólásom, hiszen a lányom is megkajolta ezt a "hű, de jól jársz" dolgot. Azonban osztott, szorzott, és úgy vállalta be a dolgot, hogy ha most négyszáz Forint egy svájci Frank, akkor is ki tudná nyögni.

Akkor most mondd meg, ki az okosabb?
Az az értelmiségi, aki nyerészkedni akart, de most szív egy nagyot, és elárverezik a kéróját?
Vagy az a proli családból származó gyerek, aki sokszoros túlbiztosítással gondolkodott?

Nos igen, az állását nem vesztette el, és nem is fogja elveszteni. Szükséges figura a munkaadó sakktábláján. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#68) fordfairlane válasza Complete (#6) üzenetére


fordfairlane
veterán

"A kérdés tehát,hogy mi lett volna a forint hitelesekkel,ha anno csődöt jelent Magyarország?"

Semmi, a magánhitelezést az államcsőd nem érinti.

x gon' give it to ya

(#69) fordfairlane válasza lapa (#17) üzenetére


fordfairlane
veterán

A nem fizető hitelesek nagyobbik része azért nem fizet, mert megszűnt a jövedelme. Klasszikus (hitel)válságjelenség zajlik nálunk, enyhén szólva is több van kenve Svájcra, meg az ő devizájára.

x gon' give it to ya

(#70) DeFranco válasza fordfairlane (#69) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Erről jut eszembe: tart még a moratórium?

Ugyanis a "bajba jutott" hitelesek számának igen tekintélyes százaléka volt, a tudnék, de nem fizetek, úgy sem vihetik a lakást proletárok. Ezt sem az ujjamból szedtem természetesen.

(#71) fordfairlane válasza vhunor (#47) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én azt nem értem, mi ez a nagy irtózás az albérlettől sok ember részéről.

A bérlakások aránya alacsony, a kínálat szűk, a bérlőket nem védik olyan törvények, mint nyugaton. Idővel formálódni fog a dolog, mivel a mostani válság is mutatja, hogy a jelen magyar jövedelmi helyzet nincs összhangban a vagyonszerkezettel. Ez azonban nem fog átformálódni egyik évről a másikra.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#72) fordfairlane válasza DeFranco (#70) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mintha mostanában, talán ősszel érne véget a moratórium.

Ugyanis a "bajba jutott" hitelesek számának igen tekintélyes százaléka volt, a tudnék, de nem fizetek, úgy sem vihetik a lakást proletárok.

A devizahitelesek élhetnek az árfolyamgáttal, ami gyakorlatilag részleges fizetési haladékot jelent.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#73) DeFranco válasza fordfairlane (#72) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt csak arra írtam, hogy ha megszűnne a moratórium, lehet hirtelen lecsökkenne a "fizetésképtelen" adósok száma valamennyivel... :U

Á, de büdös kapitalistának érzem magam, ha tudnátok egyébként mit dolgozok, nem hinnétek el. Tényleg együttérzek azokkal akik bajban vannak, csak a hülyeséget nem szeretem.

(#74) tildy válasza Vakegérke (#67) üzenetére


tildy
nagyúr

Vannak savok, amik kozt szokott valtozna egy arfolyam. Amin hosszabb ideig tartozkodik, ott egy -40% - +50% siman befigyelhet....Erdemes igy kalkulalni.
Tehat ha tudom, hogy most alacsonyan van egy arfolyam , akkor legalabb a 1.5szereset erdemes bekalkulalni, alapbol, hogy annyira barmikor felmehet...

Font eseten peldaul kalkulalhato 260-450-es sav siman...

Complete L Aki meg ugy vesz fel, hogy most eppenhogycsak ki tudja fizetni... Az nem igazan tudja kifizetni, eleg lett volna a felet bevallalni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#75) fordfairlane válasza DeFranco (#73) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ezt csak arra írtam, hogy ha megszűnne a moratórium, lehet hirtelen lecsökkenne a "fizetésképtelen" adósok száma valamennyivel... :U

Elképzelhető, hogy vannak, akik arra számítottak, hogy majd az állam fizeti a kamat egy részét, vagy más módon besegít.

