Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [greenity:] Miért?

Hozzászólások

(#1) HuMarc


HuMarc
addikt

Ilyen nalunk is van ilyen*, nem vagy egyedul. Nem mindenki jon ki minden rokonaval. Sot.

*Nem pont ilyen jellegu, de hasonloan nem nagyon szeretunk hozza jarni, mert hihetetlenul idegesito, hogy folyton aggodik valamin. Mindegy, hogy min, mindig es minden esetben.

[ Szerkesztve ]

(#2) greenity válasza HuMarc (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Ha még csak aggódna... de ő bánt...

Egyébként értelek, és tudom, hogy nem kéne ezen kiakadni, meg kéne tanulnom kezelni a helyzetet így 24 évesen :)

Igyekszem :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) greenity


greenity
aktív tag

Miért van az, hogy bármit mondok, akkor ellent kell nekem mondani....De nekem ... ezt is csak azért, hogy piszkáljon....

"Egy mosolynál jobb a több"

(#4) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a mostani divatos elméletek, amiket a nőlapokban leírnak, energiavámpírnak hívja az ilyet.
egy jó algoritmus van ellene: kerülni kell. esetleg helyretenni. és nem kell vele kisasszonykodni, durr a közepibe.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) HuMarc válasza bambano (#4) üzenetére


HuMarc
addikt

+1. Mast nem nagyon lehet tenni. Bar greenity esete azert kicsit komolyabb, mint az energiavampir, ha tenyleg folyamatosan megbantja s bantja oket. De amugy a megoldas ugyanaz, kerulni kell.

(#6) greenity válasza bambano (#4) üzenetére


greenity
aktív tag

Most ment el.... illetve elvitette magát a szüleimmel.... majd jön még....
Mondtuk neki, hogy a szerény nyugdíjából ne vásároljon másnak, csak magának a család többi tagja meg tudja engedni magának, hogy vegyen olyanokat mint gyümölcs meg olaj meg hasonlók.
Erre a válasz nem tehetek róla, de nyafog, hogy nincs pénze...
Kerülöm, amennyire lehet... nem véletlenül mentem Pécsre tanulni BP. helyett...

Jelenleg havonta megjelenik, és 2 napig őrli az idegeinket. Talán tanévközben nem jön ilyen gyakran....

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

most ő a nagymama nem? Bizonyára neki is fájó pont a nagypapa halála, de mégis jól esik emlékezni, mert akkor még jó volt. Többet nem írtál mi a zavaró, de ez a bőven megbocsátható kategória.

...csak én vagyok helikopter?

(#8) HuMarc válasza Sethdobaloah (#7) üzenetére


HuMarc
addikt

"bárcsak ne Budapestre járt volna egyetemre, így nem találkozott volna édesanyámmal"

Hat, ezt en kozel sem neveznem boven megbocsajthatonak.

greenity Havonta? Az durva. En azt gondolnam, hogy ha mar felnott az ember, akkor kicsit nagyobb a szabadsaga. Olyankor menj el otthonrol, vagy nem tudom. Vagy egyszeruen kozold a nagyival (?), hogy eleg volt, vagy normalizalodik, vagy nem jon tobbet.

[ Szerkesztve ]

(#9) greenity válasza Sethdobaloah (#7) üzenetére


greenity
aktív tag

Igen, nagymama, csak a másik ágról. Mindig neheztelt szegény papámra, mert tőle csak 20 km-re laktunk, nem 200-ra, hozzáteszem az utolsó pár évben ott sem volt havi 1-2 találkozónál több, vagy még annyi sem, mert én egyetemre jártam, stb....

