Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vamp


Vamp
senior tag

Tanulságos életkép...


Ilyenkor mindig belegondolok, mennyire beteg, előítéletes társadalomban vagyok kénytelen éldegélni... Már gyermekkorban elkezdődik, hogy a másikat valami pici dolog miatt kicsúfolják a kicsik, köszönhetően a média meg a szülők álltal beléjük táplált ''értékeknek''.

El sem hiszik egyesek, mennyire jól esik néhányunknak, ha kezet fogunk velük, vagy leállunk pár percre beszélgetni, legyen az vadidegen, vagy rég látott ismerős. Hajlamosak vagyunk tekintetünkkel elsiklani embertársaink problémái felett.

Egyszer a Déliben odajött hozzám egy hajléktalan srác, megkért, ha tudom segítsem már ki pár forinttal. Úgy esett, hogy nem sokkal előtte vettem fel pénzt automatából, vidékre készültem rokonokhoz, így csak 1000-es meg 5000-es volt nálam. Kicsit zavarba jöttem, semmilyen aprót nem találtam magamnál. Gondoltam egyet, mondtam neki, gyere, megiszunk egy sört, bedobunk egy hurkát, a maradék a tied. Olyan beszélgetés kerekedett a dologból, hogy végül azon kaptam magam, a vonat után rohanok, úgy nyitották ki nekem az ajtót mozgás közben. A srác 34 éves volt, egykoron céget irányított, aztán a válásba beleroppant anyagilag és lelkileg is. 4 éve élt az utcán, valahogy mindig megoldotta. Ritkán iszik (láttam rajta, egy órán keresztül itta az üveg sört), szereti az embereket, udvarias. Megadtam neki a számomat, megígértem, ha bármi komoly gondja van, keressen meg. Talán lett volna rá szüksége, talán nem, azóta sem hívott.

A minap dobbőrt vásároltam a belvárosban. Beszaladtam a pékségbe, 2-t fizet, 3-at kap akció volt, zárás előtt 30 perccel. Nah mondom, kérek 3 sajtos, 3 sonkás croissantot. Fordultam ki a helységből, mit látok, öreg fater támasztja a falat, fejét a vállára hajtja. Éppen arra indultam volna, nézem, szerintem napok óta nem evett a fószer. Nah mondom, tessék, adok egy sütit, egye meg. Úgy nyúlt érte mintha aranyat nyújtottam volna... Odaadtam hát mind a hatot. Egy szót nem szólt, valamit motyogott, de láttam rajta több nem is tellik az erejéből. Iszonyatosan tudom sajnálni az ilyen embereket.

Egy kicsit elkanyarodtam az írástól, remélem nem gond.

(#2) D4rkm4n válasza Vamp (#1) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Igen elgondolkodtató eset. Köszi, hogy megosztottad velünk.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#3) SLYM válasza Vamp (#1) üzenetére


SLYM
veterán

csóri bácsi. de legalább a felfogása lazának tűnt... legalábbis a leírtak alapján. nem vágyik sokra, beéri azzal ami van.
az öreg akinek meg odaadtad a kaját... gondolj bele nem eszel több napig. én ha nem eszek 1 nap minimum 3x rosszul vagyok. de általában 6x eszek. azt hiszem még sosem fordult elő, hogy nem ettem 1 napig. milyen lehet istenem... :( emléxem amikor vérvételen voltam és nem lehetett ennem reggel milyen érzés volt a hasamban. mintha valami szétmarná belülről.
ami meg a 34 éves srácot illeti hát komolyan mondom hihetetlen. vezet egy céget. van felesége. (talán még gyereke is, ki tudja) és egyszerűen a válás miatt az utcára kerül. hihetetlen komolyan. mi mindent tudnának ezek az emberek mesélni....ott ülnek szegények az aluljáróban egész nap kilátástalanul, büdösön, éhesen, persze nagyrészük télen -20 fokba is. közben persze mindenki lenézi őket és jókat rühög rajtuk. esetleg még le is köpdösik, megrudossák őket, néhányat még fel is gyújtanak... :(

(#4) kraftxld


kraftxld
nagyúr

''Kaján tekintet és mondja hogy csúnyán berúgtam, s volt az egyik szomszédnak egy kútja, inni akartam belőle és belezuhantam.''

Valahogy nem tudom sajnálni az öreget.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) SLYM válasza kraftxld (#4) üzenetére


SLYM
veterán

mer te még sose voltál részeg...

(#6) kraftxld válasza SLYM (#5) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De, voltam. Csak azt is lehet ésszel csinálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) Intelligencs válasza kraftxld (#4) üzenetére

Hát igen, az egyedi avatarod mögül, a monitorod mögül, a családod, munkahelyed és minden egyéb mögül, könnyű érzéketlennek lenned.

Ha véletlenül részegen elesel és bevered a fejedet, amitől lebénulsz, akkor azt Te is megérdemled?

Picit gondolkozni kéne egy ilyen post előtt szvsz...

The Amiga, Born a Champion

(#8) kraftxld válasza Intelligencs (#7) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, megérdemeltem.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9) Csapi007 válasza kraftxld (#4) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Hát ez elég csúnya volt. :((
Ahogy írták, te is megérdemelnéd...

Szegény bácsi, de ő még jobb helyzetben van, van hol lakni.
Miből él?

"Csak úgy mondom"

(#10) crab válasza kraftxld (#4) üzenetére


crab
senior tag

miért kéne sajnálni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.