Az az igazság, hogy itt az alapvető probléma az, hogy kevés a megtakarítás, és ehhez képest nagyon sokan szerettek volna hitelhez jutni. Ebben a felállásban ezt csakis külső forrásokból tudjuk/tudtuk finanszírozni, ez viszont mindig kockázatos, mert ez innentől kezdve devizaügylet. Ha mondjuk nem a lakosság adósodik el devizában, akkor az állam lett volna kénytelen devizakötvényeket venni, és ebből finanszírozni a kedvezményes forinthitelek állami részét, és akkor most az állam lenne még nagyobb bajban.

Igazából arra, hogy ne költsünk ennyi pénzt, ez lehet a megoldás, nem gondolt senki. :))

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#76) DeFranco válasza fordfairlane (#75) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"Igazából arra, hogy ne költsük ennyi pénzt, ez lehet a megoldás, nem gondolt senki"

Én igen, mit nyertem? :))

(#77) Vakegérke válasza tildy (#74) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem pénzügyi zseni a lányom, mint ahogy én sem. De figyelembe vette a lehetőségeit, és bekalkulálta a "szívást".
Nem öröm, de nem érte váratlanul a krach.

Az ilyesmi nálunk családi hagyomány. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#78) lapa válasza Vakegérke (#67) üzenetére


lapa
veterán

én megértem, hogy nagyon büszke vagy, de kicsit elragadtatod magad.

"Nos igen, az állását nem vesztette el, és nem is fogja elveszteni. Szükséges figura a munkaadó sakktábláján."

akkor ő az első ilyen ember a földön. kívánom, hogy ne legyen úgy, de pótolhatatlan ember nincsen. láttam már nyári szellőt asztalokat sakktáblástul borogatni.

más: én tényleg nem értem miért vannak itt egyesek akkora mellénnyel. de amit még kevésbé értek, az az hogy a szerzőnek mi volt a célja ezzel? gúnyt űzni a kárvallottakból csak úgy statisztikai alapon? vagy a kevélység bűnébe vinni azokat akik olvassák és ilyen vagy olyan okból nem érintettek?

akármi is volt a cél, szerintem jobb nem lett ettől az írástól.

tényleg csak én vagyok úgy, hogy reggelente az aktuális gazdasági vérhíradót olvasgatva mély alázattal és még magamban is csak suttogva köszönöm meg, hogy eddig elkerült a vész?

egyébként meg sokadszor: ez elsődlegesen nem árfolyam-probléma. az árfolyamkockázattal a józanabbak számoltak. még a munkahely esetleges elvesztésével is. arra nem voltak felkészülve, hogy egy éven túl keres majd állást, adott esetben felváltva vagy akár egyszerre a két kenyérkereső. aki erre is felkészült, az kb kényelmi szempontok alapján vett fel hitelt, nem azért mert szüksége volt rá. hiszen a meccs még csak most kezdődött el, messze még az alja.

(#79) DeFranco válasza lapa (#78) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Amit írtál, az messzemenőkig igaz. Pont. Nincs "de". :)

(#80) fordfairlane válasza baluka26 (#60) üzenetére


fordfairlane
veterán

Itt is elmondom, hogy a jelenlegi kormányunk államcsődös "elszólása" nélkül 200-210 forint körül lenne a frank most.

Ugyan már. 200-210 körüli frankhoz 220-230 ft-os euró/forint árfolyam kéne. Már 250 Ftnál is nyavajogtak az exportőrök, a mostani árfolyam is túlértékelt kicsit.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#81) baluka26 válasza fordfairlane (#80) üzenetére


baluka26
veterán

Honnan gondolod, hogy hülyeséget mondok? Van alapod?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#82) fordfairlane válasza baluka26 (#81) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mondjuk onnan, hogy néztem az árfolyamokat, és számolni is tudok? :F

x gon' give it to ya

(#83) baluka26 válasza fordfairlane (#82) üzenetére


baluka26
veterán

Privátban valaszolok holnap.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#84) fordfairlane válasza baluka26 (#83) üzenetére


fordfairlane
veterán

De mit kell ehhez privátban válaszolni? Az EUR:CHF 5 éve 1:1,55-1,65 volt, most viszont volt olyan pillanat, amikor majdnem 1:1 volt az árfolyam.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#85) tildy válasza lapa (#78) üzenetére


tildy
nagyúr

Akiket kilakoltatnak, ahol mar a vegrehajto megy - es guga roluk irt - ott bizony sajnos tortent emberi mulasztas. Lehet homokba dugni a fejet, meg masokra kenni, de igenis kozolni kell az emberekkel , hogy biza ebben ok is vastagon benne voltak.