Hogy mit csinál?
Egyrészt olyanokat mond, hogy mit és hogyan hordjam, mert az a divat, meg minden, az hogy attól kb. úgy néznék ki mint egy elefánttehén, az egy más kérdés. Ez talán a kisebb gond.
Bármi olyat mondunk neki, én vagy édesanyám, a többiek már nem is próbálkoznak tőlünk, hogy ne vegye meg ezt vagy azt, mert ő nem használja és másnak sem kell a családban, akkor az a válasz, hogy ő nem diplomás, és ezért nincs is esze. Pedig csak annyit mondtam, hogy ha nem használja az olíva olajat, akkor mi a fenének veszi meg, azt az 1000 Ft-ot költse másra, magára... és mindig én vagyok a gonosz, mert segíteni akarok neki..

Múltkor odamentem hozzá, mert rejtvényt fejtett és kíváncsi volt a sudoku működésére és ott térdeltem mellette vagy 1 órát, mire ketten kitöltöttünk egyet, mire köszönöm helyett azt kaptam, hogy én nem lehetek lány, mert ez matek és ahhoz a lányok nem értenek.

A legjobban azok fájnak mikor közli, hogy a szüleimnek nem kéne együtt lenniük... és a válasz, hogy akkor én sem lennék, erre pedig megkaptam, hogy ez őt nem érdekli, neki szüksége van a lányára....

Ezek után próbáljak meg normális lenni vele, pedig igyekszem...

HuMarc miután az én szobámban alszik olyankor, nehezen kerülöm el... legegyszerűbb lenne, nem hazamenni ilyenkor Pécsről, de nem tolhatok ki ennyire a családdal...

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10) bambano válasza greenity (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hát ne próbálj meg normális lenni vele. minek? csak lerabolja az energiáid.
ráadásul minél előbb játszod le ezt vele, annál hamarabb lesz rend. az ilyen esetekben a halogatás meg az ál-jópofizás soha nem segít, csak elodázza a háborút, ami egyszer úgyis kirobban.

van egy ismerősöm, az ezeket a dolgokat úgy oldotta meg, hogy mikor megnősült és saját lakásba költöztek, meghívta mind a négy szülőt, és amikor megjöttek, megmutatta nekik a névtáblát az ajtón. nála nincsenek hatásköri viták.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) greenity válasza bambano (#10) üzenetére


greenity
aktív tag

anyum közölte, hogy legyek türelmesebb vele... én mondtam, hogy próbálkozom, de nem megy :(

"Egy mosolynál jobb a több"

(#12) greenity


greenity
aktív tag

Nem is hatásköri vitákról van szó, egyszerűen elviselhetetlen szegény.

Beszélgettem anyuval egy kicsit. Belegondolva, hogy egyedül van itthon, a csótányos meleg egy szobás lakásában és mindene fáj, hát nem jó neki, még akkor is, ha ő mart el maga mellől mindenkit. Így már tudom sajnálni és próbálnék neki segíteni, de nincs annyi pénzünk, hogy olyan körülményeket teremtsünk neki, ami jobbá tenné az életét.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#13) talmida


talmida
Közösségépítő

Szerintem egyértelmű, hogy beteg szegény elmeileg.. Ezért úgy is kell viselkedni vele. Nem kell komolyan venni egy szavát sem. Mosolyoghatsz rá, meg bólogathatsz, igenelhetsz, de ne vedd a szívedre a bántó szavait. Sőt, légy rá fölkészülve, hogy meg fog sérteni. De, te ne sértődj meg rá. Szerintem nem is kell vitatkozni vele. Ha fájdalmas dolgokat emleget, azt is csak rá kell hagyni, mint olyanra, aki beteg... Szerintem fogalma sincs arról, hogy miket beszél. Mint idős embert természetesen tisztelni és segíteni kell, de a kificamodott gondolkodását nem kell mellreszívni, se komolyan venni. :N :B

