Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16820480


#16820480
törölt tag

hol használnak mobilokban PVC-t?
amúgy az elmélet szép lenne, de nekem eléggé álszentnek tűnik a greanpeace is...

(#2) Stiky


Stiky
senior tag

A Greenpeace szerint is a telefon az még mindig a NOKIA.

Nokia bérenc Greenpeace ;]

Az meg szép, hogy az állítólag 'zöld' napelemes telót gyártók, a tavalyihoz képest visszaestek :DDD

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Sokba kerülhetett ez a helyezés.

(#4) plus44


plus44
veterán

szifon.com-on meg az Apple lett az 1. Ennyit erről. :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5) Morden24 válasza hemaka (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja, vehetnek a pénzből pár Hummert :D

Sectumsempra - For Enemies

(#6) grabber


grabber
addikt

Nokia vezeti a listát.Nem meglepő.Az 5800 is újrahasznosított papírból és még normális sw-t sem írtak rá,mert a számítógép árammal üzemel és az nem környezetbarát :D

[ Szerkesztve ]

(#7) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Hát nem tudom. Aláírom, hogy el kell kezdeni a zöldebb életet, illetve hogy hatalmas mennyiségű megtakarítás van ekkora cégeknél, de mi van az egyéb gazdasági iparban dolgozókkal?Többszörösen szennyezik a környezetet, ami szerintem majdhogynem jelentéktelen ezekhez képest.

(#8) ALI_G


ALI_G
veterán

Ezt lehetne nagyobb dobra is verni minden évben.

(#9) ALI_G válasza #16820480 (#1) üzenetére


ALI_G
veterán

részben szerintem is.

(#10) ALI_G válasza Stiky (#2) üzenetére


ALI_G
veterán

Tavaly is a nokia volt ha jól emlékszem.

(#11) Racecam válasza ALI_G (#10) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Jó lenne, ha nem külön hozzászólásban írnál le minden félmondatot. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#12) HardSanyeee válasza plus44 (#4) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Ehh :D A sok almafan :D

(#13) HyP3b0y válasza plus44 (#4) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Ez hatalmas FAIL! :DDD

Nem tom kinek van igaza, de így bárki lehet zöld egy postal :D

Holnap asszem az SE következik mint zöldmaster :)

[ Szerkesztve ]

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#14) hemaka válasza Morden24 (#5) üzenetére


hemaka
nagyúr

Igen, és akkor a zöldek egy igazán zöld Humvie-val mentik meg a világot.
Jövőre már annyi pénzt kapnak, hogy a nyíl jobb oldalára kerülnek a finnek.

[ Szerkesztve ]

(#15) Morden24 válasza hemaka (#14) üzenetére


Morden24
nagyúr

Pedig amennyit kreténkednek, ez még meg is történhet.
Pl. ha valaki egy H2-be belerak két ceruzaelemet, és kikiáltja hibridnek. :))

Igazából elgondolkodom, hogy egyáltalán érdekel bárkit is a Zöldbéke dilije?
Azzal természetesen tisztában vagyok, hogy maga a környezetvédelem az utóbbi időben kellemes pr-aduász, de nem emlékszem az elmúlt évből, hogy a gyártók verték volna magukat a GP-helyezésükre.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16) hemaka válasza Morden24 (#15) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nagyívbe lekakilják egyébként. Ha mégis olvasunk erről híreket, csak a marketinges emberkék dolgoztak egy kis plusz prémiumiért. :K

És a greenpeace-es pólóban fagyoskodó a globális felmelegedésről semmit nem tudó diákok akarnak meggyőzni, hogy ugyan utaljak havonta XY forintot a GP-nek, mert akkor fú de jó lesz nekünk. Undorítónak találom.

[ Szerkesztve ]

(#17) plus44 válasza HardSanyeee (#12) üzenetére


plus44
veterán

Nem erre mondtam, hanem arra, hogy érdekes itt a Nokia a No.1, szifonon az iphone-on... :U

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#18) .bableWes


.bableWes
őstag

nem hinném, hogy ezzel fogják megmenteni a földet, hogy zöldebbé teszik a telefonok gyártását... de sok kicsi sokra megy, habár szerintem itt ez hülyeség. de követendö példa, hátha...

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#19) Morden24 válasza plus44 (#17) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez tényleg érdekes, merthogy klikk.

Na persze ezt valszeg úgy kell értelmezni, hogy a Nokiának a telekommunikációs termékei, az Apple-nek meg en bloc minden szar. Legalábbis a csillagos táblázat is ezt sejteti.

Hozzáteszem, sehol nincsen arról szó, hogy az Apple a No.1 - a Nokia 7.3 zöldponntal az első, az Alma 5.1-el az ötödik.

A Greenpeace szerint.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#20) HardSanyeee válasza plus44 (#17) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Tudom, én meg ezért mondtam h sztem szifonéknál van gebasz. Vagyis próbáltam rá utalni.