Eleg keves olyanrol hallani , aki tudatosan vallalt inkabb kisebb hitelt , de megis bebukta.

Nagyon szomoru viszont, hogy az ilyen "mi szoltunk" hozzaszolast kevelysegnek, vagy gunynak gondolsz.

A vesz elkerulheto lett volna, de a fejekben kellett volna eloszor rendet rakni. Csak par kerdes: hogy kepzeli el a jovojet 5 ev mulva? Mit szeretne elerni? Mit tenne olyan esetben, ha elvesztene a munkajat? Hajlando lenne-e munka utan menni, koltozni? Van-e fel evnyi torlesztesre elegendo megtakaritasa?

Szerencsere mar valtozik a dolog, de nagyon sokan vasarolnak ugy, hogy de hat a szomszednak is van mar.

Remelem anyi valtozas ezek utan lesz, hogy az emberek tenyleg csak azt veszik majd, amire tenyleg szukseguk van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#86) Vakegérke válasza lapa (#78) üzenetére


Vakegérke
veterán

Realitás.
Bár egészségügyi a végzettsége, jelenleg iskolatitkár. Esze van, bárhol helyettesít, ha szükség van rá. Amolyan Jolly Joker.
Kétlem, hogy kirúgnák.

Apró kis hülyeség, bocsánatot kérek mindenkitől, ezt muszáj elmesélnem.
Nos, drága magzatom 160 centi alacsony, utoljára mért súlya 42 kiló. Szóval egy töpörtyű, vagy tán annak is kevés.
Ezzel együtt nőies, hiszen van kuffer, ezt az anyjától örökölte, minden más rendben van.
Szóval el lehet képzelni, hogy ül a buszon, és egy behemót pasi ráköszön, hogy "csókolom, tanárnő"! :)

Megjegyzendő valóban büszke vagyok rá, de mivel kritikus szemmel figyelem életét, talán mégsem az elragadtatottság vezérel, amikor róla beszélek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#87) Kassadin válasza tildy (#85) üzenetére


Kassadin
addikt

DeFranco-nak volt egy frappáns aláírása, az mindent elmond erről az egész dologról, meg a magyar mentalitásról.

[ Szerkesztve ]

(#88) djculture válasza vhunor (#47) üzenetére


djculture
félisten

Majd megtudod mikor karácsonykor utcán találod magadat mert épp olyan kedve van a tulajnak.Tavaly előtt egy haver járt így, a tulaj kivágta asszonyostúl gyerekestül a hóra.Nem akartak menni mert kivolt fizetve már ajanuár is és nem gyenge hirig lett belőle.

Itthon az albérletezés bármikor átmehet hajléktalanságba,ha nincs az embernek hirtelen mikor baj van nagy kesse hogy egyböl fizesse a kaukciót a másik helyen vagy nincs ismerőse.

[ Szerkesztve ]

(#89) tildy válasza djculture (#88) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerzodesuk volt? Tehat nem lehet az, hogy epp olyan kedve van a tulajnak, majd minden szerzodesben 30-60 napos felmondasi hatarido van, mindket reszrol, kivetel a rendkivuli felmondas, ha nem tartottad be a szerzodest , es mondjuk szetverted a lakast....

Ilyet nem tehet meg, amit irsz, gatyaja leperelheto a tulajnak. De elehet eleg csak a NAV emlegetese.

Azert valljuk meg , nem ez azert az altalanos meg odahaza sem, kb 5 alberletben laktam eddig eletemben, mindenhonnet en mentem, termeszetesen a szerzodes szerinti felmondasi ido letoltese utan.

AMugy mi az a hirig? :F :F

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#90) vhunor válasza djculture (#88) üzenetére


vhunor
őstag

Nehezen rak ki ha olyan szerződést kötöttem amilyet kell. Ha meg azt nem írja alá, hát nem megyek oda lakni. Sosem ő tesz nekem szívességet, a vevő mindig én leszek, és az albérleti piacon egy okos eladónak egy jó referenciákkal rendelkező vevő aranyat ér. Nincs rosszabb, mint állandóan azon aggódni, mikor verik szét/lakják le/pakolják ki a kiadott lakásodat. És hidd el, inkább az legyen a legnagyobb gondom, hogy költöznöm kell 1-2 hónap múlva, mint az, hogy 150-et fizessek havonta egy lakásért, ami 15 év múlva lesz talán az enyém. Engem nem boldogít a saját lakás, jó nekem a kút mellett, ugranak bele elegen.