Még az is lehet, hogy megváltozik. Pl , ha a sértéseire vagy furcsaságaira mindig csak azt mondod, hogy IGEN, NAGYI! :D , akkor lehet, hogy egyszer észbekap. :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#14) bambano válasza greenity (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha elkezd beleszólni abba, hogy hogyan öltözködj, hogyan viseld a hajad, stb. az kőkeményen hatáskör probléma. ezt vagy helyreteszed, vagy mosolyogva bólogatsz és magadban eldöntöd, hogy az ellenkezőjét csinálod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) bambano válasza talmida (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha úgy indulsz ki, hogy beteg, akkor nem fog észbe kapni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) talmida válasza bambano (#15) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ja, lehet, hogy nem fog megváltozni, de szerintem egy beteget nem lehet másként kezelni, csak betegként. Ha normálisan viszonyul az ember egy ilyen valakihez, akkor valószínű, hogy még több sebet fog kapni. Ui nekik kifinomult érzékük van arra, hogy hol és mivel sebezhető a másik fél. Ha látják, hogy bekaptad a horgot, vagyis, hogy ráharaptál az általa bedobott témára, akkor "véged van". ;] Azt kell, hogy lássa, hogy közömbösen hagy a dolog, nem idegesedsz föl stb. Persze könnyű tanácsokat osztogatni. Élesben nagyon kiborító lehet.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#17) bambano válasza talmida (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem is ezzel vitatkoznék, hanem a "lehet, hogy egyszer észbekap" félmondattal. kicsit optimista :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Ivan15


Ivan15
senior tag

OOO, a nagymamak a legnagyobb vampirok!

(#19) greenity válasza talmida (#13) üzenetére


greenity
aktív tag

Igen beteg, de annyira nem, hogy kezelést is kapjon.... És nagyon jól tudja, hogy mivel bánt, szinte látszik a szemében az öröm, ahogy látja, hogy nekem fáj amit csinál.
Alapvetően próbálom így kezelni, de néha akkora szemétségeket mond, ami mellett nem lehet elmenni.

bambano ebben igazad van... egyébként megszoktam neki mondani, hogy az én dolgom, és nem hiszem, hogy köze van hozzá, akkor megsértődik... akkor meg én kapok a fejemre itthon, mert nem tudok viselkedni...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#20) bambano válasza greenity (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

na ilyenkor kell választás elé állítani a kedves szülőt, hogy vagy rendet rak, vagy nem szól be, ha te raksz rendet.

nyugodtan mondj neki olyan dolgokat, amik igazak, de indokolatlanul megsértődik rajta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) greenity válasza bambano (#20) üzenetére


greenity
aktív tag

Apa nem szól bele, tudja, hogy igazam van, anya meg rám szól, de csak miután már nincs itt a mama, addig nem, ő is tudja hogy igazam van, de szerinte azért tisztelnem kéne annyira, hogy nem szólok vissza....

Érdekes dolog ez az egész...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#22) bambano válasza greenity (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Miért, édesanyádnak téged nem kellene tisztelnie?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) greenity válasza bambano (#22) üzenetére


greenity
aktív tag

Tisztel, és mindent megtesz értem is és a húgomért is. Nem erről szól a dolog. Egyszerűen úgy gondolja, hogy kicsit visszafoghatnám magam a mamával szemben.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#24) greenity


greenity
aktív tag

Mai napi alkotmánya:
"Látszik, hogy vidéki lány, mert agyon meri csapni a csótányt" mondta ezt rólam, nagynénémnek nagymamám. Azért szerintem a csótány városi rovar és nem falusi... jó mondjuk annak, akinek a megyeszékhelyünk tanyaközpont mondhatok ilyeneket...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#25) művésznő4 válasza greenity (#9) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Hűha, ez tényleg durva.....:(

(#26) greenity válasza művésznő4 (#25) üzenetére


greenity
aktív tag

Lassan rájövök ám, hogy nem kéne ennyit gondolkodni ezen, hanem elkönyvelni hogy ilyen, és a dolgot meg leejteni magasról.
Szerintem élvezi a dolgot, hogy ilyenekkel bántja a másikat.

"Egy mosolynál jobb a több"

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [greenity:] Miért?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.