(#21) [Anduriel] válasza Morden24 (#19) üzenetére


[Anduriel]
aktív tag

A csillagos táblázat pont azt jelenti, hogy az Apple a legzöldebb. Ugyanis az van a csillag mellé magyarázó szövegként írva, hogy a termék mentes a veszélyes anyagoktól. Mindenesetre érdekes, hogy egy szervezet és két különböző lista.

[ Szerkesztve ]

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#22) Finder


Finder
csendes tag

Tudni kell, hogy az Apple-t elég sokat b*sztatta a Greenpeace (szerény véleményem szerint egy adag álszent barom, de hatalmas tisztelet a kivételnek), így részben ezért elkezdték ilyen szempontból rendbetenni a termékpalettát. Minden terméknél kint is van az oldalukon a jelentés, hogy mennyire "zöld", kivéve az iPhone-t, valószínűleg nem véletlenül, de ettől még összesítésben bőven lehet első - tehát ha nem csak a mobilokat nézzük.

(#23) plus44 válasza [Anduriel] (#21) üzenetére


plus44
veterán

3, szifon oldalán a nokia a 2. és nem az SE...röhej:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#24) Morden24 válasza [Anduriel] (#21) üzenetére


Morden24
nagyúr

A csillagos táblázat sem azt mondja, hogy az Apple az első - csak azt, hogy a Nokia nem gyárt pl. desktop PC-t :U

Itt a listája a GP-nek - aki erre azt mondja, hogy az Apple az első, az vagy vak, vagy hazudik. Pl. az utóbbiba tartozhat a szifon.com is.

7.3 Nokia -- Remains in first place [...]
- Greenpeace.org

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#25) [Anduriel] válasza Morden24 (#24) üzenetére


[Anduriel]
aktív tag

Ez igaz, akkor nem teljesen jól fogalmaztam, azt írtad, hogy az a csillagos táblázat szerint minden Apple cucc szar. Pedig a táblázat szerint pont fordítva. De érdekes, hogy a Greenpeace honlapján nem, míg rengeteg másik oldalon megjelent ez a csillagos értékelés.

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#26) Finder válasza [Anduriel] (#25) üzenetére


Finder
csendes tag

http://www.greenpeace.org/international/campaigns/toxics/electronics/how-the-companies-line-up/which-companies-really-sell-gr

(#27) Morden24 válasza [Anduriel] (#25) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy az Apple minden cucca szar, hanem azt, hogy nem azért van több csillag, mert az 5x olyan zöld, mint a Nokia, hanem azért, mert utóbbinál ugyebár a telekommunikációs eszközöket díjazták, Apple-nél meg minden szart.

Szóval érted...

Sectumsempra - For Enemies

(#28) Finder


Finder
csendes tag

Az gondolom senkinek sem tűnt fel, hogy minden gyártóhoz van részletezés, hogy miért kapott annyi pontot.

Apple esetén összefoglalva: Kurva jók, csak keveset árulnak el a jövőbeli terveikről.

(#29) [Anduriel] válasza Finder (#26) üzenetére


[Anduriel]
aktív tag

Köszi, magamtól nem sikerült megtalálni.

Morden24: Mostmár minden ok, a t betű hiánya miatt értettem félre.

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#30) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Húdejó :W ! De amúgy ezt ki nem szarja le? Kit érdekel, hogy milyen környezetvédő a mobil! A mobilok nagy része úgyis használat után a polcra kerül, nem hasznosítják újra. A Nokia ezt túlreagálja. Legyen minden mobilban fém, és akkor senkit sem fog érdekelni, hogy milyen zöld! :W A Nokia meg a zöldség helyett inkább a mobilokra koncentrálna :W !

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#31) Davey7 válasza Morden24 (#19) üzenetére


Davey7
senior tag

Itt az van elől aki többet csenget szerintem... A GP-nél is ott a korruptság.
Egyik táblázat,ezt a másik meg azt mutatja...

(#32) HyP3b0y válasza Finder (#22) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Én is hasonló véleményen vagyok ezzel a csapattal kapcsolatban...és mellé nem hiszem, hogy a mobilok zöldsége fogja megváltani a világot és erre, mint valami verseny eredményeit, kiírják ki mennyire zöld :F vhogy leszarom és vhogy nagyon veszik a nintendo-t attól függetlenül, hogy "nagyon nem zöld"

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#33) Karma


Karma
félisten

Remélem, hogy a Nokia MWC-s előadása nem arról fog szólni, hogy milyen zöldek, és mennyire imádja őket a GreenPeace... A Symbianon blogok már nagyon áradoznak.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#34) ALI_G válasza Racecam (#11) üzenetére


ALI_G
veterán

Én is rájöttem utána, bocsika :B kivételesen lusta voltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.