(#91) Kassadin válasza djculture (#88) üzenetére


Kassadin
addikt

Szerződés minek van kitalálva? Arról nem is beszélve, hogy el nem tudom képzelni, melyik az a debil tulaj, aki a biztos bevételt/normális bérlőket kipaterolja...Aztán következő bérlőn meg retteghet hogy nem cseszik szét a lakását, fizetnek-e mindent.

(#92) fordfairlane válasza lapa (#78) üzenetére


fordfairlane
veterán

"de amit még kevésbé értek, az az hogy a szerzőnek mi volt a célja ezzel?"

A hitelesekre hárítani a felelősséget. A topikban a legtöbben azon munkálkodnak, hogy egyszerű eszközökkel felelőst találjanak egy ilyen bonyolult kérdésben.

x gon' give it to ya

(#93) Thunderzolee

:D

http://www.tothandras.hu/blog/index/2010-07-15/ingatlan-vallashaboru/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#94) fordfairlane válasza Thunderzolee (#93) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nekem úgy rémlik, hogy ez az írás már volt linkelve korábban, és hogy teljesen fals az egész számítás.

x gon' give it to ya

(#95) DeFranco válasza tildy (#85) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lapa két dolgot hozott fel, ami fontos, de a topicban a nagy vita hevében elveszik.

Szerénység, és szolidaritás.

Meg vagyunk győződve az igazunkról, és arról, hogy nálunk van a tuti recept, aki nem így csinálja, ne csodálkozzon ha bajba kerül. Ez kevélység. Nem jó.

Tényleg jó ebből egy kicsit visszavenni.

(#96) djculture válasza tildy (#89) üzenetére


djculture
félisten

Ja volt szerződésük a birósági tárgyalás meg 2 éve folyik,ez a mai magyar valóság show.
Polgári perben kiperelheted a károd,csak annak a pernek sose lesz vége és csak emészti a költségeket.A hirig amúgy errefele a jászságba verekedést jelent.

[ Szerkesztve ]

(#97) vhunor válasza djculture (#96) üzenetére


vhunor
őstag

Ilyen esetben jön jól, ha van az embernek egy 2 méter magas, 4 danos jitsu sensei barátja :D

(#98) Chaser válasza djculture (#88) üzenetére


Chaser
titán

2 helyen laktam hosszú távon. Az elsőről azért mentünk el, mert a tulaj kitalálta, hogy eladja a lakást és mi majd körbevezetjük a leendő vásárlókat. Ő több száz km-re lakott, úgy gondolta ez így nagyon jó lesz, amíg nem közöltem vele, hogy tévedésben él. Szerződést felmondtuk, aki lakást akart jönni nézni jól elhajtottam:D Szépen lerendeztük a lakással kapcsolatos számlákat mikor átjött, kaukciót meg nem akarta kifizetni. Nos én igen jámbor ember vagyok, jött az ügyvéddel, hogy neki azt mondta meg blabla..első köben kiraktam a mamát, merthogy ő is ott volt, aztán mondtam irgumburgum, tanú nincs, évekig nem kellett idejönnie, mert mindig megkapta a pénzét - sőt, megmentettük a lakását, mert az APEH bácsi nem találta sehol, volt valami tartozása és már árverezték volna a kérót ;] mi kerestük meg, hogy ugyan jöjjön már el erre ha meg akarja tartani a lakását -, szóval mondtam neki hama-hama' ide a kaukciót, vagy 10xes kárt csinálok 2 perc alatt aztán leshet..akinek nem elég a szép szó kaphat mást is tőlem :DD Persze eladni nem tudta a birka a lakást, bukott egy zsák pénzt mert rezsit fizetnie kellett, albérleti díjat meg nem kapott senkitől..aztán fél év után újra kiadta.
Időközben persze már megtaláltuk a lakást, kinéztem egy szimpatikust, kiderült a tulaj ismerős, egyenesen szárnyalt hogy mi vesszük ki:) Addig üresen állt, mert nem merte kiadni senkinek. Azóta is itt vagyunk. Ő ugyan itt lakik a városban, de még 1x v 2x láttam a 2 év alatt amikor hívtuk. Vele is van szerződésünk, szóval ha az ember okosan csinálja a dolgokat nagy baj nem érheti.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.